Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕ ΤΡΩΕΙ ΚΡΕΜΕΣ?ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΦΡΟΥΤΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ? ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΗΝ ΑΛΕΡΓΙΑ!ΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ!ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειμαστε σε φαση αποθηλασμου...τωρα κανει ενα τσιγαρο μετα το φαγητο που λεει και ο αντρας μου...

εδω και δυο μηνες περιπου τωει τα παντα σε κομματακια..τα φρουτ αοχι κρεμα, στο χερη, και καποια λαχανικα επισης..αμα τα αλεσω δεν τα θελλει με τιποτα.Γιαουρτι ναι τρωει κανονικα..και μαλλιστα δεν του αρεσαν τα παιδικα οποτε παλη δεν επεμεινα, αλλα τα κανονικα..πριν του εδινα Ολυμπος βιολογικο και τωρα το φαρμα κουκακι..σκετο παγωμενο απο το ψυγειο, και εννιωτε με φρουτ αμεσα...το κανει καθρευτη το βαζακι

Απο δω και περα επιτρεπετε να του δινω και τα δικα μας φαγητα..αλλα εγω εξακολουθω να του κανω τα δικα του για να εχει μεγαλυτερη ποικιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΩΡΕ ΕΓΩ ΔΕ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΠΝΙΓΕΙ...ΜΟΝΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ....ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ...ΛΕΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΠΑΝΑΝΑ....ΘΑ ΔΩ..ΜΗ ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ ΜΑΜΟΥΧΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣΑΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα καθε παιδι ειναι ετοιμο σε διαφορετικη φαση...εμενα ναι μεν τρωει..αλλα τρωει μικροτερη ποσοτητα..πζ κερασια τουτα εβαλα σε γιαουρτι και βερικοκα το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!!!

Χάθηκα για τα καλά!Πολλές οι καλοκαιρινές υποχρεώσεις...

Κρεβατώθηκα και 4 μέρες με τη μέση μου.....

Αλλά τώρα είμαι εδώ να σας πω τα νέα μας!!!!

Δυστυχώς μου είναι αδύνατον να διαβάσω ΟΛΕΣ αυτές τις σελίδες που γράψατε,πολυλογούδες μου!!!!!

Λοιπόν,την περασμένη εβδομάδα ήρθε ο γιατρός!Είμαστε 78 εκ και 9800γρ!

Του είπα οτι του χω ξεκινήσει κανονικό φαγητό και μου είπε οτι δεν έχει αντίρρηση,απλά όχι μπαχαρικά και αλάτια!

Σήμερα το μωράκι μου έφαγε μουσακα!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Του χα μαγειρέψει κανονικά τα λαχανικά του,αλλά μόλις με είδε να τρώω

ήθελε να δοκιμάσει...Δεν του έδινα όμως μπεσαμέλ γιατί ακόμη δε τρώει αυγό!

Κατάπινε και μετά μούγκριζε για να του δώσω την επόμενη κουταλιά

και στο τέλος έφαγε κανονική μεριδούλα!!!!!!!

Θα μου βγει καλοφαγάς το παιδάκι μου!!!!!!

Αλήθεια,τώρα που είμαστε σε φάση όλες λίγο πολύ να κόψουμε τις σουπίτσες,τι τους μαγειρευτετε?

Εγώ ακολουθώ το 2 μέρες κοτόπουλο,2 λαχανικό,2μοσχάρι,αλλά σιγά σιγά λέω να βάλω και κανένα όσπριο!Ψάρι θα φάμε στο τέλος του 11ου,οπότε μετά θα έχω πιο μεγάλη ποικιλία!

Το κοτόπουλο τώρα πια του το δίνω ή λεμονάτο,ή με κριθαράκι,ή με πατατούλες και ντομάτα σαν κοκκινιστο!Το ίδιο και το μοσχάρι....

Με τα λαχανικά έχω ένα θέμα,γιατί θέλω να είναι εποχής.Του δίνω τώρα φασολάκια με πατάτες,ντομάτα και καρότο,ή μπορεί να φτιάξω πεπονάκι και να βάλω μέσα καρότο,γενικά προσπαθώ να τρώει μπόλικα λαχανικά!Αλλά τι άλλο ρε κορίτσια?Καμία ωραία συνταγή?Να μπορεί όμως να τα μασήσει,γιατί αν και με 2.5 δόντια τα τρώει όλα πατημένα με το πιρούνι!!!!!! :blink::blink::blink:

Α!Ναι ξέχασα να πω ότι χθες έσκασε και το τρίτο του δοντάκι πάνω αριστερά και αύριο,μεθαύριο θα βγει και το διπλάνο του!!!!!

Μετά θα τα χουμε σετ!!!!2 δόντια πάνω,δύο κάτω!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ωχ!Εγραψα ήδη πολλά....

Φιλάκια φίλες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας απογευμα :) boymamma καλως μας ηρθες να χαιρεσαι το αγορακι σου :cheer:

εγω ειμαι η κατερινα κ εχω τον παναγιωτη 11 μηνων κ 3 ημερων :) ενα πολυ ησηχο γενικα παιδακι, αλλα κ πολυ αναφαγο :( 2 μερες δεν τρωμε το φαγακι μας κ τη βγαλαμε με γαλα :( οποτε του κανω λαχανικα με μοσχαρι δε θελει καθολου :( μαλον δε του αρεσουν τα λαχανικα γιατι οποτε του κανω κριθαρακι το τρωει :huh:

κ αυτος ο γιατρος μας να μην αφηνει κατι αλλο ακομη να σκασω ειμαι... :angry:

Κωνσταντινα ετσι οπως περιγραφεις την Ολινα θα ειναι πολυ ταιριαστο ζευγαρι με το Χριστοφορο ;) εδω κολαει κ η παροιμια αν δεν ταιριαζαμε :P

προχθες εσπασε κ μενα ενα μπουκαλι του αλλα δεν ηθελα να τον μαλωσω ;) το μονο που φοβηθηκα ηταν μη μεινει κανενα γυαλι κ κοπει..... ;):)

κ γενικα ακομη δεν του λεω πολυ μη νομιζω ειναι μικρουλης ;) λετε να τον παραχαιδευω κ στο τελος να μη το συμαζευω :huh: :silly:

Μolly περαστικα σου κοπελα μου, ξερω απο μεση ειναι μεγαλο ζορι οταν ποναει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπες τι κανετε?boymama να χαιρεσε το παιδακι σου!!!ειμαι η αννα η μαμα του Αλεξανδρου κ ειναι 11 μηνων.εμεις παλι τρωμε τα παντα ειμαστε τρομερα υπερκινητικοι κ σημερα αρχισαμε να κανουμε περισσοτερα βηματακια μονοι μας!τη μιση βολτα την καναμε σημερα περπατωντας!μα να μην κουραζεται με τπτ???δεν πειραζει...καλα να ναι το παιδι μου!αχ σκεφτομαι που ημουν κ τι περνουσα περισυ κ ολο κλαιω κοριτσια...αν μου παθει κατι θα πεθανω...ειναι η ζωη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie και ΦΑΝΗ26 join the club με τα πιο ζωηρα πανεμορφα μωρακια/καθαρματακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου... Καλα κουραγια για τρεξιμο!

mummydi, δεν το συζηταμε... η κορουλα σου παει για αρχηγος! Το σιδερωμα ειναι η πιο σιχαμενη μου δουλεια, ιδαιτερα οταν πιανει ζεστη. Θα με ειχαν πιασει τα κλαμματα απο τα νευρα μου αν ημουν στη θεση σου!!! Παντως γελασα πολυ με την περιγραφη σου... σα να εβλεπα την εικονα των πρωην σιδερωμενων ρουχων! Μαζεμα αντικειμενων στο δρομο! Μας εφερε το καπελο του ενας αδεσποτος σκυλακος... δεν ειχα δει οτι ελειπε γιατι ημουν απασχολημενη να μαζευω πιπιλο-κορδελες και παιχνιδια!

Cesilia, μη με παρεξηγησεις, δε θελω να παρω απο το Χριστοφορο την αρχηγια... αλλα εχω ακουσει οτι τα κοριτσακια αμα ζωηρεψουν εξελισονται σε μεγαλυτερους ανταρτες απο τα αγορια!

Τωρα το προσεξα, τα παιδακια μας εχουν ακριβως τα ιδια δοντακια. 2 κατω, 4 πανω. Εχει αρχισει απο προχθες και γκρινιαρο-παλευει κατι στο ξεξι μαγουλο αλλα δεν με αφηνει να δω... αρα σε καλο δρομο ειμαστε! Για το ποσο αστεια βισκει τα μαλωματα μου τι να πω? Χθες τον κοιμιζα απο τις 11 μεχρι τη 1! Μου ξεριζωνε τα μαλλια χαχανιζε τον μαλωνα και ξανα-χαχανιζε ακομα περισσοτερο...

Ευχαριστω πολυ για τα κουπονια που μου εστειλες, οσο και να αργησουν να ερθουν, θα προλαβω να τα χρησιμοποιησω! 1 μπουκαλι καθε 2 μερες θελουμε...

boymamma, νομιζω πως δεν τα εχουμε πει ποτε... Να χαιρεσαι το γιοκα σου! Ζωηρουλης κι αυτος ε? Χρονια του πολλα και ευτυχισμενα εστω και λιγο αργουτσικα!!!

Συλληπητηρια και για τον πεθερο... Για τις αλλες δυσκολιες μη στενοχωριεσαι, λιγο-πολυ ολοι στο ιδιο ζουμι βραζουμε! Οικονομικα μαυρα χαλια, χρεη, δανεια... Κι εμεις γαμοβαφτιση θελαμε να κανουμε αλλα επειδη ο καιρος περναει και δεν προβλεπεται βελτιωση της (οικονομικης) καταστασης συντομα, ειπαμε να βαφτισουμε λιτα το μικρο και για εμας βλεπουμε αργοτερα...

molly, που εισαι βρε ψυχη? Σε χασαμε... δουλιτσες ε? Και μεση? Ουφ χαλια ειναι να ποναει η ατιμη! Περαστικα και γρηγορα... Ωραιο βαρος εχει το μωρο σου για το υψος του... Εγω το εχω παραπονο! Ντρεπομαι ακομα και να γραψω ποσο ζυγιζει το παμφαγο...

Ολες mundisal βαζετε για τα ουλα? Κι εμεις εχουμε καταναλωσει 3 σωληναρια απο τον 4ο μηνα μεχρι τωρα... αλλα δεν θελω να του δινω ετσι αφθονη την ασπιρινη... το ελαχιστο οινοπνευμα δεν με πειραζει και τοσο. Ψαχνω καποια αλλη εναλακτικη επιλογη...

Οδοντοκρεμα και οδοντοβουρτσα βρηκα... ειναι σετακι και λεγεται Earth's Best Free Gum brush. Υποτιθεται οτι ειναι κατα κυριο λογο φυτικη με βολικο βουρτσακι που φορας στο δαχτυλο! Τη χρησιμοποιησαμε κιολας - μια χαρα!

Καλη επιτυχια στην εξεταστικη στις φοιτητο-μανουλες της ομαδας μας!

Πολλα φιλια σε ολες! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σας επιτυχια κ μπραβο σας που δεν τα παρατατε!σας θαυμαζω!

Κωσταντινα τα χει παρει λιγακι η κορουλα σου η μου φαινεται?εκεινη ηταν ησυχη κ τωρα αρχιζει τις ταρζανιες..πρεπει να αποκτησουμε κ μικρες τσιτες στο θεματακι μας...χαχαχαχ

bοymama συλληπητηρια για τον πεθερο σου.

σιγουρα κατι ξεχναω...μπαινω μονο βραδυ κ σπανια θυμαμαι ολα οσα γραφετε με τοση κουραση...

ο Αλεξανδρος πιανει το φορητο ερχεται κ φωναζει ποιον θελει(μπαμπα η γιαγια η παππου η νανα δηλ ιωαννα η αδελφη μου κ νονα του)κανω πως παιρνω κ το βαζει στο αυτι του κ φωναζει ατα ατα κ τουτου δηλαμαξακι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! τι καλα που κανει πως μιλαει στο τηλεφωνο και το βαζει στο αυτι!!! Ο Ιασωνας στο στομα το βαζει κι αυτο... :S

Ελπιζω να πηγαινουν καλυτερα τα πραγματα με τη μαμα σου!

Ειμαι ψοφια! Παω για υπνο. Καληνυχτα Αννα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!

Αγγελικη ουτε να το συζητας..τι θ ατα εκανα..εμας πινει Ολυμπος βιολογιο...καλοφαγωτα!!!

Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα να παραχωρησω τα προτεια..ισα ισα..κανενα πιο ταρζανακη απο τον δικο μου;;;;;

Μολι περατσικα..ξερω ποσο πολυ ποναει...

Χτες που γυρησα σπιτι τον ταραξα στα φιλια...τωρα πια δεν φοβαμαι να τον σουρομαδαω...γελιαααααατο σκασμενο...

Σημερα θα φαμε φακιες..αντε να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tου εχεις ξαναδωσει φακη Cecilia?

Ο Ιασωνας κανει σαν τρελος. Καλυτερα και απο το κοτοπουλο που ειναι το αγαπημενο του...

Εκτος απο κλασικα κρεμμυδι-σκορδο βαζω κι αλλα λαχανικα μεσα... τα γνωστα οτι πιασει το χερι... Καροτο, μελιτζανα, πιπερια, κολοκυθακι, ντοματα και ελαχιστο ρυζακι! Την τελευταια φορα χυθηκε λιγο απο το μπλεντερ και αν και ηταν αναλατο μονο με λιγο λαδακι και λεμονακι ηταν μιαμμμμ! Αφου εφτιαξα και για μενα φακο-κρεμα κι εφαγα για μεσημερι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εχει ξαναφαει και του αρεσε.

Εγω βαζω πατατα καροτο κρεμμυδι δεντρολιβανο φρεσκο, δαφνη και ανιθο...ολα ψιλοκομμενα καθοτι τα τρωει ετσι σκετα χωρις να τα αλεσω.

παταμω μονο με πιρουνι την πατατα..

Σημερα ξυπνησε και ζητουσε γαλα..ειπε δε και μαμα μπου..μπου το νερο και το γαλα το ελεγε και ο αδελφος μου μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις κανει και αποκρυπτογραφηση ε? :D :D

Εγω δεν καταλαβαινω τιποτα απο αυτα που λεει... ντα ντα ντα, εεεεεεεεεεε, νια νια νια, γκα γκα γκα, και κατι αλλα γερμανο-κινεζικα...

Μονο αυτα που λεει κανονικα και τα εννοει καταλαβαινω... μαμα, μπαμπα και το πιο προσφατο γιαγια!

Ωχ! που το βρηκε αυτο το χαρτομαντηλο... μου φαινεται πως εχει αρχισει να τα κρυβει για να κολατσιζει και αργοτερα! Σαν τα σκυλακια που θαβουν το κοκκαλο...:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα...πολυ μου αρεσε..

μη φανταστεις..αποκρυπτογραφησα την ομιλουσα γραμμικη Β σε πολυ λιγα θεματα...εμας το γιαγια ειναι το ντιαντια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα... τον καταλαβαινεις τουλαχιστον! Πριν 1 λεπτο τον βλεπω, εχει παρει ενα αδειο μπουκαλι απο γαλα και το παει βολτα. Ρωταω κι εγω "τι κανεις παιδι μου?" Απαντηση..."τατι, ντανταντα" και χτυπαει τα χερια στο τραπεζι... τι να καταλαβω απο αυτο? Οτι τον νευριασα και με βριζει?

Αντε να ζωηρεψουν και τα αλλα να κανουμε ζωηρο-συζητηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαινεται πως ειμαι λιγο κακουλης ανθρωπος... Για να γελαμε εμεις, να τρελαθουν ακομα και οι μαμαδες που εχουν μια σχετικη ησυχια σπιτι τους! Τι λεω! Ντροπη μου...

Δε νομιζω ομως οτι θα παραμεινουν τοσο ησυχα τα παιδακια! Απο αυτα που καταλαβαινω απο 1,5 εως 2,5 ετων γινεται ενας ψιλο-χαμος... ξεροκεφαλια, αντιδραση, φωνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa...οχι..δεν αντεχω αλλη ζωηραδα..φτανει...

Χτες μιλουσα με εναν γνωστο που εχει τριδυμα..τα οποια ειανι σουζα..μαμ κακα και νανι...ειναι 1,5 ετων τωρα...παραπονιοταν οτι ειναι υπερβολια ισυχα παιδια...αχαριστος που ειναι ο κοσμος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia κι εσυ Mundisal χρησιμοποιεις για τον ουλο-δοντοπονο? Εχει αρχισει να μου τη δινει το σκευασμε και ψαχνω για κατι αλλο...

Τα δοντακια του τα βουρτσιζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Μελετας τωρα... αντε να χαρεις κι εσυ! Εγω εκλαιγα απο τα γελια οταν τα διαβαζα αλλα κατι μου λεει οτι συντομα θα κλαιω απο απελπισια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ευχαριστώ για τα περαστικά....

Ηδη αισθάνομαι καλύτερα!Σήμερα μάλιστα λέω να βγω και απ το σπίτι!

Εχω να βγω από την Κυριακή και έχω ψιλοφρικάρει!!!!!!

Αγγελική λατρεύω αυτά που κάνει ο Ιάσονας!!!!!!

Βλέπω τη φατσούλα του στη φωτό και σκέφτομαι το ύφος του όταν κάνει τη σκανταλιά και τρελαίνομαι!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Οσο για το μωράκι με τη μπουγάδα και τα σιδερωμένα,δε θυμάμαι ποιο είναι,

συγνώμη,αλλά τι φοβερό!!!!!!Κι εγώ στην αρχή θα πάθαινα σοκ,αλλά μετά θα γελόύσα!!!!!!!!

Εγώ είχα τον δικό μου χθες βράδυ πάνω στον πάγκο της κουζίνας για να του φτιάξω το γάλα(ήμουν μόνη στο σπίτι...)και μου πήρε το μπιμπερό πριν βάλω το καπάκι,το οποίο ήταν γεματο νερό και φυσικά του έπεσε και γέμισε ο πάγκος νερά!Θυμωμένη εγώ του λέω:"ρε Γιώργο,τι έκανες?Κακό παιδι!!!!"

Και μουτρώνει κι αρχίζει να ψευτοκλαίει!Του λέω "καλά εντάξει...."και τον φιλάω και σταμάτησε απευθείας και άρχισε να γελάει!!!!!!!

Μου ρθε να τον δείρω!!!!!!Το ξέρω οτι είναι οτι χειρότερο να μαλώνεις

ένα παιδί και μετά να το φιλάς,αλλά δεν ήμουν και στα πολύ καλά μου χθες,αφού ο αντρούλης μου έφυγε για Αθήνα,με τον πεθερό μου για εξετάσεις(είναι καρκινοπαθής και ανα 4 μήνες πηγαίνουν Αθήνα για να ελέγχουν τυχόν μεταστάσεις)Οπότε δεν ήμουν και πολύ ψύχραιμη και μετάνιωσα που του φώναξα!

Αγγελική γιατί λες οτι ο Ιάσονας είναι παχύς?Ν α ξέρεις οτι τα περισσότερα παιδιά που δεν περπατάνε είναι παχουλά!Μετά όμως έρχονται στα φυσιολογικά κιλά τους!!!!!

Cessilia,από πότε ξεκινήσατε τις φακές?

Εμένα μου είπε ο γιατρός να του δίνω από τώρα,αλλά η μαμά μου μου είπε οτι τις πρώτες φορές καλό είναι να μη φάει σκέτη φακή,θα του πέσει βαριά!

Καλύτερα με ρυζάκι ή λαχανικά ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!Αγγελική κι εγώ νομίζω το ίδιο θα πάθω:θα κλαίω από απελπισία!!!!!

Αλλά να πω την αλήθεια προτιμώ να είναι λίγο σκανταλιάρης,παρά μαμούχαλος!!!!!!Λίγο όμως έτσι? :laugh: :laugh: :laugh:

Εγώ για τα δόντια του δε βάζω τίποτα!Είμαι επηρεασμένη από την ανιψιά μου,που μόλις της είχαμε δώσει αυτή την αλοιφή,της ήρθε εμετός απ την αηδία και είπα αφού το παλέυει μόνος του ο δικός μου,να μη του δώσω τίποτα!!!!!

Ψάχνεις κάτι άλλο εσύ για τον Ιάσονα ε?Κάνε του μια αποτοξίνωση γιατί σε λίγο τον βλέπω στους ανώνυμους αλκοολικούς!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: (πλάκα κάνω έτσι?)Πάντως δε νομίζω οτι υπάρχει άλλη αλοιφή έκτος τη mundisal,γι αυτό το σκοπό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο μολλυ χαιρομαι που εισαι καλητερα!!

Αγγελικη το διαβασα..οπως και εσυ μουρθε να κλαιω απο απελπισια..με αυτα που με περιμενουν!!!

Εγω βουρτσιζω τα δοντακια αλλα χωρις οδοντοκρεμα, εχω μια δαχτυλοβουρτσα απο τα μαδερκερ, οδοντοκρεμα μου ειπε η παιδιατρος αργοτερα, επισης δεν βαζω τζελ για τα ουλα..εβαλα κανα δυο φορες..δουλεια δεν εκανε..και δεν ξαναεβαλα

Εμεις φακες τρωμε μολις κλεισαμε 10 μηνων..εγω βεβεια του τα εδοσα κοντα στα 11 απο ανασφαλεια δικη μου, εχω βρει κοκκινες αποφλοιομενες φακες και του εφτιαχνα απο αυτες, τωρα πλεων του κανωτις κανονικες πολυ ψιλες..δεν θυμαμαι μαρκα..οι φακες ειναι απο τα πιο ευπεπτα οσπρια, και αμα βαλλεις και ανιθο ειναι πολυ καλα ανεκτο απο το γαστρεντερικο του παιδιου, αν και επιτρεπετε να φαει φασολια δεν του εχω κανει ακομα, θα του κανω καποια στιγμη ξεκινοντας απο μαυροματηκα που ειναι επισης πιο ευπεπτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...