Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2010!!!!! No4


Recommended Posts

κορίτσια μόλις ακουσα μια ανακοινωση στο ραδιοφωνο του ΣΚΑΙ για το πρόγραμμα "ολοι μαζί" που λενε για διαφορες προσφορες λόγω της κρίσης, το ΙΑΣΩ ανακοινωσε μειωση 40% των τιμων για τα ρεικλινα δωμάτια!!!! το άκουσε καμμια σας??? υσχίει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΡΕΝΑΚΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ...ΣΙΓΟΥΡΑ.....ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΣΤΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ....ΚΙ ΑΝ ΒΓΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΝΑ ΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ..........ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ.......ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες μανούλες 2010!!!!!!!!!!!!

Σήμερα κάναμε το doppler και όλα δόξα το Θεό δείξαν καλά και φυσιολογικά!!!!!!!!!!! Ο μπέμπης μας τελικά ζυγίζει λιγότερο απ'όσο μας είχε πει ο γιατρός μας,δηλαδή απο 2340γρ.,τώρα έδειξε 2165γρ. Είναι αδυνατούλης λέτε τελικά απο 'κει που έλεγα ότι είναι μπουλουκάκος; Γερό να είναι το μωράκι μου και να πάνε όλα καλά!!!!!!!!

Ρένα μου,καταλαβαίνω την αγωνία σου,αλλά πιστεύω πως όλα καλά θα πάνε αφού ο γιατρός σου θα το παρακολουθεί συχνά το μωράκι σου!!!!!!!!!!! Γερό και δυνατό να γεννηθεί με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά και η Παναγία μας να προστατεύει τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφα κοριτσάκια!!!!!Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

Πήγαμε και εμείς λοιπον εχθές στον γιατρό και η μπουμπούκα μας είναι πάρα πολύ καλά και ζυγίζει 2267γραμ!!!!Ολόκληρη κοπέλα έγινε!!!!!είμαι πολύ χαρούμενη,βγήκαν όλα φυσιολογικά!!!!!Η μπέμπα,το αμνιακό υγρό,ο πλακούντας,ο τράχηλος και οι εξετάσεις που αίμα/ούρα που έκανα.Αυτά τα νέα μας λοιπόν!!!!!

Αννα Μαρία μια χαρά είναι ο μπέμπης σου,μπράβο!!!Κουράγιο με τα κονδυλώματα!Τι σου είπε ο γιατρος;θα τα καυτηριάσεις τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena79 όντως ισχύει αυτό που λες για το ΙΑΣΩ, δείτε κι εδώ κορίτσια

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1821934

και μου το επιβεβαίωσε κι ένας φίλος που θα γεννήσει τώρα κοντά και η γυναίκα του εκεί, τους το είπε ο γιατρός τους... εγώ λέω σε καμιά βδομάδα από τώρα να τους ξαναζητήσω τιμοκατάλογο να δούμε τι παίζει...

κατά τα άλλα εμένα το θρεφτάρι μου είναι αισίως 2554, άμα βγει χοντρό θα με σκοτώσει ο πατέρας της γιατί όλο μου φωνάζει να μην τρώω γλυκά :laugh: εντωμεταξύ όλοι μου λένε ότι δεν έχω πάρει γενικά στο σώμα (παρόλο που έχω πάρει ήδη 15 κιλά), αλλά η κοιλιά μου είναι τεράστιααααα, όλοι μου τη σχολιάζουν και θα αρχίσω να ντρέπομαι μου φαίνεται... μήπως να καθιερώσω το λουκ Ντέμης Ρούσσος με καφτάνια και πλούσια χαίτη;;;; ;)

πολύ χαίρομαι που όλες πάμε καλά, κι αν έχουν προκύψει μικροθεματάκια όλα είναι ελεγχόμενα, άντε να αρχίσουμε να κόβουμε το νήμα σιγά-σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79 έγραψε:

Καλησπέρα όμορφα κοριτσάκια!!!!!Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

Πήγαμε και εμείς λοιπον εχθές στον γιατρό και η μπουμπούκα μας είναι πάρα πολύ καλά και ζυγίζει 2267γραμ!!!!Ολόκληρη κοπέλα έγινε!!!!!είμαι πολύ χαρούμενη,βγήκαν όλα φυσιολογικά!!!!!Η μπέμπα,το αμνιακό υγρό,ο πλακούντας,ο τράχηλος και οι εξετάσεις που αίμα/ούρα που έκανα.Αυτά τα νέα μας λοιπόν!!!!!

Αννα Μαρία μια χαρά είναι ο μπέμπης σου,μπράβο!!!Κουράγιο με τα κονδυλώματα!Τι σου είπε ο γιατρος;θα τα καυτηριάσεις τελικά;

Κατερινούλα μου φτου φτου για την κοριτσάρα σου,με το καλό!!!!!!!!!!

Για τα κονδυλώματα είμαστε σε εκκρεμότητα ακόμη,θα του το συζητήσω γιατί τώρα που πλησιάζει ο καιρός θα πρέπει να ξέρω μια και κάνω και ενέσεις θρομβοφιλιας που δεν σου επιτρέπουν να κάνεις επισκληρίδιο παρα μόνο με προγραμματισμένο τοκετό!!!!!!!! Θα μιλήσω απο εβδομάδα και με την αιματολόγο μου να με συμβουλέψει πουθέλει για τον τοκετό ως προς τις ενέσεις θρομβοφιλίας και θα τα συζητήσουμε όλα μαζί με τον γιατρό για να δούμε τι κανουμε!!!!!!!!!! :blink::blink:

Ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!!!!!

Η Παναγία να προστατεύει τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από εδώ καλοκαιρινές ομορφιές!

Αρχίζουν τα γεννητούρια όπου να 'ναι και μάλλον είστε στις τελευταίες προετοιμασίες οι πιο προχωρημένες;! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει.Στις μαμάδες Ιουνίου ήδη τα πρώτα κορίτσια έχουν μπει στην τελική ευθεία...

Μαρίνα,Ρουμπέλα,Marygeo μάλλον θα αγκαλιάσουν τα μπεμπάκια τους μέσα στην εβδομάδα!! :woohoo: :woohoo:

Με με το καλό!!!!!Ερχετε και η σειρά μας σιγά-σιγά!!!Πότε πέρασε ο καιρός... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και από εμένα!!!!

Τι μου κάνετε;; Εμείς είχαμε αφίξεις το σκ, γι' αυτό και χάθηκα! Επίσης το Σάββατο ήρθαν και τα επιπλάκια μας και πάρα πολύ χάρηκα έχω να σας πω!!! Τα καθάρισα... τα ξανακαθάρισα.. και τα έχω από το Σάββατο να αερίζονται... Σήμερα θα τα περάσω και με οινόπνευμα και μετά ξεκινάω να τοποθετώ!!!! :):)

Ελίνα, ΆνναΜαρία, Κατερίνα79 και Φωτεινή μια χαρά είναι τα μπεμπάκια σας... φτου φτου!!! Εμείς αύριο θα πάμε να δούμε πόσο τράνεψε ο μπέμπης μας... έχω αγωνία...

Ρένα είναι λογικό να ανησυχείς.... αλλά όλα θα πάνε μια χαρά... θα το δεις!!! Ξέρει ο γιατρός σου τι πρέπει να κάνει... έχε εμπιστοσύνη!!!

Άρτεμη ναι το πρώτο μας θα είναι και είμαι πολύ περίεργη να δω.. τι θα δω :P;) ...

Χαρά μάλλον βολτίτσες κάνουν οι περισσότερες... γι' αυτό και οι απουσίες ;) Εσείς πως πάτε με τα του γάμου;;

Κατερινάκι πλησιάζουμε ναι είναι γεγονός.... και όλες έχουν πέσει με τα μούτρα στις λεπτομέρειες...

Άντε με το καλό σε όλες μας βρε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανιππάκι, μιας και έθιξες το θέμα...πως θα καθαρίσεις πχ. την συρταριέρα ή ντουλάπα που θα μπουν μέσα τα ρουχαλάκια του μωρού.Εμείς ακόμα βάφουμε το δωματιάκι ,αλλά νομίζω αύριο-μεθαύριο θα έχει τελειώσει,οπότε θέλω να βάλω πλυντήριο και να τακτοποιήσω ρουχαλάκια,σεντονάκια στην συρταριέρα.

Να την σαπουνίσω και μετά οινόπνευμα.Ελεγα να ρίξω λίγο dettol σπρέι και μετά να το αφήσω να ξεμυρίσει(θα χαλάσει το ξύλο?).Είμαι υπερβολική?Βάζεις κάτι στον πάτο του συρταριού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό σε όσες κοντεύουν!!!

Αααχχ φτάνει ο καιρός και τρελαίνομαι!!!

Αφήστε που έχω αρχίσει να συνηθίζω στα ξενύχτια...Μια με τα μουδιασμένα χέρια, μια με τις κράμπες, μια με τα κουνούπια!!!Σουπερρρρ!!!

Αυτό με τα συρτάρια με ενδιαφέρει κι εμένα!!

Για πες Ξανθιπούλα μου πως τα καθάρισες;;;

φιλάκια σε όλες!!!Μανούλες και κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Τι ζέστη είναι αυτή;;;;;;;;;;Δεν μπορώ άλλο!!!!!!!!!!Μου φαίνεται θα αναψω κλιματιστικό....

Τα έπιπλα τα είχε κάνει η μαμά μου νομίζω με νερο και υγρό για τα πιάτα,δεν ρώτησα γιατί την εμπιστέυομαι!!!!Νομίζω ότι είναι υπερβολή τόσο πολύ,δεν θα τα γλύφουν τα μωρά μας...

Τα ισχυρά απολυμαντικά είναι διαβρωτικά νομίζω Ελίνα μου δες τις οδηγίες καλύτερα,συνήθως το λέει.

Ευτυχώς τα προικιά της μπέμπας είναι όλα πλυμένα και σιδερωμένα,δεν θα άντεχα να έχω και αυτά με τη ζέστη......

Άντε ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΥΜΕ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, εγώ αρχικά τα σαπούνισα με με νερό και το ειδικό απορρυπαντικό που θα πλένω τα μπουκαλάκια του, μετά με νερό και λίγο ξυδάκι (να φύγουν ελαφρώς οι μυρωδιές), μετά με το dettol και πριν βάλω (το απόγευμα) τα ρουχαλάκια θα τα περάσω και με οινόπνευμα!!!! Τώρα όσον αφορά το αν θα στρώσω κάτι μέσα... νομίζω όχι.. αλλά ακόμη δεν έχω καταλήξει... εσείς τι λέτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλιτσες!

Εγω θα τα καθαρίσω με ελαφρά βρεγμένο πανάκι με ζεστό νερό και ντετόλ!

σκοτώνει όλα τα μικρόβια σε δεπτερόλεπτα! λέτε να χρειάζεται κάτι παραπάνω? δε θα στρώσω τπτ κάτω... :dry:

xanthippi Παντρευτηκα χθές!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζήσετε καλό μου! Κυρία Άμπελ επίσημα τώρα; ΜάμαΆμπελ :cheer:

Ξανθιππάκι, τι εννοείς ότι θα περάσεις τα ρούχα με οινόπνευμα; :huh:

Detol μιαμ μιαμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας!!!!

Κατερινάκι τα έπιπλα θα περάσω με οινόπνευμα... τα πέρασα δηλαδή... και έβαλα και τα πραγματάκια του μέσα... ούτε εγώ έστρωσα τελικά κάτι μέσα στα συρτάρια....

Χαρά μου να ζήσετε!!!!! Με το καλό το μωράκι σας... πάντα υγεία εύχομαι... και τύχη... και όλα να σας πηγαίνουν όπως εσείς επιθυμείτε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες καλοκαιρινές μανούλες 2010!!!!!!!!!!!!!!

Χαρά,να ζήσετε ευτυχισμένοι και με το καλό το μωράκι σας!!!!!!!!!

Έχω βαρύνει αρκετά και η ζέστη δεν με βοηθάει καθόλου!!!!!!!!!!!

Εμείς δεν έχουμε κλιματιστικό και λέμε να βάλουμε τώρα ένα στο παιδικό για να υπάρχει για αργότερα και ένα στο δωμάτιό μας γιατί βράζει το σπίτι μας,δεν έχει καλή μόνωση!!!!!!!!!!!!! Όταν σου τοποθετούν το κλιματιστικό κάνουν φαντάζομαι πολύ σκόνη και και χώμα,εσέις που έχετε βάλει πείτε μου πως είναι;

Την Κυριακή πήγα στο Ιασώ για να κάνω τις μηνιαίες εξετάσεις για το antixa(θρομβοφιλίας) και όταν γυρίσαμε σπίτι,με έπιασε να πάω τουαλέτα,είχα τάση για εμετό,με έλουσε κρύος ιδρώτας και φώναξα τον άντρα μου στην τουαλέτα γιατί έσβησα,λυποθημία!!!!!!!!!!! Όταν μου άλλαξε ρούχα και ξάπλωσα και έφαγα (γιατί ήμουν νυστική για ώρες και με 2 χαπάκια σιδήρου),συνήλθα,ευτυχώς συνήλθα αμέσως,αλλιώς θα τηλεφωνούσαμε στον γιατρό!!!!!!!!!!!!! Τρόμαξα,πόναγε και το στομάχι μου και φοβήθηκα μήπως είναι προεόρτια γέννας!!!!!!!!!!!

Το Σάββατο βάψαμε το δωμάτιο του μπέμπη μας και χθές ήρθαν τα επιπλάκια του!!!!!!!!!!!!!!!!! Αλλά αφού θα έχουμε μαστωρέματα με κλιματιστικά θα πρέπει να τα σκεπάσουμε με νάιλον και μετά να καθαρίσουμε και να βάλουμε τα ρουχαλάκια του τα οποία κάποια είναι πλυμένα και κάποια όχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!!!!!

Χαρά μου να ζήσετε,πάντα ευτυχισμένοι και φυσικά με το καλό να έρθει η μπεμπάρα σας!!!!

Αννα Μαρία να σου πω και εμένα με χαλάει πάρα πολύ όταν παίρνω σίδηρο και δεν φάω αμέσως..τώρα είσαι καλύτερα φαντάζομαι ε;Πολύ σκόνη δεν μου κάνανε όταν περάσανε το κλιματιστικό αλλά σκέπασε τα επιπλα καλύτερα.

Ρε κορίτσια βρέχει και πολύ μελαγχολώ...Τη ζέστη δεν τη θέλω,ΑΜΑΝ τι ανισόρροπη έχω γίνει...

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΙΝΑΚΙ......ΚΙ ΕΓΩ ΑΘΗΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΙΑΣΩ ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!

ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΤΟΠΛΕΡ....ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.......ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ........ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!

ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΤΡΥΠΗΣΟΥΝ ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΟΥΦΑΕΙ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ....ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΣΚΟΝΗ........

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά, να ζήσετε, να είστε πάντα ευτυχισμένοι και με το καλό να δεχτείτε το μπεμπάκι σας!!

ΑνναΜαρία, δεν κάνουν πολλή σκόνη με τα κλιματιστικά ,αλλά καλό θα είναι να καλύψεις τα μωρουδίστικα επιπλάκια.Με μια σκούπα μετά θα είσαι μια χαρά.

Τα έπιπλα και εγώ με dettol λέω να τα κάνω και λίγο ζεστό νεράκι.Τελειώσαμε το βάψιμο, σήμερα θα τακτοποιήσω τα έπιπλα(εκτος της κούνιας που δεν την έχω ακόμα), θα σκουπίσω θα σφουγγαρίσω έτσι ώστε άυριο που θα στεγνώσουν και θα σιδερώσω τα ρουχαλάκια να τα βάλω κατευθείαν μέσα.

Χαρά, ΙΑΣΩ ,ε?Κρίμα γιατί είμαστε και κοντά σε ημερομηνία.

Είναι καμία στο ΓΑΙΑ ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!!!!!!!!!!!! Ηρέμησα τώρα γιατί ο άντρας μου,μου έλεγε χαζομάρες ότι θα γίνουν΄ολα χάλια και θα έχουν μέχρι και χώματα!!!!!!!!!!!!! :blink::blink:

Κατερινούλα τώρα είμαι καλά εκείνη τη στιγμή ήμουν χάλια,αλλά νιώθω κομάρες και εξάντληση που νομίζω ότι πρέπει να είναι φυσιολογικό στις εβδομάδες που είμαστε!!!!!!!!!!!!!! Κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα,λαχανιάζω και η φωνή μου έχει αδυνατίσει,γιατί νιώθω πιο αδύναμη πλέον!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! :kiss:

Στο κλιματιστικο μας άνοιξαν και τρύπα στον τοιχο και είχαμε λίγο σκόνη, ειχαμε βάλει ναυλον και γλιτώσαμε τα πολλά πολλά.

Η ιδέα της Χαράς πολύ καλη με την ηλεκτρικη! αν το ξερα θα το κανα κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα να έχουμε κορίτσια!!!!!!!!!!!

Η Παναγία να προστατεύει τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας,αν και περιμένω αρχές Ιουλίου,ποτέ δεν ξέρεις τα σχέδια του Θεού!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...