Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερο καθισματάκι αυτοκινήτου...!


Recommended Posts

ελενη μου και εγω αφου εσπασα το κεφαλι μου γιατι δεν μπορουσα να αποφασισω τελικα αποφασισα να παρω κατευθειαν το 0-18 και οχι το 0-13.

απλα το 0-13 λειτουργει και ως ριλαξακι και μπαινοβγαινει στο αμαξι για μεταφορα καθως επισης κουμπωνει και στο καροτσι(εαν ειναι του σετ).

το 0-13 ειναι μονιμα στο αυτοκινητο

εγω θα παρω της bebe confort που εχει ειδικο μαξιλαρακι για μικρουλι ειναι το πιο μαλακο που βρηκα(δεν πιανεις τα πλαστικα απο μεσα οπως σε αλλα!!!!)

επισης εχει ανακλιση για θεση υπνου και επισης στενευεις και τα πλαινα οσο καιρο ειναι μικρουλι για να εφαρμοζει καλυτερα...(μονο στα bebe confort το ειδα αυτο)

καλη αποφαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy μου καλημέρα.

Οταν γράφω εαν θα σε βολέψει,εννοώ ότι στην περίπτωση που έχετε δύο αυτοκίνητα κ θα το αλλάζετε συχνά,μεταφέροντάς το από το ένα αυτοκίνητο στο άλλο,με το isofix είναι λίγο μπέρδεμα.Προσωπική μου εκτίμηση είναι αυτή.Εμείς κάνουμε συχνά αυτή την αλλαγή.

Εκτιμώ επίσης ότι το διαφορετικό σύστημα περίδεσης,δεν έχει να κάνει με την ασφάλεια.Προδιαγραφές ασφαλειας υπάρχουν κ στα δύο συστήματα.

Εξίσου ασφαλή είναι δηλαδή κ τα δυο.Isofix και απλό σύστημα με ζώνες.

Καλή αγορά πάντως κ κυρίως καλό ψάξιμο!χχ

eleni_dms μου δεν ξέρω να σου απαντήσω στο πρώτο σκέλος,αλλά στο ερώτημα:''ως πότε θα χωράει'',εγώ τη μικρή μου την είχα μέχρι 9 κιλά.Πραπάνω δεν ''πήγαινε'',παρόλο που λέει μέχρι 13 κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sandy μου καλημέρα.

Οταν γράφω εαν θα σε βολέψει,εννοώ ότι στην περίπτωση που έχετε δύο αυτοκίνητα κ θα το αλλάζετε συχνά,μεταφέροντάς το από το ένα αυτοκίνητο στο άλλο,με το isofix είναι λίγο μπέρδεμα.Προσωπική μου εκτίμηση είναι αυτή.Εμείς κάνουμε συχνά αυτή την αλλαγή.

Εκτιμώ επίσης ότι το διαφορετικό σύστημα περίδεσης,δεν έχει να κάνει με την ασφάλεια.Προδιαγραφές ασφαλειας υπάρχουν κ στα δύο συστήματα.

Εξίσου ασφαλή είναι δηλαδή κ τα δυο.Isofix και απλό σύστημα με ζώνες.

Καλή αγορά πάντως κ κυρίως καλό ψάξιμο!χχ

eleni_dms μου δεν ξέρω να σου απαντήσω στο πρώτο σκέλος,αλλά στο ερώτημα:''ως πότε θα χωράει'',εγώ τη μικρή μου την είχα μέχρι 9 κιλά.Πραπάνω δεν ''πήγαινε'',παρόλο που λέει μέχρι 13 κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

κοριτσακια μου, γεια σας!!:)

επειδη ξεκινησα την αναζητηση για το δευτερο καθισματακι αυτοκινητου, (μεγαλωνει η μικρουλα μου!) θα ηθελα οποια extra πληροφορια διαθετετε!!! πολυ κατατοπιστικες οι οδηγιες των κοριτσιων και κυριως οι προδιαγραφες που εγραψε η Argi. μηπως γνωριζετε και κατι νεοτερο?? μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιο συγκεκριμενο καθισματακι, απο το οποιο μεινατε ικανοποιημενες?? οποιαδηποτε πληροφορια θα μου φανει πολυ χρησιμη!!!!!;)

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...