Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσοχη στους "συμβουλους υγειας" !!!


Recommended Posts

Οι παλιοτερες το ξερουν, αλλα επανερχομαι για να το μαθουν και οι νεοτερες

Αφου γεννησετε θα ερθουν στην πορτα σας κατι ευγενικες κυριες οι οποιες αυτοαποκαλουνται συμβουλοι υγειας για να σας ενημερωσουν για ιωσεις κλπ

Προσοχη!!!! :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: στην πραγματικοτητα ειναι πλασιε :angry::angry::angry: παιδικων βιβλιων, και πολυ συχνα ως νεα μαμα μπαινεις στη "λουμπα" να αγορασεις κατι (εγω στην μαργαριτα το παθα και τωρα με ξαναβρηκαν που γεννηθηκε ο μικρος, αλλα δεν την ξαναπαταω!!! ) ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia ego tin patisa giati den me eixe proidopoiisei kaneis.einai ontos poli enoxlitikes kai den ksekolane me tipota.ase pou molis eixa gennisei kai eixa oles tis anasfalies tou kosmou kai irhe i sigekrimeni kiria kai me fortose me fovies oti kati tha pethei to moro mou (gia na paro mia egiklopedia me tis protes voithies)akoma to thimamai kai tremo apo ta nevra mou!!!

kala ekanes koritsi mou kai anoikses to themataki.

prosoxi manoules-min anigete tin porta sas!!!

ta filia mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Polu kala ekanes ka anoikses afto to themataki..Den eixa idea, to proto mou to genhsa sto eksoteriko opote den eixa teties episkepsois..Den einai kairoi gia tetia twra, na plironoume g.........(tha xrisimopiousa mia asximh leksh opote opia katalave katalave)... :whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και σε μενα είχε έρθει μια τέτοια κυρία, αντί όμως να μου σπάσει αυτή τηα νεύρα της τα έσπασα εγώ...Κοιμόμουν και ήταν η πεθερά μου σπίτι και χτύπησε και είπε ότι είχαμε ραντεβού.... :angry::angry::angry: Τεράστιο ψέμα...Της άνοιξε λοιπόν η πεθερά μου, με ξύπνησε και άρχισε να μου λέει για κάτι cd με τραγούδια και αφού της είπα ότι δε θέλω, πήγε να μου πασάρει την εγκυκλοπαίδεια πρώτων βοηθειών...Μου έλεγε ξέρετε τι να κάνετε αν πνιγεί το μωρό σας;;;Και τέτοια...Της έλεγα εγώ ότι δε θα πνιγεί...Και μου απαντούσε, μακάρι, αλλά αν συμβεί.... :angry::angry::angry: Και της λέω έχω την πεθερά μου που είναι νοσηλεύτρια... :laugh: :laugh:

Και ξεκίνησε να μου γράφει ένα συμφωνητικό με τα στοιχεία μου και μου ζήτησε να υπογράψω..Της λέω τί είναι αυτό;;;;Μου λέει για συνδρομή...Εγώ για να την αποφύγω της είπα ότι πρέπει πρώτα να ρωτήσω τον άντρα μου και αν θέλουμε, θα της τηλ εγώ...Αυτή εκεί...Πάρε τον άντρα σου τηλ...Της λέω κυρία μου ο άντρας μου είναι στη δουλειά....Δεν μπορώ να τον ενοχλήσω...Μα ελάτε μου έλεγε τί είναι;;;20 ευρώ (νομίζω) το μήνα....Της λέω κυρία μου ααφήστε μου ένα τηλ, να σας πάρω αν θέλω..Και μου λέει αυτό δε γίνεται.Η τώρα ή ποτέ!Και της λέω ΠΟΤΕΕΕΕΕΕ!!Και πάω στην πόρτα, την ανοίγω και της λέω...Σας ευχαριστώ πολυ΄για την ενημέρωση...Πρέπει να φύγετε τώρα!!Αυτή τα έχασε, μάζεψε τα μπογαλάκια της κι έγινε λούης... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Είναι πολύ πιεστικές, εκνευριστικές και τγρομοκρατούν άδικα τις λαιχώνες!!!!!!!Άκου εκεί που θα μας πουν ότι θα πνιγούν τα παιδιά μας...Οι φαρμακόγλωσσες...άντε μου και στο δια....κυρά μου.... :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχα..εγω την ταποσα με το καλημερα...γιατι ημουν ενημερωμενη!!!

Εβαλα μπροσταρισα και την κουνιαδα μου η οποια εχει πτυχιο νοσυλευτικης και σπουδαζε παιδαγωγος...

ειχαμε ρηξει το γελιο της αρκουδας.

Μας πασαρε κατι βιβλοια ψυχολογιας..της λεω τα εχω ακομα πιο αναλυτικα τα εφερε η κουνιαδα μου απο το πανεπιστημιο..μα αυτα δεν εχουν εικονες μου λεει..και τι να τις κανω τις εικονες.

Παντςω η συμβουλη μου ειναι να λετε πως εχετε νονα παιδιατρο η πεθερα η κουνιαδο ειτε γιατρο ειτε νοσηλευτρια ειτε παιδαγωγο..αμα θελετε να λετε οτι ειστε νιπηαγωγος..κατι τεοια πιανουν και ξεκολανε σχετικα γρηγορα

Το καλυτερο ομως ειναι ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ , τελος..δεν δινουμε σημεια ζωης και δεν μας απασχολει τι θα πουνε για μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτες παιρνουν τα στοιχεια απο τα μαιευτηρια καισ ε παιρνουν καποιες φορες τηλ. και σου κλεινουν ραντεβου καικααλα για ενημερωση για το μωρο .Ετσι λοιπον ειχαν ερθει και σε μενα και αρχιζαν να μου λενε κατι τρελλα αρχικα δνε τους εδωσα σημασια πηγαν να μου πασαρου μια εγκυκλοπαιδεια τη μηεα που απο συμπτωσημια φιλη μου γιατρος μου ειχε δωσει τους δυο πρωτους τομους να ριξω μια ματια λοιπον εκανα υπομονη αλλα τηστιγμη που αναφερε για το αιφνιδιο θανατο και οτι μπορει αν συμβει σο μωρο μου τα πηρα και τους ειπα οτι αν δνε ξκουβαλαγανε σε 1 δευτερολεπο θα παθαιναν αυτες αιφνιδι θανατο και βαζω μια φωνη καιβγαινει ογειτονας μου απο πανω ο κ.Θανασης νταλικερης στο επαγγελαμ και να δειτε γελιο ακομα τρεχουν .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κατάλαβα. Σε παίρνουν τηλέφωνο και κλείνεις ραντεβού ή έρχονται χύμα στο σπίτι σου; Πολύ με τσαντίζουν αυτά. Θα βρίσω έτσι κι έρθει καμια τέτοια σπίτι. Κι επιπλέον... είναι νόμιμο το μαιευτήριο να δίνει τα στοιχεία σου; Μήπως είναι στα ψιλά γράμματα κάποιου συμφωνητικού και μέσα στη χαρά μας δεν τα βλέπουμε; Όπως και να 'χει, ευχαριστούμε που μας ενημερώνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΩ!!!!ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΤΕΧΩ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ?ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΑΥΤΟ?? :angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν θα σας ερθουν οι κυριες με τα κουπονια να ειστε φειδολοι στα στοιχεια που θας σας δοσουν και να ζητησετε να διαβασετε τα χαρτια που θα σας βαλλουν να υπογραψετε.Γιατι απο εκει παιρνουν τα στοιχεια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Οταν θα σας ερθουν οι κυριες με τα κουπονια να ειστε φειδολοι στα στοιχεια που θας σας δοσουν και να ζητησετε να διαβασετε τα χαρτια που θα σας βαλλουν να υπογραψετε.Γιατι απο εκει παιρνουν τα στοιχεια σας.

Ε ΚΑΛΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΙΣΑ ΙΣΑ ΑΝ ΔΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΧΑΡΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ Κ ΘΑ ΤΟ ΣΚΙΖΩ!!!!ΑΧ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΦΟΡΤΩΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ!!!ΒΡΗΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΔΩΣΩ ΜΕ ΤΟΣΑ ΝΕΥΡΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΩ!!!!!!!!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙ :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ Ερη χαλαρααααααα

εκεινη την ωρα μονο αυτες δεν θα σκεφτεσαι...απλα σας ειπα..με το χαμογελο τζοκοντα θα τις ξαποστελνετε λεγοντας εμμεσως πλην σαφως οτι αυτα που σας πλασαρουν τα εχετε ηδη κανει βιωμα..απο μαμα μπαμπα πεθερα..κουνιαδα οτι σας βρισκετε προχειρο.

Μην ξεχνατε οτι και αυτες υπαλλοιλοι ειναι...φορτικοι και αγενης πολελς φορες..αλλα υπαλλοιλοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή έρχονται με τα στοιχεία μας συπληρωμένα πάνω στα χαρτια? :huh:

Μιά φορα που είχε έρθει μια της είπα ότι είμαι φοιτήτρια ιατρικής και οτι σε λίγους μηνες ορκίζομαι.

Η ξαδέλφη μου που τα αγορασε, με παίρνει μια μερα και μου λεει:

"Σήμερα μετά από τόσο καιρό, χρησιμοποίησα τα ιατρικά βιβλία. Εκείνα τα μεγάλα τα βαριά. Θυμάσαι? "

Εγώ: "Τι πάθατε καλέ? Θεός Φυλάξοι!" (εχει 3 παιδιά)

"Σιδέρωσα τς κουρτίνες, ανέβηκα στο τραπέζι να τις κρεμάσω...

και επείδή δεν εφτανα έβαλα 3 το 1 πάνω αστο άλλο και έφτασα μια χαρα!"

Τοσο χρήσιμα ειναι τα βιβλια αυτά! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Μην ξεχνατε οτι και αυτες υπαλλοιλοι ειναι...φορτικοι και αγενης πολελς φορες..αλλα υπαλλοιλοι

Οι οποίοι πληρώνονται με ποσοστά επί των πωλήσεων.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!!! Εξ αρχής την ρώτησα αν προωθεί καποιο προϊον και μου απάντησε

"ω! όχι όχι... Εμεις απλά ενημερωνουμε τους γονεις για θεματα υγείας

και πως να αντιμετωπίζουν καθημερινες καταστάσεις ατυχηματων με τα παιδάκια τους.... μπλα μπλα.... μέσω αυτων των βιβλίων!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραπεδια σ'ευχαριστουμε πολυ που ανοιξες αυτο το ποστ! και ολες τις κοπελες για τις χρησιμες πληροφοριες! δεν ειχα καν ιδεα οτι ερχονται σπιτι θρασητατα και προσπαθουν να σου πουλησουν διαφορα πραγματα...καλα πρεπει να ειναι η πεθερα μου εδω να τις κανει να μην ξερουν απο που να φυγουν!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εγω ουτως ή αλλως με ολα αυτα που γινονται πλεον αν δεν ξερω οτι καποιος ειναι να ερθει σπιτι μου δεν ανοιγω οταν μου χτυπανε...βλεπω απο το ματακι και αν δεν αναγνωριζω δεν ανοιγω. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως γι'αυτο και γινονται τοσο φορτικοι..επισης τα βιβλια που πουλενα τα βρισκετε σε βιβλιοπωλεια πολυ πιο φτηνα

Κικιτσα αυτο ακριβως..το σωστο ειναι να μην ανοιγουμε καν την πορτα, ειδικα αμα ειμαστε μονες με το παιδι..για λογους σφαλειας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειχε ερθει μια οταν ημουν εγκυος στο πρωτο παιδι . και μου ελεγε για αρρωστιες , και να διαβαζω για να ξερω τι εχει το παιδι , αν αρρωστησει και τετοιες βλακειες . αν ειναι δυνατον να εισαι ετοιμογεννη και να σου λενε τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω...... Τι μου θυμίσατε τώρα!!! :angry:

Πέρσι τέτοια εποχή ήταν, λίγο μετά τη γέννηση της σβούρας μου, που ήρθε αυτή η κυριούλα σπίτι και άρχισε να απαγγέλει το ποιηματάκι της! Επειδή όμως την περίμενα, μιας και είχα ενημερωθεί από τα κορίτσια εδώ, την άφησα και τα είπε όλα!!! Όταν σας λεώ όλα, ΟΛΑ. Μίλαγε για τουλάχιστον 15 λεπτά μόνη της και εγώ απλά κούναγα το κεφάλι μου.

Όταν λοιπόν τελείωσε, της λέω ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση αλλά δε με ενδιαφέρει. Εκεί ήταν που έπαιξε το τελευταίο της χαρτί και μου είπε για αιφνίδιο θάνατο και πνιγμό... Δε χρειάστηκε να πω τίποτα εγώ όμως...... :lol: Ήταν και ο άντρας μου στο σπίτι, τον οποίο είχα φυσικά ενημερώσει, και εκείνη τη στιγμή εμφανίστηκε και πολυ ευγενικά την ξαπόστειλε!!!

Το καταευχαριστήθηκα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχως που μας ενημερωσες κοπελα μου γιατι κι εμενα με εχουν πιασει βλακα πολλες φορες και δεν μπορουσα να τους ξεφορτωθωωωωω....μια ετυχε με κατσαρολες και μια με ταπερ...αστα να πανε..κολιτσιδα ειχαν γινει...δεν ηξερα οτι εχει και πλασιε που λενε οτι δηθεν ειναι συμβουλοι υγειας...

νασαι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ!!!! ΗΡΘΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝΕ ΕΝΑ ΔΩΡΟ (ΜΙΑ ΑΦΙΣΑ ΜΕ ΖΩΑΚΙΑ!!) ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΓΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΗΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ 200ΕΥΡΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑ 100 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΡΑΞΕ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΙΘΟΥΝΕ ΟΙ ΠΛΑΣΙΕ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΒΑΛΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ DVD ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΙΧΕ ΗΤΑΝΕ ΣΑΝ ΝΑ ΗΤΑΝΕ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΥ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΕΣ ΚΛΠ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΙΣ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΞΑΠΟΣΤΕΛΝΩ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΛΙΓΟ Η ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72

Σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση . Γιατί αυτοί εκμεταλεύονται την ευαίσθητη ψυχολογική κατάσταση που βρίσκονται εκείνη τη στιγμή η λεχώνα και ο πατέρας του μωρού και αυτό είναι ανήθικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...