Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γέννησα και ο μικρός ξεπόρτισε...


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Την Τρίτη 18/5 βράδυ μπήκα στο Γαια και την Τετάρτη 19/5 στις 7.55πμ ξεκίνησε η καισαρική και στις 8.05πμ μου έδειξαν τον μικρό. Δυστυχώς μας βγήκε λίγο αδύνατος 2.160γραμ. και χρειάστηκε θερμοκυττίδα. Στο Γαια δεν υπήρχε διαθέσιμη θερμοκυττίδα (ήταν υπερπλήρης) και μας τον πήγαν στο Κρατικό Νίκαιας!!! Ο άντρας μου πήγαινε πρωι-απόγευμα στα επισκεπτήρια και τον έβλεπε. Εγώ επειδή δεν άντεχα να μην τον δω άλλο συννεονοήθηκα με τον γιατρό μου και βγήκα χθες το απογευμα, πηγα τον είδα και μετά σπιτι. Για τις επόμενες μέρες θα βγαίνω μόνο για να πηγαίνω στο μωρό και μετά ξάπλα και φαγητό ωστε να μην έχουμε καμία παρενέργεια με την καισαρική.

Ο μικρός είναι καλά, τον έχουν απλά στη θεροκυττίδα χωρίς οξυγόνο ή κάτι άλλο και την Πεμπτη έφαγε 10γραμ. ανά δύο ώρες και χθες 15 γραμ. ανά δυο ώρες. Ευτυχώς έχασε μόνο 80γραμ. την πρώτη ημέρα. Οι εξετάσεις του είναι καλές και μας είπαν οτι θα μας τον δώσουν σπιτι οταν φτάσουμε να τρώμε 50γραμ. ανά τρεις ώρες. Δε φαντάζεστε ποσο θέλω να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου....αλλά βλέποντας τα υπόλοιπα περιστατικά στη μονάδα κάνω το σταυρό μου που εμείς απλά πρέπει να φάμε!

Σας αφήνω προς το παρόν γιατί πρέπει να φύγουμε σε λίγο (το επισκεπτήριο είναι στις 12 και εμείς μένουμε Πεύκη).

Ακόμα δε γεννήθηκε και ξεπόρτισε....καταλαβαίνετε τι έχουμε να τραβήξουμε :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε καλε που ειναι αδυνατο! Καμια γκομενιτσα κυνηγαει και αυτα ειναι δικαιολογιες!! :P Να σας ζησει κοπελα μου! Γερος και δυνατος παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το αγορακι σου!!!!!!!!!!

Ειδες ο μικρος απο νωρις στην τσαρκα :cheer:

Περα απο την πλακα να εχεις λιγη υπομονη και να δεις πολυ πολυ συντομα θα τον εχεις στην αγκαλια σου!! Να ξερεις οτι μετα απο την ταλαιπωρια αυτη δεν θα θυμασαι τιποτα ασχημο

Πολλα φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει κοπελα μου!

Χαιρομαι που το βλεπεις τοσο χαλαρα! Αυτο θα κανει καλο και στην δικη σου ψυχολογια και στου μωρου σου!

Ευχομαι γρηγορα να ειστε ολοι στο σπιτι σας γεροι και δυνατοι!

Καλη Λοχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που το είδες τόσο χαλαρά και με διάθεση χιούμορ! Εννοώ την παραμονή του πρίγκιπα στη θερμοκοιτίδα!

Να ζήσει γερός σαν τα ψηλά βουνά το καμάρι σου!!!

Καλό σαραντισμό να έχετε και από ότι το κόβω θα συνεχίσει μετά το ξεπόρτισμα! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ο παιδαρος σου!!!!!!!!να δεις που σε λιγο θα απορεις ποσο πολυ μπορει και τρωει!!!!!!!μη σε νοιαζει που ξεπορτισε ετσι τους θελουμε εμεις οι γυναικες τους αντρες αλητακια!!!!!αλοιμονο στις κορες μας!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ο μικρουλης σου!!!!!!!!!με το καλο να τον παρετε σπιτακι σας,να τον εχεις στην αγκαλια σου και να του δινεις συνεχεια φιλακια!!!!! :laugh:

καλη λοχεια!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koπελα μου να σου ζησει το αγορακι σου και καλη λοχεια να εχεις! Με το καλο να τον παρετε σπιτι και να μην τον αφηνεις απο την αγκαλια σου. Να σε ρωτησω κατι? Σε ποια εβδομαδα γεννησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει ο μικρουλη σας...συντομα κοντα σας....

γυριστρουλης απο κουνια :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ετσι και εμενα ο μεγαλος μου γιος...και τωρα ειναι θηριο ανημερο :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

με το καλο να τον παρετε στο σπιτακι σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα καλοοο κι εμενα ξεπορτισε χαχα αλλα πηγε σε αλλο οροφο οχι σε αλλο νοσοκομειο...

ετσι μας ειχαν πει κι εμας μολις πιει 50 γρ και παρει και το βαρος του θα τον περναμε σπιτι(εμενα ηταν 1250)

τωρα σε πληροφορω ακομα ξεπορτιζει και δεν μαζευεται!!!!!!!!!!!!!!!

να σου ζησει κοπελα μου και με το καλο να ερθει στο σπιτι του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Μάννουλα γέννησα 36 εβδομάδων και 3 ημέρων.

Είμαι πάρα πολυ χαρουμενη. Στο πρωινο επισκεπτήριο μας τον έδωσαν να τον πάρουμε αγκαλία :):):) ! Επίσης, μου έδωσαν να τον ταίσω και έφαγε 35 γραμ. Μαζεύω και το γάλα μου και απο αύριο που θα έχει κατέβει λογικά το γάλα μου θα μου το βάλουν στο στήθος! Μου φάνηκε τέλειος!!!! Δε φαντάζεστε πόσο ανυπομονώ να τον ξαναπάρω στην αγκαλία μου ! Και ο μπαμπάς μας βέβαια είναι χεσμένος! Μου φαίνεται θα αλλάζω και στους δύο πάνες! Ο γιατρός μας είπε οτι πρέπει να μείνει μέχρι την Τετάρτη για να πάρει ολη την αντιβιώση που του έχουν ξεκινήσει και μετά λογικά θα είμαστε ελεύθεροι να έρθουμε σπίτι μας!

Σας αφήνω και πάλι γιατί στις 6 είναι το επόμενο επισκεπτήριο και πρέπει να βγάλω γάλα και να πάω να δω το αντράκι μου!

Σας ευχαριστώ και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και που είσαι ακόμα, φαντάσου όταν θα μεγαλώσει λίγο ακόμα και θα τον κυνηγάς!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου το μωράκι σου και πολύ σύντομα να το έχεις στην αγκαλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει κοριτσακι μου ο γυριστρούλης!

Περασα κι εγω τα ιδια με τη μια μου μπεμπούλα, τη μπουκιτσα μου. Παιρνουν γρηγορα βαρος. Συντομα θα τον εχεις στο σπιτι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι,

ο μικρός μας και πιο συγκεκριμένα ο Φίλιππος, έχει φτάσει 2.200γραμ., τρώει ανά 3 ώρες 50γραμ. και μας είπαν οτι το αργότερο την Πέμπτη θα τον πάρουμε σπίτι!

Είναι ένας κούκλος και μέχρι στιγμής είναι πολύ ήσυχος!

Ανυπομονώ τόσο πολύ να έρθει σπίτι!

Σημασία έχει οτι είναι καλά...

Ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σας, να χαίρεστε τα παιδάκια σας και όσες τα περιμένετε να τα σφίξετε σύντομα στην αγκαλία σας.

Φιλιά

Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΦΙΛΛΙΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ: ΑΛΟΙΜΙΝΟ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΠΟΥ ΞΕΠΟΡΤΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!!!!! :laugh: :laugh:

ΝΑ 'ΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...