Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ γΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Εγω μια ατακα θα πω μονο. (τον γιο μου τον λεμε Αντωνη απο τον πεθερο.)

Εγω.- Ελεγα αφου εχει ακουστει το ονομα να το βγαλουμε καπως αλλιως αλλα ο Παναγιωτης δεν ηθελε κι ετσι θα τον πουμε Αντωνακη.

Πεθερα-Εγω ειχα πει στον Παναγιωτη να τον βγαλετε Νικολα απο τον παππου μου αλλα ο Παναγιωτης δεν μου το εκανε το χατηρι...

Λες κι εγω δεν εχω μπαμπα να βγαλω το ονομα του και θα επρεπε να ειναι ντε και καλα απο το σοι του... :angry:

Ε, κατσε βρε Αννουλα τι απαιτησεις ειναι αυτες που εχεις???Ακους εκει....μα καλα πως σου ηρθε να βγαλεις το ονομα του μπαμπα σου??????

Συγγνωμη κιολας αλλα ειναι πολυ γελοιο οταν υπαρχουν 2-3 ξαδερφακια με το ιδιο ονομα!!!Μια φορα δεν ειναι αρκετη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά, είναι καλύτερα να έχεις κακιά πεθερά απ' το να έχεις ηλίθια πεθερά.

Όταν πήγα την Τρίτη στο γιατρό και είδαμε ότι το έμβρυο δεν αναπτύσσεται, πήρα τον άντρα μου να του το πω (είναι στη Μυτιλήνη με όλο το σόι) και του λέω "μη με πάρει καμιά μάνα σου και μου λέει βλακείες, γιατί δεν ξέρω πώς να της απαντήσω". Λες και του είπα "πες στη μανούλα σου να με πάρει".

Δεν περνάει λίγη ώρα, με παίρνει τηλέφωνο η μάνα του. Και να με ρωτάει "μα γιατί αγχώνεσαι στην κατάστασή σου και κάνεις κακό και στο μωρό;". Και να της εξηγώ ότι μωρό πάπαλα, αλλά αυτή εκεί. Να επιμένει ότι όλα πάνε καλά, ότι είναι πολύ νωρίς, ότι το μωρό είναι μικρό, κι ότι αυτή ξέρει καλύτερα, κι ότι αυτά λένε και οι κουνιάδοι και οι συννυφάδες μου που κάνανε παιδιά. Και να της απαντάω ότι ο γιατρός ξέρει καλύτερα, αλλά αυτή εκεί.

Με τον καλύτερο τρόπο, βέβαια, να μου μιλάει, αλλά τι να το κάνεις, αφού λέει μπούρδες;

Να επηρεάζει και τον άντρα μου και να μου στέλνει μηνύματα και να μου λέει ότι λέω βλακείες, αφού δεν έχω συμπτώματα αποβολής πάνε όλα μια χαρά, κι ότι άλλες γεννήσανε τρία παιδιά (χμ... η μάνα του μήπως; ) ενώ εγώ είμαι πρωτάρα.

Κορίτσια: η ηλίθια πεθερά είναι πολύ χειρότερη τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις 7 θανάσιμες πεθερές τις ξέρετε φαντάζομαι! Και η πρώην πεθερά μου και η νυν είναι... οι 107 θανάσιμες τσούχτρες μαζί! :angry:

Ότι και να πω λίγο θα'ναι!!!!! Από την πρώην πεθερά τράβηξα τα πάνδεινα και καλά να πάθω γιατί ήμουν χαζή και κατάπινα χωρίς να μιλάω. Κατάφερε και μας χώρισε με τον γιο της (καλός μουρόχαβλος κι αυτός) μετά από εννιά χρόνια σχέσης κι ενώ ήμουν έγκυος και λέγαμε να παντρευτούμε! Δεν ήθελε το εγγόνι γιατί ήρθε πολύ νωρίς κι αυτή μόλις είχε πάρει δίπλωμα και ήθελε να αγοράσει αμάξι, δεν ήθελε έξοδα για γάμο! Κι ο γιος της με το ΠΟΛΥ μυαλό μου ζήτησε να διαλέξω αυτόν ή το μωρό...εννοείται έφυγα, δυστυχώς όμως στον 6ο μήνα έχασα και τον μπέμπη μου. Ξέρετε τι έκαναν όταν έμαθαν τα νέα? Πήγαν στα μαγαζιά αυτήν που τους πήγε τα νέα για την αποβολή και την έντυσαν από την κορυφή ως τα νύχια!!!!! Και κερνούσαν τις γειτόνισσες!!!!

Η νυν πεθερά...είναι χειρότερη κορίτσια!!!!!! Δεν πίστευα ότι θα μπορούσα να βρω χειρότερη κι όμως.... μέχρι που συμβούλεψε τον γιο της να με δείρει ( ενώ ήμουν 14 μερών λεχώνα - τα Χριστούγεννα) γιατί είχαμε τσακωθεί για κάτι με τον άντρα μου. Γιατί -λέει- οι παλιές που "τις έτρωγαν" τι πάθανε? Μ' αυτήν πάντως δεν χαμπαριάζω, ένα λέει αυτή δέκα απαντάω εγώ, έχουμε πολύ τυπικές σχέσεις κι αυτό για χάρη της μπέμπας. Ευτυχώς ο άντρας μου με υποστηρίζει γιατί το παραδέχεται κι αυτός ότι η μάνα του και κακίστρω είναι, και τσιγγούνα και κουτσομπόλα και φοβερά φιλοχρήματη.

Τι να πρωτοθυμηθώ...πρέπει να γράφω ώρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε παιδί μου, στο θέμα πεθερά είμαι ολίγον... γκαντεμοσαύρα!!!

Όσοι με γνωρίζουν το παραδέχονται ότι είμαι άτυχη, εντάξει δεν είμαι ο ευκολότερος άνθρωπος στον κόσμο αλλά δεν έχω πειράξει ούτε μυρμήγκι για να αξίζω τέτοια σούργελα! Παλιά έσκαγα από την στεναχώρια, τώρα τα γράφω όλα στα παλιά μου υποδήματα, η μάνα μου δεν θα με ξαναγεννήσει αν πάθω κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτά που διάβασα μου έρχεται να υποστηρίξω την πεθερά μου αλλά είναι ώρες και μέρες που μου τη δίνει στα νεύρα!!!

Όπως για παράδειγμα σήμερα που της πήγα τη μικρή να την κρατήσει για να πάω κομμωτήριο. Ποτέ δε μου έχει φέρει αντίρρηση, ούτε και σήμερα, αλλά όταν έφτασα εκεί έλειπε για ψώνια και αναγκαστικά την άφησα στον κάτω όροφο όπου μένει η 75χρονη μάνα της, η 70χρονη αδερφή της μάνας της και ο αδερφός της με τη γυναίκα του και τα 2 παιδιά τους που όποτε δουν τη μπέμπα ορμάνε επάνω της για να της κάνουν παιχνίδια και δε σταματάνε ποτέ!!! Η ώρα ήταν 10.45 και η μικρή μου δεν είχε κοιμηθεί ενώ πάντα το πρωί κοιμάται καμιά ώρα!!! Όταν γύρισα το μεσημέρι να την πάρω μου την είπε απ'έξω απ'έξω γιατί άργησα και το παιδί θα έπρεπε πάλι να φάει. Γιατί της λέω τι ώρα έφαγε;;; Και μου απάντησε ότι την είχε ταϊσει στις 11.20. Γιατί;;; Γκρίνιαξε!!! Ότι μπορεί να νύσταζε ή να την ενοχλούσε κάτι ή να διψούσε το σκεφτήκαμε;;; Γιατί το παιδί ΜΟΥ από 40 ημερών τρώει πάντα ανά 4 ώρες σπανίως στις 3 1/2 και όχι στις 2 1/2(είχε φάει στις 8.45). Το ίδιο μου έκανε και μια βδομάδα που ήμασταν μαζί διακοπές...αλλά αυτάθα σας τα πω άλλη φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...