Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ γΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια ενα θεματακι ηθελα να το ανοιξω καιρο δεν ξερω αν υπαρχει αλλο!!!!!!

τι λετε να χαρακτηρισουμε την πεθερα η και τον πεθερο με δυο τρεις λεξεις,και επισης αν υπαρχουν προβληματα που μας δημιουργουν οι πεθερουλες να τα συζηταμε!!!!

λοιπον εμενα η πεθερα μου ειναι μια χαλαρη γυναικα ενας γιογκι!!!!ανετη και δεν με ενοχλει καθολου αν και μενει κοντα,φυσηκα το μονο που την καιει ειναι ποτε θα κανουμε παιδι αλλα καλοπροαιρετα!!!α και ειναι τουρκαλα φυσηκα οπως ξερετε οι περισσοτερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

giwtaki έγραψε:

eisai tyxeri auto exw na sou pw mono!!!!!!!!!

egw tha sou pw mono ena gt ta ypoloipa tha xreiastoun meres gia na ta grafw!!!

kontepsa na xwrisw kai twra pleon typika milame......

eutuxws de tin exw konta !!!!!

ενα θα σου πω φιλεναδα βαζε Χ σε οτι σε χαλαει!!!!!

ετυχες στην περιπτωση της κακιας πεθερας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλιστα......σε γενικες γραμμες δεν εχω παραπονο...ε,πεθερα ειναι...θα πει και κατι!αλιμονο! :laugh: παντως της Ρεββεκας την πεθερα αλλιως την φανταζομουν! Παχουλη να λεει τον καφε και να μαγειρευει ολη μερα νοστιμα φαγακια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πω κακιά κουβέντα για τα πεθερικά μου θα πέσει φωτιά να με κάψει. Δε με ενοχλούν αν και μένουν στα 7 λεπτά με τα πόδια. Κρατάνε το μωρό όποτε μου καπνίσει με μεγάλη τους χαρά (αν έχουν κάποιο ραντεβού το ακυρώνουν :woohoo: ),

μου στέλνουν ζαρζαβάτια και αυγά από τον κήπο τους ΟΛΑ πλυμμένα σε σακουλάκια μην κουραστεί η αφεντιά μου!!! Τους 2 πρώτους μήνες που γέννησα μου μαγείρευε, μου καθάριζε το σπίτι, μου σιδέρωνε και εξαφανιζόταν μετά για να μη μ'ενοχλεί. Στόμα έχουν και μιλιά δεν έχουν. Δεν χώνονται πουθενά. ΖΗΛΕΨΑΤΕ?????? Ακόμα σταυροκοπιέμαι με την τύχη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Μαλιστα......σε γενικες γραμμες δεν εχω παραπονο...ε,πεθερα ειναι...θα πει και κατι!αλιμονο! :laugh: παντως της Ρεββεκας την πεθερα αλλιως την φανταζομουν! Παχουλη να λεει τον καφε και να μαγειρευει ολη μερα νοστιμα φαγακια! :P

μεσα επεσες μονο που δεν ειναι παχουλη!!!!πιστευει σε ενεργειες και τετοια!!!!και το καλητερο με δυσκολια συνενοουμαστε επειδη δεν εχω μαθει καλα την γλωσσα ακομα!!!!αυτο κι αν ειναι υπεροχο :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα παπακι η απολυτη πεθερα!!!!ειμαστε τυχερες!!!!αλλα ειναι και καποια κοριτσια που δινοπαθουν!!!!θελω να μαθω τι τους κανουν!!!που μπορει να φτασει μια πεθερα η ειναι μυθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κιμον,ρεμπεκα,παπακι να φυγετε τωρα απο το φορουμ!τσουτ τσουτ χαλατε την πιατσα! χαχαχα καλα κοριτσια ενα εχω να σας πω οποια θελει να ανταλαξει την πεθερα της με την "δικη" μου...της κανω δωρο και ενα σετ μαχαιροπιρουνα...και ενα σετ μαχαιρια κοπης κρεατος..καλου κακου!

αχ με νευριασατε που τις ψωνισατε τοσο καλες?εγω σκαρτο πραμα πηρα χχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ουτε εγω εχω παραπονο απο την πεθερα μου.βεβαια σαν ανθρωπος εχει της παραξενιες της και της αναποδιες της αλλα και ποιος δεν τα εχει.σε εμενα δε διμιουργει προβλημα το μονο που μας φερνει σε αντιθετη γνωμη ειναι στο οτι δε θελω ο αντρας μου να τρωει πολλα τυγανιτα και γλυκα επειδη εκανε διαιτα και εχασε τα κιλα και εγω δε θελω να τα ξαναπαρει και θελω να προσεχει για την υγεια του και εκεινη φοβατε μην παθει τιποτα αμα δεν τα τρωει :laugh:

αλλα ενταξει κατα τα αλλα τα πεθερικα μου ειναι μια χαρα ανθρωποι οτι θελω αμεσως να μου το προσφερουν!!!δοξα το θεο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω πλεον δεν εχω προβληματα με τα πεθερικα μου.στις αρχες της σχεσης μας ειχα αρκετα προβληματα με τον πεθερο κυριως και πολλες στεναχωριες για ανουσια πραγματα αλλα ευτυχως πλεον ειμαστε πολυ καλα.το μονο που περιμενουν πως και πως ειναι ενα εγγονι τοσα χρονια που ειμαστε παντρεμενοι και ελπιζω οταν ερθει να μην εχω αλλα προβληματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την δικη μου πεθερα δεν υπαρχουν λογια...τα πεθερικα μου τα σιχαινομαι...ειναι η πρωτη φορα στην ζωη μου που νιωθω ετσι για ανθρωπους..κοντεψαν να μας χωρισουν κοντεψαν να με βαλουν να τσακωθω με τους γονεις μου..αλλα ευτυχως που ο αντρας μου τους καταλαβε και πηρε θεση..μεχρι και στο μαιευτηριο τα τερατα ειχαν το θρασος να πουν οτι το μωρο δεν μοιαζει στον αντρα μου και ρωτουσαν τι επωνυμο θα εχει...βεβαια δεν τους εκανα την χαρη να ακουσει ο πεθεροις το ονομα του...αχ μου χαλασε η διαθεση..ευτυχως μενουν μακρια αρκετα..δοξα το Θεο.... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα δε μου κανει! χαχαχα απλα την εχω δει μια φορα στη ζωη μου και προσευχομαι οσο ζω να μην χρειαστει να την δω συνολο πανω απο πεντε φορες γιατι την φοβαμαι! αχαχαχα

απλα ειναι ενας ανθρωπος ψυχρος χωρις αισθηματα και δικαιη λογικη!

απορω γιατι εκανε παιδια!δεν τους εχει δωσει ενα απο τα πιο σημαντικα αγαθα που δινει μια μανα ...αγαπη!

γενικως ειναι πολυ κρυος ανθρωπος και απομακρος!

δοξα το θεο δεν την εχω ξαναματαδει....το αστειο...ουτε ο γιος της!

οταν παιρνει τηλ ειναι λες και πηρε για να δωσει παραγγελια : τον αγγελο. τελος!

κανω δωρο και δυο σεμεδακια στην πρωτη που θα τηλεφωνησει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

τιποτα δε μου κανει! χαχαχα απλα την εχω δει μια φορα στη ζωη μου και προσευχομαι οσο ζω να μην χρειαστει να την δω συνολο πανω απο πεντε φορες γιατι την φοβαμαι! αχαχαχα

απλα ειναι ενας ανθρωπος ψυχρος χωρις αισθηματα και δικαιη λογικη!

απορω γιατι εκανε παιδια!δεν τους εχει δωσει ενα απο τα πιο σημαντικα αγαθα που δινει μια μανα ...αγαπη!

γενικως ειναι πολυ κρυος ανθρωπος και απομακρος!

δοξα το θεο δεν την εχω ξαναματαδει....το αστειο...ουτε ο γιος της!

οταν παιρνει τηλ ειναι λες και πηρε για να δωσει παραγγελια : τον αγγελο. τελος!

κανω δωρο και δυο σεμεδακια στην πρωτη που θα τηλεφωνησει χαχαχα

τουλαχιστον δεν ειναι μες τα ποδια σου να σου δειχνει καθημερηνα ποσο ψυχρη ειναι!!!!οποτε μην δινεις καν σημασια μην μπεις ουτε στην διαδικασια να την πουλησεις θα χασεις και τα σεμεδακια σου τσαμπα:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω εχω ιδιαιτερο προβλημα με την πεθερα μου,ειδικα απο τοτε που εμεινα εγκυος,γιατι πριν........... :angry:

τελος παντων,αν ειναι να συνεχισει να ειναι ετσι καλη,τα ξεχναω..!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν γινετε να τα πω ολα για την πεθερα μου γιατι με βλεπω να με πετανε εξω απο το μαμμυ...η γυναικα ειναι υπουλη διαολος...οταν ειμαστε μονες, γιατι εχω την ατυχια να μενει σε μια γκαρσονιερα που της εχτισε ο αντρας μου απλα και μονο για να φυγει απο τα ποδια μας γιατι φυσικα εμενε μαζι μας...μην πειτε οτι εγω φταιω που μειναμε ολοι μαζι γιατι εχετε δικιο απλα τι να κανω τα νοικια φωτια και το σπιτι ειναι μεγαλο...,ειναι ολο χολη και υποδειξεις οταν ειναι μπροστα ο αντρας μου ειναι ολο νυφη μου και νυφη μου...με εχει κουρασει φανταστειτε οταν ο γιατρος μου ειπε πως το μωρο μαλλον ειναι αγορι στραβωσε γιατι βλεπεις ειχε την ελπιδα να ειναι κοριτσι και να ακουσει το ονοματης αλλα και κοριτσι να ειναι εγω θα βγαλω την μαμακα μου...μεχρι και κουμαντο στην εκκλησια που θα γινει η βαφτιση θελει να κανει αλλα δεν θα της περασει...αλλο παραδειγμα θελετε???εγω εχω μια πολλη ηρεμη εγκυμοσυνη χωρις εμετους ζαλαδες και λοιπα εε μου εκανε παρατηρηση μεχρι και για αυτο..εσυ γιατι δεν κανεις εμετους??ειναι καλα το μωρο?δεν πας να σε δει ο γιατρος να κανεις καμια εξεταση?μεχρι που μου ειπε να παω στον δικο της γιατρο και να αφησω το δικο μου...προσπαθω να ειμαι ηρεμη μονο για χαρη του μωρου μου και φυσικα ολα αυτα τα σκηνικα εχουν πεσει στην αντιληψη του αλεξη και εχει στραβωσει μεχρι που σκεφτεται να αλλαξουμε σπιτι...να φτιαξουμε το δικο μας...μακαρι δεν την αντεχω αλλο θελω να ειμαστε οσο γινεται πιο μακρια... :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ μια χαρά τα πάω σε γενικές γραμμές...

είχα δύσκολη εγκυμοσύνη κ με στήριξαν ΄τώρα που θα παω για δουλειά θα κρατήσουν κ το μπέμπη...απλά βρε κορίτσια επειδή μένουμε πάνω-κάτω δεν μπορώ να πάω πουθενά ή να έρθει καμιά φίλη χωρίς να το μάθουν. Αισθάνομαι λίγο Big Brother Watching You...

Α, κ φυσικά τώρα που γέννησα το μωρό είναι ίδιος ο Γιώργος (ενώ άλλοι λένε ότι μου μοιάζει) κ γενικά όλα τα καλά ματάκια, μύτούλα, χεράκια κτλ τα πήραμε από τον μπαμπά ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αυτο το θεμα με τις πεθερες ειναι διαχρονικο! :laugh: :laugh:

εμενα η δικια μου αλλες φορες θελεις να την παρεις αγκαλια και αλλες θελεις να την πνιξεις! :blink: :laugh:

με βοηθαει παρα πολυ στο σπιτι, μου φερνει πραγματα χωρις να της ζητησω ετσι απλα για να μας ευχαριστησει, ψωνιζει για το μωρο και εχει κανει τοσες πολλες ετοιμασιες!

αλλα..παντα εχει κατι για το οποιο κανει παρατηρηση...αγορασαμε περυσι μαι μικρη ψησταρια για να ψηνουμε κανα χταποδακι (μιαμ μιαμ) και κανα ψαρακι...και οποτε βλεπει την ψησταρια εξω.."τι τον εχει πιασει και ψηνει?? δεν μπορω να καταλαβω..αλλα να δεν λεω τιποτα για να μην δημιουργω φασαριες" εν το μεταξυ αυτο το λεει συνεχεια..αλλα σε μενα γιατι ξερει οτι εγω δε θα της πω τιποτα..την τελευταια δεν αντεξα..της λεω συγνωμη..αλλα καθε φορα αυτο λες..πειραζει δηλαδη που βαζουμε και ψηνουμε κανα χταποδακι? ειλικρινα δεν καταλαβαινω το κολλημα σου?? εσυ τις λεω γιατι εχεις ψωσταρια στο δικο σου και ψηνεις?? εεεε εμας ειναι μεγαλυτερη η βεραντα κατω γι αυτο!! :laugh: :laugh: ειναι απεχτη μιλαμε..στην αρχη με κατι τετοια εβαζα τα κλαμματα δεν αντεχα..αλλα τωρα πλεον δε δινω σημασια.

γι αυτο λεω οτι απο τη μια θες να την αγκαλιασεις και απο την αλλη να την πνιξεις! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax mpravo sthn kopela pou anoikse auto to 8ema!uperoxo!eskasa sta gelia koritsia!!!sorry!!polu asteia mou fanhkan merika.xaxaxaxaxa

meriakrhth gelasa polu me ta dika sou!irenevaladia kai me sena.

h dikia mou pe8era einai souper!polu kalh,den xwnetai ka8olou sta proswpika mas,mas prosexei para polu,genika einai polu kalh apenanti mas alla kai genika ws an8rwpos.ws gnwston menw sto ekswteriko kai 8a er8ei na mas voh8hsei otan me to kalo gennhsw.einai eksairetikh apo tote pou thn gnwrisa ws kai twra.ston gamo mas to mono pou elege htan:8elw na ginei opws to oneireueste!ektimaei polla pragmata genika kai auto mou aresei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα κανετε δωρακι στην πεθερα στην γιορτη της μητερας????εγω της ετοιμασα κατι χειροποιητο ζωγραφησα ενα μπουκαλι με νερομπογιες και εδεσα μια καρτουλα την οποια την εφτιαξα μονη μου, να την ευχαριστησω που με δεχτηκε τοσο ζεστα!!!δεν ηθελα στην αρχη να της κανω δωρακι πρωτον δεν υποστηριζω αυτες τις γιορτες και δευτερον δεν θελω να παρει αερα οσο καλη και αν ειναι αλλα το εφτιαξα με πολυ αγαπη και σεβασμο μου βγηκαν καλα συναισθηματα,θα της το δωσω!!!

εσεις που εχετε προβληματα με της πεθερες,εχετε κανει καμια προσπαθεια αφου δεν προχωραει το θεμα απο μερια του μηπως τα φτιαξετε εσεις τα πραγματα η ειναι ανενδοτες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...