Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ γΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν ειμαι κακια το ξερω αλλα ρε κοριτσια ενα χρονο τωρα δεν το αντεχω αυτο που γινετε ειλικρινα.....κ ειδικα οταν εμαθε οτι ημουν εγκυοσ ηταν η χειροτερη μερα της ζωησ μου χρειαζομε βοηθεια τι να κανωω?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΟΙΩΘΩ ΝΑ ΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ 1Ο ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ! ΜΕΝΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ! ΕΙΝΑΙ ΥΣΗΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΙ! ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΑΙΤΙΑ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΑ ΤΡΙΤΩΝ "ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ, ΤΗΣ ΕΙΠΑΝΕ ΚΛΠ"! ΒΑΛΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ!

ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ???? ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ! ΒΛΕΠΕΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΟΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΤΟΛΙΣΕΙ ΜΕ ΚΟΣΜΙΤΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΟΜΙΖΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΠΩ! ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ! Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΠΕΣ ΤΟ ΕΣΥ! ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΧΑΤΗΡΙ!" ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "ΡΕ ΡΙΞΤΟΥ ΤΟ ΕΣΥ! ΘΑ ΤΟΥ ΡΘΕΙ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ!"

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΚΑΚΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗ! ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ! ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πραγματικά σας λυπάμαι....Εγώ έχω μια πεθεράαααααα μάλαμα....Είναι τέλεια, την αγαπώ, είναι η 2η μάνα μου...Και για να λέω εγώ 2η μάνα μου που τη μαμά μου την έχω ΘΕΑ και μιλάμε στο τηλ 267946540189367 φορές την ημέρα, καταλαβαίνετε...

Καταρχήν όταν γνώρισα τον άντρα μου, αυτός έμενε με τον αδερφό του και η πεθρά μου πηαγινοερχόταν...Μια στο χωριό στον άντρα της μια στην Αθήνα στα παιδιά της...Εγώ αν και έμενα μόνη μου ήταν δεν ήταν η πεθρά μου σπίτι, στον άντρα μου έτρωγα, πλενόμουν, κοιμόμουν..... :laugh: :laugh: Όταν τη γνώρισα, ήταν λίγο επιφυλακτική, μαζεμένη, αλλά φαινόταν ότι ήταν ψυχούλα..Περιττό να σας πω ότι ερχόταν από το χωριό κι εγώ εκεί, στο σπίτι του άντρα μου..Δε με άφηνε να φύγω...Και να λεγα ότι ήμουν νοικοκυρά...Τίποτα...21 χρονών ήμουν!!!!Ξάπλα στον καναπέ, τηλεόραση, τσιγάρο... :laugh: :laugh: Σηκωνόμουν να πάρω ένα ποτήρι νερό και μου έλεγε θα σου φέρω εγώ, μην κουράζεσαι... :laugh: :laugh: Δε με άφηνε να κάνω τίποτα...Μέχρι που αποφασίσαμε να παντρευτούμε, τους διώξαμε όλους από το σπίτι :laugh: :laugh: και έφυγε για το χωριό..Την έπαιρνα τηλ και την παρακαλούσα να έρχεται...Να με βοηθάει κλπ...Όποτε της το ζητούσα, η πεθερούλα μου εδώ την επομένη...

όταν γέννησα ήταν δίπλα μου από το πρωί μέχρι το βράδυ για 40 ημέρες, άκουγε τα βρισίδια της, εγω φυσικά ασχολιόμουν μόνο με το μωρό, μετά τη στείλαμε πάλι χωριό και όταν γύρισα στη δουλειά (6,5 μήνες μετά), την πήραμε να έρθει μόνιμα να κρατάει το παιδί..όπως καταλαβαίνετε την έχω μέσα στο σπίτι...

Προσέχει το παιδί καλύτερα κι από μένα, το λατρεύει, όπου πάω μου λένε όλοι πόσο καλή είναι η πεθερά μου, μου κάνει τα πάντα, δε σηκώνω ούτε το μικρό μου δαχτυλάκι και το κυριότερο ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ...Και να τύχει να διαφωνήσουμε με τον άντρα μου και είναι μπροστά, πάντα το μέρος μου παίρνει...Από τότε που την ξέρω, μου λέει τα πάντα, με εμπιστεύεται τρελά και με αγαπάει..Ααααα!Και μου ψωνίζει. :laugh: :laugh: :laugh: Αν πω ότι θέλω να πάρω κάτι, την επομένη με παίρνει, πάμε μαγαζιά και μου παίρνει ό,τι θέλω!!!

Είναι τέλεια...Η ιδανική πεθερά!!!Βέβαια θα ήθελα να είχα και τη μανούλα μου, αλλά δυστυχώς είναι σοβαρά άρρωστος ο μπαμπάς μου, μένουν και επαρχία και δεν μπορεί να είναι συχνά κοντά μου πλέον... :(:(

Πάντως, εγώ πιστεύω ότι είναι έτσι η πεθερά μου αφενός επειδή έχει τρεις γιους και πάντα ήθελε μια κόρη (άλλη νύφη δεν έχει)...Αφετέρου ο πεθερός μου ήταν ορφανός από μπαμπά και μεγάλωσε με τη μάνα του και 4 αδερφές...Καταλαβαίνετε τί μαρτύριο τράβηξε η πεθερά μου με 1 πεθερά και 4 κουνιάδες... :angry::angry: Επομένως, δεν θέλει να κάνει τα ίδια...

Εντάξει καμιά φορά λέει κανένα ψέμα για να μου κρύψει κάτι με το οποίο μπορεί να στενοχωρηθώ, αλλά της χώνω γκάζια, ζητά συγγνώμη και τέλος..Βασικά εγώ είμαι η κακιά της υπόθεσης...Της μιλάω όπως στη μάνα μου... :dry::dry:

Πάντως, μπορώ να σας καταλάβω γιατί μπορεί η πεθερά μου να είναι διαμάντι, αλλά οι αδερφές του πεθερού μου ουκ ολίγες φορές έβαζαν την ουρίτσα τους στο σπίτι μας λέγοντας διάφορα..Ευτυχώς που είμαι γλωσσού και απαντάω και έχω και άντρα που τις βάζει στη θέση τους, αλλιώς.....Αλλά δε με νοιάζει..Δεν τις έχω στο σπίτι μου!!!!!

Sorry για το τεράστιο ποστ...Πάλι φλυαρώ!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MPEMPOYLA 16 !!!!ΑΑΑ!!!ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ...ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΘΕΡΑ;;;ΧΙ ΧΙ... ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ...

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ, ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ, ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.. (Ή ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙ, ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΤΑ ΝΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ). ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ. ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΝ' ΑΛΛΑΞ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΠΑΡΑ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ...ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΝΥΦΗ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΙΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ...ΧΙ ΧΙ

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ 3 ΓΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΕ ΜΙΑ ΚΟΡΗ..ΟΠΟΤΕ ΒΡΗΚΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 11 ΧΡΟΝΙΑ Μ' ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ..ΑΦΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΠΕΡΑΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑ, ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ 96 ΕΤΩΝ...ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΟΥΙ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ;;

ANYWAY ΦΛΥΑΡΩ ΚΙ ΕΓΩ...ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι ακόμα η γιαγιά 96 χρονών;;;;;Αν είναι δυνατόν!!!!! :angry::angry::angry:Φαντάζομαι πάρτυ που θα κάνει η καημένη η πεθερά σου όταν θα "φύγει" η γιαγιά... :laugh: :laugh: :P:P (Χωρίς παρεξήγηση ε;;; :P )

Εμένα αν και η μάνα μου πάντα με βοηθούσε, με έπρηζε με τις δουλειές..Σηκω μάζεψε αυτό, κανε εκείνο...Η πεθερά μου λέει "κορίτσι μου εσύ δουλεύεις..Κάτσε να ξεκουραστείς και να δεις το παιδί...Εγώ όλη μέρα σπίτι είμαι...Θα τα κάνω εγώ..δεν κουράζομαι" Εντωμεταξύ θεωρώ ότι το να τρέχεις πίσω από το παιδί, όπως κάνει η πεθερά μου όλη μέρα είναι εξαντλητικό, πολύ πιο κουραστικό από τις δουλειές...

Τυχερές είμαστε...Ούτε του παπά να μην το πούμε.. :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΝΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ 2 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ, ΜΕΝΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΕΝΩ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...ΕΤΣΙ ΤΟ ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΕΙ ΑΛΛΟΣ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΤΕΛΕΙΟΜΑΝΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΡΑΦΑ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΥΣΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΔΑΚΡΥ..ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ...ΜΟΝΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ, ΤΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΞΕΡΕΙΣ; ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΑ..

ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ...

ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑΝΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καθηστε αναπαυτικα και ακουστε

1)εχει μυαλο γεια σου

2)ανακατευεται παντα με διακριτικα πονηρο τροπο

3)στο σπιτι μου δεν με αφηνε να κανω κατι γιατι ελεγε οτι δεν ηθελε ο πεθερος μου(ο οποιος οταν πεθανε,εξακολουθουσε να μην θελει χιχι)

4)ειναι ανευθυνη!! δεν κραταει το μωρο με την καρδια της αλλα απο αγγαρεια και για να διχνει στην γειτονια οτι ειναι η 'καλη' γιαγια

5)μπροστα μου ειναι νατασα μου και νατασα μου και απο πισω με θαβει(αποδεδιγμενο!!!!!!!!!!)

6)ζηλευει πολυ(οτι και να αγορασω παπουτσια,ρουχο πχ θα παει να το παρει κι εκεινη)

7)ειναι βρωμιαρα και σιχαινομαι

8)ειχα δυσκολη εγκυμοσυνη και δεν μου εκανε ενα πιατο φαι

9)ειχα το μωρο 2 μηνων στο παιδων 15 μερες και δεν εφτιαξε ενα φαγητο του αντρα μου(μενουμε απο πανω της)ουτε εστειλε και εμενα ενω στο νοσοκομειο ηρθε μια μονο φορα και αυτη γιατι της εβαλα χερι εγω!!!!

10)ερχεται σπιτι κααααααθε μερα και πολλες φορες στις 9 το βραδυ που θελω να βαλω το παιδι για υπνο

11)μου αφησε την πορτα ανοιχτη και βγηκε το μωρο εξω

12 και πιο βασικο απο ολα ποτε μα ποτε δεν σκευτεται πριν μιλησει και η μονιμη ατακα της ειναι 'ΑΑΑΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΥΤΙΚΑΑΑΑΑ'

ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai emena mia ap ta idia h dikia mou pethera!!!anakateuetai se ola enw den exei kan douleia na parei thesh..akomh k sthn douleia tou antra mou h thn dikia mou...den exoume akoma mwro alla prospathoume..k mou to xei ksekatharhsei apo twra na sto krathsei h mana sou egw den mporw exw eggonia(pws den thn esfaksa akomh den kserw)les kai ta paidia tou giou ths tha nai mhn pw..epishs zhleuei polu tous pantes olous kserei na tous katakrinei mono ton eauto ths den koitaei...einai asta na pane!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaa epishs mou eipe pws den prokeite na kanw paidia epeidh kapnizw..toso polu magapaei merykal έγραψε:

kai emena mia ap ta idia h dikia mou pethera!!!anakateuetai se ola enw den exei kan douleia na parei thesh..akomh k sthn douleia tou antra mou h thn dikia mou...den exoume akoma mwro alla prospathoume..k mou to xei ksekatharhsei apo twra na sto krathsei h mana sou egw den mporw exw eggonia(pws den thn esfaksa akomh den kserw)les kai ta paidia tou giou ths tha nai mhn pw..epishs zhleuei polu tous pantes olous kserei na tous katakrinei mono ton eauto ths den krataei...einai asta na pane!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα.

Εγω ευτυχως ανηκω στις τυχερες οσον αφορα το θεμα πεθερα, εχω την τελεια, την καλυτερη πεθερα του κοσμου! Υπαρχει αμοιβαιος σεβασμος και εκτιμηση αναμεσα μας, με λατρευει σαν κορη της, ο αντρας μου ειναι μοναχοπαιδι και ετσι ειμαι η κορη που παντα ηθελε και γενικα εχουμε τις ΑΡΙΣΤΕΣ σχεσεις!

Οταν γεννησα, το πρωτο διαστημα μου μαγειρευε και μου σιδερωνε, μου ψωνιζει για τη λαικη, μου κραταει το παιδι οταν δουλευω και οχι μονο, ειναι παντα καλοπροαιρετη, διακριτικη, δεν χωνεται στο ζευγαρι και πεθαινει για το γιο μου, σε σημειο που πολλες φορες εχει περισσοτερη υπομονη και απο εμενα (ειναι ταρζανακι ο μικρος...) Του ψωνιζει τα καλυτερα, τον περιποιειται και τον φροντιζει και παντα οταν τον κραταει με ρωταει απο το τι θα φαει μεχρι το τι θα φορεσει!!! Ο γιος μου κυριολεκτικα την λατρευει, θελετε καλυτερη αποδειξη??

Σαν να εχω πιασει το ΤΖΟΚΕΡ μου φαινεται... :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ παλι την δικια μου θα την χαρακτηριζα αδιαφορη.Ποτε δεν ειπε να ερθει να με βοηθησει με το μωρο ενα Σαββατο ή με τις δουλειες(καθημερινες εργαζεται δεν εχω απαιτηση) και ενω ξερει οτι δεν εχω βοηθεια απο πουθενα αλλου.Το μονο που λεει διαρκως ειναι:ειμαστε μακρια(εχουμε μια αποσταση 30 χλμ)ενταξει δεν λεω οτι ειμαστε και διπλα αλλα α θελει καποιος μπορει να βοηθησει νομιζω.Και το χειροτερο μου ειπε μια μερα;να ερθω να σου κανω κατι οχι τιποτα αλλο αλλα για να μη λες οτι δεν σε βοηθαω! :angry: ετσι δεν θελω ευχαριστω,ο σκοπος ειναι να το κανεις με θεληση και καλη καρδια.Αφηστε που τωρα με την αλλεργια του μικρου συνεχεια λεει απο εξω απο εξω να δωσω ξενο γαλα πχ.ειπε:και μια γνωστη μου ελεγε οτι ειχαν το ιδιο προβλημα κ ο γιατρος ειπε να κοψουν τον θηλασμο!μα τι κολλημα εχει φαει αν θηλαζω;δικαιωμα μου δεν ειναι;τσπ ευχομαι να μην βρεθω στην αναγκη της γιατι τωρα που τα σκεπτομαι εχει πει πολλα :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πεθερα μυ τι να πω ρε κοριτσια ιδιαιτερη περιπτωση ειλικρινα δνε ξερω πως να την χαρακτηρισω να την πω ΚΥΚΛΟΘΥΜΙΚΗ -ΠΑΡΤΑΚΙΑ -ΟΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ ; καταρχιν εκεινη ηταν εν μερη λογος που τα φτοιαξαμε με τον αντρα μου ειμασταν σε κοινη παρεα πηγαιαμε σπτι τους που ηταν το στεκι μας ερετε μεσα σε ενα δωματι 10 ατομα με ενα ψυγειο μπυρες καφεδες σουβλακια περναγαμε καλα κσποισ στιγμη εκεινος ειπε οτι του αρεσω και εκεινη του ειπε να καει τη κινηση οσο ηταν νωρις επειδη δνε θα εμενα για πολυ καιρο ελευθερη ο αντρας μου ηταν πριν λογοδοσμενος με μια κοπελα που δνε ειχε ντοα την ταση ν φτοιαχνετε να ειναι θηλυκο ειχε και πολλα κιλα καιηταν αγροκοριτσο αυτη μολις ειδε εμνα με α μινι και ολα τα άλλα της αρεσα !οπως και του πεθερου .Οταν λογοθηκαμε ολα καλα μεχρι που ξεκινησε να λεει οτι σνα αρραβωνιασμενη που ημουν δνε επρεπε να εχω φιλες ελευθερες αν μην βγαινω μονη και κατι άλλα κουλα μια μερα επειδη μεναμε μαζι εμ τον αντρα μου στο σπιτι του τα πεθερικα μου ελειπαν μεγαλο διαστημα στο χωριο ειχα παει να δω για μια δουελια και μετα περασα απο μια φιλη για καφε την ενημερωσα απλα και μονο οταν με πηρε καποια στιγμη τηλεφωνο γριζοντας πισω αντιληφθηκα κατι τρομερο .Ειχαμε τον υπολογιστη και τον ειχαμε σαν τηεφωνητη ξερετε ενα προγραμμα καποια στιγμη ειχε χτυπησει το τηλεφνο ηταν η μαμα μου εκεινη δνε προλαβε να το σηκωσει εγκαιρα η πεθερα καικαταγραφτηκε ολη η συνομηλια με τη μαμα μου στην οποια εμ κατηγορουσε ελεγε οτι ξυπναγα αργα οτι δεν μαζευα τιποτα οτι ετρεχα στις ελευθερες φιλες μου η μαμα μο βεβαια την εβαλε στη θεση της οταν γυρισα κοριτσια και το ακουσα επαθα βεβαια οταν γυρισε ο αντρας μου και καταλαβε οτι κατι ειχε γινει δνε μπορουσα και δνε ηθελ ανα ου το κρυψω τσι τον εβαλα ακι το ακουσε στο διπλαν δωματιο ηταν και ο πεθερος μου ο οποιος ακουγοντας τα εγεινε εξαλλος με το που ηθε αυτη εγεινε χαμος επειδη πηραν το μερος μου. Επισης παντρεμενη ειμασταν οταν η κουμπαρα μου με διεβαλλε οτι ειχα αλλησχεση και εκινη πηρε τη μαμα μου και τη αδερφη μου τηλ. να του πει οτι αυτο δνε ηταν σωστο καταλαβατ το ειχε σιγουρο βεβαια ο αντρα μου της εξηγησε το ονειρο και ειχε ρε κοριτσια το θρασσος να ερθει ενω ειχα το μικρο 2 μην να κανειφασαρια σπιτι μου ο αντρα μου την πεταξε εξω :woohoo: ειναι ανατευτρα οτι ακνει το καν για τα ματια οταν αρρωστησα (μορφη καρκινου ) το εμαθε αργοτερα τυχιαα και εκει καπως μαζευτηκε οταν εμεινα εγκυος ελε ε να ερθει αν εμ βοηθαει οχι γιατι το ηθελε οχι απλα για να το λεει και μαλιστα λεει :η νυφη μου ειναι ικανη τα καει ολα μονη της περσι ειχα ο παιδι στο παιδων δνε ηρθε καθολου αλλα εφυγε ταξιδι φετος πεθανε ο πατεας μου αλλα δνε μπορουσε να κρατησει το μικρο για την ημερα της κηδειας εχει κανει τοσα αλλα δν εθα την πω κακια απλα παραξενη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Μια μέρα που το συζητούσαμε αυτό το θέμα με την πεθερά μου, μου είπε ότι είναι βλακεία να το κάνει αυτό μια πεθερά. Ο λόγος είναι απλός. Αν δεν τα πάει καλά με τη νύφη της, εκείνη δε θα θέλει να πατάει σπίτι της οπότε δε θα βλέπει ούτε το γιο της ούτε τα εγγόνια της συχνά. Γιατί κακά τα ψέμματα η γυναίκα είναι αυτή που θα πει "πάμε στο σπίτι της μαμάς σου" ή θα πει "βαριέμαι σήμερα" (και αύριο και εις τον αιώνα των αιώνων). :laugh: :unsure: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

πολυ σωστα papaki!!!! εγω πχ θα ηθελα παρα πολυ τωρα το 3ημερο του αγ. πνευματος να πηγαιναμε στη μαμα του να παρκαριζα τα παιδια, να κοιμομουνα και να τριγυριζα για καφε, αλλα ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ!!! ;););)

προτιμω να κατσω εδω να μου βγει το λαδι παρα να παω σπιτι της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα η πεθερα μου με τις ωρες της ειναι

χαιρομαι τοοοοσο πολυ που μενουμε ψηλα κ δ εχουμε κανεναν στα ποδια μας αληθεια....

του εχει πει οτι του εκανα μαγια ημαρτον κυριε ααααααααχαχαχχαχαχαχαχχα

ναι ειχα αναγκη εγω μια χαρα κοπελα στα 17-18 να κανω σε ανδρα

ααααααχαχαχχχαχαχαχα της εβαζε παντα κ@##χερο βεβαια δ μπορω να πω

ειμασε μια μερα στο μπαλκονι κ πινουμε καφεδακι ...

εχει βγαλει κατι δαχτυλιδια της κ τα γυαλιζει....

ο ανδρας μου περνει ενα κ το φοραει στο αριστερο χερι...

δ μου παει ΜΟΥ λεει ε?????/

δ προλαβαινω να απαντησω πεταγετε.....αααααα ασχημη γυναικα

θα παρεις ....ετσι λενε αν δ σου παει η βερα μπουαααααααχαχαχχαχαχχαχα

μιλησε η θεα του κοσμου ....

παμε να την παρουμε απο την δουλεια λογο απεργιας περναμε απο στο σταθμο κοιταει να δει για κανα γνωστο ...

κ μου λεει...ξερεις ε???? την αλλη φορα περναγαμε κ ηταν μια κοπελιτσα απο την δουλεια μου κ την πηγαμε σπιτι της (ε και???? επρεπε να ζηλεψω???/)

πεταγετε ο ανδρουλης μου κ τησ λεει τι μ@$#$%ες της λες .......

αυτη ηταν γρια στην ηλικια σου ααααααααχαχχαχαχχαχαχαχχαχαχα :blink: :laugh: :laugh: :laugh:

κ το τελος κ δ λεω αλλα χαχχαχαχαχ

παμε να την παρουμε απο καπου....ΠΑΛΙ....

εγω τοτε ημουν με καρφακια κτλ :P 18 ετων παιδακι ....

μολις τα ειχα κοντεινει κιαλλο...

ερχετε με κοιταει γελαει κ λεει ...στο ικα κουρευτικες (ντοικγ!!!) :blink: blink:

της απανταει το καμαρι μου κ συ μαλλον στο ικα θα κουρευεσαι με αυτο το χαλι στο κεφαλι σου ααααααχαχαχχαχαχαχχα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

οχι παιδακι μου τ...ου λεει ετσι το ειπα.....

δ νομιζω να ρωτησαμε την γνωμη σου ...της λεει ααααχαχχαχαχαχχαχαχαχ μοκο παλι

ααααααα αλλο ενα κ τελος αληθειααααααααα :D :D :D :D :D

καλοκαιρακι κανονιζουμε για μπανιο ερχετε απο την δουλεια να με παρει κ παμε σπιτι του να αλλαξει....χαχαχχα

η πεθερα μου σηδερωνει (οπου πηγαιναμε ουρα η κυρια ελεος δ αντεχα αλλο αλλα...κουβεντα εγω :P:D )...μου λεει αλλαζω κ ερχομαι

που πατε????φωναζει

για μπανιο της λεει ...ααααα μισο λεπτο

να τελειωσω την μπλουζα κ ντυνομαι δ θα αργησω...

βγαινει καραφλα το καμαρι μου μισογυμνος χαχαχχαχαχα

τι ???? της λεει

να ετοιμαστω απανταει ....

οχι της λεει δ καταλαβες οι 2 μας θα παμε εσενα δ σου ειπε κανενας να ερθεις.... :blink::blink:

κατεβαζει το κεφαλι μα εγω νομιζα παιδακι μου ......να .....

να εκανα κ γω κανα μπανακι.....

εεεεεε οχι κανα μπανακι της απανταει ....

ολο το καλοκαιρι μαζι σε κουβαλαμε τι θα γινει δλδ ειπαμε

το ευχαρηστηθικααααααααααααααααααααα χαχαχχαχα :D :D :D :D

οχι δ ειμαι κακιστριο αλλα της αξιζε τωρα τα εχει ψιλοκοψει ...αλλα

την σποντα της θα την πεταξει ....

εχω κ ααααααααλλα πολλαααααααα να πω αλλα θα με βρισετε χαχαχαχχαχα :P:D :D :D:blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουγατσουλα δεν παλευετε η δικια σου...παλι καλα ρε κοριτσια που τουλαχιστον εχουμε τους αντρες μας με το μερος μας..μονο αυτο εχω να πω :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως μαρακι μου δ παλευετε χαχαχαχχαχα

χαιρομαι παντως γιατι εγω δ θελω να μπαινω σε διαδικασια

να της απανταω ....αλλα το κανει η αγαπουλα μου κ το χαιρομαι χαχαχαχχα

:P:D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κοριτσια, εχω φρικαρει με αυτα που διαβαζω...καλα πως τις αντεχετε...ελεος δηλαδη...

Απο την αλλη ομως, τοσο πιο πολυ ανεβαινει στα ματια μου και στην εκτιμηση μου η δικη μου πεθερα, που ειναι απαιχτη η γυναικα...

Συνιστω υπομονη και μην τα παιρνετε ολα στα σοβαρα, δειτε το απο την καλη του μερια, ο αντρας σας σας υποστηριζει!!!Αυτο τα λεει ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αγαπημενο μου θεμα.........

Λοιπον, εγω την πατησα ασχημα!! Γιατι η πεθερουλα μου βλεπετε ειναι ο τυπος της γυναικας που λες ''αχ, τι ηρεμη, δεν ανακατευεται πουθενα''. Αυτο πιστευα και εγω. Και οσα χρονια ημασταν ελευθεροι, ολα ηταν καλα. Δεν ανακατευοταν, δεν ελεγε τιποτα. Βεβαια τοτε ζουσε και ο πεθερος μου, που με λατρευε και τον λατρευα, αλλα δυστυχως πεθανε λιγο αφου παντρευτηκαμε. Αυτος ο αγιος ανθρωπος λοιπον, ισως την συγκρατουσε,δε ξερω...

Η πεθερα μου ειναι αυτοκολλητη με την αλλη της νυφη. Γιατι; Επειδη της κραταει τα παιδια, της μαγειρευει , της σιδερωνει κτλ και την αφηνει με την ψευδαισθηση οτι ανακατευεται σπιτι τους. Κατα τ αλλα ομως η αλλη η νυφη ερχεται να τη δει 1 φορα το μηνα (μενουμε 1 km μακρυα..!!) και δεν ηθελε να μεινει στο διαμερισμα στην ιδια πολυκατοικια μαζι της. Τωρα που εμεινα εγω, καταλαβα γιατι δε την ηθελε!!!Και κλασικα η αλλη δε προλαβαινει να κανει τιποτα ή να την επισκεφτει, γιατι ''εχει παιδια και τρεχει'' (ασχετα οτι ΟΛΑ της τα κανουν οι αλλοι και αυτη καθεται-ακομα και τα παιδια οι γιαγιαδες τα εχουν!!)! Ενω εγω που δεν εχω παιδια, εχω αφθονο ελευθερο χρονο κατα τη γνωμη τους (παρολο που τα παντα τα κανω μονη μου, σε ενα σπιτι 120 τετραγωνικων και δουλευω κιολας!!).

Το μεγαλο πανηγυρι ξεκινησε απο τη στιγμη που ειπαμε οτι θα παντρευτουμε και θα μεινουμε στην ιδια πολυκατοικια.Το πρωτο δειγμα.. πεθερα και συνυφαδα ελεγαν στη μαμα μου οτι οταν παντρευτουμε, θα μπαινει σπιτι μας η πεθερα μονο οταν θα λειπουμε!!! Δηλαδη ποιος της ειπε οτι θα εχει κλειδια;;;;Φυσικα και δε της εδωσα, μετα απο αυτο που ακουσα!!!

Τα υπολοιπα δειγματα.. αρχισε μια μουρμουρα για το που απλωνω, πως πλενω τα μπαλκονια, που εχω τις γλαστρες, με ποιους κανουμε παρεα, ηθελε να χωνεται σε ΟΛΑ!! Η γυναικα που φαινοταν αγγελος!!! Που ολοι γυρω με θεωρουν τυχερη επειδη ειναι τοσο ηρεμη και δεν ανακατευεται...Που να ηξερα τοτε!!

Ολη μερα τρεχει για τον αλλο της γιο, αλλα οταν θελει κατι τον δικο μου αντρα παιρνει να του ζητηση χαρη, γιατι ο αλλος εχει παιδια και τρεχει!!! Βεβαια, οταν εμεις χρειαστουμε κατι, ενα περιεργο πραγμα ολοι εξαφανιζονται...

Το αποκορυφωμα ηρθε οταν εμεινα εγκυος και απεβαλα. Αρχικα μου πεταγε οτι κατι δεν εκανα σωστα (σηκωσα βαρος κτλ) και το επαθα. Η γυναικα που μου ελεγε οτι ημουν μυγιαγγιχτη πριν την αποβολη!!! Βεβαια όποτε επαιρνε καποιος τηλεφωνο, ελεγε για την αποβολη μου και το επαιζε οτι ηταν κουρελι!! Και το καλυτερο απ ολα, εγω ειχα πεσει σε καταθλιψη και αυτη η τοσο στεναχωρημενη γυναικα μου εκανε καβγαδες γιατι δεν εκανα τη γιορτη του αντρα μου και απομακρυνα το σόι!!!! Ενω εγω υπεφερα, λίγες μερες μετα την αποβολη!!! Περιττο να σας πω οτι την σιχαθηκα εντελως. Δε θελω ουτε να τη βλεπω μετα απο αυτο!!!!

Το μονο καλο ειναι οτι οταν αρχισε να με θαβει, οτι χωρισα την δεμενη οικογενεια τους (εννοώντας οτι ο αντρας μου δε μπορουσε πλεον να τρεχει για αυτους εφοσον ειχε δικη του οικογενεια πλεον και εφοσον για εμας κανεις δε νοιαζεται!!!), ο αντρας μου την καταλαβε την κρυφοπληγη και ετσι της εκοψε τον αερα. Και τωρα μου δινει και δικιο που δε θελω ουτε να τη δω!!! Αυτο ειναι το μονο καλο. Σταματησαμε να τσακωνομαστε γι αυτους πλεον.

Κατα τ αλλα, απο τη μερα που ανοιξε το στομα της και ειπε ''μια χαρα περνατε εσεις, αλοιμονο απο εμας'', ολα μας πανε στραβα. Η μια αποβολη μετα την αλλη. Αλλα δε της τα λεμε, δε θελω να ξερει τιποτα για τη ζωη μας. Ποσες φορες θελω να της πω ''πλεον μας πανε ολα σκ.....α, εισαι ευχαριστημενη τωρα;''. Η γρουσουζα. Και θελει να λεγεται και μανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοροιτσια μου λεω να μην καθησω να γραψω για την πεθερουλα μου γιατι θα φτασουμε μαλλον να ανοιγει η Λένα το νουμερο 25 κ εγω ακομα να λέω χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τελειοτερο!! Παρεξηγουνται με ολα!!! Ποσες φορες τους εχω πει να ερθουν όποτε θελουν σπιτι μας. Και ξερετε τι λενε;; Οτι επειδη δε τους λεω συγκεκριμενη ωρα και μερα, δε τους θελω!!!! Ενω η συνυφαδα μου, που τους καλει 1 φορα το χρονο, συγκεκριμενη μερα, τους θελει!! Το θεατρο του παραλογου!!!!! Ο αντρας μου εχει φρικαρει!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα ενα πραγμα θα σου πω: λυπαμαι πολυ για τις αποβολες που ειχες και για τα παιδακια που εχασες, τωρα οσον αφορα την πεθερα σου και το σοι του αντρα σου, ετσι οπως σου φερονται χε...κα! Απο ολο το ποστ σου μονο αυτο μου εμεινε, τα παιδακια που χαθηκαν, τους αλλους να τους εχεις γραμμενους κανονικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια υπομονη σε οσες οι πεθερές τους κανουν τα τερατα!!! Συμφωνώ ότι της Τόνιας είναι απο τις χειρότερες.. Αλλά πιστεύω ότι πολλα κοριτσια απο το ποστ εχουν βρει την πεθερα τους στην σειρα 7 θανασιμες πεθερες, τουλαχιστον διαβαζοντας τις απιθανες περιγραφες σας, θυμήθηκα μερικές απ 'αυτές... Φαίνεται η αγανάκτηση όλων των κοριτσιών..΄μέσα απο τα λογια σας , τί να πω κουραγιο η ζωη ειναι μικρή και μας ανηκει γι' αυτο χ σε οσους δεν μας αγαπουν δεν μας εμπιστευονται και πιστευουν οτι είμαστε λίγες για εκείνους-εκείνες...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...