Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΡΥΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΑΙΖΕΙ???????


Recommended Posts

Αλήθεια Κρυφή εγκυμοσύνη παίζει ρε κορίτσια να είσαι έγκυος και να μην φαίνεται η να μην το ξέρεις γιατί μου το είχε πει μια γυναικολόγος παλιά ξέρετε κάτι τέτοιο σας έχει τύχη αυτό???? :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ.....

ΕΙΧΕ - ΛΕΕΙ- ΠΟΝΑΚΙΑ , ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΛΙΤΙΔΑ......ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΛΠ

ΤΕΣΠΑ , ΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ ΟΛΙΓΟ ΕΓΚΥΟΣ....

8 ΜΗΝΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ :blink::blink:

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΟΡΜΟΝΙΚΟ.ΔΙΑΘΕΣΗ - ΣΩΜΑ ΚΛΠ......

ΑΝΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΟΚ, Ε ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ.....

ΕΙΧΕ - ΛΕΕΙ- ΠΟΝΑΚΙΑ , ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΛΙΤΙΔΑ......ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΛΠ

ΤΕΣΠΑ , ΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ ΟΛΙΓΟ ΕΓΚΥΟΣ....

8 ΜΗΝΩΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ :blink::blink:

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΟΡΜΟΝΙΚΟ.ΔΙΑΘΕΣΗ - ΣΩΜΑ ΚΛΠ......

ΑΝΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΟΚ, Ε ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

:):)

πλακα κανεις...και καλα συμπτωματα ασ μην εχει περιοδο κανονικη...μια κοιλια που φουσκωνε και κατι κλοτσιες που ετρωγε τι νομιζε οτι ηταν??? :P:P:P:P παντως και εγω πιστευω αποκλειεται να μην ανυποψιαστη σε ολη την εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά το λέω γιατί έτσι μου είχε πει μια γυναικολόγος ότι καμιά φορά δεν φαίνεται και είναι κρυφή γιατί είχα καθυστέρηση πολύ καιρό και τελικά δεν ήμουν απλά έχω άστατο κύκλο τώρα που ξεκίνησα προσπάθειες εδώ και ένα μηνά πως θα το καταλάβω που ο κύκλος μου είναι αστά να πάμε :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι αλήθεια ότι σπάνια συμβαίνει κρυφή εγκυμοσύνη. παράδειγμα απτο: μια φίλη - μάλιστα λίγο μετά τα 40 - το κατάλαβε όταν γεννουσε! πρόκειται για μία κύηση με περιεργη θέση του εμβρύου και η όλη του κίνηση γίνεται αντιληπτή σαν ενοχλήσεις στο έντερο. την κοπέλα την έβλεπα μέχρι κ τη μέρα που γέννησε. κορίτσια, κοιλιά φουσκωμένη δεν υπήρχε! ήταν απλώς λίγο παχουλή, όπως πάντα...καλά, έπαθα σοκ! και όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πρώτη μου ξαδέρφη στο τρίτο της παιδί το ανακάλυψε στον 6ο... μέχρι τότε είχε κανονικά περίοδο, κι όταν της σταμάτησε και πήγε στο γιατρό διαπίστωσαν την εγκυμοσύνη... απλά επειδή είναι πολύ παχουλή (παχύσαρκη δλδ) ακόμα και στον 9ο δεν φαινόταν μεγάλη η κοιλιά, απλά πιο σκληρή φαινόταν...

τώρα κι εγώ βέβαια αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό το πράγμα, και να μην καταλάβεις τίποτε, ενώ έχεις ήδη δύο παιδιά, αλλά τι να πω, να που γίνεται... και μάλιστα ήταν και κύηση τρομερά υψηλού κινδύνου λόγω παχυσαρκίας και ήδη δύο καισαρικών και στη γέννα δυσκολεύτηκε πολύ και μετά ο γιατρός της απαγόρευσε να ξαναμείνει έγκυος... ευτυχώς πήγαν όλα καλά κι έχει τώρα ένα κοριτσάκι 13 χρονών σπίρτο αναμμένο! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε, είχα διαβάσει πρόσφατα αυτό το πολύ ενδιαφέρον άρθρο. Επικαλείται μάλιστα και έρευνες κατά τις οποίες 1 στις 600 γυναίκες που γεννούν είτε δεν είχαν πάρει είδηση ότι ήταν έγκυες μέχρι την ώρα του τοκετού είτε το αντελήφθησαν σε πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδια ..υπαρχει περιπτωση απο το μηνα που το μωρο κλωτσαει..να μην το καταλαβεις????και καλα μεχρι το 5ο!!μετα??δηλ..πρεπει να εισαι πολυ...γκαου για να μη καταλαβεις οτι κατι υπαρχει εκει μεσα στη κοιλια σου....εδω τρανταζεται ολο σου το ειναι...συγνωμη κιολας!Εκτος αν μιλαμε...για νοητικη στερηση.. ή τρομερη παχυσαρκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προφανώς δεν διάβασες παραπάνω! ούτε για νοητική στέρηση(!) πρόκειται, ούτε για παχυσαρκία. είναι εξαιρετικά σπάνιο, ναι, αλλά συμβαίνει, όταν η κύηση - αν δεν κάνω λάθος - είναι εγκάρσια. νομίζω έτσι μου το είχε πει η κοπέλα. οι κινήσεις του εμβρύου γίνονται αντιληπτές σαν "ενοχλήσεις στο έντερο", κ φυσικά περίοδος υπάρχει τουλάχιστον τους πρώτους μήνες. όταν όμως συμβεί μετά τα 40, η γυναίκα υποψιάζεται κλιμακτήριο, γι' αυτό και δεν πάει το μυαλό σε εγκυμοσύνη, ειδικά αν δεν φουσκώνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ρίξτε μια ματιά και σε αυτή την περίπτωση που δεν έχει πολύ καιρό που έγινε. http://www.espressonews.gr/default.asp? ... id=1167158

Πήγε στο νοσοκομείο γιατί νόμιζε ότι είχε κολικό και τελικά ήταν ετοιμόγενη!!!

Στην περίπτωση της βέβαια όλο αυτό ήταν συνέπεια της παχυσαρκίας. Πάντως και ο δικός μου γιατρός μου είπε ότι υπάρχουν περιστατικά που η γυναίκα δεν έχει πάρει χαμπάρι αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...