Μετάβαση σε περιεχόμενο

MANOYLES TO NOEMBRIO AS MAZEYTOUME KAI EMEIS!


Recommended Posts

Που είστε βρε κορίτσια,τι κάνετε?

Εγω είμαι καλύτερα μου πέρασαν οι εμετοί αλλά όταν τρώω δεν μπορώ να το χωνέψω εύκολα το φαγητό ,νιώθω ένα κόμπο στο στομάχι και κοντεύω να σκάσω.Καλύτερα βέβαια για να τρώ λιγοτερο.

Με τα κιλάκια σας πως τα πάτε?Εγω έχω πα΄ρει 1,5 κιλό ,καλά μεχρι τώρα αλλά αν κρίνω από την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου αρχισα να παίρνω για τα καλά απο τον 5ο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 271
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ την δυσπεψία την είχα από την αρχή της εγκυμοσύνης.. πριν καν καταλάβω ότι είμαι έγκυος.. Εμετούς κλπ δεν είχα, αλλά δε μπορούσα να φάω, μ'αποτέλεσμα να χάσω 3 κιλά! Τώρα κάπως έχει βελτιωθεί η κατάσταση, αλλά εξακολουθώ να τρώω με δυσκολία αρκετές φορές... έχει κλείσει και το στομάχι φαίνεται...

Ελίσα, λίγο και πιο πολλές φορές.. μην προσπαθείς να φας την ποσότητα που έτρωγες πριν! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?λοιπον εχω θεμα με αυτες τις ζαλαδες...ρε γαμωτο δεν ειχα τιποτα μεχρι τωρα και τωρα στον πεμπτο μηνα μην μεινω ορθια 10 λεπτα...χανω τον κοσμο..σημερα μιλουσα στο τηλεφωνο και ημουν ορθια και στο δεκαλεπτο πανω κατω κλεινω αρον αρον το τηλ.και φτανω μετα βιας στο κρεβατι και ξαπλωνω γιατι θα σοριαζομουν...μιλαμε με κοβει κρυος ιδρωτας ανεβαινουν οι σφιγμοι μου θωλονουν τα ματια μου και σημερα βουιζανε και τα αυτια μου...ναι εχω χαμηλο αιματοκριτη ακομα και πριν μεινω εγκυος και πινω και διπλο σιδηρο αλλα τιποτα...ειναι λογικο ρε κοριτσια?τα συμτωματα του πρωτου τριμηνου θα μου ερθουν τωρα???πειτε μου ρε κοριτσια εσεις οι πιο εμπειρες...οχι τιποτα αλλο αλλα να ειμαι προετοιμασμενη :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koukla dudtixos einai kai ayto ena apo ta sumptomata tis egymosinhs....egw to eixa stis ales moy egumosines alla stis arxes...eprepe sinexeia na eimai ksapla sin ola ta ypolipa pou eixa..se authn den to exw..alla nomizw kapou eixa diabasei oti m porei na sou erthoun opiadhpote stigmh....ypomonh kai oso mporeis ksaplwne!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς είναι φυσιολογικές οι ζαλάδες σε οποιοδήποτε τρίμηνο και εφόσον εχεις και χαμηλό αιματοκρίτη ...Προσπάθησε να μην μένεις για πολύ όρθια και πάρε και τηλ το γιατρό σου για να του το πεις.

Κατα τ αλλα τι κάνετε?πως ειναι τα μπεμπάκια σας?τα νιώθετε?

mariakap τι κάνουν οι άντρες σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisa έγραψε:

αμαν προσπαθω για τικερακι και δεν μπορω :unsure:

φτιαχνεις το τικερακι σου και κανεις copy εκει που λεει bbcode και κανεις επικολληση μπαινοντας στην επεξεργασια προφιλ-φορουμ-υπογραφη και μετα πατας ενημερωση...αυτο ητανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia ti kanete?? PO,PO auth h zesth den palevete,molis mpika mesa kai prospathw na sinelthw...Maria mou ta simptomata distixos mporoun na enfanistoun ana pasa stigmh kata thn diarkia ths egkumosunhs. Mia fhlh mou eno den eixai tpt arxise na kanei emeto apo ton evdomo kai meta kathe mera se simio na xanei varos..O giatros ths den anisixise giati eftixos to mwro eperne varos kanonika.Pios kserei ti tha mas tixh akomi mexri na genusoume.Egw eftixos exw meres na kanw emeto,elpizw na min ksanaerthoun h anagoules :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραια νεα ευα μου... :S:S:S μωρε ο παιδαρος μου να ειναι καλα και δεν με νοιαζει εμενα...την παρασκευη λεω να παω στον γιατρο εεε δεν την αντεχω την αναμονη εχω ακομα αλλες 20 μερες μεχρι το προγραμματισμενο ραντεβου...σιγα μην την παλεψω μεχρι τοτε οποτε λεω να τον επισκευτω... ;);););)

elisa τιποτα κοριτσακι μου :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: οποτε θες εδω ειμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXX koritsia eimai xalia shmera.Ematha kati nea gia gnostous mou kai stenaxorithika polu..Einai telios asxeta me to thema mas alla mporei na to idate kai sths idisois,gia 2 koritsia 15 kai 16 xronon pou skotosan enan 80 xrono me maxeri sth Serres...ENA THA SAS PW,POS DEN EINAI PANTA OPOS TA PAROUSIAZOUN STHN THLEORASH...Auta ta koritsakia einai ta thimata kapion amialon megalon... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω βρε ευη μου μονο κριμα για τα κοριτσια ειναι τοσο αδικο για δυο κοριτσια που εχουν ολο το μελλον μπροστα τους να μπλεκουν ετσι...παντως αυτο το πραγμα με τις ληστειες ειναι περα απο καθε προηγουμενο...κοριτσια ο κοσμος πειναει εχουν σταματησει να κλεβουν λεφτα και περνουν ζωα και φαγοσημα..εχουν ρημαξει εδω τον κοσμο απο κουνελια και κοτες μεχρι λαδι...τι να πω... :dry::dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giafto eipa Maria mou pos den einai akrivos opos ta lene stis eidhseis..Egw eimai apo ekina ta merh kai to 16 xrono einai vaftistikia ths ksaderfhs mou...Auto eixai pari ton stravo ton dromo kai malon den pigan na listepsoun alla na kanoun "parea" ston papou,katalaveneis ti thelw na pw elpizw,alla kati den pige kala kai egine auto pou egine.... Pantos epidi kserw thn oikogenia, autos pou prepei na paei filaki gia mena einai o pateras ths :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμ..καταλαβα τι εννοεις..ρε γαμωτο εκεινο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται καποιος να "εκμεταλευτει"με τον οποιδηποτε τροπο το παιδι του...δεν το καταλαβαινω πως μπορεις να ξεσκιζεις την ιδια σου την σαρκα με τα ιδια σου τα χερια...ειναι τοσο αδικο για αυτο το παιδι και για οποιοδηποτε παιδι...ειναι αδικο :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi Maria mou toso gaidouri den einai o mpampas ths alla sxedon toso...Otan to pio shmantiko einai na kaneis eutixizmenh thn ggomena pou exeis kai adiaforeis gia thn oikogenia sou,otan oi ggomenes se pernoun thlefono mesa sthn nuxta kai esu sikonese kai fevgeis kai enfanizese thn alh mera ti mathimata dineis sta paidia sou....Kserontas kapioi pos einai apo tetia oikogenia to plisiasan kai to evalan se kikloma...Girnouse 15 xronon me 1000-1500 euro sthn tseph, den eprepe na anarotithoun apo pou ta evriske tosa lefta. Na twra ta apotelezmata... Telos panton..Egw thn thimame otan 7 mhnon emvrio me klotsouse mesa apo thn kilia ths manas ths, einai toso krima pou kapioi anthropoi ginonte gonois xoris na to aksizoun kai aloi pedevonte mia zwh gia ena mwraki....Sorry pou sas kourazw mauto to thema alla lipame para polu thn mama ths,einai pragmatika mia polu atixh kopela apo thn mera pou genhthike kai twra ths etixe kai afto kai thn apoteliose... SORRY KAI PALI.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως ειναι πολύ θλιβερά αυτα τα πράγματα.Τι να πω δεν έχω λόγια για αυτα που γίνονται.

Κατα τ άλλα τι κάνετ κοριτσάκια?πως είναι τα μπεμπάκια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia.....ti kanete shmera pws eiste?thelw na mou lisete mia aporia..sthn 21 ebdomada pou tha eimai tha febgo gia exoteriko....pote na kleisw to B epipedou wste na exw kai ligo xrono...de thelw na to kanw teleytaia stigmi giati xtupa ksulo an xreiasti kai kati alo na exw to xrono...eseis ti lete?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και΄από εμένα.Εχω την εντύπωση ότι γίνεται γύρω στην 22 εβδομαδα η β επιπεδου.Πόσο θα κάτσεις στο εξωτερικό?Ρωτα τον γιατρό σου για να σου πει σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20-22 νομιζω κανουμε την β επιπεδου ρωτα τον ντοκτορ νωρις...κατι αλλο τωρα μαλλον καπου την εχω ψιλοαρπαξει δεν εχω πυρετο ευτυχως μονο λιγο μπουκωμα και φτερνιζομαι και εδω κολλαει η ερωτηση οταν φτερνιζομαι εεε δεν μπορω να το κανω και πολυ διακριτικα :S:S:S αφηνομαι ρε κοριτσια...μηπως κανω κακο στον μπεμπη αμα τρανταζεται ετσι?τι να κανω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ean ginete poles fores,basta thn kilia sou wste na mhn trantazete kai poli,alla auto pou kserw sta sigoura einai oti o entonos bixas pirazei...kamia fora mporei na prokalesei apokolisei..alla otan einai ligo den yparxei kindinos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε οχι ενταξει δεντρελαινομαι στο φτερνισμα κι ολας και ουτε εχω βηχα ...θα προσπαθησω να ειμαι πιο προσεκτικη...οσο μπορω και θα πιανω και την κοιλια μου...ευχαριστω μαρακι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Έρχομαι από τις εγγυούλες Δεκέμβρη και έχω το εξής ερώτημα: Επειδή βλέπω εδώ και άλλες κοπέλες περίπου στην ίδια ηλικία κύησης με τη δική μου, μήπως ανήκω σε αυτή την ομάδα? Δυστυχώς το γιατρό μου μέχρι στιγμής δεν τον ρώτησα πότε έχω ΠΗΤ, και υπολογίζω στο περίπου σύμφωνα με τους υπολογισμούς που κυκλοφορούν στο internet..Τελευταία περίοδος 26/02..Καλή συνέχεια σε όλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...