Μετάβαση σε περιεχόμενο

MANOYLES TO NOEMBRIO AS MAZEYTOUME KAI EMEIS!


Recommended Posts

melina1978 έγραψε:

Γεια σας και από εμένα. Είμαι νέα εδώ σήμερα έκανα εγγραφή. Και εγώ κορίτσια τελευταία περίοδο 28 Φεβρουαρίου και επιτυχής εγκυμοσύνη μετά από τρεις προσπάθειες εξωσωματικής. Ημερομήνια μου έδωσε ο γιατρός μου 30 Οκτωβρίου. Βρίσκομαι στην 16η εβδομάδα και βρε κορίτσια ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα, ίσως κάτι ψιλά σκιρτηματάκια αλλά δεν είμαι και σίγουρη ότι είναι απο το μωρό. Και η κοιλιά μου δεν εχει αρχίσει να φουσκώνει ακόμα. Πείτε μου τις δικές σας απόψεις και συμβουλές

30/10 einai i kaliteri mera tou xronou gia na gennithei :laugh:

gt kai egw tote gennithika prin polla xronia vevaia xaxa :woohoo: :woohoo:

kali epituxia sou euxomai opws se oles sas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 271
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia sas koritsia ti kanete?egw eimai akoma ksapla mexri telos tou mhna mou eipane kai ta apotelesmata den exoune bgei akoma...eixa kai liges suspaseis alla aisthanome ligo kalutera!!kalws eirthan kai ta kainouria koritsia sthn parea!!crazy to ides to mwraki sou,ola kala mpravo....ti alla nea re koritsia gia peite kanena neo....kanena thema na suzhthsoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου, υπομονή λίγες μερούλες ακόμα... κι όλα να πάνε καλά!

Εγώ θα πρέπει να κάνω και αμνιοπαρακέντηση... προς το τέλος Ιουνίου αυτό. Λόγω ηλικίας ο γιατρός το θεωρεί υποχρεωτικό να γίνει...

Περιττό να σας πω ότι προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, γιατί όταν το σκέφτομαι με πιάνει πανικός... :unsure::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw kanei mia amnioparakentisi kai 3 trofoblastes den einai tipota kopela mou glykia apla prepei na skefteis oti tha ksereis gia thn ygeia tou paidiou sou..to sumantiko einai oti h ayxeniki sou bgeike kalh kai ayto einaipoli symantiko kai den exeis logous anisixias apla tha kaneis kai ayto gia na eisai sigouri...na skeftese to mwraki sou kai na perneis dynamh!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules tou Noemvriou..Ti egine kai xathikame vre koritsia? ta nea sas? Egw thn Pemth exw rantevou ston giatro kai einai h proth fora mexri twra pou anteksa kai den piga endiamesa gia iperixo..Kratieme me nuxia kai me dontia edw kai kanaduo evdomades.. Oi kilitses fouskosan katholou?? :unsure::unsure: H dikia mou nomizw pos megalose ligoulaki...... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ευάκι!!! :)

Μπράβο σου που είσαι πιο ψύχραιμη!!! ;)

Κι εγώ με νύχια και με δόντια την παλεύω.. ειδικά την τελευταία φορά ο μήνας μου φάνηκε ατελείωτος!!! Τώρα θα ξαναπάω στις 16/6 και 1-2 εβδομάδες μετά θα κάνω αμνιοπαρακέντηση.. :dry:

Η κοιλίτσα μου ίσα που φουσκώνει λιγουλάκι.. μια καμπύλη δηλαδή... :) :) :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα αισιως σημερα στην 17εβδομαδα .η κοιλιτσα φαινεται αρκετα και πολυ μου αρεσει αν και την κοιταω καθε μερα στον καφρεπτη μηπως και δεν μεγαλωνει.8 μερες μεχρι να δω το μωρο μου και περνανε δυσκολα , αλλα απο την αλλη δεν θελω να περναει ο καιρος γρηγορα . να ναι καλα μονο τιποτα αλλο .περιμενω με αγωνια την πρωτη κλοτσια.ειναι πολυ ωραια να κουβαλας μαζι σου συνεχεια ενα μικρο ανθρωπακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια..εγω ημουν την παρασκευη στον γιατρο και ειδα τον γιοκα μου να χοροπηδαει και να μου λεει πως ολα ειναι τελεια...πηραμε και τα αποτελεσματα του ΡΑΡΡ-Α και ειναι παρα πολυ καλα...καμια ανυσιχια μου ειπε ο γιατρος...150 γρ.ειναι το βλασταρι μου...το μονο κακο της ιστοριας ειναι οτι ο γιατρος ειπε να ξαναβρεθουμε στις 29 του ιουνη που θα κανω και την β επιπεδου...γαμωτο πως θα περασει τοσος καιρος χωρις να δω το μπουμπουκι μου... :(:(:( με βλεπω να μην αντεχω και να πηγαινω και ενδιαμεσα...η κοιλιτσα φουσκωμενη και πολυ μαρεσει... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια.Ελειπα γι αυτο δεν σας εγραψα τα νεα μου.

Η αυχενικη βγηκε πολυ καλη ,τωρα περιμεν το papp-A αυριο-μεθαυριο.

Εσας δεν σας ειπαν φυλο?Εμενα μου ειπαν οτι μαλλον αγορακι ειναι παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελισα και μενα το ιδιο μου ειχαν πει στην αυχενικη μαλλον ειναι αγορι και το επιβεβαιωσαμε απλα την παρασκευη :):):) να τον χαιρεσαι λοιπον τον μπεμπαρο... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ Μαρία μου.Σκεφτομαι τι θα γίνεται στο σπίτι σε λιγο καιρο με 2 αγορια...χαμος φανταζομαι!!!!!

Και εσύ με το καλό να δεχτείς τον δικό σου μπέμπαρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσακια μου και εσεις με το καλο αλλα εμενα αυτο που με ανυσηχει πιο πολυ ειναι ο μπαμπας... :laugh: :laugh: :laugh: με αυτον εχω προβλημα που εχει χαζεψει εντελως...δεν συγκρατιεται με τιποτα κοριτσια τι θα κανω?φοβαμαι θα ειναι πιο μωρο απο μωρο... :huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sas zhsoun ta palikaria vre koritsia.. :cheer::cheer: Egw den kserw akomi ti einai,lete na mathw twra thn Pemth????? :woohoo: :woohoo: An kai o giatros mou mou eipai ston 5:o mhna tha mathoume :(:( Pantos oti kai an einai theoulh mou ygeia na exei kai as to mathw otan gennhthei.Oso plisiazoun oi meres anxonome olo kai perisotero...O B-epipedou pia evdomada ginete akrivos kserete giati egw den thimame apo thn alh fora?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ευακι εμενα μου ειπε την υποψια του την 13 που καναμε και την αυχενικη το επιβαιβεωσαμε την 16 και στην 22 παω για την β επιπεδου...παντως εχεις δικιο...γερα να ειναι ολα τους και ας ειναι οτι να ναι...παντως το αγορι μου ειχε πει τοτε δυσκολα αλλαζει και τις προαλες μου ελεγε ειδες βρε που ειχα δικιο?να με ακους εμενα.... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ :kiss: ΚΑΙ 14Η ΑΓΟΡΑΚΙ :P ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΙΑΛΑΛΗΣΩ :side: ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαρία!!!! Χαίρομαι πολύ για σένα!!! Άντε με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου. Από σάλια πως πας; Εχουν ελλατωθεί; Εμένα κάπως ελλατώθηκαν αλλά βρήκα και ένα κόλπο να τα περιορίσω. Τρώω πασατέμπο μόλις μου έρχεται κι έτσι έχω αφήσει το κεσεδάκι μου στην άκρη για λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου τι τέλεια νέα!!!!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!

Με το καλό!!!!! Και επιτέλους ναι, πες στα παιδιά σου ότι θα αποκτήσουν αδελφάκι!!! :) :) :) Με το καλό!!! :)

Σου είπαν και φύλο;; Πες μου λίγο για τη διαδικασία αν θες. Πως γίνεται, σε ποια βδομάδα, κόστος κλπ. Είναι πιο εύκολη από την αμνιοπαρακέντηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο μαρακι χαιρομαι τοσο πολυ αντε λοιπον αρχισε να φωναζεις απο χαρα και ευτυχια :):):):):):) με το καλο να πανε ολα τελεια μεχρι το τελος... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw poli koritsia mou mesa apo thn kardia mou sas euxaristw,o gios mou o megalos xarike toso poli to pedaki mou..o mikroulis den polikatalabenei nomizw alla xarike kai aytos!anastasia mou kai egw to idio kanw pasatempo exw sothei me ayta kai etsi me ksekourazei apo to ftisimo..water nomizw oti h trofoblasth ponaei ligo pio poli apo thn amnioparakentisei alla einai poli grigori h diadikasia kai sta dyo,oute 5 lepta!!egw tis 2 trofoblastes tis eixa plhrwsei se idioth gyrw sta 700 euro alla ayth thn fora peiga sto aleksandra giati oikonomika den me eperne kai plhrwsa 150euro kai ta peira pisw apo to ika.den eixa kanena parapono kanane poli kala ti douleia tous kai den htan mesa sto aleksandra htan sthn lamsakou sto tmhma genetikhs.prwthmhsa ayta ta 700 eyro na ta psonisw gia to mwro mou para na tous ta dwsw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a nai ksexasa to fulo fysika fenete giati analiei ta xrwmoswmata ton arithmo tous kai an einai xx h xy egw rwthsa apo to thl kai mou eipan oti einai kala alla den rwthsa gia to fulo se 2 meres pou tha ta exw sta xairia mou tha kserw..ayth ginete apo 11 me 14 ebdomades enw h amnio apo 17 nomizw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria telia ta nea sou..ante me to kalo oi anakinosois twra...Egw eimoun shmera to proi ston giatro kai eidame to nini mas..15 pontous peripou mexri ta podarakia kai 150 gramaria :P:P:P Mas to egrapse kai se dvd,to diksame kai sta paitherika mou.....H korh mou trelathike molis ths eipai o giatros pos ths xamogelaei to aderfaki ths :woohoo: :woohoo: :woohoo: ..To fulo den to idame, den ithele na mas to apokalipsei akomi to nini!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...