Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Ρούλα τι κάνεις, σε έχασα???

mama eva, καλώς ήρθες στην παρέα μας και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!

ZOGLAG, κι εμείς έτσι πηστίκαμε για τον παιδικό σταθμό, με πολύ μπλα-μπλα. Επειδή είχα κάνει την απόπειρα να την στείλω πέρυσι έμαθα για κάποιους παιδικούς την γειτονιάς μου και της μιλούσα πολύ γι αυτό. Βέβαια το ανέβαλα για φέτος όπου μεγαλώσαμε και καταλάβαμε καλύτερα κάποια πράγματα. Της άρεσε που έβλεπε παιδάκια στον δρόμο, που έβλεπε τα σχολεία τους....και γενικά η συναναστροφή με τα παιδιά.

Μέχρι στιγμής πάμε πολύ καλά. Θεωρώ ότι πλέον εγκλιματίστηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας και απο εμας

Πηγαν βολτα η ζουζουνες και γυρισαν ξεπατωμενες , επεσαν για υπνο σε χρονο ρεκορ τα πουλακια μου ..

mirlitsa , ευχαριστω για το καλωσορισμα , καλως σας βρηκα !

Κοριτσια εμεις με τον παιδικο τις ξεκινησαμε απο περισυ γιατι με την εγκυμοσυνη και τον ερχομο της Αριαδνης ηταν καλυτερα να εχουν εγκλιματιστει απο πριν .Ρωτησαμε και παιδοψυχολογο σχετικα γιατι ενα αγχος το ειχα να πω την αληθεια ..Ισως χωρις λογο αλλα ποτε κανεις δεν μπορει να μπει στο μυαλο ενος μικρου παιδιου ..Ειχε τα υπερ αλλα και τα κατα , δεν λεω ..

Τωρα το ζητανε το "σχολειο" και καθε μερα ρωτανε αν σημερα εχει ανοιξει για να πανε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια (επιτέλους σήμερα κατάφερα να συνδεθώ!) :)

Καλό φθινόπωρο να έχουμε και καλή αρχή σε όλα τα παιδάκια που ξεκινάνε φέτος παιδικό σταθμό, σχολείο κλπ

Πώς περάσατε? Ξεκουραστήκατε όσες πήγατε διακοπές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κυριακή.

Καλό φθινόπωρο και σε σένα. Σήμερα εδώ η μέρα είναι όντως φθινοπωρινή.

Ξεκινήσαμε παιδικό σταθμό με μεγάλη επιτυχία!!!! :)

Εσείς καλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ξεκινήσαμε σταθμό από τη Πέμπτη (2 Σεπτεμβρίου). Τις δύο πρώτες μέρες κάτσανε μία ώρα και περάσανε καλά. Σήμερα θα κάτσουν μέχρι τις 11.

Το πρόβλημα είναι ότι ο ένας μου δεν έχει καθαρίσει τελείως απ' τις πάνες και μου είπε η διευθύντρια ότι αν λερωθεί δυο-τρείς φορές θα τον διαγράψουνε.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα κάνεις??????????? Γιατί τόσο αυταρχική η διευθύντρια???

Και να θέλει να καθαρίσει το παιδάκι, από τον φόβο του και την αλλαγή του περιβάλλοντος θα δυσκολευτεί λιγάκι.

Φαντάζομαι δημόσιος είναι εεε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημόσιος είναι..και για να σε φρικάρω τελείως μου είπε χαρακτηριστικά:

Αν κάποιο παιδάκι λερωθεί δε το αλλάζουνε γιατί:

Πρώτον δεν έχουνε το κατάλληλο χώρο για να τα αλλάξουνε και

δεύτερον οι κοπέλες που δουλεύουν εκεί είναι του πανεπιστημίου και όχι για να ξεχέζουνε μωρά.. :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!Πολύ ωραία που υπάρχει κάτι και για μεγαλύτερα παιδάκια!Μπράβο στην Άσπα! :)Έχω κι εγώ ένα κοριτσάκι,την Κωνσταντίνα η οποία γεννήθηκε τον Οκτώβρη του 2007.Εμείς ακόμη περιμένουμε να μας ειδοποιήσουν για να ξεκινήσουμε!Ας μου πει καποια που πηγαίνει πρωτη φορά σε δημόσιο,σας ειδοποιησαν αμέσως?Ή ακομη περιμένετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleniF. έγραψε:

Καλημέρα κι από μένα!Πολύ ωραία που υπάρχει κάτι και για μεγαλύτερα παιδάκια!Μπράβο στην Άσπα! :)Έχω κι εγώ ένα κοριτσάκι,την Κωνσταντίνα η οποία γεννήθηκε τον Οκτώβρη του 2007.Εμείς ακόμη περιμένουμε να μας ειδοποιήσουν για να ξεκινήσουμε!Ας μου πει καποια που πηγαίνει πρωτη φορά σε δημόσιο,σας ειδοποιησαν αμέσως?Ή ακομη περιμένετε?

Καλημέρα και να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Τέλη Ιουλίου που μάθαμε τ'αποτελέσματα, μας ενημέρωσαν ότι θα ξεκινούσαν 1η Σεπτεμβρίου. Κάνε ένα τηλέφωνο στο σταθμό που την έχουνε πάρει γιατί δε νομίζω ότι ειδοποιούν αυτοί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελενίτσα και καλώς ήρθες στο θεματάκι μας!!!

Να σου ζήσει η κορούλα. Εδώ θα συζητάμε οτιδήποτε μας απασχολεί για τα μεγάλα μας παιδάκια!!!

Καλά βρε Κυριακή έτσι σου μίλησε ολόκληρη διευθύντρια???? Μόρφωση σου λεει μετά!!! Ακούς εκεί...δεν ξεχάζουμε παιδιά διότι είμαστε του πανεπιστημίου. Θα μπορούσε να μιλήσει καλύτερα...

Πάντως εγώ θα της αντιμιλούσα και θα γινότνα το έλα να δεις. Σίγουρα στο τέλος δεν θα μας δέχονταν.

:angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

Καλημέρα Ελενίτσα και καλώς ήρθες στο θεματάκι μας!!!

Να σου ζήσει η κορούλα. Εδώ θα συζητάμε οτιδήποτε μας απασχολεί για τα μεγάλα μας παιδάκια!!!

Καλά βρε Κυριακή έτσι σου μίλησε ολόκληρη διευθύντρια???? Μόρφωση σου λεει μετά!!! Ακούς εκεί...δεν ξεχάζουμε παιδιά διότι είμαστε του πανεπιστημίου. Θα μπορούσε να μιλήσει καλύτερα...

Πάντως εγώ θα της αντιμιλούσα και θα γινότνα το έλα να δεις. Σίγουρα στο τέλος δεν θα μας δέχονταν.

:angry: :angry: :angry:

Καλώς σας βρήκα! :):) Ελπίζω εδώ να "ταιριάξω" και να εχω μια εοικοινωνία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

Και γιατί όχι????

Νομίζω τα έχουμε ξαναπεί και στο στέκι???

Για πές λίγα λόγια για σένα....που μένεις????

Αυτό είναι ένα αλλο θέμα,μεγάλο...Τέλοσπάντων.

Αθήνα μένω(μακάρι να μην έμενα εδώ... :(:(:( )Είμαι ακόμη στο σπίτι λόγω γέννας,αυτά...Δεν ξέρω τι αλλο να πω... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα υποθέσω λοιπόν ότι δουλεύεις και τώρα κάθεσαι λόγω γέννας.

Μετά ποιός θα κρατάει την μικρή σου??

Αθήνα που μένεις?? Εγώ Κυψέλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μένω Καματερό.Όταν με το καλο επιστρέψω στη δουλειά θα την κρατάει ο άντρας μου,εγώ θα δουλεύω πάντα αφού γυρίσει εκείνος γιατί δεν υπάρχει κανείς να μου τα κρατήσει.Την έχω ζήσει 2 χρόνια αυτή την κατάσταση κ δεν παλεύεται!Δεν βλεπόμαστε καθόλου με τον άντρα μου.... :(:(:( Εσύ έχεις γονείς,πεθερικά?Δύο παιδάκια έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναί, δύο παιδάκια έχω. Και για καλή μου τύχη έχω και τους γονείς μου κοντά, όπου κρατάνε τα παιδιά και γενικά βοηθάνε πάρα πολύ.

Βέβαια την μεγάλη την έγραψα παιδικό σταθμό, έτσι θα ασχολούνται κυρίως με τον μικρό.

Είναι πολύ σημαντικό πράγμα να έχεις κοντά σου τους γονείς.

Είναι δύσκολη η κατάστασή σας. Αλλά τι να κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμας

:)

Κοριτσια για τον δημοσιο παιδικο σταθμο ειναι οντως τελικα τοσο χαλια ..Στην αρχη νομιζα οτι μονο σ'εμας ηταν ετσι αλλα απ'οτι βλεπω παντου τα παντα ..Και μενα η απαντηση απο την διευθυντρια του σταθμου οταν πηγα να ζητησω πληροφοριες και τα εγγραφα που χρειαζομασταν να μαζεψουμε λιγο πολυ τα ιδια μου ειπε. Οντως τα παιδακια που λερωνονται τα αφηνουν για αρκετη ωρα ετσι γιατι εχουν να εξυπηρετησουν αρκετα παιδια και δεν μπορουν να εστιαζουν στο ενα ( ακουσον ακουσον ..) οτι αν λερωνεται συνεχεια θα πρεπει να το απομακρυνουμε - κοινως να διακοψει τον παιδικο και ιδιαιτερα αν κανεις το λαθος και τους πεις οτι το παιδακι σου ειναι τωρα στην διαδικασια εκμαθησης της τουαλεττας αλλα μεχρι τοτε δεν θα υπαρχει προβλημα τοτε εισαι χαμενος απο χερι για τα δικα τους δεδομενα..Συγκεκριμενα το ειχε αναφερει αυτο η κοπελα που πηγαμε μαζι για πληροφοριες και της εξηγησε ορθα κοφτα οτι απο τωρα το παιδι αυτο δεν προκειται να "εγκριθει" οποτε να μην μπει καν στον κοπο για τα εγγραφα . Οσον αφορα την επιτηρηση των παιδιων αφηστε το καλυτερα , σε παιδοτοπο εχουν πολυ περισσοτερη.Στην αρχη σκεφτομασταν και μεις να παμε τις μικρες σε δημοσιο αλλα πλεον μακρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σας κ απο εμας !

τι κανετε μανουλες ? Εμεις ψαχνουμε για σχολη μπαλετου κ γενικα χορου που θα μπορουσαμε να γραψουμε τις μεγαλες μου αλλα τζιφος ..Σε οσες ρωτησαμε μεχρι τωρα τα παιρνουν απο τριαμιση ετων ..Απογοητευση αλλα θα δουμε τι αλλο θα μπορουσαμε να τους προσφερουμε σαν δημιουργικη απασχοληση ετσι για να ξελαμπικαρουν και αυτες λιγακι.Εσεις μανουλες εχετε κανει η θα κανετε κατι αναλογο ? Αν ναι για δωστε μου παρακαλω καμια ιδεα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι κάτι τέτοιο θα ήθελα για την κόρη μου. Αλήθεια ρώτησες τιμές, έτσι για να ξέρουμε πάνω – κάτω.

Που λές ωραίο, δημιουργικό και όχι πολυέξοδο είναι στον δήμο που ανήκεις να ρωτήσεις τι παιδικά προγράμματα έχει το πολιτιστικό κέντρο. Π.χ το δικό μας έχει ζωγραφική και πηλό αλλά δεν κάνει για μας, είναι για μεγαλύτερα παιδάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Εμείς περνάμε μια άσχημη φάση αλλά το παλεύουμε..

Τελικά το ένα μου παιδάκι (αυτό που είναι ακόμη στο στάδιο εκμάθησης της τουαλέτας) το πήρα απ' το δημόσιο και το πήγα σε ένα ιδιωτικό σταθμό. Θα ζοριστούμε λίγο οικονομικά αλλά τουλάχιστον θα ξέρω ότι εκεί θα το προσέξουνε.. Το άλλο πάλι ενώ στην αρχή ήτανε μια χαρά, μόλις σταμάτησε ο αδερφούλης του να πηγαίνει εκεί, άρχισε κι αυτός να αντιδρά και δε θέλει να πηγαίνει. Κάθε πρωί κλαίει και χτυπίεται. Αφήστε που δίνουμε μάχη για να πιεί το γάλα του (το οποίο στο τέλος βέβαια δε το πίνει!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί το παιδάκι μου έχει ένα πρόβλημα με τη υγεία του και θέλει μια κάπως ιδιαίτερη μεταχείριση. Διαπίστωσα λοιπόν ότι εκεί δεν είχαν διάθεση να το βοηθήσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έκανες τότε.

Συγγνώμη που ρώτησα, νόμιζα είχατε θέμα με την τουαλέτα και γι αυτό το λόγο φύγατε.

όχι με τη τουαλέτα μια χαρά! Μια βδομάδα που ήταν εκεί δε τους έκανε τη χάρη ούτε να κατουρηθεί, ούτε να κάνει κακά πάνω του έτσι ώστε να έχουν αφορμή να τον διώξουνε..Απλώς κατάλαβα από τη συμπεριφορά τους προς το παιδί ότι δεν έχουν διάθεση να το βοηθήσουνε (έχει καθυστέρηση στην ομιλία και κάποια προβλήματα συμπεριφοράς όπως τάση για απομόνωση).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...