Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

κορίτσια με πλησίασαν από αυτή την εταιρία και μου είπαν ότι άμα γίνω μέλος τους θα με "εκπαιδεύσουν" πως να βγάζω πολλά λεφτά "από το σπίτι". Είμαι αρκετά επιφυλακτική και ενώ στην αρχή είπα πως δεν με ενδιαφέρει γιατί ήδη συνεργάζομαι με κάποια άλλη εταιρία καλλυντικών μου έγιναν στενός κορσές. Νιώθω ότι μου γίνετε πλύση εγκεφάλου και σήμερα μου έχουν κλείσει ραντεβού για να τα πούμε αναλυτικότερα. έχει ακούσει κάποια κοπέλα κάτι για αυτή την εταιρία; πρόκειται για απάτη; αν ξέρει κάποια ας μου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Mantarini!

Oxi den prokeitai gia apati i kalyteri fili tis mamas mou asxoleitai xronia me tin Amway.Exoun poly kala pragmata.Pote den etyxe na akousw kati arnitiko.Apo kei k pera den kserw an vgazei polla i liga xrimata.Pantws an den thes mporeis meta tin episkepsi na tous peis oti tha to skefteis k na arnitheis tilefwnika i me mia epistoli.Den nomizw na xeis kapoio provlima.Den exw akousei pote kati asximo gia tin etaireia.Min anisixeis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι αξιοπιστη εταιρια, εσχολειτε η κουμπαρα του αντρα μου. Εχουν ωραια πραγματα αν και λυγακι αλμυρουτσικα, ειναι εταιρια τυπου Oriflame Avon κλπ..ως προς τον τροπο λειτουργιας δηλαδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απάτη δεν είναι. Δηλαδή, δε θα χάσεις λεφτά, εκτός κι αν το θέλεις.

Τι γίνεται μ' αυτές τις εταιρείες πυραμίδα; Γίνεσαι μέλος από κάποιον άλλον, ο οποίος θα παίρνει ποσοστά από τις πωλήσεις που θα κάνεις εσύ. Εσύ θα παίρνεις ποσοστά από τις δικές σου πωλήσεις και από τις πωλήσεις όσων γράψεις στην εταιρεία. Παίρνεις επίσης, ποσοστά από τις δικές σου αγορές. Το θέμα είναι ότι θα κάνεις κάποιες αναγκαστικές αγορές, π.χ. τα δείγματα καλλυντικών και τέτοια, τις οποίες μπορεί και να μην αποσβέσεις. Αν έχεις μεγάλο κύκλο θα κάνεις κάποιες πωλήσεις, αλλά για πόσο καιρό θα αγοράζουν οι φίλοι σου; Και πόσοι από τους φίλους σου θα δεχτούν να γίνουν μέλη; Θα αναγκαστείς βέβαια να τους γίνεις "στενός κορσές" όπως λες κι εσύ για να τους πείσεις, αν τους πείσεις.

Η εταιρεία γνωρίζει ότι λίγοι είναι αυτοί που ασχολούνται για καιρό. Ξέρει ότι εσύ π.χ. θα πουλήσεις για ένα μήνα, δύο, δέκα. Μετά θα σταματήσεις. Γι' αυτό σου δίνει τα ποσοστά από τις πωλήσεις των άλλων, για να σου δώσει κίνητρο να γράψεις κι άλλους στην εταιρεία. Και με αυτούς που θα γράψεις, θα γίνει το ίδιο.

Ελάχιστοι είναι αυτοί που συνεχίζουν και κερδίζουν πραγματικά.

Αυτό που δε μου αρέσει καθόλου είναι η πώρωση, ένας τρομερός φανατισμός και η πλύση εγκεφάλου που προσπαθούν να σου κάνουν, ότι θα κάθεσαι όλη μέρα και θα έρχονται τα λεφτά να σε βρίσκουν. Έχουν ένα κλίμα σχεδόν θρησκευτικής προσήλωσης, που μου θυμίζει προτεσταντικά κηρύγματα.

Για μένα αυτές οι εταιρείες δεν αξίζουν καθόλου τον κόπο. Τώρα, εσύ λες ότι ασχολήσαι και με κάποια άλλη εταιρεία καλλυντικών, οπότε θα έχεις γνώση και δεν πηγαίνεις στα τυφλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απάτη δεν είναι. Δηλαδή, δε θα χάσεις λεφτά, εκτός κι αν το θέλεις.

Τι γίνεται μ' αυτές τις εταιρείες πυραμίδα; Γίνεσαι μέλος από κάποιον άλλον, ο οποίος θα παίρνει ποσοστά από τις πωλήσεις που θα κάνεις εσύ. Εσύ θα παίρνεις ποσοστά από τις δικές σου πωλήσεις και από τις πωλήσεις όσων γράψεις στην εταιρεία. Παίρνεις επίσης, ποσοστά από τις δικές σου αγορές. Το θέμα είναι ότι θα κάνεις κάποιες αναγκαστικές αγορές, π.χ. τα δείγματα καλλυντικών και τέτοια, τις οποίες μπορεί και να μην αποσβέσεις. Αν έχεις μεγάλο κύκλο θα κάνεις κάποιες πωλήσεις, αλλά για πόσο καιρό θα αγοράζουν οι φίλοι σου; Και πόσοι από τους φίλους σου θα δεχτούν να γίνουν μέλη; Θα αναγκαστείς βέβαια να τους γίνεις "στενός κορσές" όπως λες κι εσύ για να τους πείσεις, αν τους πείσεις.

Η εταιρεία γνωρίζει ότι λίγοι είναι αυτοί που ασχολούνται για καιρό. Ξέρει ότι εσύ π.χ. θα πουλήσεις για ένα μήνα, δύο, δέκα. Μετά θα σταματήσεις. Γι' αυτό σου δίνει τα ποσοστά από τις πωλήσεις των άλλων, για να σου δώσει κίνητρο να γράψεις κι άλλους στην εταιρεία. Και με αυτούς που θα γράψεις, θα γίνει το ίδιο.

Ελάχιστοι είναι αυτοί που συνεχίζουν και κερδίζουν πραγματικά.

Αυτό που δε μου αρέσει καθόλου είναι η πώρωση, ένας τρομερός φανατισμός και η πλύση εγκεφάλου που προσπαθούν να σου κάνουν, ότι θα κάθεσαι όλη μέρα και θα έρχονται τα λεφτά να σε βρίσκουν. Έχουν ένα κλίμα σχεδόν θρησκευτικής προσήλωσης, που μου θυμίζει προτεσταντικά κηρύγματα.

Για μένα αυτές οι εταιρείες δεν αξίζουν καθόλου τον κόπο. Τώρα, εσύ λες ότι ασχολήσαι και με κάποια άλλη εταιρεία καλλυντικών, οπότε θα έχεις γνώση και δεν πηγαίνεις στα τυφλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απάτη δεν είναι. Δηλαδή, δε θα χάσεις λεφτά, εκτός κι αν το θέλεις.

Τι γίνεται μ' αυτές τις εταιρείες πυραμίδα; Γίνεσαι μέλος από κάποιον άλλον, ο οποίος θα παίρνει ποσοστά από τις πωλήσεις που θα κάνεις εσύ. Εσύ θα παίρνεις ποσοστά από τις δικές σου πωλήσεις και από τις πωλήσεις όσων γράψεις στην εταιρεία. Παίρνεις επίσης, ποσοστά από τις δικές σου αγορές. Το θέμα είναι ότι θα κάνεις κάποιες αναγκαστικές αγορές, π.χ. τα δείγματα καλλυντικών και τέτοια, τις οποίες μπορεί και να μην αποσβέσεις. Αν έχεις μεγάλο κύκλο θα κάνεις κάποιες πωλήσεις, αλλά για πόσο καιρό θα αγοράζουν οι φίλοι σου; Και πόσοι από τους φίλους σου θα δεχτούν να γίνουν μέλη; Θα αναγκαστείς βέβαια να τους γίνεις "στενός κορσές" όπως λες κι εσύ για να τους πείσεις, αν τους πείσεις.

Η εταιρεία γνωρίζει ότι λίγοι είναι αυτοί που ασχολούνται για καιρό. Ξέρει ότι εσύ π.χ. θα πουλήσεις για ένα μήνα, δύο, δέκα. Μετά θα σταματήσεις. Γι' αυτό σου δίνει τα ποσοστά από τις πωλήσεις των άλλων, για να σου δώσει κίνητρο να γράψεις κι άλλους στην εταιρεία. Και με αυτούς που θα γράψεις, θα γίνει το ίδιο.

Ελάχιστοι είναι αυτοί που συνεχίζουν και κερδίζουν πραγματικά.

Αυτό που δε μου αρέσει καθόλου είναι η πώρωση, ένας τρομερός φανατισμός και η πλύση εγκεφάλου που προσπαθούν να σου κάνουν, ότι θα κάθεσαι όλη μέρα και θα έρχονται τα λεφτά να σε βρίσκουν. Έχουν ένα κλίμα σχεδόν θρησκευτικής προσήλωσης, που μου θυμίζει προτεσταντικά κηρύγματα.

Για μένα αυτές οι εταιρείες δεν αξίζουν καθόλου τον κόπο. Τώρα, εσύ λες ότι ασχολήσαι και με κάποια άλλη εταιρεία καλλυντικών, οπότε θα έχεις γνώση και δεν πηγαίνεις στα τυφλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΜΕΝΩ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΝΕΦΕΡΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΕΛΟΣ

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΟ

ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΣΧΟΛΗΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΧΑΡΤΖΗΛΙΚΙ ΤΥΠΟΥ 300-400 ΕΥΡΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΥΣΕΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΜΙΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΥΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ

ΜΕΝΕΙ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΟΜΗΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΤΟΥ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ

ΤΩΡΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΣΑΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ-ΕΧΩ ΚΑΜΟΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΝΑ ΔΙΝΩ ΛΕΦΤΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΟΛΟΦΑΡΔΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 300-400 ΕΥΡΟ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ

ΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΟ ΞΕΚΟΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΕΝΟΣ ΚΟΡΣΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο καιρο ειχα να ακουσω για την Amway....!!!

Ημουν μικρη κ θυμαμαι ασχολιοταν η θεια μου για ενα διαστημα!

Δε θυμαμαι πολλες λεπτομεριες ,παντως τα προιοντα ηταν καλα και η εταιρεια αξιοπιστη, απ'οσο ηξερα!Ειχε πολλα προιντα!!Θυμαμαι ειχα δοκιμασει κ εγω κατι αφρολουτρα κτλ!

Οταν η θεια μου βαρεθηκε σταματησε να ασχολειται!

Δες τι θα σου πουν αλλα αν δε θες,μη ντραπεις να αρνηθεις!!Τιποτα δε γινεται με το ζορι!!Εχω μια φιλη που ολο λεει ναι ,μεχρι κ στο δρομο που τη σταματανε για διαφορα κ μετα γκρινιαζει που δεν ηθελε κ δεν ειπε οχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν ειμαι υπερ της Amway!!δεν εχει καμμια σχεση με τις εταιρειες AVON και Oriflame που αναφερθηκαν παραπάνω.διοτι πολυ απλα οπως εγραψες και εσυ "σου γινεται πλύση εγκεφαλου"!!και οπως χαρακτηριστικα επισημαινει και η Θέλω να γίνω μαμά! "Έχουν ένα κλίμα σχεδόν θρησκευτικής προσήλωσης, που μου θυμίζει προτεσταντικά κηρύγματα"...ακριβως αυτο!μπλέκεις...σου λένε να ακους cds με το πως να γινεις καλυτερος πωλητης,να θετεις στοχους..σεμιναρια επι των σεμιναριων ακομα και για την ιδια την ζωη!!!προσπαθουν να σου αλλάξουν τροπο σκεψης...να σε βαλουν σε καλουπια!!δεν ειναι απλά πωλήσεις προϊοντων οπως στην περιπτωση των εταιρειων καλλυντικων που προανεφερα.το ειχα ψαξει και εγω....μπρρρρρρρρρρ!!!μακρια!!! :side::S

και το σημαντικοτερο κατ εμε....οταν μου ειπε ο ξαδερφος μου-ο οποιος ειναι χρονια μέλος-οτι του προτεινουν να κάνει συγκεκριμενο αριθμο παιδιων και να ζει με συγκεκριμενο τροπο!!!ε!!!τα πήρα...εχει φτασει σε σημειο να μην κανει τιποτα στη ζωη του χωρις την συμβουλη της εταιρειας!!ΕΛΕΟΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βγαλεις χρηματα σε τετοιου ειδους εταιριες πρεπει να διαθεσεις παρα πολυ χρονο και φυσικα χρημα!

Το κέρδος του πωλητη ειναι ποσοστό ανάλογα με τον αριθμό των ατόμων που βάζει στο «σύστημα»

Είναι καθαρη πυραμίδα(και δεν υπάρχει πυραμίδα που να μην απαιτεί ποσό εισαγωγής)που όσο πιο πολλά άτομα βάζεις να αγοράζουν, κερδίζεις και περισσότερα από τις αγορές τους.

Γι αυτό διοργανώνουν κάθε βδομάδα σεμινάρια για τα νέα μέλη και αφού μπεις μετά προσπαθείς να προσελκύσεις νέους «πελάτες» πλασάροντας την ιδέα και γι αυτο ειναι τοπο πιεστικοι!!!!

Επαγγελματικα δεν θα ασχολιομουν,ισως να ανοιγα εναν κωδικο για να περνω φθηνοτερα τα προιοντα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα εχτές σε μια συνάντηση τους και ένιωσα λες και βρισκόμουν σε Θρησκευτική οργάνωση. Ήμουν το μελλοντικό νέο "μέλος" τους και μόνο προσευχές που δεν λέγαμε,επίσης μου έκανε τρομερή εντύπωση πως για να παρακολουθήσεις το σεμινάριο τους έπρεπε να πληρώσεις 10 ευρώ! να μην πω για τα cd εκμάθησης τα πουλούσαν 40 ευρώ! και για να γραφτείς πρέπει να πληρώσεις το ποσό των 50 ευρώ, συγνώμη αλλά εγώ δεν έχω να διαθέσω 50 ευρώ για πέταμα. υποτίθεται πως όλα αυτά είναι δωρεάν, στην avon που είμαι εκεί τα σεμινάρια που γίνονται κατά καιρούς είναι εντελώς δωρεάν και ποτέ δεν ένιωσα αυτή την "πλύση εγκεφάλου", νομίζω κορίτσια την απόφαση μου την έχω πάρει απλά πρέπει να τους σουτάρω με τον τρόπο μου.

το ποστ της Θέλω να γίνω μαμά! μόνο εγώ δεν τον βλέπω? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

land έγραψε:

εγω δεν ειμαι υπερ της Amway!!δεν εχει καμμια σχεση με τις εταιρειες AVON και Oriflame που αναφερθηκαν παραπάνω.διοτι πολυ απλα οπως εγραψες και εσυ "σου γινεται πλύση εγκεφαλου"!!και οπως χαρακτηριστικα επισημαινει και η Θέλω να γίνω μαμά! "Έχουν ένα κλίμα σχεδόν θρησκευτικής προσήλωσης, που μου θυμίζει προτεσταντικά κηρύγματα"...ακριβως αυτο!μπλέκεις...σου λένε να ακους cds με το πως να γινεις καλυτερος πωλητης,να θετεις στοχους..σεμιναρια επι των σεμιναριων ακομα και για την ιδια την ζωη!!!προσπαθουν να σου αλλάξουν τροπο σκεψης...να σε βαλουν σε καλουπια!!δεν ειναι απλά πωλήσεις προϊοντων οπως στην περιπτωση των εταιρειων καλλυντικων που προανεφερα.το ειχα ψαξει και εγω....μπρρρρρρρρρρ!!!μακρια!!! :side::S

και το σημαντικοτερο κατ εμε....οταν μου ειπε ο ξαδερφος μου-ο οποιος ειναι χρονια μέλος-οτι του προτεινουν να κάνει συγκεκριμενο αριθμο παιδιων και να ζει με συγκεκριμενο τροπο!!!ε!!!τα πήρα...εχει φτασει σε σημειο να μην κανει τιποτα στη ζωη του χωρις την συμβουλη της εταιρειας!!ΕΛΕΟΣ!!

Συμφωνώ απολύτως!!!!Μακριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα σοβαρα μιλας??????

Παντως πριν 10-15 χρονια που ασχολιοταν η θεια μου δεν ηταν καθολου ετσι!!Ουτε σεμιναρια,ουτε προσωπικες επαφες ιδιαιτερα,τιποτα!!Κυριως τηλεφωνικα ηταν!Μολις βαρεθηκε σταματησε!!

Φρικαρα που ειπαν κ στον ξαδερφο της κοπελας ποσα παιδια να κανει :blink::blink::blink: !!!Μαλλον εχει ξεφυγει κ εχει παει αλλου το πραγμα!!Αν ειναι δυνατον!!

Απαπα...αν εχουν γινει ετσι τωρα...μακρυαααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε κι εγώ βλέπω το ποστ μου και δεν ξέρω πώς το είδε η land! Χτες έγραψα και στις πρόσφατες συζητήσεις έβγαζε ότι είχε δημοσιευτεί, αλλά όταν έμπαινα δε φαινόταν. Τέλος πάντων, τα είπατε οι άλλες αυτά που έγραφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκτος απο οραματα...βλεπω κ posts τον τελευταιο καιρο!!!ορμονες γαρ...!!! :woohoo: :lol::cheer: :laugh: :silly: :lol:

η αληθεια παντως ειναι πως σημερα -που δεν εχω πιει απο το μαγικο μου φιλτρο- ουτε εγω το βλέπω!!! :laugh:

λετε να μας χακαρουν...???????? :woohoo: :S:unsure: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στην Amway από τότε που ήρθε στην Ελλάδα, το 1996.

Έχει φανταστικά προϊόντα, πολύ καλής ποιότητας.

Και αν ασχοληθεί κανείς σοβαρά, αποτελεί πολύ καλή επιχειρηματική ιδέα.

Σε καμία περίπτωση δεν είναι απάτη.

Στα 14 χρόνια που είμαι στην Amway, ουδέποτε μου έγινε πλύση εγκεφάλου, ουδέποτε μου υποδείξανε το πόσα παιδιά θα κάνω ή οτιδήποτε άλλο. Αν αυτό έχει συμβεί σε κάποιον, τότε πρόκειται για μεμονωμένη περίπτωση συνεργάτη με ιδιόρρυθμους τρόπους και ιδέες. Και σίγουρα δεν αποτελεί στρατηγική της εταιρείας. Αρκεί να σας πω ότι κάποιοι από τους πιο πετυχημένους παγκοσμίως στην επιχειρηματική ιδέα αυτή είναι πολύτεκνοι!

Και είχα την τύχη να γνωρίσω αρκετούς και εδώ στην Ελλάδα, αλλά και σε ταξίδια που έχω κάνει στο εξωτερικό για το λόγο αυτό.

Λοιπόν, μην πανικοβάλλεστε. Ακούστε αυτά που έχουν να σας πουν, πηγαίντε και σε μια συνάντηση όπου μιλάνε πιο υψηλόβαθμα στελέχη και ενδεχομένως και πιο κατάλληλα άτομα για να σας εξηγήσουν το σύστημα και να σας λύσουν τις απορίες σας και μετά σχηματίστε γνώμη για το αν κάνει ή όχι για σας το σύστημα της Amway.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...