Μετάβαση σε περιεχόμενο

ATTIKO Νοσοκομείο


Recommended Posts

joanaki έγραψε:

geia sou mpoumpouki!posa xrimata sou kostise?dwmatio k genna?
15OO ΠΗΡΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑζΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΝΩ ΠΗΓΕΝΕΜΕ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΩΡΙΤΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Κ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoympoyki έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 1.5 ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ κ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΤΟΝ ΕΙΧΑ Κ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΗΣ ΜΑΙΕΣ ΓΙΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΟΠΙΚΟ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΗΛΩ ΠΜ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ

eisai h prwth pou blepw sto internet me auton !! kai egw me ton panagiwth gennisa .

kalos giatros ,ton agapaw polu pou me bohthise na ferw ston kosmo to paidaki mou .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

mpoympoyki έγραψε:

eisai h prwth pou blepw sto internet me auton !! kai egw me ton panagiwth gennisa .

kalos giatros ,ton agapaw polu pou me bohthise na ferw ston kosmo to paidaki mou .[/quote:3mcfmzig]

ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Κ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κι εγώ κορίτσια ετοιμάζομαι να γεννήσω στο Αττικό με τον Κύριο Σπύρο Γράψα!!Προς το παρόν με χρεώνει 50Ε ανά επίσκεψη και δεν έχω συζητήσει ακόμα για το κόστος τοκετού!Πάντως πολύ καλός άνθρωπος,έχω ακούσει τα καλύτερα!!Τον συστήνω ανεπιφύλαχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon koritsia plhsiazei ki emena epeitelous o kairos mou....

thn deytera mpenw mesa kai thn trhth h tetarth gennaw me kaisarikh kai episklhridio....sigoura tha sas grapsw thn empeiria mou mias ki egw anoixa to thema ayto....egw prepei kai na to kleisw... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.. ΕΓΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΕΡΝΩ ΙΔΕΕΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ.. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα.Δεν έχω να σας πω πολλά για το Αττικό Νοσοκομείο.Τις μόνες επισκέψεις που έχω κάνει εκέι,ήταν η αυχενική διαφάνεια,η β επιπέδου και τελευταία το doppler.Ο ιατρός μου είναι ο κύριος Σιριστατίδης και είναι του Αττικού.Αρχικό μας πλάνο ήταν να γεννήσω στο Αττικό.Στις πρώτες επισκέψεις στο ιατρείου του δεν είχαμε κάνει θέμα για την αμοιβή.Αυτό που μας ενόχλησε ήταν οι αποδείξεις.Ενώ πληρώναμε 50€,οι αποδείξεις του ήταν 45€.Μετά από ερώτηση του συζύγου,η απάντησή του ήταν "η φορολογική μου δήλωση δεν είναι ίδια με τις δικές σας,οπότε από όπου μπορώ κόβω"????????????????????????Είμαι στρατιωτικός-νοσηλεύτρια.Λόγω της συναδελφικότητας λοιπόν,η αμοιβή του ανέρχεται στα 1500€.Εννοείται χωρίς απόδειξη,εντελώς μαύρα.Στην επίσκεψη του Ιουλίου μου λέει,πως το διάστημα που πρόκειται να γεννήσω θα λείπει σε ένα συνέδριο στην Ρώμη και χλόμιασα η γυναίκα. :woohoo: :woohoo: Αποφασίσαμε λοιπόν να γεννήσω στις Σέρρες από όπου και κατάγομαι,χωρίς να σκέφτομαι κάθε μέρα πως θα μαζέψω τα 1500€ που μου ζητάει ένας ιατρός ο οποίος εργάζεται σε δημόσιο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα :)

Εγώ στο Αττικό πριν απο ενάμιση χρόνο έκανα διακοπή με τεχνιτούς πόνους στην 22η εβδομάδα. Απο τον γιατρό μου δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ήταν παντελώς αδιάφορος και ψυχρός απέναντι σε ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα που αντιμετώπισα με πολύ άσχημη κατάληξη. Ήθελε 1500 για τον τοκετο, αλλά για την διακοπή μου είπε οτι δεν θα πάρει λεφτα.

Ο αναισθησιολόγος ήταν σούπερ, το ίδιο και οι νοσοκόμες εκει. Αντέδρασα πάρα πολύ άσχημα στα φάρμακα της πρόκλησης με πολύ υψηλό πυρετο και εμετους και ήταν πάντα δίπλα μου.

Θεωρώ οτι ειναι καλό σαν νοσοκομείο. Απλά για συναισθηματικούς λόγους δεν θέλω να ξαναπατησω εκει.....

Να ψάξει όποιοα κοπέλα πάει, για την ειδικευόμενη γυναικολόγο Τζούλια. Είναι ΑΣΤΕΡΙ.

Φιλάκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ 1500 και παιρνουν κι το μισθο τους κανονικα και εχουν και τις επισκεχψεις τους ... Τι να πω ρε κοριτσια ειναι απαραδεκτοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrysanthemo με το καλο ευχομαι να εχεις γινει ηδη μανουλα και να εισαι γερη κι εσυ και το παιδακι σου.

τωρα ειδα το θεμα σου αλλιως θα σου εγραφα νωριτερα.

εφοσον θα το δεις κατοπιν της γεννας, μπορω να σου γραψω ελευθερα την γνωμη μου για τον γιατρο αυτο.

κι εγω αυτον ειχα και εχω την χειροτερη γνωμη. για αυτο και τον αλλαξα στον τεταρτο μηνα.

για περισσοτερες πληροφοριε αν θες θα σου στειλω πμ γιατι δεν θελω να τα γραφω εδω χυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou new_mammy. Diavazw ola auta kala logia gia to Attiko pou malon tha genisw kai egw alla then vriskw polles plirofories gia ton giatro mou, Patsoura.

To proto mou paidi genisa stin Gallia pou emena prin na erthw stin Ellada. Ti na sas pw. Ekei then plironeis tipota, uparxoun mono dimosia nosokomia kai klinikes alla i frondida einai uperoxi, mallon kai kalyteri apo ta idiotika edw!

Twra eimai sta 25 evdomades kai siga siga psaxnw plirories gia to nosokomeio alla kai perissotero gia ton giatro mou. Esy eipes oti ton allakses sto 4o mina. Mporeis na mou grapseis giati (sou estila kai ena minima sto priive).

Euxaristw para poly!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσορισες στο μαμμυ tutaj. βλεπω πρωτη σου δημοσιευση ειναι αυτη.

καλυτερα να περιμενουμε να γυρισει το χρυσανθεμο να σου πει και αυτη την δικια της εμπειρια που εφτασε μεχρι τον τοκετο με αυτον τον γιατρο.

εγω τον αλλαξα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννηασα 2 παιδια στο αττικο και πάω για το τρίτο.ειναι τελειο από όλες τις απόψεις.Χώροι,γιατροί, μαίες, επισκεπτήριο, παιδίατροι.Περνάνε 4-5 παιδίατροι την ημέρα και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει το παιδί με κάποιο πρόβλημα.

Στο δεύτερο παιδί λόγω κάποιας επιπλοκής έκανα επείγουσα καισαρική με ολική νάρκωση και στο δευτερόλεπτο εμφανίστηκαν πάνω από το κεφάλι μου 3 γυναικολόγοι,2 αναισθησιολόγοι,παιδίατρος κα.Σημειωτέον ότι ήταν Κυριακή!

Τώρα στο θέμα του οικονομικού είναι ανάλογα με το γιατρό.Κανονικά επειδή είναι δημόσιο δεν υποχρεώνεσαι να πληρώσεις. Άλλοι γιατροί το τηρούν κι άλλοι όχι. Ο δικός μου με το ζόρι δεχτηκε ένα φακελάκι στο οποίο είχα βάλει τα λεφτά που έκρινα εγώ.

Για το θηλασμό πράγματι επιμένουν πολύ και αν δώσεις ξένο γάλα σου κάνουν και παρατήρηση.

Σχετικά με αυτό που είπε μια κοπέλα ότι δεν ξέρει που θα γεννήσει, πάλι είναι θέμα γιατρού. Κάποιοι συνεργάζονται και με άλλο νοσοκομείο και σε παραπέμπουν στο άλλο.Εμένα μου είχε πει να διαλέξω και φυσικά διάλεξα το δημόσιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κάποιοι γιατροί έχουν και ιδιωτικά ιατρεία και δεχονται κ εκεί τις επισκέψεις και άλλοι δεν έχουν και δέχονται μόνο στο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsoni έγραψε:

annoula1987 πως μπορώ να σου στείλω προσ. μήνυμα;

Καλημέρα tsoni!Πατάς το ΡΜ κάτω από το όνομα μου για να στείλεις προσωπικό μήνυμα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon hrthe h seira mou............

ena tha sas pw eimai sto spiti monh xwris to mwro mou kai poios fteei gia ayto ma fysika o <<kyrios>> Π Α Τ Σ Ο Υ Ρ Α Σ :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

ma as ta paroume ta pragmata apo tin arxi.....

eixame kleisei rantevou gia kaisarikh me epeisklhridio stis 23 aygoustou kathoti opws elege o malakas (sivxwreste me alla exw polla neyra)h egkymosinh mou thewrito ipsilou kindinou kai eprepe na gennhsw nwritera apo thn πητ....

mpika loipon sto nosokomeio mia mera prin i kalh sou taxa gia parakolouthisi vrika kai 2klino dwmateio(den mporw na pw to vosokomeio san xwros kai nosileytiko proswpiko einai apsogo)kai perimena na erthei i trith...mpika sto xeirourgeio kai afou eixa kanei episkliridio ta akouga ola...se mia dwsei loipon leei o patsouras poly afstira(ante re tzoulia to paidi)lew kati simvenei alla meta apo ligo akoysa thn fwnoula tis mpempas kai isixasa....afou teleiwse h epemvash kai eimoun sthn ananipsi evlepa apo to parathiraki to mero mou kai polu giatroi (eytixws)na stekontai apo panw tou....xafnika meta apo 2 wres sthn ananipsi kai egw kai to mwro vlepw ton paidiatro na trexei kai to mwro na exafanizetai....kati den pigene kala to eniwsa....gia na mhn ta polilogo o kyrios aytos ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ pragma pou den ekane kai egw gennhsa ena teleiwmhno mwro me anwrima pneumonia...me apotelesma to mwro mou emena twra na vriskete mesa sthn monada entatikhs ths prwtes meres htan diasolinomenh kai se katastolh molis xthes mas eipan oi giatroi oti xeperase ton kindino kai mou thn edwsan sthn agkalia mou opou kai anastithika...oso gia to neognologiko proswpiko ayth swsan to paidi mou kai tha tous eygnomonw gia panta oso zw!!!!!!oso gia ton kyrio patsoura gia kalh mas tixi den ton exoume plhrwsei akoma mas exei zitisei 2000e kai an theloume apodeixei 3500e poios eisai re? :angry: prwta perimena na vgei h mpempa apo to nosokomeio na einai kala kai meta exoume na exigithoume oloi oikogeneiakos ena xeraki me ayton ton kyrio :angry::angry::angry::angry::angry: dystyxws yparxoun kai asxetoi giatroi pou mas vlepoun mono san 2xiliara...pote den prokhte na xexasw thn mera pou mou eipan oi giatroi oti kivdineyoumw na xasoume to paidi mou kai oti tha xeroume an tha ta kataferei se merikes wres... :(:(:(:(:( kyrie patsoyra akoma den exoume teleiwsei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy έγραψε:

xrysanthemo με το καλο ευχομαι να εχεις γινει ηδη μανουλα και να εισαι γερη κι εσυ και το παιδακι σου.

τωρα ειδα το θεμα σου αλλιως θα σου εγραφα νωριτερα.

εφοσον θα το δεις κατοπιν της γεννας, μπορω να σου γραψω ελευθερα την γνωμη μου για τον γιατρο αυτο.

κι εγω αυτον ειχα και εχω την χειροτερη γνωμη. για αυτο και τον αλλαξα στον τεταρτο μηνα.

για περισσοτερες πληροφοριε αν θες θα σου στειλω πμ γιατι δεν θελω να τα γραφω εδω χυμα.

oxi agaph moy grafta xuma ola....na ton mathei o kosmos einai krima na parei ki alla paidakia sto laimo tou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tutaj έγραψε:

Geia sou new_mammy. Diavazw ola auta kala logia gia to Attiko pou malon tha genisw kai egw alla then vriskw polles plirofories gia ton giatro mou, Patsoura.

To proto mou paidi genisa stin Gallia pou emena prin na erthw stin Ellada. Ti na sas pw. Ekei then plironeis tipota, uparxoun mono dimosia nosokomia kai klinikes alla i frondida einai uperoxi, mallon kai kalyteri apo ta idiotika edw!

Twra eimai sta 25 evdomades kai siga siga psaxnw plirories gia to nosokomeio alla kai perissotero gia ton giatro mou. Esy eipes oti ton allakses sto 4o mina. Mporeis na mou grapseis giati (sou estila kai ena minima sto priive).

Euxaristw para poly!

ean exeis ton patsoura allaxe ton...katarxin kai sto til na ton pareis den ton vriskeis pou einai to poio aplo...oso gia to nosokomeio einai apsogo to xavalew...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσανθεμο καλωσορισες και ευχομαι να εισαι γερη κι εσυ και το παιδακι σου απο δω και περα και για παντα!

κουκλα μου μακαρι να ειχα γραψει κατι νωριτερα μπορει να ειχε αλλαξει την ολη κατασταση -αλλα δεν ειχα δει το θεμα σου νωριτερα-.

Απο που να αρχισω να σου λεω, ειναι απαρεδεκτος σε ολα του

και αυτο με το τηλεφωνο που λες ειναι το λιγοτερο.

Κι εγω δεν τον εβρισκα εννοειται, αλλα και αλλα πολλα εκανε.

Ο Θεος ειναι μεγαλος ομως και μας βοηθησε και ειδαμε οτι πρεπει να τον αλλαξουμε νωρις. Ειχε κανει βεβαια μεγαλη βλακεια και σε μενα.

Οταν εισαι εγκυος δεν θες να διακυνδυνευεις τιποτα για το παιδι σου και σαφως εννοειται πως μια αλλαγη γιατρου ειναι σημαντικη αποφαση.

Προτιμω παρολα αυτα να στα γραψω σε πμ.

Εσυ να σκεφτεσαι οτι ο Θεος βοηθησε να σωθει το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθεμο λυπαμαι για την εμπειρια σου

καμια μανουλα δεν πρεπει να τα περναει αυτα ρε γμτ μου

κριμα

ομως σιγουρα ολα θα πανε καλα κουκλα μου

εμενα γεννησε εδω και 1 εβδομ η κουμπαρα μου το 2ο στο Αττικο - οχι και πολυ καλα -

το μωρο ευτυχως ειναι μια χαρα - ενας πανεμορφος μπεμπης 2880γρ

τωρα η ιδια ειχε καποιο προβλημα στην καισαρικη - μην γραψω πολλα και επεκταθω

που δεν ξερω ποιος ευθυνεται γι αυτο - δλδ εαν ηταν να συμβει ή εαν ηταν απροσεξια του γιατρου

βεβαια αφου τωρα ειναι ολοι σπιτι τους και καλα τα αφησαμε πισω να ξεχαστουν

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...