Μετάβαση σε περιεχόμενο

ATTIKO Νοσοκομείο


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια...

Ειμαι στον 5 μήνα τις εγκυμοσίνης μου και εχω διαλέξει να γεννήσω στο Αττικό Νοσοκομείο.Θα ήθελα να μάθω πληροφορείες για το νοσοκομείο για την μαιευτική κλινική ,και κυρίως για τον γιατρό μου...(Πατσούρας).Αν κάποια κοπέλα απο εδω μέσα εχει γεννήσει ή πρόκειτε να γεννήσει στο Αττικό θα μου ήταν ευχάριστω να κατατοποίσει κι εμένα...Ευχαριστώ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera! Ego gennao sto Attiko ton epomeno mina, alla min fantasteis oti eimai idiaitera katatopismeni me to nosokomeio klp! Exo akousei pantos poli kala logia apo kopeles pou exoun gennisei ekei, gia tis maies to perivalon klp.!

An theleis kati rota me (an mporo na voithiso vevea)!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλησπερα.Μια φιλη μου γεννησε και τα δυο της παιδακια εκει και ειναι ευχαριστημενη...το μονο που εχω να σου πω ειναι πως και της δυο φορες "ετυχε" και δεν εγινε επισκληριδιος ενω ειχαν πει οτι θα εκανε!Δεν ημουν μπροστα ομως και δεν ξερω 100% το λογο...μην παρεξηγηθω...δεν ειμαι γιατρος!!!

Σου ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και μια ευκολη γεννα!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristw poli sophiak na xerese tin mpoumpou sou...kai emena mia fili mou pou exei gennisei sto attiko itan na kanei episkliridio kai den tin ekane giati tis eipe o giatros tis oti eprepe na to xeri 4 wres prin...i fili mou mpike ektaktos to vradi me ponous.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω θα γεννησω στο Αττικό! Εχω ακούσει τα καλύτερα (λίγο πριν το Πασχα γέννησε και μια ξαδέφλη μου εκεί και έμεινε πολύ ευχαρηστιμένη). Οταν με το καλό έρθει η ώρα θα σου γράψω εμπειρίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο αττικο νοσοκομειο ειναι ενα απο τα καλυτερ μαιευτηρια εργαζετε σαν μαια φιλη μαλστα εκεινη μουειχε συστησει τον υναικολογο μου ο δικος μου ειναισε ιδιωτικο νοσοκομειο αργοτερα μετα που ανοιξε η γυναικολογικη πτερυγα στο Αττικο μοειπε ελα να μανει το επομενο εδω εχει καταπληκτικος γιτρους και το περιβαλλον του νσοκομειου ειναι αψογο .Επισκληριδιο κανουνη φιλη μο που γεννησε εκι το δευτερο παιδι τη τησ εκαναν απλα καμια φορα μπορει να μηνεχουν το χρονο να κανουν .Σαν νοσοκομειο ειναικαθαρο ηταν και ομπαμπας μου εκει ασχτο βεβαια σ εάλλη θεση οπως καιμια φιλ μου που ητν στο ορθοπαιδικο τμημα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 18/6/2008. ΟΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ...!!!ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ, ΤΟ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ!

ΕΜΕΙΝΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΒΑΣΑ ΠΙΕΣΗ~ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ...ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΕ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΑΣ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΠΕΛΑΓΩΝΕΙΣ..ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΙ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΣΤΟ ΦΕΡΟΥΝ...

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΤΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ!

(ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ, ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΙ ΟΛΑ ΔΟΞΑ ΤΩΘ ΕΟ ΠΗΓΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου,

Εγώ γέννησα στο Αττικό Νοσοκομείο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!!

Δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα απο τα Ιδιωτικά!!Είναι καινούριο, με πολύ καλούς γιατρούς,με εξυπηρετικότατο προσωπικό!Το τμήμα της Παιδιατρικής είναι ένα απο τα καλύτερα (να φανταστείς ότι γέννησα με φυσιολογικό τρόπο,χωρίς την επισκλιρίδιο ένεση,έκανα μία θεραπεία,και δεν προλάβαμε να την κάνουμε χρονικά, γέννησα μέσα σε ΄3μιση ώρες απο την στιγμή που έσπασαν τα νερά,,,λοιπόν ,,,ο μπέμπης γεννήθηκε 3.240 και έφτασε να ζυγίζει 2.900,επειδή δεν έτρωγε!!Ήτανε να βγώ Τετάρτη καιδεν με άφησαν, για να διαπιστώσουν ότι δεν υπάρχουν παθολογικά προβλήματα!!Ο λόγος ήτανε οτι δεν κατέβασα γάλα αμέσως, οπότε δεν χόρταινε και έτσι έχασε!! Δεν του έδωσα ξένο ούτε μου το πρότειναν!!!Είχα το πρωτόγαλα και μέσα σε 24 ώρες κατέβασα γάλα.Τον ταίσα όλο εκείνο το βράδυ με αποτέλεσμα να βάλει 70γραμμάρια και έτσι φύγαμε την επομένη,το μεσημέρι.Ειχα μια πάρα πολύ καλή μαία, η οποία με βοήθησε παρα πολύ,κάναμε και γέλιο,,,άστα.Εμεινα σε 4κλινο,αλλά ήταν γεματό μόνο οι 3κλίνες.Δεν έκανα κουβέντα για μονόκλινο,γιατί προσωπικά δεν με ενδιέφερε!!Ολες μας είχαμε τα μωράκια μας δίπλα μας,κάθε πρωι τα κάνανε μπάνιο,έρχονταν γιατροί και παρακολουθούσαν εμας και τα μωρά!!Το φαγητό είναι πολύ καλό πρωι-μεσημέρι-βράδυ.Εγώ πλήρωσα για Κυριακή έως και Πέμπτη μεσημέρι,με φαγητό περίπου 300£Έχε υπόψην σου ότι άν συμβεί κατί στραβό σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ σε στέλνουν σε ΔΗΜΟΣΙΟ για να αντιμετωπιστεί το πρόβλημα!!άντε καλή λευτεριά!!! :kiss: :laugh: :laugh: ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se euxaristw para polu gia tin apantisi...na sou zisei to mwraki sou...nomizw omws oti an zitiseis maia einai kati parapanw sta lefta...etsi?emena gnwstos pou gnnise sto attiko mou eipe na min parw maia dioti tin plirwneis...den xerrw an tha me voithisei eimai vrefokomos kai egw kai i xadelfi mou kai elpizw pws gnwrizw kapia pragmata twra tha dixei.se euxaristw polu kai pali...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου και πάλι,

την μαία δεν την ζήτησα απλά ήταν μαζίμου!Και αποδείχτηκε φοβερή!!Αυτό που πρέπει να ξέρεις είναι τα δημόσια εφημερεύουν.Λοιπόν την ημέρα που γέννησα δεν συνέβαινε κάτι τέτοιο, οπότε έίχα πάνω απο το κεφάλι μου 6 άτομα!είναι και μαθητευόμενοι.Πάντως δεν υπαρχει περίπτωση δίπλα στον γιατρό σου να μην υπάρχει μαία!!Τα χρήματα είναι αυτά που σου είπα,τώρα εάν εσύ θελεις να δώσεις για ευχαριστώ κάποιο δώρο είναι στη βουλησή σου,δεν είναι αναγκαίο, η σωστή δουλειά θα γίνει πάντως!!...εγώ δεν ήξερα τίποτα,ούτε πως αλλάζουν,ούτε πως θηλάζουν, σε μαθαίνουν εκεί.Εσείς είστε σε πολύ καλή μοίρα!!΄Πάντως μαίες υπάρχουν όποτε τις χρειαστείς τις έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

se euxaristw para polu gia tin apantisi...na sou zisei to mwraki sou...nomizw omws oti an zitiseis maia einai kati parapanw sta lefta...etsi?emena gnwstos pou gnnise sto attiko mou eipe na min parw maia dioti tin plirwneis...den xerrw an tha me voithisei eimai vrefokomos kai egw kai i xadelfi mou kai elpizw pws gnwrizw kapia pragmata twra tha dixei.se euxaristw polu kai pali...

Προσωπικη μου αποψη ειναι πως μια καλη μαια μπορει να κανει τη γεννα πολυ πιο ευκολη και πολλες φορες αξιζει περισσοτερο τα λεφτα απ'οτι ο γιατρος!Με το καλο! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ μαζί σου,διότι αυτή που είχα με βοήθησε παρα πολύ με την ψυχραιμία της, τα λόγια που μου έλεγε και αυτά που έκανε,αλλά εγω δεν έβλεπα,γιατι είχα τις οδύνες κλπ,..,απλά με όλα αυτά δεν είχα περαιτέρω κόστος,ούτε τέθηκε τέτοιο θέμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joannaki to diko mou giatro ton lene patsoura kai mou zitise eite gennise fysiologika eite kaisariki eite me episkliridio 2000e mazi me ton anaisthisiologo.twra gia times nosokomeiou twra mathainw ki egw..

sou eyxomai me to kalo na mineis egkuos kai min anxwnese egw apo to anxos mou ekana 2 xronia na kanw bebe.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw idi ena paidaki 2 etwn!edw kai 5 mines prospathoume gia to 2o alla den erxetai..snif..snif..

s euxaristw pantws..

to prwto to gennisa sto iasw ekei itan o giatros mou kai plirwsame ta mallia tis kefalis mas!2000 oti kai na kaneis?koufo mou fainetai!!diladi an genniseis fusiologika mesa se 1 wra ta idia lefta me to an kanei kaisariki?tespa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 16 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ Κ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΕΙΡΙΔΙΟ.ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΩΡΙΤΣΕΣ.ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ Κ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΙΑ!!!ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ!!!ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ Κ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ.Κ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!ΕΜΕΙΝΑ ΣΕ 4ΚΛΙΝΟ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΒΡΑΔΙΑ Κ ΠΛΗΡΩΣΑ 240 ΕΥΡΩ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΑΝ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ ΤΗΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki ti les paidi mou ti na parexigisw isa isa

alexanda mou na sou zisei to mwraki sou...eytixws apo oles tis kopeles akouw kala logia,eyxomai na exw mia kali genna san tin dikia sou..

koritsia eyxaristw polu gia tis apantiseis sas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...