Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ!


Recommended Posts

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ έγραψε:

Καλησπερα σε ολες :):):)

εγω με τον Γιωργο εχουμε 3 χρονια διαφορα

εγω ειμαι 29 και ο Γιωργος 32.ειμαστε μαζι 9 χρονια :)

ποτε δεν μου αρεσαν οι μεγαλυτεροι αντρες

νομιζω οτι 5-6 χρονια ειναι καλα αντε 7-8.........

πανω απο 10 ειναι λιγο καπως πιστευω

η κουναδα μου εχει 14 χρονια διαφορα.......εχουν 2 παιδακια

και οταν του λεει να πανε καμια βολτα η κανενα ποτο

εκεινος λεει αααα.... εγω την εζησα τη ζωη μου ας προσεχες :ohmy:

η κουναδα μου ειναι 34 και εκεινος 48..... ΕΛΕΟΣ......

Καλησπέρα :) αυτό που περιγράφεις δεν είναι θέμα ηλικίας αλλά θέμα χαρακτήρα, όπως νομίζω ότι επισήμαναν πολλές κοπέλες μέχρι τώρα. δηλαδή άμα ο άνθρωπος βαριέται, βαριέται ασχέτως ηλικίας. κι αυτά καλό είναι να τα βλέπουμε από νωρίς. κι εμένα η κολώνα του σπιτιού μου είναι 12 χρόνια μεγαλύτερος, αλλά αυτός με ξεκόλλησε με το σκαρπέλο από τον καναπέ και τρέχουμε μία στα βουνά και τα λαγκάδια για σκι και μία στις θάλασσες για βουτιές και σερφ :laugh: και στην ηλικία του τώρα ετοιμάζεται για μεταπτυχιακό, και του λέω "καλά, τι θα λέω με το καλό στο παιδί μας, μην κάνεις φασαρία παιδί μου, ο μπαμπάς διαβάζει; ή θα διαβάζετε μαζί τα μαθήματά σας;" :laugh: άλλος στην ηλικία του και με ένα μωρό οn the way θα έλεγε πού να τρέχω μωρέ τώρα, και θα ασχολιόταν μόνο με μπάλα και αυτοκίνητα... αλλά εγώ σε καμία περίπτωση δεν θα τον ήθελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ έγραψε:

Καλησπερα σε ολες :):):)

εγω με τον Γιωργο εχουμε 3 χρονια διαφορα

εγω ειμαι 29 και ο Γιωργος 32.ειμαστε μαζι 9 χρονια :)

ποτε δεν μου αρεσαν οι μεγαλυτεροι αντρες

νομιζω οτι 5-6 χρονια ειναι καλα αντε 7-8.........

πανω απο 10 ειναι λιγο καπως πιστευω

η κουναδα μου εχει 14 χρονια διαφορα.......εχουν 2 παιδακια

και οταν του λεει να πανε καμια βολτα η κανενα ποτο

εκεινος λεει αααα.... εγω την εζησα τη ζωη μου ας προσεχες :ohmy:

η κουναδα μου ειναι 34 και εκεινος 48..... ΕΛΕΟΣ......

agapiti efikaterina mou, i apopsi sou einai sevasti an kai thewrw kai gw pws einai thema xaraktira kai oxi ilikias.

Opws proeipa egw kala kala den eimai 23 etwn akoma, par' ola auta epelexa na eimai me enan antra megalitero mou kai DEN MOU LEIPEI TIPOTA eimaiste mia xara, molis teleiwsa tis spoudes mou kai perimenw kai to prwto mou paidaki, mporw na pw oti apo tote pou eimai me ton antra mou kanw polu perissotera pragmata kathos mou dinei kinitra sinexws,kanoume taxidia, xoreuoume, mexri kai sto theatro opou paizw erxete giati variemai moni, kanoume ta panta mazi, pragmata pou den ekana me ti proigoumeni sxesi mou me ton opoio imastan sinomilikoi milame gia dyo xronia prin dld 21 etwn kai oli mera spiti paizame ilektronika kai genika ksekouniomastan mono gia na pame panepistimio :huh:

a! na mi ksexasw na pw oti par' olo oti o kalos mou einai 36 exei emfanisi montelou tifla na xoun merikoi eikosarides kai auto de tha allaxei oute otan tha nai 48 parte paradeigma antres opws o George Clooney, statheres aksies oxi paizoume ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου θα; διαφωνησω κ εγω εδω.σε κλαμπ δε πηγαινω,σε καφετεριες με πολυ κοσμο επισης δεν πηγαινω θελω ηρεμια κ ομως αυτος με τραβαει κ μου λεει να παμε κ για να μη χαλασω χατηρι παω.τωρα που θα επιστρεψει μου λεει ετοιμασου για 2μερο χαλκιδικη κ μετα βλεπουμε που..κ ξερεις οτι βαριεμαι???

τελικα δεν εχει να κανει η ηλικια αλλα η νοοτροπια,ο χαρακτηρας κ το ποσο νοιαζεσαι γαι τον συντροφο σου.

εγω ας πουμε κ στα 20 το ιδιο ημουν κ στα 25 ακομη χειροτερα χιχιχι

οποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑΚΙ μια απτα ιδια! :laugh: ο αντρας μου με περναει 10 χρονια και δεν βγαινει μπροστα του ουτε 20αρης!με τραβαει συνεχεια εκδρομες,ποτα,διημερα με το σκαφος και εγω τις περισοτερες φορες βαριεμαι αλλα παω για να μην του χαλασω την καρδια....μαλλον εμεις γερασαμε προωρα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα.εμεις εχουμε 12 χρονια διαφορα.ειμαστε συνολο 10 χρονια μαζι.τα 7 ειμαστε παντρεμενοι και εχουμε και δυο παιδακια που τα λατρευουμε.εγω ειμαι 33 και ο δημητρης 45 και νοιωθουμε ακριβως οπως την ημερα που γνωριστηκαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :):)

ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΗΛΙΚΙΑΣ.

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ :)

ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ :laugh: :laugh:

ΓΙΑΤΙ Ο ΕΡΩΣ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑ :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω που γνωρισα τον αντρα μου 25 κ εκεινος ηταν 39, τα ειχα δει ολα!

Ειχαμε κανει τη μερα νυχτα και δουλευαμε κιολας! Οποτε μπαιναμε στο αυτοκινητο δεν ξεραμε που θα μας βρει το ξημερωμα! Μια νυχτα 2ηωρα του ελεγα για ενα ταξιδι που ειχα παει στη Θεσσαλονικη και μια φανταστικη μπουγατσα που ειχα φαει εκει! Ξεκινησαμε επιτοπου και στις 8 το πρωι ειχα την πολυποθητη αχνιστη μπουγατσουλα στα χερια μου! Στη δουλεια πηγαινα κομματια, κλεινανε τα ματια μου οπως καθομουνα στην καρεκλα, ποναγανε τα γονατα μου απο την εξαντληση και εκεινος...απτοητος! Ατελειωτο ξενυχτι και βολτες. Ντρεπομουν να του πω οτι κουραστηκα! Αφου συνεχεια κοιμομουν στο αυτοκινητο και μου ελεγε "τοσο πολυ βαριεσαι μαζι μου και σε παιρνει συνεχεια ο υπνος?"

Περασαν 2 χρονια και ενα μωρο χωρις κανεναν να μας ξεκουρασει και κοιμαται ολη μερα! Βαριεται μεχρι και το Σαββατοκυριακο να παμε μια βολτα το μωρο! Εχει καταντησει σαν συνταξιουχος του ΟΓΑ! Αν ηταν στην ηλικια μου θα συνεβαινε αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κατκατ!!! :) δεν εχει να κανει η ηλικια που βαριεται να σας παει βολτα...μη συγκρινεις το τοτε με το τωρα...τοτε προσπαθουσε με τον οποιοδηποτε τροπο να εντυπωσιασει η' και να σε (ριξει) αν θελεις....ξερω ατομα νεαρης ηλικιας που βαριουντε να κουνησουν το ποδι τους...μηπως κουραζεται πολυ στη δουλεια του? εργαζεται πολλες ωρες και θελει το σ|κ να ξεκουραζεται? :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγακι συμφωνω..ναι λοιπον ανηκω κ εγω στα ατομα νεαρης ηλικιας που βαριουνται να κουνησουν το ποδι τους χιχιχ

καλα οκ αυτο το διαστημα ειμαι κ πιεσμενη αλλα γενικα βαριεμαι θελω να βαγινω καπου ηρεμα η ακομα καλυτερα σπιτακι με dvd!

χμμμ τελικα ισως η ηλικια να μην παιζει κ τοσο ρολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annaki!! έγραψε:

γωγακι συμφωνω..ναι λοιπον ανηκω κ εγω στα ατομα νεαρης ηλικιας που βαριουνται να κουνησουν το ποδι τους χιχιχ

καλα οκ αυτο το διαστημα ειμαι κ πιεσμενη αλλα γενικα βαριεμαι θελω να βαγινω καπου ηρεμα η ακομα καλυτερα σπιτακι με dvd!

χμμμ τελικα ισως η ηλικια να μην παιζει κ τοσο ρολο

ξερω τι σου λεω,γιατι τα εχω ζησει κοριτσακι μου... :P:P:P:P:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εννοειται οτι δεν παιζει μονο η ηλικια ρολο...αλλοι ειναι 20 χρονων και λιωνουν μπροστα σε εναν υπολογιστη ολη μερα, σαπιζουν στον υπνο και βαριουνται να κουνηθουν! Και αλλοι 30 και 40 και τρομαζεις να τους μαζεψεις απεξω!

Κακα τα ψεμματα ομως η ηλικια παιζει κ αυτη το ρολο της.Αν οχι στα 40, στα 50.Κι αν οχι σε ολους, σε ενα μεγαλο ποσοστο ανθρωπων.

Εγω πχ μπορω και να δουλευω και να εχω και το παιδι και το σπιτι και να εχω κεφι και για βολτα.Σε 15 χρονια θα εχω το ιδιο κουραγιο? Δεν το νομιζω. Βεβαια ανετα θα μπορουσα να βαριεμαι απο τωρα, δε λεω..

Αν ο αλλος ειναι το αλλο σου μισο, βρισκονται λυσεις και γινονται και συμβιβασμοι. Δεν μπορεις νακρατησεις τον αλλο νεο αλλα αν τον αγαπας κανεις υποχωρησεις και εισαι ευτυχισμενη παντου μαζι του, και στον καναπε και στα μπουζουκια. Οπως να ναι αρκει να εισαι με τον ανθρωπο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κιμον ασε χιχιχχι

κατκατ εχουμε πολλα κοινα εμεις..

γωγακι μου αν δεν περασεις δεν ξερεις κ σιγουρα οταν περνας απο καταστασεις μπορεις να δωσεις κ καλυτερες συμβουλες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Καλημερα κοριτσια ...ειμαι νεο μελος...δεν ξερω αν πετυχω καμια απο σας να μου ''απαντησει'' βαζοντας κ εγω εδω το θεμα μου. εγω περναω το αγορακι μου 8 χρονια!!! πολλα??? χαχαχα

Δεν ξερω αλλα εγω ειμαι σουπερ καλα μαζι του κ εκεινος το ιδιο. Εχουμε φοβερη χημεια στο σ...ξ

κ γενικα εχουμε απιστευτη επικοινωνια. Τωρα μελλοντικα δεν ξερω τι θα γινει. λεμε να παντρευτουμε μαλιστα ο καλοκαιρι , πρωτα ο ΘΕΟΣ.

αυτα ειχα να πω....Περιμενω νεα σας , γνωμες σας. φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλα ισως να 8εωρη8ει απο την αποψη οτι οι άντρες μεγαλωνουν πόλυ αργότερα κ κάποιοι κ ποτέ ... Ολα σχετικα είναι κ ανάλογα την ''φάση''. Π.χ αν εσυ εισαι 20 κ εκεινος ... 12 :shock:

Ε ΤΟΤΕ ΝΑΙΙΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΑΑ ΠΟΛΛΑΑΑ :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλα ισως να 8εωρη8ει απο την αποψη οτι οι άντρες μεγαλωνουν πόλυ αργότερα κ κάποιοι κ ποτέ ... Ολα σχετικα είναι κ ανάλογα την ''φάση''. Π.χ αν εσυ εισαι 20 κ εκεινος ... 12 :shock:

Ε ΤΟΤΕ ΝΑΙΙΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΑΑ ΠΟΛΛΑΑΑ :lol:

thanks για την απαντηση- επικοινωνια ...εγω ειμαι 34 κ εκεινος 26 κλεισμενα .....τι να πω, απλα μου ετυχε περναω πολυ καλα ειμαστε ερωτευμενοι κ θα δουμε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε νομίζω οτι είναι τρελή η διαφορά για να κάνει "μπάμ"! Το πρόβλημα θα ήταν άν τον περνούσες 18 όχι μόνο 8! Όπως λέει κ η juliax περνάτε εσείς καλά στους άλλους περισσεύει! Με το καλό κ ο γάμος σας! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες να μαι παλι μετα απο καιρο!δε ξεχαστηκε το ποστ μου χιχι

τελικα οντως η διαφορα δεν παιζει κ τοσο σημασια αρκει να υπαρχει επικοινωνια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια κ ευχαριστω για τις ευχες...ευχομαι κ σε εσας υγεια κ αγαπη αναμεσα σε σας κ στους αντρες σας!!

Εγω πιστευω πως αν υπαρχει αγαπη τοτε ολα γινονται.

καλο βραδυ σε ολες μας ...φιλια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα συνομηλικο μου εισαι ?

Το τσάκωσες το πιπινι ε ? :lol::lol::lol:

Αν περνας καλα εσυ στους άλλους περισσευει ... ;)

χαχαχα....φιλεναδα.. λιγο μεγαλοδειχνει εκεινος λιγο μικροδειχνω εγω...ε εγινε!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω με τον αντρα μου εχουμε 12 χρονια διαφορα.ειμαστε μαζι 10 χρονια εχουμε δυο υπεροχα αγορακια και ειμαστε πολλυ ευτηχισμενοι.οπως καταλαβενεις δεν ειμαι απο αυτες που πιστευουν οτι παιζει ρολο η διαφορα ηλικιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...