Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΛΙΚΙΑΣ!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου!

αναρωτιεμαι αν τελικα η διαφορα ηλικιας παιζει ρολο σε μια σχεση κ κατα ποσο την επηραζει.ανοιξα αυτο το θεμα επειδη ειμαι με καποιον κ εχουμε 13 χρονια διαφορα.γενικα ειμαι της αποψης οτι πρεπει να υπαρχει διαφορα αλλα μηπως ξεφευγει πολυ?!?

θα χαρω να διαβασω κ τη δικη σας αποψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω με τον αντρα μου εχουμε 10 χρονια διαφορα,ειμαστε μαζι 15 χρονια,ειμαστε πολυ αγαπημενοι-φτου σκορδα! :),και δεν φαινετε καθολου η διαφορα μας.Μην σου πω οτι αυτος ειναι που με τραβαει συνεχεια απο εκδρομη σε εκδρομη και απο θαλασσα σε θαλλασα,εγω και βαριεμαι καμια φορα...αντεεεε γερασες,μου λεει!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου καλημέρα, :)

εγώ με τον άντρα μου έχω 4 χρόνια διαφορά, δεν είναι πολλά αλλά θεωρώ ότι και παραπάνω να είχαμε, πάλι τα ίδια πράγματα θα θέλαμε και θα κάναμε. Είναι καλό να υπάρχει διαφορά ηλικίας γιατί ούτως σ΄άλλος από μια ηλικία και μετά όλοι θέλουν τα ίδια πράγματα.

Για παράδειγμα εμείς, από την στιγμή που ήρθαν τα παιδιά λειτουργούμε διαφορετικά ανεξαρτήτου ηλικίας....

Κάτι όμως φαίνεται να σε προβληματίζει, γιατί θεωρείς ότι ξεφεύγει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOITA H DIAFORA HLIKIAS ΜΕΤΑΞΥ ΕΝΟΣ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΑΦΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ !

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΟΡΜΑΛ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΝΑΣ 14 ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ 27...

ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΟΛΑ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ Ο ΚΑ8ΕΝΑΣ...

ΣΤΑ 27 ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΤΑΝ 39 Κ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΠΩΣ 8Α ΗΤΑΝ , ΚΑΙ ΟΜΩΣ , ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΚΟΙΝΑ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω με τον αντρουλη μου εχουμε 9 ολοκληρα χρονια!με παντρευτηκε στα 18,5 που ημουν κ εκεινος ηταν 27!βεβαια οπως τα λεει κ το κιμονακι μας εγω βαριεμαι κ κεινος με τραβαει απο δω κ απο κει!τωρα ειμαστε εγω στα 24 κ κεινος στα 33 !κ περναμε παρα πολυ καλα!!!!!εαν υπαρχει χημεια μεταξυ σας δεν θα σας χωρισει αυτη η διαφορα!!!!!!!!!!!!!αρκει να υπαρχει ΧΗΜΕΙΑ κ ΚΕΙΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ κ ΟΝΕΙΡΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον αντρα μου εχουμε 14 χρονια διαφορα :S

Κανει σαν παιδι 15 χρονων (οι περισσοτεροι αντρες δεν ξεπερνανε αυτη την ηλικια), οποτε δεν εχουμε προβλημα οτι εκεινος ειναι ωριμος κι εγω οχι.

Εξωτερικα δεν τον κανεις με τιποτα τοσο, το πολυ 35 χρονων να τον πεις και αυτο με το πολυ ζορι.

Το προβλημα ομως ειναι το εξης: Εχει ζησει τοσα πολλα που τιποτα δεν τον εντυπωσιαζει (εκτος απο την κορη του). Εγω δεν εχω ζησει τιποτα σχεδον, και ενα ταξιδι θα ηταν η σουπερ εμπειρια για μενα π.χ., αυτος εχει παει παντου...Δεν μπορω με κατι να τον εντυπωσιασω. Θελω να ζησω τοσα πραγματα αλλα εκεινος ηδη τα εχει κανει και τα εχει χορτασει οποτε...εγω μενω με τις επιθυμιες μου. Αυτο ειναι το βασικο προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικη μας διαφορα ειναι 11 χρονια,ειμαστε μαζι 7 περιπου χρονια και δεν εχουμε κανενα προβλημα!Μια χαρα περναμε!!!

Μην σου πω οτι η "γερο-παραξενη" ειμαι εγω :lol: Ο αντρας μου ειναι οτι του ερθει στο μυαλο! :laugh:

Τα χρονια δεν παιζουν ρολο,αλλα πραγματα ειναι αυτα που κρατανε μια σχεση και 2 ανθρωπους μαζι.

Γιατι ομως προβληματιζεσαι κοριτσακι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδα καλημερα απ' οτι καταλαβες μια διαφορα υπαρχει.......

Με τον αντρα μου εχουμε 8 χρονια διαφορα!

Οπως λεει και το τραγουδακι.

"μην κοιτας τα χρονια μου λοιπον

ο αντρας πρεπει να εχει παρελθον!!!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

Το προβλημα ομως ειναι το εξης: Εχει ζησει τοσα πολλα που τιποτα δεν τον εντυπωσιαζει (εκτος απο την κορη του). Εγω δεν εχω ζησει τιποτα σχεδον, και ενα ταξιδι θα ηταν η σουπερ εμπειρια για μενα π.χ., αυτος εχει παει παντου...Δεν μπορω με κατι να τον εντυπωσιασω. Θελω να ζησω τοσα πραγματα αλλα εκεινος ηδη τα εχει κανει και τα εχει χορτασει οποτε...εγω μενω με τις επιθυμιες μου. Αυτο ειναι το βασικο προβλημα.

Mia apo ta idia!!!!!!!!!!!!εχουμε 16 χρονια διαφορα 25 εγω 42 εκεινος

αλλα δεν τον αλλαζω με τιποτα :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

ειμαι 25 κ ειναι 39!αν κ μικρη εχω ζησει μπορω να πω..

απο μικρη στα βασανα χιχιχ

για τα παλια μελη,γνωριζουν οτι ημουν αρραβωνιασμενη 3μιση χρονια 5 συνολικα με το παιδι τον περασμενο σεπτεμβρη έληξε ομως.

εκανα σχεση με τον φιλο μου που εχει οτι ψαχνω κ καλα δουλεια εκτος των αλλων αλλα η διαφορα?αυτο μονο με προβληματιζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον Πάνο έχουμε 14 μήνες διαφορά.

Δε θα μπορούσα να με φανταστώ με άντρα μεγαλύτερο μου πάνω από 3-4 χρόνια.

Γενικά πάντα τους μεγαλύτερους άντρες τους έβλεπα, μάλλον με σεβασμό παρά ο,τιδήποτε διαφορετικό.

Ίσως επειδή είχα μικρό μπαμπά και ίσως επειδη οι γονείς μου δεν είχαν καθολου διαφορά στην ηλικία (Γεννήθηκαν ίδια μέρα, ίδιο μήνα, ίδια χρονολογία!!)

Να φανταστεις όταν έβγαινα με τον μπαμπά μου φρόντιζα να "φωνάζω" οτι είναι ο μπαμπάς μου για να μην... "παρεξηγηθώ"

Σαφώς και συμφωνώ με την άποψη οτι η ζωντάνια είναι στον άνθρωπο και όχι στην ηλικία, αλλά εξακολουθώ να προτιμώ τη μικρή διαφορά ηλικίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! και μένα με έχει απασχολήσει αυτό το θέμα. Με τον άντρα μου έχω 3,5 χρόνια διαφορά. Γενικά δεν μ΄αρέσουν οι μεγάλες διαφορές ηλικίας, το έζησα με τους γονείς μου που έχουν 13 χρόνια και αυτό που έβλεπα με ενοχλούσε.Διαφορετική δεκαετία, άλλα ενδιαφέροντα, ο πατέρας μου είχε περάσει απ΄τα στάδια τα οποία η μητέρα μου ήθελε τότε να ζήσει.Άλλη η κούραση και άλλες οι αντοχές τους, το βλέπω και τώρα μετά από 35 χρόνια γάμου. Βέβαια θα ακούσεις και αντίθετες απόψεις αλλά εγώ γενικά πάντα είχα θέμα με τη διαφορά ηλικίας. Στην τελική όμως αφού είσαι ήδη σε μία σχέση με έναν άνθρωπο 14 χρόνια μεγαλύτερο σου εσύ μπορείς να κρίνεις καλύτερα, τα κατά και τα υπέρ, τα κοινά και τις διαφορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω με τον αντρα μου 7 χρονια διαφορα..αλλα δεν μας φαινετε με τιποτα.

Και γεννικα δεν υπαρχει μεταξυ μας το τριπακι..ειμαι μεγαλυτερος και πιο εμπειρος κλπ κλπ. Ειμαστε σαν συνομολικοι.

Η γονει ςμου εχουν 3 χροναι διαφορα..αλλα μας κανανε πολυ μικροι, παντα μου ελεγαν οτι ο μπαμπας μου ειναι ο αντρας μου..εγω νευριαζα...και τους ελεγα μα καλα τοσο μεγαλη δειχνω..χιχιχιχι

Παντως μου εκανε εντυποσευ συγκεκριμενα ενας κυριος- πηγαμε να παρουμε κοστουμι στον μπαμπ αμου, ημουν 20 ετων τοτε..και λεει ο μαγαζατορας, καθηστε κυρια μου, θα τον περιποιηθω εγω τον συζηγο...ντοινκ..εγω

Γενικα πιστευω η ηληκια ειναι σχετικη, αμα δεν εχει προβλημα το ζευγαρη μεταξυ τους δεν φαινετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα εγω με τον αντρα μου εχουμε 11 χρονια διαφορά.ειμαστε μαζι απο τοτε που ήμουν 18,5 και αυτο 29 σπούδασα 4 χρονια μακρια πηγαινοερχομασταν και μετα γύρισα φτιάξαμε το σπιτι μας και παντρευτήκαμε βγήκαμε ζήσαμε διασκεδάσαμε και ακόμα βγαίνουμε βέβαι περιμένουμε το μωράκι μας τώρα αλλα ειναι πολυ baby εχει τρέλα όρεξη για ζωή και καρδιά μικρού παιδιού τον λατρεύω δεν τον αλλάζω με τπτ !εγώ πιστεύω παίζει ρόλο η χημεία και όταν ο άντρας εινα ιμεγαλύτερος ειναι και πιο ώριμος και ισορροπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι γονεις μου εχουν 11 χρονια διαφορα ειναι 33 χρονια μαζι κ ευτυχισμενοι!ο παναγιωτηε εχει ζησει τη ζωη του ειναι ωριμος ξερει τη ζηταει απ τη ζωη του κ ναι πρεπει αν σας πω οτι αυτος εχει διαθεση για εξω συνεχεια εγω βαριεμαι!

τωρα βεβαια ειναι αγγλια 10 ιουνιου επειστρεφει μονιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σημαντικό στην σχέση είναι να μπορείς να συννενοηθέις με τον άλλο.Να έχετε κοινό κώδικα,κοινά όνειρα και επιθυμίες.Να μπορείτε να συζείτε όμορφα στην καθημερινότητα.Η ηλικία είναι κάτι που κατά την γνώμη μου είναι εντελώς τυχαίο(εκτος απο πολύ ακραίες περιπτώσεις!).

Δεν μπορώ να μιλήσω για την διαφορά που λέτε γιατι είμαι στην άλλη πλευρά.Είμαι 4 χρόνια μεγαλύτερη από τον αντρα μου.Είμαστε μαζί 10 χρόνια και τα περνάμε μια χαρά.Εχουμε αντιμετωπίσει μαζί δυσκολίες αλλά και έχουμε χαρεί μαζί όμορφες στιγμές.Επικοινωνούμε πολύ καλά και αυτό είναι ακόμα ένα παράδειγμα (εστω και από την ανάποδη) οτι η ηλικία δεν παίζει ρόλο!

Κάτι που θα ήθελα να πω όμως ,σχετικά με την δουλειά που αναφέρεις, είναι οτι πέρα από το πόσο καλή ή μακροχρόνια σχέση έχουμε με τον σύντροφο μας δεν θα πρέπει ποτε να "βγαίνουμε" από το παιχνίδι.Να στηριζόμαστε απόλυτα στον άλλο.Οχι μήπως κάτι δεν πάει καλά με την σχέση μας αλλά γιατί γενικά οι εποχές είναι δύσκολές και ποτέ δεν ξέρουμε πότε θα κληθουμε να στηρίξουμε ενεργά την οικογένεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας τρώμε όλους λάχανο! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

28 χρόνια διαφορά! Αγαπιόμαστε, όμως και ταιριάζουμε τόσο πολύ που το ξεχνάμε!! Όποτε το συνειδητοποιούμε, μας φαίνετε απίστευτο να το πιστέψουμε ότι μας χωρίζουν τοοοοοοόσα χρόνια! :):):) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε Ολιβ....ουτε η Jane Eyr με τον Rochester δεν ειχαν τετοια διαφορα ηληκιας...!!!

χιχιχιχι

Αχ να ηταν μονο η ηληκια μοναδικο προβλημα στις σχεσεις θα ηταν ολα καλα!!!!

Υπαρχουν αλλα θεματα- τελειως ασχετα με την ηληκια πιστευω που διμηουργουν προβληματα και που θα περεπε να μας βαζουν σε σκεψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολιβιακι μου γλυκο που κανες υπεροχη εκπομπη στο star fm

εγινες μανουλα κ συ!μπραβο σου που αψηφησες τα χρονια! :)

εχω παρεουλα δηλαδη!χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

Λοιπον εγω εχω 12 χρονια διαφορα με τον Δανο...κ σχεση εχουμε 2 χρονια περιπου...οταν τον γνωρισα νομιζα οτι ηταν 35χρ και Ολλανδος...στην πορεια μου βγηκε 45 κ Δανος..βεβαια κ εγω ειμαι 34 κλεισμενα οποτε δεν ειμαι κ 20 χρονων για να φανει η διαφορα..αλλα γενιακ δε φαινεται..ειναι πολυ ανετος ο Δανος, οτι θελω κανω, οχι δε λεει, κ για ταξιδια κ γαι εξοδους..γενικα δεν εχω καταλαβει οτι εχω καποια δεσμευση..μου ειπε να κρατησει κ το μωρο να φυγω με φιλους διακοπες φετος να ξεκουραστω κ να ξεχαστω..εγω δε μπορω την καταπιεση, δεν μπορω να ανεχτω συμβιβασμους ακομα κ σε σχεση κ ευτυχως με τον Δανο δεν καταπιεζομαι σε τιποτα...αυτα...

ΑΥΤΟ είναι το βασικότερο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα γινω 22 κ ο αγγελος θα γινει 29! απαπαπα το πουρο θα τον παω για αποσυρση ειναι πολυ κουραστικος ολο του αλλαζω πανες και μασελες τον ταιζω τον πλενω αμαν πια!!χαχαχαχα

σοβαρα τωρα...?

ολη την ωρα θελει να πηγαινουμε ταξιδια,να βγαινουμε εξω και διαφορα τετοια...το μονο κακο με τη διαφορα ηλικιας κατα τον αγγελο ειναι οτι οταν αυτος θα φτασει τα πρωτα -ηντα εγω θα ειμαι ακομα στα -αντα!χαχαχαχα τι να την κανεις την διαφορα ηλικιας αν με τον αλλον δεν εχεις σωστη συνεννοηση και δεν σεβεται το τι εισαι και τι θες να γινεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εμένα με περνάει 7 χρόνια,έφτασε τα 39!

Και όμως διαφορά στις απόψεις δεν βρίσκουμε ,όύτε στη διάθεση , ούτε

στο πως θα αντιμετωπίσουμε ότι προκύπτει!!!

Ισα ίσα χαιρομαι την ωριμότητά του γιατί είμαι πολύ στην κοσμάρα μου και σαν μεγάλος κάποιες φορές ξέρει κάτι παραπάνω...Χωρίς αυτό να είναι απόλυτο βέβαια.( Δεν είμαι και πιτσιρίκα!)

Οι γονείς μου πάλι έχουν 14 χρόνια διαφορά,πέρασαν και περνάνε τη ζωή τους μαζί αγαπημένοι και ερωτευμένοι με κοινά όνειρα και προσδοκίες!!!

Βουρ λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον άντρα μου έχουμε διαφορά 12 χρόνια. Γνωριστήκαμε όταν εγώ ήμουν 20 και αυτός 32. Μείναμε μαζί από την πρώτη εβδομάδα της σχέσης μας και μετά από 2 χρόνια παντρευτήκαμε. Δε σκεφτηκα ποτέ μα ποτέ οτι μας χωρίζουν 12 χρόνια γιατί μας ένωναν πολύ περισσότερα. Από τον πρώτο κιόλας καιρό είπα μέσα μου 'εδώ είμαστε'.

Φυσικά για να δέσεις μ'έναν άνθρωπο πρέπει να υπάρχουν κοινά. Εμείς είχαμε και έχουμε κοινή αντίληψη για τη ζωή. Βλέπαμε και βλέπουμε τα πράγματα με έναν συγκεκριμένο τρόπο. Διαφωνίες και εντάσεις πάντα θα υπάρχουν αλλά είναι απλά μικρές και σπάνιες παρενθέσεις στη ζωή μας.

Δε δέχομαι το εγώ έζησα και συ δεν έζησες άρα εγώ ξέρω. Μαζί θα μάθουμε και μαζί θα ζήσουμε.

Επίσης κάτι ακόμη. Για μένα είναι αδιανόητο τη μια στιγμή να λες 'σ'αγαπώ' στον ανθρωπό σου και την άλλη να τον αποκαλείς μ@λ@κ@. Αν μου συμβεί ποτέ αυτό θα αρχίσω να αμφιβάλω για τον εαυτό μου.

Ή ουσία είναι πως όταν υπάρχει αγάπη και κατανόηση όλα είναι εύκολα. Η διαφορά ηλικίας είναι απλά ένα νούμερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...