Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΤΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΑΣ?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

Εγω πάντα στο σπίτι μου είχα test εγκυμοσύνης για παν ενδεχόμενο αν και με τον άντρα μου δε είχαμε βάλει μπρος για παιδάκι.

Ήταν Πέμπτη ξημερώματα που ξύπνησα απο μια φωνή που μου έλεγε σήκω κάνε το test (είχα καθυστέρηση 4 μέρες αλλα ούτε μια στο εκατομμύριο δεν μου πέρασε απο το μυαλό οτι μπορει να είμαι έγκυος επειδή είχα κρυώσει&νόμιζα οτι ήταν απο αυτό).

Στις 5.30 τα ξημερώματα το test βγαίνει θετικό... τρελάθηκα, δεν ήξερα να τι να κάνω.

Πέρίμενα να ξημερώσει, πάμε στην δουλέιά με τον άντρα μου ( δουλεύουμε μαζι)και κάποια στιγμή πήγε σε μια εξωτερική δουλειά.

Μετά απο μια ώρα περίπου τον παίρνω τηλ και του λέω:

Μωρό μου, σου έχει έρθει ενα γράμμα χωρίς αποστολέα και λέει επάνω απόρρητο.

Μου απαντά ο άντρας μου σε 5 λεπτά είμαι εκει θα το ανοίξω.

Όταν το πήρε στα χέρια του και το άνοιξε το γράμμα έγραφε.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΥΠΈΡΟΧΑ.

Ε;;;;;;;;;;;;;;;ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕ ΚΥΡΙΕ;;;;;;;;;;

ΠΩΣ ΝΑ ΣΕ ΛΕΩ;;;;;;;;;;;;;;;; ΝΑ ΣΕ ΛΕΩ...... (και στο πισω μερος του φύλλου έγραφε :)

ΜΠΑΜΠΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Εντάξει, δεν έχω λόγια να σας περιγράψω πως μένει ενας άνθρωπος άφωνος και αλλάζει χρώμα.

Δεν το περίμενε με τίποτα ο αντρούλης μου και μου είπε οτι ήταν ο ωραιότερος τρόπος και πολυ όμορφος να του το πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsakia mou na sas pw k egw tin istorioula mas!! :)

Kaname tin 4i mas topo8etisi, stis 14 meres eprepe na kanw xoriaki, 8imame 8a eprepe na tin kanw mera paraskevi..Tetarti apogeuma omws den ante3a k eipa na kanw ena test opws k egine k vgike ARNITIKOTATO..To eipa sto sizigo mou gia na min elpizei..Stenaxwre8ike para poli..Paraskevi egw pira tin apofasi na kanw tin xoriaki giati eprepe na parw k til ton ginaikologo mou na tou pw ta apotelesmata..Tin apantisi tin pira mia wra meta k itan 8etiki me 190,3 monades, den mporousa na to sineidotopoiisw, eklaia me ligmous to eipa stous goneis mou k stin koumpara mou..Tous eipa na min poune tipota ston Giwrgo (andra mou) gia na tou kanw ekpli3i..Otan milousame sto til me ton andra mou ka8oli tin diarkeia tis imeras tou elega poso piesmeni eimoun k den prolavena oute ektos grafeiou na vgw na kanw tis e3wterikes douleies tou grafeiou alla oute k o idios me rwtise gia tin xoriaki giati opws mou eipe meta eixe 3exasei teleiws pws itan i mera pou eprepe na kanw tin xoriaki..

Pame stin ekpli3i..Sxolasa k piga k agorasa mia pipila "Papa is the best", sousounari k ena papaki tou mpaniou k ta evala se ena wraio koutaki k evala k to apotelesma tis xoriakis k ena simeiwma pou elege: "Mpampaka mou!! Eimai ka8odon!! Sou erxomai!! xxxxxx" to kremasa stin e3wporta k etre3a k mpika apo tin porta tis kouzinas..Ekeinos itan panw sto dwmatio k eide apo to o8oni tis cameras pws ir8a k mou leei anoi3e k tou lew den mporw eimai fortwmeni me 4wnia k katevike k anoi3e o idios tin porta, eide to kouti to anoi3e ta eide ola diavase to simeiwma k esvise, emeine afwnos arxisan na trexoun ta matia tou k me rwtouse sinexws an einai ali8eia k an ontws eimai egkios k tou lew etsi lene oi monades mou..Axxxxx teleia empeiria!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω οταν εμεινα δεν ημουν καν παντρεμενη.. με το γιαννη ειμαστε μαζι 4 χρονια και δουλευουμε και μαζι.. ειχαμε γυρισει απο διακοπες σε κιμωλο και πελοποννησο και ειχαμε ξαναξεκινησει δουλεια... Κανονιζαμε εν τω μεταξυ να κλεισουμε απο νωρις εισιτηρια για βαρκελωνη για μετα τα χριστουγεννα και μου ελεγε κατι ασυναρτητα οτι θα ειναι αξεχαστα στη βαρκελωνη κλπ...

ειμαστε γυρω στις 14 σεπτεμβρη ... το καλοκαιρι ειχαμε ενα ατυχημα με ενα προφυλακτικο και ειχα αγχωθει. Κανω λοιπον ενα τεστ εγκυμοσυνης και βγαινει αρνητικο, ηταν πριν την καθυστερηση αλλα εγω καθησυχαστηκα, περνουν αλλες 5 μερες στις οποιες κατι με τρωει...βεβαια εχω πεθανει και στις δουλειες .. στις 19 σεπτεμβρη λοιπον καθως δουλευουμε στο φαρμακειο της μαμας μου, του λεω παμε στην αποθηκη ενω βαζω στην τσαντα μου εναν ουροσυλλεκτη κι ενα τεστ... Εκεινος γελαει και μου λεει βρε μωρο μου τζαμπα το τεστ αφου εκανες και ηταν αρνητικο... Ετσι λοιπον καθομαστε και βαζω το τεστ αναποδα ετσι ωστε να μην το βλεπω και αγωνιω και αναβω τσιγαρο (το τελευταιο που εκανα μονο που εκεινη τη στιγμη δεν το ηξερα)... Του λεω λοιπον: αμα εχει σταυρο ειμαι... αν εχει μονο γραμμη δεν ειμαι . Εκεινος χαλαρος τιμολογουσε προιοντα. Το γυρναω και ειχε σταυρο ... εν τω μεταξυ αρχιζω να πανικοβαλλομαι, να κλαιω , να ουρλιαζω εκεινος δε με ρωτησε καν γιατι , ηταν προφανες και του λεω: Κοιτα να δεις αν θες να χωρισουμε να το κανουμε τωρα, σου χω ξαναπει: η μονογονεικη οικογενεια ειναι μια χαρα και συνεχισα να παραληρω. Εκεινος προσπαθουσε να μου εξηγησει οτι ειχε σκεφτει οτι στη βαρκελωνη θα μου εκανε προταση γαμου και για αυτο μου πεταγε υπονοουμενα, οτι ειναι πολυ χαρουμενος,εγω -και ντρεπομαι που το λεω τωρα ειχα τετοιο πανικο- που απλα του ελεγα να φυγει. Και τοτε με εσφιξε στην αγκαλια του και καταλαβα... Βεβαια μετα μου πεταξε τα τσιγαρα κτλ...

Οταν πηγαμε στο γυναικολογο και μου βρηκε το αιματωμα και επρεπε 1,5 μηνα να κατσω στο κρεββατι για να μη χασω αυτην την ψυχουλα που κουβαλαω, νομιζω οτι τοτε καταλαβα ποσο ηθελα αυτο το παιδι... Τωρα ολα ειναι καλα και ανυπομονω να το κρατησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγκινηθηκα βρε κοριτσακια μου με τις ιστοριες σας...να σας πω κ εγω την δικη μου...

ηταν παρασκευη 27 αυγουστου 2010 του αγ.φανουριου η ημερα του πολιτικου μας γαμου...ειχα ηδη πεντε μερες καθυστερηση αλλα νομιζα οτι ηταν απο το ανχος του γαμου...σηκωθηκαμε το πρωι μολις ο αντρας μου εφυγε εφυγα κ εγω σφαιρα για το φαρμακειο να κανω ενα τεστακι για καλο κ για κακο γιατι εκανα κ δυσκολη δουλεια κ ηθελα να ξερω..περνω το τεστ γυριζω σπιτι κ παω στο μπανιο κρυφα απο την μαμα μου(ειχε ερθει απο θεσσαλινικη για το γαμο)κανω το τεστ κ το αφηνω στο νεροχυτη σιγουρη πως θα ναι παλι αρνητικο...το κοιταζω μετα απο πεντε λεπτα κ παθαινω το σοκ!!!ηταν καραμπινατο θετικο!!!ηταν τοσο μεγαλη η εκπληξη μου...ετρεμαν τα ποδια μου η καρδια μου κοντευε να σπασει πηγα κλειστηκα στην κρεββατοκαμαρα κ εκλεγα με λυγμους δεν το πιστευα!!!γιατι εκεινο τον μηνα ειδικα στην οωρηξια μου ματωσα παρα πολυ κατα την πραξη :oops: κ ελεγα μπα τα σκοτωσα τα σπερματοζωαρια!!αφου ηρεμησα λιγο πηρα τηλ τον αντρα μου ηταν εκεινη την ωρα αλεξ πακ κ επαιρνε κουρτινοξυλα :!: με το που το σηκωσε με πηραν παλι τα ζουμια του λεω που εισαι θα αργησεις?μου λεει γιατι?του λεω εχω μια κιντερ εκπληξη!μου λεει τι?τι εγινε τι επαθες?του λεω εκανα τεστ κ βγηκε θετικο..μου λεει τι θετικο?κ εγω του λεω θετικο ρε βλημα!!!σε κλεινω γεια παω στον γιατρο!!!πρεπει να εμεινε ειμαι σιγουρη πως δεν με πιστεψε!!!πηγα στον γιατρο εκανα υπερηχο κ ειδαμε το σακουλακι...μολις γυρισε σπιτι του δειχνω τον υπερηχο κ του λεω οριστε η πρωτη φοτο του παιδιου σου εμεινε κοκκαλο δεν ηξερε πως να εκφραστει!!!ηταν κ η μανα μου σπιτι που ουτε καταλαβε τι εγινε πηραμε τηλεφωνο κ στην πεθερα κ επαθε σοκ εκλαιγε απο ευτυχεια γιατι ηταν κ η κορη της εγκυος κ ελεγε εκει που δεν ειχα ουτε ενα εγγονακι τωρα εχω δυο!!!!κ ετσι πηγαμαι ολοι τρισευτυχησμενοι στο δημαρχειο για τον γαμο μας!!!πολυ εντονη μερα δεν θα την ξεχασω ποτε στην ζωη μου!!!ο αγιος φανουριος μου φανερωσε την απολυτη ευτυχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οι ιστορίες ήταν τέλειες αλλά η πιο τέλεια ήταν αυτή με το μωρό-παιχνίδι από τα jumbo.

Εμένα είναι λίγο περίπλοκα τα πράγματα. Την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος είχα μια-δυο ημέρες καθυστέρηση τότε είμαστε ακόμα αραβωνιασμένοι θα κοιμόμουν στο σπίτι του άνδρα μου είχαμε πάρει το τεστ και μόλις θα κοιμόντουσαν όλοι θα το έκανα. Έτσι και έγινε είχαμε και οι δύο πολύ αγωνία αλλά κατά βάθος και οι δύο δεν πιστεύαμε ότι θα έχω μείνει έγκυος γιατί οι επαφές μας ήταν 2-3 αυτόν τον μήνα γιατί μέναμε λίγο μακρυά και βρισκόμαστε μόνο ΣΚ. Any way κάνω το τεστ στην τουαλέτα και καθόμαστε μπροστά από το τζάκι το κοιτάμε ήταν θετικό και τραλαθήκαμε και οι δύο από την χαρά μας αφού δεν ξέραμε τι να πούμε καθόμαστε πολύ ώρα αγκαλιασμένοι και δεν μιλούσαμε σε κάποια φάση με πιάνει τρέλλα ήταν αργά γύρω στις 1:00 το βράδυ αλλά δεν άντεξα να περιμένω πήρα τηλ την μαμά μου και τα αδέρφια μου να τους το πω. Είχαν τρελαθεί και εκείνοι από την χαρά τους. Το έλεγα σε όλο τον κόσμο ήμουν πολύ ευτιχισμένη. Αλλά δυστηχώς αυτή η εγκυμοσύνη δεν είχε καλή κατάληξη ήταν παλλίνδρομη. Απογοητεύτηκα εντελώς!!!! Έκανα ένα σωρο εξετάσεις βιοψία κλτ. μας είχε πει ο γιατρός μου να περιμένουμε να βγουν τα αποτελέσματα από κάτι ειδικές εξετασεις και μετά να ξαναπροσπαθήσουμε. Ο άνδρας μου δνε κρατιόταν και μια μέρα την έκανε την λαδιά και ήταν μετά από περίοδο που λένε ότι δεν γίνεται. Μία φορά είχαμε ελεύθερη επαφή αυτόν τον μήνα. Ήταν να αδιαθετήσω και τίποτα του λέω λές??? Μου λέει αποκλείεται με μία μόνο φορά και μετά από περίοδο δεν γίνεται. Του λέω να πάρουμε ένα τεστ να είμαι σίγουρη όχι μου λέει άστο και θα δούμε. Πάω την άλλη μέρα στην δουλειά και από το πρωί μέχρι το μεσημέρι είχα πάει περίπου 10 φορές στην τουαλέτα. Λέω δεν γίνεται θα πάρω τεστ. Πάω στο φαρμακείο παίρνω το τεστ ο άνδρας δούλευε το κάνω στην τουαλέτα το αφήνω εκεί και φεύγω. Φοβόμουν να πάω να το δω, πάω μετά από λίγο το βλέπω θετικό. Δεν ήξερα τι να κάνω φοβόμουν να χαρώ τον παίρνω τηλέφωνο και του το λέω. Μετά μέχρι να το σιγουρέψουμε είχαμε αποφασίσει να μην το πούμε σε κανέναν αλλά με την πρώτη επίσκεψη ακούσαμε την καρδούλα της Ανδριανούλας μου και όλα πήγαν τελικά καλά. Sorry αν σας κούρασα αν και ξέρω ότι δεν ήταν και τόσο ωραία ανακοίνωση όπως οι δικές σας γιατί μερικές φορές οι καταστάσεις σε κάνουν να νοιώθεις έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δυστυχώς το μάθαμε έτσι ξερά από τον γιατρό.

Είχα πολλά υγρά για 1 βδομάδα περίπου και αφού δεν ήταν ακόμα να αδιαθετήσω πήγα στο γιατρό νομίζοντας οτι έχω κάποια μόλυση.Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα της εξέτασης και είδαμε οτι όλα ήταν φυσιολογικά μου λέει ο γιατρός <η μόνη εξήγηση είναι οτι είσαι έγκυος>.

Έκπληξη όμως κάναμε στους γονείς μας.Τους μαζέψαμε και όπως τρώγαμε δώσαμε κάτι σε όλους και τους είπαμε να το ανοίξουν ταυτόχρονα.Στους μπαμπάδες μια σαλιάρα και ένα μπιμπερό και στις μαμάδες από μια κάρτα που είχαμε φτιάξει εμείς.Είχε πάνω τη φωτογραφία ενός μωρού και έγραφε <ραντεβού σε 8 μήνες>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα1

Πολυ χαιρομαι που <ζωντανεψε> ξανα αυτο το θεμα!!!!!

Τρελλαινομαι να διαβαζω ιστοριες! Ειναι ολες μοναδικες κ ξεχωριστες!!!

Μετα θα σας γραψω και την δικη μου ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena o kalos mou koimotan otan ekana to test....eixa ksupnisei pio nwris kai piga na parw to test apo to farmakeio afou eixa hdh 10 meres kathusterisi..an kai to eixe katalavei toses meres...pisteuw itan to pio wraio ksupnima na paw konta tou kai na tou anakoinwsw oti eimai egkuos... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες της εγκυμοσύνης αλλά συγκινήθηκα πραγματικά με τις ιστορίες σας και καθώς τις διάβαζα ήταν λες και ήμουν μπροστά!! Εμένα η δική μου ιστορία είναι αρκετά πιο απλή..

Είχαμε ξεκινήσει τις προσπάθειες σχεδόν ένα μήνα πριν οπότε ο σύζυγος ήταν υποψιασμένος. Μετά την τελευταία περίοδο και περνώντας οι πρώτες 4 με 5 μέρες της καθυστέρησης (έχοντας και σταθερό κύκλο πάντα) και αφού η κοιλιά μου είχε τουμπανιάσει λες και ήμουν 3 μηνών έγκυος λέω θα πάω να κάνω τη χοριακή! Μου λέει ο άντρας μου σιγά τις πολλές μέρες καθυστέρηση, περίμενε λίγο ακόμα...Τελικά την 5η ημέρα το πρωί (15/11/2010) κάνω την εξέταση και περιμένω στις 6 τα αποτελέσματα... Ο άντρας μου έχει φύγει για το γυμναστήριο και ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο: Για τα αποτελέσματα τηλεφωνούμε: Είναι θετικό, 690 μονάδες η χοριακή! Αφού κλείνω το τηλέφωνο το ξανασκέφτομαι: Μπας και κάνω λάθος? Μήπως μου είπε αρνητικό; Αλλά η φωνή της κοπέλας ακουγόταν χαρούμενη...Άρα είμαι έγκυος.. Παίρνω τηλέφωνο το σύζυγο δεν έπιανε το κινητό οπότε στέλνω μήνυμα... Είναι θετικό, είμαι έγκυος!! Με παίρνει τηλέφωνο : Αλήθεια λες; Δεν μου κάνεις πλάκα ε; Χωρίς να μου πει τίποτα και εφόσον μου έχει πει να μην πω τίποτα σε κανέναν ακόμη, γυρνάει σπίτι αμέσως και παίρνει τηλέφωνο κουμπάρο, κουμπάρα και τελικώς τα πεθερικά μου, όπου ακολουθεί η συνομιλία:

Σύζυγος: Έλα μάνα, τι κάνετε;

Πεθερά: Καλά παιδί μου, εσείς;

Σύζυγος: Καλά, πάρε τον "παππού" (τον πεθερό μου δηλ) και ελάτε από εδώ βόλτα

Πεθερά: Εντάξει, θα του το πω

Σύζυγος: Μάλλον δεν κατάλαβες, είπα πάρε τον παππού και ελάτε από εδώ:

Πεθερά: Κουφή είμαι παιδάκι μου; θα πάρω τον πατέρα σου και θα έρθουμε!

Σύζυγος: Βρε γιαγιά, θα γίνεις γιαγιά....

Πέφτει το ακουστικό από το χέρι, ακούγονται φωνές από μέσα και στην επόμενη μισή ώρα ήταν σπίτι με τούρτα τιραμισού (η αγαπημένη μου...!)

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΟΙΩΘΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΡΕΜΕΙ!!!ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΤΟΣΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΕΣ!!

ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΕΤΣΙ....ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΞΕΝΥΧΤΙ 2 ΒΡΑΔΥΑ ΠΡΙΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΛΗΜΥΡΙΣΑΜΕ ΝΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΑΜΕ...ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Α ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΤΡΩΓΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ..ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ 100%!!ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ 6.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΡΕΛΛΗ ΑΓΩΝΙΑ!!!ΓΥΡΙΖΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΔΙΑΠΥΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ!!ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΡΕΜΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ...ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΕ ΜΟΥΔΙΑΣΕΙ...ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΚΙΝΣΟΝ!!!ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ!ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΑ ΒΑΘΙΑ ΑΝΑΣΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ...ΞΑΠΛΩΝΩ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ

...ΚΑΔΟΥΛΑ...Ε ΚΑΔΟΥΛΑ..ΜΆΚΟΥΣ???

ΜΜΜΜΜΜ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ!!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΤΟΥ ΛΕΩ????

ΚΑΛΑ ΤΙ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ!!

6.30 ΤΟ ΠΡΩΙ!!

ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΞΥΠΝΙΑ??

ΤΟΥ ΛΕΩ ΣΗΚΩ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ!!!

ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΣΙΜΠΗΣΑΝ ΣΦΗΚΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ...ΕΕΕ ΟΧΙ ΡΕ..Π..ΠΑΛΙ ΠΛΥΜΗΡΙΣΑΜΕ????ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΒΛΕΠΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΤΟ ΤΕΣΤ..ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΙΝΙΑΤΚΑ?!

ΟΧΙ ΤΟΥ ΛΕΕΩ..ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΕΡΑΣΕ ΛΙΓΗ ΩΡΑ!!!ΜΕ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΜΕ ΦΙΛΗΣΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΑΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΤΙΚΑ...ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ...ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΕΛΕΓΑ ΛΟΓΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΛΛΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΟΤΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΝΑΝ ΜΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙ ΚΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΕΛΛΟ ΑΓΧΟΣ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΝΑ ΚΑΩ ΤΟ ΤΕΣΤ!!ΔΕΝ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ!!ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΣΑΣΤΙΣΜΕΝΗ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΘΑ ΧΑΡΙΖΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!δεν ενημερωσα κανεναν για την εγκυμοσυνη μου!!ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΣΤ..ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΑΛΛΟΥ!!ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΕ!!ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ!!ΔΕΝΑ ΑΝΤΕΧΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ!!!ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΕΞΗΣ...

ΜΠΑΜΠΑΚΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ??

ΕΓΩ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ!!ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ!!!

ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!ΣΑΓΑΠΑΩ ΠΟΛΥ!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΩΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ!!ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ..ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΝΗΜΑ!!ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ!!ΕΛΑΜΠΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!ΟΤΑΝ ΦΥΓΑΝ ΟΙ ΕΙΣΚΕΨΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΜΕ ΠΗΡΑ ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΦΙΚΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ!!ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΓΑΠΑΕΙ..ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΤΡΕΛΛΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ!!!

ΑΧ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ!ΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΓΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΩΣ ΤΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχ τι ωραιες ιστοριες....... :ymdaydream::ymdaydream: Ακομα και οι πιο <απλες> ανακοινωσεις ειναι συγκινητικες!!!!

ΑΝDRIA φτου φτου φτου κοπελαρα μου!!!! Τι κοιλιτσα ειναι αυτη;;;; :-bd:-bd:-bd

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ.... :

Προσπαθουσαμε καιρο χωρις αποτελεσμα κ ετσι αποφασισαμε να <ψαχτουμε>...Ξεκινησαμε με σπερματεγχυση.....και αρνητικη χοριακη....

Κανουμε την 1η αποπειρα εξωσωματικης με τρομερα θετικη ενεργεια και ονειρα αλλα 5 μερες πριν την χοριακη ειδα <καφετια> κ τελος αρνητικη χοριακη....

Ειπαμε να κανουμε ακομα μια προσπαθεια με 3 κατεψυγμενα που ειχαμε...Χωρις κανεναν ενθουσιασμο και με ψυχολογια του τυπου <ας το κανουμε κ αυτο να τελειωνουμε> τοποθετουμε 3 εμβρυακια.

Η περιοδος της αναμονης ηταν χαλαρη....ουτε προσεχα,ουτε το σκεφτομουν,ουτε κοιταγα συμπτωμωτα, ουτε τιποτα...Ημουν σιγουρη για την αποτυχια.

Μια μερα πριν απο την χοριακη λεω στον αντρα μου να παρει 1 τεστ φαρμακειου να το κανω να παρω την κρυαδα του αρνητικου και να μην μου ερθει αποτομο το τηλ απο το μικροβιολογικο....

Κανω το τεστ και βγηκε ΘΕΤΙΚΟ.....δε ειχα καμια αντιδραση.....φωναξα τη μαμα μου που επινε καφε κ κοντεψε να πνιγει.....Πηρα τηλ τον αντρα μου και του λεω οτι το εκανα κ βγηκε θετικο! Νομιζε οτι τον κοροιδευα!!!!!!

Αφησα το τεστ πανω στο τραπεζι της κουζινα κ μολις ηρθε ο αντρας μου το κρατουσε στα χερια κ εκανε σαν μικρο παιδι...ενω εγω ημουν ακομα παγωμενη...χωρις καμια αντιδραση!!!!

Την επομενη μερα πηγα για χοριακη....450 μοναδες,μου λεει ο μικροβιολογος,πιο θετικο δεν γινεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα ειμαι στον 7ο μηνα κ περιμενουμε διδυμα κοριτσακια!!!!!!

Ακομα και τωρα κοιταω την κοιλια μου κ δε το πιστευω!!!!!!

post-10785-13873935921036_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα γραψει τον απριλιο ποτε θα το ζησω αυτο;και τελικα μετα απο 2 μηνες εμεινα εγκυος με την τριτη εξωσωματικη.εκανα το τεστ 2 μερες νωριτερα και βγηκε θετικο.ημουν με τη μητερα μου και περιμενα να περασουν τα 4 λεπτα που λεει αλλα εριχνα κλεφτες ματιες.τελικα εδειξε κατακοκκινο σχεδον αμεσως και δεν ηξερα αν θα εφευγε μετα απο 4 λεπτα.δεν το πιστευα.οτα ειδα οτι παραμενει εκλαιγα απο χαρα και εγω και η μαμα.στο συζυγο το ειπα το βραδυ.του εδειξα το τεστ με χαμογελα και επειδη πιο πριν ειχα βγει με πεθερικα και δεν ειχα γκρινιαξει καθολου μου λεει ωστε για αυτο ησουν τοσο καλη...ε πως να μην ειμαι;

δυο ζουζουνακια εχω.ειμαι στον 7ο μηνα και περιμενω με ανυπομονησια τα αγορια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και καλη χρονια.Με το καλο τα κοριτσακια σου lollipop.Εγω ειχα 4 μερες καθυστερηση ο αντρας μου το ηξερε αλλα δεν πυστευε οτι θα ειμαι εγκυος επειδη ειχε κανει εγχειρηση κυρσοκηλης και ηταν μολις 1 μηνα που την εκανε,τον περνω λοιπον τηλεφωνο και του λεω ελα να με παρεις να παμε στο φαρμακειο να παρουμε τεστ μου λεει περιμενε λιγες μερες ακομη νωρις ειναι του λεω τι εχουμε να χασουμε,ερχετε με περνει,γυρναμε μετα σπιτι με αηινει απο κατω και γυρναει στην δουλεια,ανεβαινω και τρεχω στην τουαλετα με την καρδια μου να χτυπαει σαν τρελη το κανω βγαινει θετικο και τον περνω κατευθειαν τηλεφωνο και του λεω με κλαματα σε 8 μηνες αν θελει ο θεουλης θα γινεις μπαμπας αρχισε να κλαιει κι αυτος και μετα που ηρθε σπιτι μου εκανε την πιο σφυχτη αγκαλια που δεν μου ειχε κανει ποτε και φυσικα κλαιγαμε και οι δυο.Τωρα εχουμε την μπεμπουλα μας και ειμαστε παρα παρα πολυ ευτυχισμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα! πραγματικα η καθε ιστορια ειναι μοναδικη και ξεχωριστη. ποτε δεν βαριεσαι να την διαβαζεις. Τα αισθηματα της καθε κοπελας ειναι ΜΟΝΑΔΙΚΑ.

Εμεις προσπαθουσαμε λιγο καιρο. Γυρισαμε απο τις διακοπες μας το Σαβατο (21.08.10) και την Κυριακη περιμενα περιοδο. Ειχε παει Πεμπτη καιτιποτα στον οριζοντα. Ειχα ολα τα συμπτωματα για να μου ερθει. Στην δουλεια ειχα κουραστει πολυ εκεινες τις μερες και ειχα σοβερους πονους χαμηλα, σε σημειο να ειμαι συνεχεια στο κρεβατι το απογευμα. Εκεινη την Πεμπτη ειχαν ερθει τα πεθερικα μου επισκεψη και μολις φυγανε πηγα και εκανα το τεστ. Ετρεμα ολοκληρη απο το φοβο μου,τρελο αλλα ναι φοβομουνα να ειμαι εγκυος παρολο που το ηθελα. Το παρατησα στο μπανιο και μετα απο 5 λεπτα πηγα και ειδα οτι ηταν θολο θετικο οχι καθαρα. Πηγα στον ανδρα μου και τον πηρα αγκαλια ετσι οπως καθοταν στον υπολογοστη και του το δειχνω και του λεω στον αφτι πως θα γινει μπαμπας. Δεν το πιστεψε παρολο που καπου μεσα του χαμογελουσε και χαιροταν. Ξερετε ποτε το πιστεψε οταν την Δευτερα πηρα τα αποτελεσματα απο την χοριακη.

Αυτος που χαρηκε πολυ ηταν ο γιος μου( απο το πρωτο γαμο) και συνεχεια μου φιλαγε την κοιλιτσα. Τωρα και οι δυο με προσεχουν σαν τα ματια τους, μην κουραστω και παθει κατι το αγορακι τους.

Επειδη δεν ειμασταν παντρεμενοι μου ειπε να παντρευτουμε πριν γινει μεγαλυτερη η κοιλιτσα. Μεσα σ'ενα μηνα εγινε ο θρησκευτικος γαμος και ο γιος ηταν ο πιο ευτυχισμενος που συνοδευε την μαμα του στην εκκλησια. Παει 2α δημοτικου και ολο η ταξη ηξερε τα παντα. Ακομη και οταν πηγαιναμε στους υπερηχους και εβλεπε τον αδελφο του μετα του μιλαγε τοσο ωραια.

Ευχαριστω τον Θεο που εχω μια καλη εγκυμοσυνη και δυο ανδρες που με αγαπανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητήρια μανούλες και εγκυούλες, όλες αυτές οι ιστορίες φυσικά και είναι υπέροχες και ξεχωριστές! να χαίρεστε τα μωράκια σας και με το καλό όσες τα περιμένουμε :D

και εμάς κάπως έτσι γίνανε όλα..

μετά από 2 χρόνια γάμου θέλαμε να αποκτείσουμε ένα παιδάκι, ετσί και το βάλαμε μπρος.. καθόλου εντατικά είπαμε "όποτε έρθει" μετά από κάποιους μήνες σχεδόν έναν χρόνο ήταν αρχές ιουλίου όπου και ήταν λίγες μέρες πριν φύγουμε για διακοπές, εέχα 5 μέρες καθυστέρηση και έτσι πήρα ένα τεστάκι στον δρόμο μου για την δουλειά, όπου και επειδή δεν κρατιόμουνα μέχρι να γυρίσω σπίτι, το έκανα στην δουλειά :)

μόλις διέκρινα οτι ήταν θετικό δεν ξέρω πως κρατήθηκα και δεν πήρα τηλέφωνο τον αντρούλη μου του το ήθελα για έκπληξη! :D

κάτω από εμάς μένει η αδερφή μου που έχει ένα μικρό κοριτσάκι και πρίν ανέβω σπίτι πήγα και της πήρα μια απο τις κούκλες νινάκια που είχε και μπήκα με αυτό σπίτι! στην αρχή δεν το κατάλαβε αλλα μετά κατι υποψιάστηκε και εκεί που έβαζα τις μπιτζάμες μου ερχετε και μου λέει "ΘΑ ΓΙΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΜΠΑΜΠΑΣΣΣΣΣΣΣ?"

ξετρελάθηκε, το ήθελε πάρα πολυ! :D

ειμαστε μια χαρα,η εγκυμοσύνη μου πάει μια χαρά και περιμένουμε τον μπεμπακο μας μεσα Μάρτη! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!!! Εδώ είμαστε όλες μαζί για τον ίδιο σκοπό! Φυσικά και σε δεχόμαστε με!!! Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος αργούν να φανούν τα μηνύματα σου, μόλις φτάσεις τα 20 θα εμφανίζονται αμέσως.  Αν επιτρέπεται... πόσων ετών είστε με το σύντροφο και πόσο καιρό προσπαθείτε;
    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...