Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΝΑΤΑΛΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΥΝΤΙΚΟ!!!! ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ!!!!

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

zetoyla έγραψε:

γεια σας κ παλι κοριτσια μου.

Αυριο των αγ. Πάντων γιορταζω κ εγω μιας κ δεν εχω ονομαστική εορτη. Το δώρο μου το πιθανοτερο θα ναι να τα τινάξω ολα στον αερα κ να σηκωθώ να φυγω γιατι κ η υπομονή εχει τα ορια της. Την οικογενεια δεν την κάνει ενα ατομο μόνο του. Περιμενα συμπαρασταση απο τον αντρα μου τον οποιο υπεραγαπαω κ μ αγαπαει αλλα δεν υπαρχει πουθενά. Μόνο η δουλεια κ το χόμπυ του αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα κ δεν μπορώ κ εγω να συνεχίσω ετσι την ζωή μου.

Συγνώμη που σας φορτώνω απλα ηθελα λιγο να ξεσπάσω :(

Ζετούλα εγω το μόνο που εχω να σου πω είναι οτι εχω διδυμα , ειμαι ξαπλα γιατι εχω αιμα , εχω ηδη ενα παιδακι 2 ετων (καταλαβαινεις) και τον αντρα μου το μονο που τον ενδιαφερει ειναι αν θα παει την κυριακη στο χωριο του .Αυτη την κυριακη του ειπα να παρει και την μικρη μαζι γιατι δεν ενιωθα καλα,και με πηρε την αλλ ημερα η πεθερα να μου πει οτι την κουρασε το παιδι που το ειδε 3 ωρες και παιζανε,δηλαδη η μαμα μου που το κραταει καθε μερα απο το πρωι μεχρι τις 4 το απογευμα δεν κουραζεται? καλα δεν συζηταω να ρωτησει αν θελω βοηθεια,αυτο δεν υπαρχει!Το μονο που ρωταει ειναι γιατι δεν παμε στο χωριο την κυριακη για φαγητο,εδω ο κοσμος χανεται και αυτη .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

faniko αστο το θέμα με την πεθερά γιατι θα γραφω μέρες. Καλέ μια φορα θελω να μου πει να στην παρω λιγο να κανεις καμια δουλεια με ησυχια αλλα οχιιιιιιι θα την παρει μονο οταν θελει να δειξει οτι ειναι η καλή γιαγιά.

Οσο για τον αντρα μου ασε τωρα το καταλαβε κ εχει στρωσει τις τελευταιες μέρες που τον επιασαν διαφοροι ασχετοι κ του εκαναν κυρηγμα οτι πρεπει να εκτιμαει που η γυναικα του δεν καθεται να τα περιμενει ετοιμα κ ακομα παω για δουλεια κ οδηγω κ εχω κ την μικρή κ βοηθεια καμια. Τελος παντων ας μην συνχιζομαστε.

Ναταλακι το περνάς το μάθημα με άριστα. Καλά 38 εβδομάδων θα περπατάμε κ θα θέλουμε κ ενα ραβδί οπου σταματάμε να παρκαρουμε την κοιλιά επάνω για να μην μας παιρνει μπροστά το βάρος χαχα.

Αχ εμενα ερχεται ο γιατρος αυριο αλλα δεν εχω ραντεβου εχω την επόμενη Πεμπτη κ ποιος κρατιεται. Κ ποιος του λεει οτι δεν εκανα κ την εξεταση για τον στρεπτοκοκο κλαψ κλαψ. Θα κάνω μονο την εξέταση ουρων απο βδομάδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου γειά σας και απο μένα!

λιονταράκι τέλεια η κοιλίτσα!είναι και μικρό μέγεθος η φωτο και φαίνεται ακόμη πιό διακριτική :laugh:

σήμερα έκανα non stress και βγήκε πολύ καλό. το σάββατο θα πάω για υπέρυχο και doppler θα πάρω και όλες τις εξετάσεις μου μαζί να συζητήσουμε όλες τις λεπτομέρειες της γέννας! ουφ, πολύ άγχος! ελπίζω τα μωράκια να μεγάλωσαν αρκετά. μου είπε να κλείσουμε και τις 36 εβδομάδες και μετά βλέπουμε για τη γέννα.

εγω πάντως το έχω πάρει απόφαση για την καισαρική οπότε δεν με απασχολεί πολύ το θέμα. ότι φοβάμαι όσο περνάνε οι μέρες περισσότερο είναι αλήθεια αλλά δεν έχω κι άλλη επιλογή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!

Με το καλό σάς ευχομαι, καλή λεφτεριαααααα!!!!!!!

Τι κανετε? Μετρατε τις κοιλιτσες σας? Κι εγω το ιδιο εκανα, αλλά δεν μου φαινότανε και τοσο μεγαλη, μέχρι που πριν απο 3 μερες την ξαναειδα σε φωτογραφια! Και τωρα απορώ, πώς καταφερνα και περπατούσα με τέτοια κοιλάρα?????

Εμεις ειμαστε καλά! Γιναμε 2 μηνων, πήραμε βάρος, ψηλώσαμε και σημερα κάναμε το πρωτο μας εμβολιο. Εδω και τρεις μερες κοιμούνται τη νυχτα σερι 4 ωρες και ευτυχως κοιμόμαστε κι εμεις!

Βρε κοριτσια, το marsoupilami τι απογινε? Εχει καμια νεα της? Ανησυχω..

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ MARSOUPILAMAKI?????????????????? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιτερ παννννννννννννν που εισαι βρε κοριτσακι?????? τι κανετε? για πες μας πως εισαι με τα μωρουλινια σου? κιολας δυο μηνών ε? για πες μας κανενα κολπακι η συμβουλη να προετοιμαζομαστε κι εμεις. Αντε κοριτσια παρτε τα τεφτερια να σημειωνουμε οτι μας λενε οι φρεσκιες διδυμομανουλες να εχουμε εμπειριες ετοιμες απο πρωτα χερια.

Αλίκη αντε μια χαρουλα. Σαββατο δηλ θα ξέρεις τι θα γινει με την γέννα ε?

ολα καλα θα πανε.

Κανονιστε απο δω κ μπρος να δινετε ολες το παρον γιατι κοντευουμε ολες λιγο πολύ μην ψαχνομαστε χιχι.

Κ οπως σας ειπα πρεπει να ανοιξουμε θεματακι κ μετα αν εχουμε χρονο για να λεμε τις εμπειριες μας για να μας διαβαζουν και τα κοριτσακια που θα ναι στην τωρινή μας θέση να ξερουν τι γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταρακι έγραψε:

πιτερ παν για πες!

δεν κοιμουνται τα βραδια;

θηλαζεις;

πως ειναι με δυο μωρακια;

πες μας!! :laugh:

Γεια σου Λιονταράκι!

Μέχρι και πριν 4 μερες τρώγανε καθε 2,5 με 3 ώρες!! Καταλαβαινεις τη νυχτα τι γινοτανε... σαν τα φαντάσματα ειμασταν! (εχω και γυναικα εσωτερικη)Τωρα τη νυχτα τρωνε καθε 4-5 ωρες, οπότε αρχισαν να γινονται καλυτερα τα πραγματα. Δεν θηλάζω, βγαζω με το θήλαστρο και τρωνε ενα γευμα την ημερα (μειώθηκε το γαλα μου απο προχθες),πίνουνε ξενο γαλα. Ειναι πολύ καλά παιδάκια και σε γενικες γραμμες ησυχες. Η μπουκιτσα ειναι πιο γκρινιάρα, το μεζεδακι μετα το βραδινό μπάνιο αντι να χαλαρωσει και να κοιμηθει, ειναι ετοιμο για τα μπουζούκια! Γαριδα το μάτι!

Χαμογελάνε και ανθιζει ο κόσμος γύρω μου...! Βγάζουνε φωνούλες και δεν υπάρχει πιο γλυκιά μελωδία..! Ειναι απεριγραπτα τα συναισθηματα.. Ειναι μεγαλη ευλογία..! Ειναι ζορικα λιγο τα πράγματα στην αρχη, αλλά και πάλι η ευτυχια ειναι τοσο μεγάλη..!

Κοριτσια, να κάνουμε το Σταυρό μας γι΄αυτη την ευλογία! Ειναι η απόλυτη αγάπη! Και ανιδιοτελής.

Με το καλό κοριτσακια μου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΠΙΤΕΡ ΠΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!! ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΚΙΟΛΑΣ 2 ΜΗΝΕΣ..... ΠΩ ΠΩ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!! ΕΓΩ ΚΟΙΤΑΩ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ!!!! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΔΩ ΘΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααα. Πιτερ παν τι καλα που ηρεμουν τα πραγματα με τις κουκλιτσες σου.

Καθε αρχη κ δυσκολη κοριτσια. Ακομα κ με ενα μωρο. Και ειναι και αναλογως τα μωρα κ την θεληση της μαμας. Πρεπει να μπει προγραμμα απο νωρις. Αν τα πιασουν κ κολικοιιιιι ζητω που καηκαμε. Εμενα η κόρη μου ηταν πολύ καλο μωρο κ το προγραμμα της το εφτιαξε στις 40 μέρες οποτε δεν μου κακοφάνηκε γι αυτο τωρα ψιλοανησυχώ με τα διδυμακια.

Αλλα απο την αλλη λεω ολα καλά θα πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera didimomanoules mou!

pos pane oi kilitses?

ego mia xara eimai oute pos exo egxirisi!

to agoraki mou xipnaei mono mia fora to vradi kai afini tin manoula tou xekourasti.To koritsaki mou theou thelontos tha erthi kai auto sto spiti autes tis meres!!!!!!

Aliki genisa kesariki me episkliridio kai to apolausa..akousa to proto klama ton paidion mou kai ta eida amesos,meta xekinisa ego to klama tis eutixias!!!!!!

ego ponousa tis protes 3 meres alla oi ponoi itan ipoferti,tora pia fisika ta

xexasa ola.

Tin agapi mou se ola ta koritsia kai kali sinexeia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla έγραψε:

Καλά 38 εβδομάδων θα περπατάμε κ θα θέλουμε κ ενα ραβδί οπου σταματάμε να παρκαρουμε την κοιλιά επάνω για να μην μας παιρνει μπροστά το βάρος χαχα.quote]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Καλα είστε απίστευτη!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!

Πιτερ Παν , συγχαρητήρια που βρίκατε τόσο σύντομα τους ρυθμούς σας!!!

Μπράβο στα μωρουδέλια σου!!!

Γιάννα , να μου φιλήσεις τον κουκλακο σου και με το καλό να ερθει σπιτάκι και η κουκλιτσα σας!!!Αντε κοντευει!Μια χαρούλα όλα απο οτι κατάλαβα ε???

Εγω δε μαζεψα τίποτα για τη μετακόμιση και ουτε αποφασίσαμε τι χρώματα θα βάψου,ε τα δύο παιδικα!! :blush:

ΕΧΩ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

πιτερ παν να τα χαιρεσαι τα μωρουλια σου κι εσυ γιαννα τα δικα σου και με το καλο να ερθει και η μπουμπου σπιτι!!!

αχ τι ωραια που μας λετε πως νιωθετε τωρα να χαιρομαστε κι εμεις που τα περιμενουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ χαρηκα που οι καινούριες μανούλες και τα μωράκια τους είναι μιά χαρά!!! αντε και στα δικά μας!

σκέφτομαι συνέχεια ότι σε λίγες μέρες θα έχω τα μωράκια μου αγκαλίτσα και δεν μπορώ να το πιστέψω, έχω κολλήσει, όλη τη μέρα εκεί είναι το μυαλό μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky έγραψε:

πολύ χαρηκα που οι καινούριες μανούλες και τα μωράκια τους είναι μιά χαρά!!! αντε και στα δικά μας!

σκέφτομαι συνέχεια ότι σε λίγες μέρες θα έχω τα μωράκια μου αγκαλίτσα και δεν μπορώ να το πιστέψω, έχω κολλήσει, όλη τη μέρα εκεί είναι το μυαλό μου!!!

εννοειται!!!!!!! :silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τι αλλο να σκεφτεις???????? :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα!!!!!!! Καλημέρα στα λαχταριστά μπεμπάκια μας!!!

Βλέπω ότι όλες προχωράτε ακάθεκτες!!!! Και πολύ χαίρομαι!!!!! Σιγά σιγά όλες κοντεύουμε να φτάσουμε στο πολυπόθητο!!!!! Άλλες κάνετε μπανάκια, άλλες κάνετε δουλίτσες!!! Εγώ έχω σαπίσει στην ξάπλα ολημερίς και ολονυκτίς!!!!! Ξέρω όμως ότι θα έχω μετά τρέξιμο, οπότε μαζεύω ξεκούραση!! Αν και με τόσο άγχος και χωρίς ύπνο, ξεκούραστη δεν νιώθω, αλλά τέλος πάντων ... Εγώ πάντως είμαι πολύ καλύτερα!!!! Οι τελευταίες εξετάσεις μου βγήκαν καλές, οι τιμές ήταν βέβαια εκτός ορίων αλλά μειωμένες!!!! Οι συσπάσεις είναι ελεγχόμενες, άλλες φορές δεν έχω καθόλου σχεδόν και άλλες φορές δεν σταματούν με τίποτα, παρά την φαρμακευτική αγωγή ... τι να πω!!! Το σημαντικό είναι ότι είμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά!!!!! Χθες πήγαμε πάλι στον γιατρό, οι μπεμπούλες πάνε καλά!!! Κορίτσια, αν όλα πάνε καλά και εκτός απροόπτου, γύρω στις 20 Ιουνίου θα γεννήσω!!!!! Θα είμαι στις 36 εβδομάδες!!!!! Και παρακαλάω να είναι και το βάρος τους ικανοποιητικό για να γλιτώσουμε το βάσανο της θερμοκοιτίδας!!! Την Δευτέρα θα επαναλάβω τις αιματολογικές και θα ξανακάνω το ντόπλερ!!!!! Το καλό από όλη αυτή την ιστορία είναι ότι βλέπω συνέχεια τα μικρούλια μου!!!! Ειδικά στο ντόπλερ το καταευχαριστιέμαι!!! Βλέπω τις φατσούλες τους και ξετρελαινόμαστε!!! Τις αναλύουμε συνέχεια, σε ποιον μοιάζουν!!!!!!

Καταχάρηκα με τα νέα της ΠίτερΠαν!!!!!! Τι υπέροχα συναισθήματα!!! Τι ευτυχία να έχεις μέσα στο σπίτι σου δυο μωράκια!!!!!

Γιάννα, με το καλό να δεχθείς την μπεμπούλα στην φωλίτσα σας!!! Και σου εύχομαι να είναι καλόβολη και το κοριτσάκι σας!!!! Εμένα πάντως (αν κρίνω από την κινητικότητά τους τώρα) θα μου βγάλουν το λάδι!!! χιχιχι!!!!!

Σας αγαπώ όλες!!! Περνάμε μαζί την αγωνία της εγκυμοσύνης και φυσικά θα περάσουμε μαζί την χαρά της γέννας και της ανατροφής των διδύμων μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marsoupilamaki!

Μπραβο σου κοριτσακι,αραχτη και light!!!

Mε συγκίνησαν τα λόγια που είπες και αν και δεν γνωριζόμαστε,σου ευχομαι ολόψυχα υπομονή και με το καλο να υποδεχτείς τα θαυματάκια σου στην αγκαλιά σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΗΣΥΧΗ ΜΕ ΤΝ ΜΠΕΜΠΗ!!!! ΤΑ 100gr ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΣΕ ΧΡΟΝΟ DT!!!

MARSOUPILAMI ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ, ΘΑ ΕΧΕΙΣ 2 ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!! ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω τι συγκινηση ειναι αυτη!

αχ κοριτσια υγεια στα παιδακια μας κ τιποτα αλλο.

πιτερ παν και γιαννα να σας ζησουν!

στις υπολοιπες απο μας: ΥΠΟΜΟΝΗ.....ΕΡΧΟΝΤΑΙ.....

marsoupilami παω να κανω μια βουτια και για σενα!

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, δείτε τι μου έστειλε ο άντρας σήμερα, είναι να μην τον αγαπάς μετά.

Το νοικοκυριό βλάπτει την εγκυμοσύνη

3 Ιουνίου

Αν είστε έγκυος, τότε έχετε έναν σημαντικό επιστημονικό λόγο για να μην κάνετε καμία δουλειά στο σπίτι: ολλανδοί ερευνητές αναφέρουν ότι το νοικοκυριό μπορεί να βλάψει το μωρό σας. Συγκεκριμένα, σύμφωνα με ειδικούς του Πανεπιστημίου Εράσμους στο Ρότερνταμ, οι βαρετές και επαναλαμβανόμενες κινήσεις που συνδέονται με δουλειές του σπιτιού, όπως το πλύσιμο των πιάτων ή το σιδέρωμα, αυξάνουν τον κίνδυνο πρόωρης γέννας.

Το εύρημα που δημοσιεύεται στο επιστημονικό περιοδικό «Ρerinatal Εpidemiology» προέκυψε μετά από μελέτη σε 12.000 νέες μητέρες. Οι ερευνητές είδαν ότι οι έγκυοι που ασχολούνταν με τις δουλειές του σπιτιού είχαν αυξημένες ως και κατά 25% πιθανότητες να γεννήσουν τουλάχιστον τρεις εβδομάδες νωρίτερα από το φυσιολογικό.

Αν και δεν είναι σαφές για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό, οι επιστήμονες υποθέτουν ότι οι βαρετές και επαναλαμβανόμενες δουλειές του σπιτιού αυξάνουν τα επίπεδα των ορμονών του στρες στις γυναίκες, γεγονός που οδηγεί σε πρόωρη γέννα.

Πάντως από την ίδια μελέτη προέκυψε ότι η άσκηση, ακόμη και η έντονη όπως το τρέξιμο, κάνει καλό τόσο στη μητέρα όσο και στο έμβρυο που κυοφορεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...