Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια...

ανθη εμεις εχουμε αλλαξει 3 παιδιατρους..

αυτος στην κλινικη μας ειπε να μην το πειραξουμε

ο πρωτος ειπε να μην το πειραξουμε

η δευτερη ειπε να το πειραξουμε

η τριτη λεει να μην το πειραξουμε

κ του δικου μου εχει αρχισει να κλεινει

φοβαμαι μην κλεισει τελειως και δε μπορει να κατουρησει

τωρα λεμε με τον αντρα μου να του κανουμε περιτομη,το συζητουσαμε απο οταν ειχε γεννηθει αλλα δεν το παιρναμε αποφαση. μαλλον θα παμε σε εναν παιδοχειρουργο να την κανουμε να ξεμπερδεουμε και με αυτο το τσουτσουνοαγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια γεια σας!!!!

Μιας και ρωτατε για την περιτομη θα σας πω την αποψη μου.

Εγω ειμαι εντελώς κατα.

Θεωρω οτι επεμβαινεις στο σωμα του μωρου χωρις να το ρωτησεις καν και του κανεις κατι μη αναστρεψιμο.

Του αφαιρεις μερος απο το "μοριο" του ,το οποιο δεν αναπληρωνεται και δεν μεγαλώνει(το μερος που αφαιρεθηκε εννοώ).

Επι προσθετα εχω δει φωτογραφιες με περιτομημενο πέος και ειναι "κάπως".

Δε θέλω να θιξω κανεναν, ζηταω συγγνώμη εκ'των προτερων αλλα αισθητικα δεν εχει καμια σχεση με γεννητικα όργανα που δεν δεν τους εχει γίνει περιτομη.

Και άλλο ειναι κατεβαζω το πετσακι, αλλο ειναι κάνω περιτομή.

Επισης ιατρικα δε ξερω αν υπαρχει κάποιος λογος να γινει περιτομη μιας και στη σημερινη εποχη εχουν αλλαξει ριζικα οι συνθηκες καθαριοτητας.(εννοω ότι όλοι πλενομαστε καθημερινά),

Βέβαια αν ειναι θεμα θρησκειας, κουλτουρας ή επιλογης του ιδιου ατομου τότε αλλαζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oute egw tha ekana sto paidi mou .

ektos apo auta pou eipai h panagiwta egw skeutome oti apo thn stigmh pou den exei peritomh o mpampas den prepei na exei kai to paidi.

kapoia stigmh tha sigrinei tomorio tou me tou mpampa (olo kai to blepoun me kapoio tropo) ektos apo to anxos tou megethous den tha hthela na to upobaloume kai sto anxos ths emfanishs pou tha einai entelos diaforetiko apo tou mpampa .

to megethos to eksigis kai tou les oti otan htan kai o mpampasmikro toso mikro eixe ,thn emfanish kai thn diaforetikothta pws thn eksigeis kai na mhn niosei mionektika oute anotera ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ δεν ξερω εχω αγχωθει παρα πολυ με το τσουτσουνι του... ο αντρας μου εχει κανει περιτομη και να σας πω την αληθεια δεν το σκεφτομαι απο θεμα εμφανισης.. (αν και το τσουτσουνι με περιτομη μαρεσει πολυ περισσοτερο) αλλα απο αποψη υγιεινης. δεν ξερω.. δεν ξερω καθολου. αφηστε που δε θελω να πονεσει το πουλακι μου.. πρεπει να ειναι φρικτος πονος και να κραταει μερες

θα παμε καταραχας στην παιδιατρο. αν μας πει οτι ειναι πολυ κλειστο θα δουμε τι θα κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

αχ! τι τραβαμε κ μεις οι μανες! :unsure::P

λοιπον μη γελασετε, αλλα εχω μια απορροια :huh::huh::unsure:

με περιτομη πως φορας προφυλακτικο? :huh::blush:

μαλλον θα ποναει :S

εννοω δηλ αυριο μεθαυριο γιατα αγορακια ισως ειναι δυσκολο

δεν ξερω διερωτομαι απλως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτρεψτε μου να διαφωνησω στο θεμα της περιτομης για την εμφανιση ειναι πολυ πιο καλαισθητο ,επισης δεν υπαρχει προβλημα απο θεμα αντισυλληψης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μου αφου εχει και ο αντρουλης σου τότε στον Ανασταση θα του φανει φυσικο να εχει και αυτος σε σχεση με ενα παιδακι που δεν εχει ο μπαμπας του.

η πεθερα σου τι σου λεει;;;Πόναγε ο αντρας σου οταν εκανε;;;;

Θάλεια τι ερωτησεις!!!Χα χα.Θεικές!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ρε κοριτσια εγω εχω καταλαβει οτι στην πτωση διαφερουν πολυ.

Σε μη_πτωση ίδια-παρομοια δεν ειναι εμφανισιακά;;; :blush::blush::blush:

Και αυτη είναι η ερωτηση της ξανθιάς για σήμερα!!!! :S:blink: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχα και με προειδοποιησες αλλα με πεθανες!!!

ναι στην πτωση ειναι πολυ διαφορετικα

αλλα και στην ορθια θεση διαφερουν! (στο λεω εγω που εχω δοκιμασει και τις δυο κατηγοριες χαχαχα)

δε σακουλιαζει, πως να στο πω... ειναι πιο "τεντωμενο"

δεν εχω πεθερα.. εχει πεθανει οταν ο τολης ηταν 18 χρονων.. ο τολης μου ειπε οτι τον πονουσε πολυ (ειχε κανει περιτομη λογω φιμωσης - ηταν εντελως κλειστο και δε μπορουσε να ακτουρησει καλα οταν ηταν 2 χρονων)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maimoudaki έγραψε:

δε σακουλιαζει, πως να στο πω... ειναι πιο "τεντωμενο"

Δε ντρεπεσαι να με κολλαζεις παντρεμενη και έγκυο γυναικα!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλα γελαω μόνη μου!!!!Δε μπορω να πω και τιποτα στον αντρα μου και στη μανα μου. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Φιλακια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Έχω πεθάνει στο γέλιο!!!!!!!!!!!!!!!!

Είστε απίστευτες :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα με εχετε καταμπερδεψει βρε! :huh:

Παναγιωτα εχεις κ συ ομως κατι απορροιες βρε παιδι μου! :woohoo: :laugh: :laugh:

τωρα σειρα μου :P

εεεε...πως να το διατυπωσω :huh:

στην περιτομη,το κοβουν ολο το περιτυλιγμα? :blush: :laugh: :P:unsure:

τοτε ok με το προφυλακτικο,αλλιως πως θα μπει βρε κοπελιες?? :huh::blush:

θα κατεβαινει κ το περιτυλιγμα μαζι :blush: :woohoo:

οχι πειτε μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχχχαχαχαχαχα καλα θα με τρελανετε!!!!!!!

καλε το περιτομημενο τσουτσουνι λειτουργει οπως ακριβως το ιδιο με το αλλο!!!! δεν εχει καμια μα καμια διαφορα!!! σας λεω, απλα δε "σακουλιαζει" οταν ειναι σε δραση!! ειναι τσιτα!!! φαινεται πιο αγριο!!! αχαχααχαχα!!

αλλα γενικοτερα δεν εχει κατι να ζηλεψει απο το κανονικο.. απλα σας φαινεται καπως γιατι εδω στην ελλαδα δεν ειναι συνηθισμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα σε καλό σας βρε κορίτσια..Με αυτό που είπα για το τσουτσουνάκι του Πάνου δεν το περίμενα ότι θα ανοίγαμε τόσο πιπεράτο θεματάκι...Χαχαχαχαχα!!

Και ο δικός μου άντρας έχει κάνει περιτομή σε μεγάλη ηλικία (19 χρονών). Να σας πω την αλήθεια δεν τον έχω ρωτήσει πόσο πόνεσε. Εκείνος πάντως λέει ότι αν πάμε τον Πάνο για φίμωση να του κάνουμε γιατί είναι καλύτερα για τον άντρα. Δεν ξέρω τι να κάνω, ειλικρινά. Πάντως αν το πουλάκι του δεν ήταν κλειστό, δε θα σκεφτόμουν να του κάνω περιτομή..Μια χαρά την έχουν οι μανούλες κοριτσιών ε;; Λιγότερα θεματάκια έχουν..

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ο δικος μου λογω φιμωσης οταν ηταν μικρος του κανανε επεμβαση,νομιζω οτι ειναι μερικως ομως!χαχαχαχαχα Ανθή να σεενημερώσω οτι και τα κοριτσια αντιμετωπιζουν τα ιδια, 2 φορες επαθε συμφιση μικρων χειλεων η μικρη κ της το ανοιξαν κ ετσουζε παρα πολυ κ βαζαμε φουσικορτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη κ μεις το παθαμε οπως κ η Γιωτα με τη μικρη :(

εχουμε κ μεις τα κοριτσια παρομοια προβληματακια βλεπεις ;):unsure:

Γιωτα εγω ξερεις πως το ανοιξα;

μου πηρε βεβαια 3,4 μερες,αλλα καναμε παρτυ οταν τα καταφερα! :lol:

με βαζελινη! :P

εβαζα συνεχεια βαζελινη εκει κ σιγα σιγα τραβουσα αντιθετα να ξεκολλησουν χωρις να ποναει βεβαια η μικρη

κ σιγα σιγα ανοιγε

θελει να εχει μια λιπανση εκει η περιοχη να μην ειναι εντελως ξηρη,γι αυτο το παθαινουν

ευτυχως! γιατι η γιατρος μας, μας τρομαξε ,μας ανεφερε για παιδοχειρουργους κ τετοια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλα ειναι το θηριακι μου!! τι κανετε κοριτσαρες??

εμεις χτες πηγαμε σε ενα γαμο στη λεπτοκαρια και ειχε πολυ ψυχρα το βραδυ. παρολο που του φορουσα φανελακι σημερα η μυξα τρεχει ποταμι!!!! γαμωτο....

μεσα στην εβδομαδα λογικα θα παμε να κανουμε το μμρ. να δει και την τσουτσουναρα μας η παιδιατρος που εχει αρχισει και "σφιγγει"

αντε ρε κοριτσια μη χανομαστε!!! να γραφουμε τα νεα μας συχνοτερα!!!!

βλεπω αλλες εχουν νουμερο 10 νουμερο 20.... εμεις τι κανουμε εδω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Λένα αυτό σκεφτόμουν κι εγώ..Πρέπει να ενισχύσουμε τα μωράκια Φλεβάρη-Μάρτη 2009. Εγώ πήγα τον Πάνο στον παιδίατρο και μας έδωσε 1 κρεμούλα να κάνουμε "μασαζάκι" στο πουλάκι του και να το τραβάμε όσο πάει. Μας είπε να το κάνουμε για 15 μέρες. Έχουν περάσει 4 μέρες και ήδη έιδα κάποιο αποτέλεσμα. Μετά λέω να πάρω βαζελίνη ή κάτι άλλο τέλος πάντων και να τη συνεχίσω τη διαδικασία. Και να σκεφτείτε ότι του Πάνου είναι ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΤΟ..

Επίσης να σας πω ότι είναι με ένα μαμά στο στόμα και αν με χάσει από τα μάτια του τρελαίνεται..Μου δίνει και απίστευτα φιλάκια κρατώντας μου τα μάγουλα με τα 2 του χεράκια..Λιώνω λέμεεεεεεε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω ανθη τι κρεμα ειναι αυτη? επισης ποσο κατω το πας? καθεται ξαπλωμενος οταν το κανεις αυτο?? ρε κοριτσια τι θα κανω με αυτο το παιδι... θελει μονιμως να ειναι ορθιος! εχω μεγαλο προβλημα με αυτο, απο 8.5 μηνων που ειχε αρχισει να σηκωνεται δε θελει να του κανω τιποτα ξαπλα... μονο να παιζουμε. ετσι κ κανω πως παω να πιασω πανα παει.. εχει φυγει σφαιρα... και ξερετε τι ειναι να κυνηγας ενα βατραχακι με το σκατουλακι στον πωπο??? η να τρεχει να κατουραει και να κραταει κ την τσουτσου του ταυτοχρονα??? μεγαλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης εχει αρχισει και φαινεται παιδακι, εχει φυγει αυτο το πολυ μπεμπε απο πανω του... α ρε κοριτσια ποτε μεγαλωσαν κιολας???? ποσο γρηγορα περνουν οι μερες!!! καθε μερα κανει και κατι καινουριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωράκια Φλεβάρη-Μάρτη 2009 κ εγώ απούσα??? 8-3-2009 γεννήθηκε η κούκλα μου στο Αρεταιειο.Αχ...τι να πρωτοθυμηθώ βρε κορίτσια...Απο μια σταλιά έχει γίνει μια τσούγδο,μια ζουζούνα ολο σκερτσο κ όλο νάζι το μικρομεγαλό μου,που όπου σταθεί κ όπου βρεθεί θέλει βραχιόλια,τσάντες κ κινητά!!!Ασε με εκείνα τα παπουτσια μου...αφου δεν μπορει να τα περπατήσει...!!!!!Ν μας ζήσουν κορίτσια κ γρήγορα τα επόμενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...