Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

savropinguinos έγραψε:

Θαλια νομιζω οτι εισαι λιγο υπερβολικη ,τα παιδια μας μεγαλωνουν και θα ερχονται σε επαφη με ολο κ πιο πολλα ατομα ,εγω την πηγαινω συχνα και δειχνει να περναει καλα,βεβαια η δικη μου πηγαινει εδω κ 7 μηνες και σχολειο (βρεφονηπιακο) ,εγω δεν κανω τπτ το ιδιατερο απλα ορο γ να ανασαινει,επειτα μπορει να ειναι κ αλλεργικο....περαστικα σας

να ερχονται βρε Γιωτα σε επαφη κ με αλλο κοσμο,αλλα η κοπελες εκει ερχονται σε επαφη με ενα σωρο παιδακια κ ενα σωρο ιωσεις!

κ αλλωστε νομιζω οτι στην πλατεια στα περιστερια περναμε πολυ καλυτερα ,απο το να ειμαστε κλεισμενοι σε εναν παιδοτοπο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοιτα τωρα που καλοκαιριαζει σαφως τι πιο ομορφο απτο να εισαι εξω,να σου τονισω ομως οτι και τα περιστερια κουβαλαν πολυ περισσοτερες αρρωστιες,αντε ελατε γ καφε εδω!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

κοιτα τωρα που καλοκαιριαζει σαφως τι πιο ομορφο απτο να εισαι εξω,να σου τονισω ομως οτι και τα περιστερια κουβαλαν πολυ περισσοτερες αρρωστιες,αντε ελατε γ καφε εδω!!!!!!!

κ τα περιστερια!!? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

δεν ερχεστε εσεις ειναι πιο ευκολο

αντε να παιξουν τα κοριτσια μας παρεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαλεια :laugh: :laugh: :laugh:

Και εγω τον εχω πάει παιδοτοπο 4 με 5 φορες αλλα την τελευταια κόλλησε γαστρεντεριτιδα και δεν τον ξαναπήγα.

Τώρα ειναι και καλοκαιρι οποτε μπορω να τον μπάω και κούνιες.

Το χειμώνα θα δούμε πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia h prwth fora htan kai gia auto den ekatse h mikrh na paiksei .

thn epomenh fora tha deis tha einai ola diaforetika.

mipos eixe polla paidakia?an nai pigene se wres pou den exei polu kosmo gia arxh .

emena mou aresei polu na ton pigenw paidotopo idikathn prwth fora meeixe ksexasei entelos oti uphrxa ,afou bebeothike oti tha eimai ekei na pinw kafe . :silly:

uphrxan meta kai kapoies fores pou den hthele na ksekolisei apo panw mou ,pinouse nistaze h eixe kati alo .

thn pro teleutea fora fobithika kaiegw giati arostise h panagiwta kai o nikolas kai h anastasia ...mono emeis glitosame :woohoo:

pame kai se paidikes xares alla ekei fobame perissotero me ola auta pou briskei katw (gopes,koutakia,kalamakia,xartomantila) akoma kai stis kathares kai profilagmenes uparxoun skoupidia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θάλια μου ίωση ειναι μάλλον!! :( Εμεις σημερα σαν να συνήρθαμε λίγο :dry: Εγω του έβαζα ορό στη μυτούλα αλλά του έκανα και 2 μερες αερολιν γιατι ειχε πολύ βήχα.Σημερα ειναι πολύ καλύτερα αν εξαιρεσεις τις μυξουλες που ειμαστε συνέχεια μ ενα χαρτομαντηλο στο χέρι..

κορίτσια κουβεντούλες λένε τα παιδάκια σας;;;εμενα μονο μπαμπαλίζει και λέει κάτι ακαταλαβίστικα :blink: ελεγε μαμα αλλα το έκοψε να το λέει σπάνια τωρα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

Ο κυριος αναστασης ουτε στον παιδοτοπο ξεχναει την υπαρξη μου... κολλημενος πανω μου θελει να ειναι!!

Απο λογια δεν λεει κατι το ιδιαιτερο, μαμα, μπαμπα, μαμ, αντε (οταν νευριαζει, σηκωνει κιολας το χερι ψηλα χαχαα) και καμια φορα λεει και γεια.

τις τελευταιες μερες ειναι τρομερος φαταουλας, ΟΤΙ δει να τρωμε θελει να το φαει κ αυτος. κ αν τυχον κ δεν του δωσουμε.... γινεται ΧΑΜΟΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Θάλια μου ίωση ειναι μάλλον!! :( Εμεις σημερα σαν να συνήρθαμε λίγο :dry: Εγω του έβαζα ορό στη μυτούλα αλλά του έκανα και 2 μερες αερολιν γιατι ειχε πολύ βήχα.Σημερα ειναι πολύ καλύτερα αν εξαιρεσεις τις μυξουλες που ειμαστε συνέχεια μ ενα χαρτομαντηλο στο χέρι..

κορίτσια κουβεντούλες λένε τα παιδάκια σας;;;εμενα μονο μπαμπαλίζει και λέει κάτι ακαταλαβίστικα :blink: ελεγε μαμα αλλα το έκοψε να το λέει σπάνια τωρα :(

juliana κολλησαμε οικογενειακως την ιωση!

ακομη χαλια ειμαστε!

κουβεντουλες ?

λεμε!λεμε!

λεει ολοκληρο το ονοματεπωνυμο της!

λεει τι κανεις μαμα?

οταν τρωει λεει λεει ασυζητητι(γιατι της ειχα πει θα το φας το φαγητο σου ασυζητητι!) κ το λεει καθε φορα που τρωει! :P

λεει πολλα ενα νερο κρυο νερο! :lol::lol:

τωρα τα μωρακια ειναι στην καλυτερη τους φαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

juliana έγραψε:

juliana κολλησαμε οικογενειακως την ιωση!

ακομη χαλια ειμαστε!

κουβεντουλες ?

λεμε!λεμε!

λεει ολοκληρο το ονοματεπωνυμο της!

λεει τι κανεις μαμα?

οταν τρωει λεει λεει ασυζητητι(γιατι της ειχα πει θα το φας το φαγητο σου ασυζητητι!) κ το λεει καθε φορα που τρωει! :P

λεει πολλα ενα νερο κρυο νερο! :lol::lol:

τωρα τα μωρακια ειναι στην καλυτερη τους φαση![/quote:2tdr13hu]

Λέει τόσα πολλά λογάκια;; Μπράβο! Ο δικός μου λέει μόνο λίγες λεξούλες. Μαμά, μπαμπά, άντε, γάλα, γιαγιά, άτα, μαμ και μια φορά είχε πει και κακά..Το να πει ολόκληρη πρόταση μου φαίνεται μακρινό :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καιρό έχουμε να γράψουμε!!! Ο Πανούλης είναι μια χαρούλα. Με έχει ξεθεώσει όμως. Μιλάμε για το απόλυτο κυνηγητό και τα χεράκια του θέλουν να τα πιάνουν όλα! Όταν είμαστε έξω τα φτύνουμε!! Τον κυνηγάμε συνέχεια γιατί δε βάζει και πωπό κάτω..:) Χαλάλι του όμως. Είναι γλύκας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια εσεις με τα δοντακια πως τα πατε;

εμεις εχει μια βδομαδα εχουμε διαρροια

η μικρη ειναι ευδιαθετη,απυρετη πηρα τη γιατρο κ μου λεει απο τα δοντακια μαλλον ειναι

παντως δεν εχει γκρινιες κτλ,μονο κανει διαρροια

υπαρχει τετοια περιπτωση τοσες μερες! :dry:

μετα σκεφτηκα μηπως ειναι το γαλα της εδινα φρεσκο κ ειπα τωρα να δωσω νουλακ,εχει 2 βδομαδες αυτο,αν ητανε δεν θα εδειχνε απο την αρχη; :huh:

ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τοσες πολλες ειμαστε!!

Σας χαιρετουμε λοιπον κι εμεις..

Αίγλη και Ορεστης ,ο τριτος μου γιος ,γεννημενος 25 Φεβρουαριου 2009 !!

Να μας ζησεουν τα μωρακια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δόξα τω Θεώ Λένα μου καλά είναι ο Πανούλης! Μεγαλώνει και με τρελαίνει!! Είναι αποθέωση! Επίσης μου δείχνει τρελή αδυναμία και ΛΙΩΝΩΩΩΩΩΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εν οψη μουντιαλ ...φωναζουμε μπαλλα κ λεμε γκολ!!!!!επισης ρεεεεε χαγκελλλλ!!!!!!!! και ολεεεεεε!!!!!!!! μου ζηταει κ μπυρα!!! ποδοσφαιροφιλη η κυρια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Τι κανουν τα μαναρακια σας;;;;

Ρε κοριτσια εμεις μειναμε με 6 δόντια!!! :blink::blink::blink:

Ποτε θα βγαλει άλλα;;;;

το εμβολιο mmr το κανατε;;;;Παρενεργειες-πυρετο ειχε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!

εμεις θα το κανουμε τελη του μηνα, ελπιζω να μην κανει τιποτα..

εμεις εχουμε 13 δοντια πλεον!!

χτες πηγαμε για μπανιο και τρελαθηκε ο μικρος!!! επαιζε με την αμμο, χαιροταν οταν δροσιζονταν τα πατουσακια του αλλα οταν πηγαιναμε πιο μεσα δεν ηθελε... οταν το νερο ξεπερνουσε τα γονατα αρχισε να φωναζει.. αλλα δνε πειραζει η πρωτη του επαφη ηταν, θα κανουμε κ αλλα!!!

παναγιωτα πως εισαι? τι κανει η κοιλιτσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μου μια χαρα ειμαι!!!!

Ωραια στη θαλασσα ε;;;

Τελικα ρε κοριτσια με τα δοντια ειναι οτι να'ναι.Το καθε παιδακι με τους ρυθμούς του!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα με το καλο!! :cheer:

ωραια διαφορα ηλικιας θα εχουν τα μικρουλια σου!

εμεις εχουμε 5 δοντακια :unsure:

αλλα ειναι φουσκωμενα τα ουλα πισω εδω κ καιρο,ειδομεν!

φιλακια στα μπουμπουκια σας! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Γεια σας κοριτσια!!!!

Τι κανουν τα μαναρακια σας;;;;

Ρε κοριτσια εμεις μειναμε με 6 δόντια!!! :blink::blink::blink:

Ποτε θα βγαλει άλλα;;;;

το εμβολιο mmr το κανατε;;;;Παρενεργειες-πυρετο ειχε;;;

Γεια σου Παναγιώτα! Τι κάνετε;;; Ο Πάνος έχει πολλά δοντάκια αλλά δεν μπορώ να μετρήσω πόσα γιατί δε με αφήνει. Έχει πάντως και τραπεζίτες :P . Όσο για το mmr πολλοί παιδίατροι κάνουν αντί γι' αυτό το priorix. Έτσι κάναμε το priorix που είχε παρενέργειες για λίγες μέρες. Ανορεξία και πυρετούλη.

Αυτό που μου τη δίνει είναι ότι το πουλάκι του κλείνει όλο και πιο πολύ. Τα έχω πάρει με τον παιδίατρο που μου έλεγε να μην το πειράζω. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι που στην αδερφή μου πριν κάποια χρόνια έλεγε να το πειράζει του γιου της..Θεωρώ ότι φταίει για την κατάσταση αυτή. Όλες οι μανούλες με αγοράκια ακούω ότι το πειράζουν το πουλάκι των παιδιών τους από μικρά. Τα έχω πάρει μαζί του :angry: Κρίμα είναι που τώρα θα ταλαιπωρηθεί ο Πανούλης. Νομίζω ότι ίσως και να αποφεύγαμε τη φίμωση..Σε καμιά εβδομάδα θα πάμε να τον δει και θα μας καθοδηγήσει. Αν και θα του τα χώσω λιγάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η Κ επαθε σθμφιση μικρων χειλεων γ δευτερη φορα και επεμενε η παιδιατρος να μην το ανοιξουμεκ οτι θα ανοιξει μονο του,τελικα πριν απο 15 ημερες που ηταν αρρωστη η μικρη κ δεν μπορουσε η παιδιατρος μας πηγαμε σε αλλον κ επι της ευκαιριας το ανοιξε,κοριτσια εγω εχω κοριτσι μα σκεφτομαι αμα κανω ποτε αγορι να του κανω περιτομη ,τι αποψη εχετε απ'αυτού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Ανθή μήπως να έπαιρνες και μια δεύτερη γνώμη?

Εμάς η παιδίατρος μας είχε πεί να το κατεβάζουμε

στο μπάνιο. Τελικά 8 μηνών που μπήκαμε στο νοσοκομείο

για μια επέμβαση στο νεφρό του το ανοίξανε γιατί

έπρεπε να του βάλουνε καθετήρα :(

Παναγιώτα εμείς το κάναμε το ΜΜR και δεν είχαμε

κανένα σύμπτωμα.

Γιώτα δεν το εχω σκεφτεί ποτέ για περιτομή :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...