Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑΣ ΝΑΓΙΑΣ!!!


Recommended Posts

Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑΣ ΝΑΓΙΑΣ!!!

η καισαρικη θα γινοταν στις 10.30 το πρωι της παρασκευης, 19/3... ημουνα κλινικη στις 9 το πρωι, οπου αρχισε η διαδικασια προετοιμασιας μου... κλισμα, καθετηρας, πιεση, ορροι κτλ...

ηθελα να εκανα επισκληριδιο, αλλα επειδη ημουνα υπερβολικα ηρεμη.... καθολου αγχωμενη... η πιεση μου επεσε.... κατω απο 12...ετσι μου εβαλαν ορρους.... μετα κι αλλους ορρους... για να ψηλωσει η πιεση μου... συνολο 6 ορροι.... και με τιποτα δεν ανεβαινε η πιεση... ετσι αναγκαστικα εκανα ολικη αναισθησια...

μπηκα στο χειρουργειο στις 11 τελικα... μεχρι να ετοιμαστουν οι γιατροι, σιγα-σιγα,... ολοι ητανε μες την τρελη χαρα, εκαναν και αστειακια μεταξυ τους... ειχανε και την μουσικουλα τους μεσα στο χειρουργειο...

τελικα στις 11.33 μου ειπε η αναισθησιολογος πως θα με υπνωτισει και σε περιπου 3 λεπτα θα γεννηθει η κορουλα μου...

γεννηθηκε η Ναγια μας στις 11.40!!! υγιεστατη, ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ!!!

εγω βγηκα απο το χειρουργειο στις 1 (απ'οτι μου ειπανε)... δεν θυμαμαι απολυτως ΤΙΠΟΤΑ! ουτε που με μεταφερανε στο δωματιο, στο κρεβατι... τιποτα....

μετεπειτα παραμιλουσα...απ'οτι μου ειπανε παλι, αλλα δεν θυμαμαι...

θυμαμαι πως ξυπνησα...βασικα ειχα περισσοτερο τις αισθησεις μου απο τις 2 και μετα... και πονουσα παααρα πολυ την τομη, μεχρι που μου εκαναν μια ενεση, κι αυτο ηταν!!! απο τις 4 και μετα καλυτερευσαν δραματικα τα πραγματα,... ο πονος!

φυσικα και ημουνα ολη μερα στο κρεβατι...

για να μου βγαλουν τους ορρους και τον καθετηρα επρεπε να λειτουργησουν τα εντερακια μου (να αεριστω)...

2η μερα εκανα 2 βολτες μεσα στην κλινικη... πολυ καλη εξελιξη,...τεραστια διαφορα απο την 1η μερα...καμια σχεση!

τελικα τα εντερακια μου λειτουργησανε μεσανυχτα της 2ης μερας, οποτε μου εβγαλαν τον ορρο και καθετηρα και ηπια και τσαγακι! :)

3η μερα... ΤΕΡΑΑΑΣΤΙΑ διαφορα!!! εφαγα προγευμα, περπατουσα, καθομουνα ανετοτατα... εκανα μπανακι μονη μου.... τοοοοση διαφορα λες και περασε 1 μηνας!!! :cheer:

ηδη αρχισα σιγα-σιγα να θηλαζω την μικρουλα Ναγια! :)

εχει παααααααααρα πολλα μαλλακια (το ξεραμε απο πριν, τα ειδαμε στον υπερηχο!), ειναι ασπρουλα οπως εμενα, και γενικα εμοιαζε στην αρχη και στους 2 μας! φυσικα και ειναι κουκλιτσα!...τωρα πλεον μοιαζει του μπαμπα!

τωρα περιμενω την πριγκιπισσα να ξυπνησει για να την θηλασω!

οσο για την τομη, δεν με ποναει καθολου (ευτυχως!),... σιγουρα δεν πιανω πανω μου βαρος και ουτε σκυβω...βοηθαω κι εγω την κατασταση!

ηδη μου εκοψαν τις ραφες, μετα απο μια βδομαδα!

η αναρρωση της καισαρικης ειναι δραματικη η διαφορα της... μερα-μερα.... λες και περναει ενας ολοκληρος μηνας αναρρωσης....

οσες προκειται να κανετε καισαρικη, να μην φοβαστε! μονο οι πρωτες 2-3 ωρες ειναι οι δυσκολες! ;)

φιλακια πολλα απο την πριγκιπισσα Νάγια!!!

:kiss::kiss::kiss:

:kiss::kiss:

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!Να σας ζησει η μικρουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Παντα γερη και ευτιχισμενη και να την καμαρωσετε οπως επιθυμητε!!!!!!!

καλη λοχεια και σε εσενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η μικρούλα σας!! Να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη!! Οσο για εσάς κάθε μέρα θα νιώθετε όλο και πιο ευτυχισμένοι-ευλογημένοι που Εχετε το θαυματάκι σας στη ζωή σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει Haroulini η κορούλα σας. Να έχει πάντα την υγεία της και εσείς να απολαμβάνετε κάθε στιγμή της! Καλή λοχεία και σε σένα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζήσει η μικρή Νάγια σαν πριγκίπισσα, μια ζωή γεμάτη υγεία κι ευτυχία!!!

Να τη χαίρεστε και να την καμαρώνετε πάντα γεμάτοι καμάρι και περηφάνεια!!!!

Έτσι όπως τα περιγράφεις βίωσα κι εγώ την ανάρρωση της καισαρικής, απλά γίνανε όλα λίγο πιο γρήγορα στην περίπτωσή μου.

Καλή ανάρρωση να έχεις (που την έχεις ήδη) και καλό σαραντισμό!!!

Να μας φιλήσεις κι εσύ τη Νάγια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μουυυυυυυυυυυυυυυ να σου ζησει η πριγκιπισσα σου.........αχ παντα ευτυχισμενοι να ειστε..........παντα τετοια να ακουμε και να μας εμψυχωνετε κοριτσια με τις εμπειριες σας..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου,να είστε όλοι γεροί κ δυνατοί να ζείτε την κάθε στιγμή....

Με το καλό κ σε όλα τα κοριτσάκια που...περιμένουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ

ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΠΑΣΧΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑΣ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):) ..Να και ένα κοριτσάκι..Χαίρομαι πολύ!!!

Να σου ζήσει το μωρουλίνι σου το ροζαλί και να την έχεις πάντα πριγκίπισσα στην ζωή σου.Καλό σαραντισμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου σου ευχομαι και απο εδω να σου ζησει το αστερακι σου η Ναγια!!! Να ειναι παντα γερη και δυνατη για να φωτιζει την ζωη σας!!! Σε σκεφτομαι συνεχεια!!! Αυριο-μεθαυριο θα γραψω και εγω την ιστορια μου!!! Φιλακια πολλα στα πατουσακια απο την Μαρια μου στη Ναγια σου!!! Καλη λοχεια φιλεναδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MarinaL έγραψε:

na sas zisei i Nagia sas :) !!!!!!!!!!!!!!

na einai panta geri kai eytixismeni !!!

poli m arese to onomataki NAGIA fovero !!!apo pou vgainei ??den einai elliniko ??? teleio :)

filia polla

3Ha1m4.png

ελληνικο ονομα ειναι! ειναι απο το Παναγιωτα-Παναγια-Νάγια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω οοοοοοοοοολες σας για τις ευχες σας!!!

και συντομα... οοοοοοοοοοοολες εγκυουλες!!!

φιλακια πολλα απο την Νάγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini έγραψε:

MarinaL έγραψε:

ελληνικο ονομα ειναι! ειναι απο το Παναγιωτα-Παναγια-Νάγια ;)[/quote:28fbo599]

teleio !!! teleio !!! teleio !!!

poli prototupo :);)

na sas zisei kai pali !!!!

3Ha1m4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...