Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣ ΠΙΠΙΛΑ


Recommended Posts

Να πω κι εγω τη γνωμη μου..

Πιστευω οτι εχει να κανει περισσοτερο με αυτο που νομιζει η μανα οτι ειναι σωστο.Αν βλεπει οτι λειτουργει καλυτερα σαν μητερα δινοντας πιπιλα, τοτε γιατι οχι;

Διαφωνω ομως με το σκεπτικο των περισσοτερων ανθρωπων που θεωρουν τηνν πιπιλα απαραιτητο αξεσουαρ των μωρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί να μη μπορείς καλε? Με πιπίλα γεννιούνται? Εμένα ο γιος μου δεν πήρε ΠΟΤΕ πιπίλα και δεν προσπάθησα κιολα να του τη δώσω. Μόνο μια μέρα που ειχε τα δοντάκια του αλλά μου την έφτυσε κατάμουτρα. Αν θέλεις να θηλάσεις καλό είναι για 2 με 3 μήνες να μην προσπαθήσεις να δώσεις μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία. Με το καλό το μπεμπάκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα ο γιο ςμου ποτε δεν πηρε πιπιλα, και ακομα και τωρα αμα δοκιμασεις να του τη βαλεις στο στομα θα την φτυσει αμεσως η θα την πεταξει..μια χαρα ειναι.

Ειναι αναλογα στο παιδι και στο πως θα το μαθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ValentinaGiannis έγραψε:

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΦΕΡΩ ΘΕΟΥ ΘΕΛΟΝΤΟΣ ΜΙΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΕΙ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ???

Εμένα η μικρή μου δεν πήρε ποτέ πιπίλα, γιατί έτσι την έμαθα. Δεν της έβαλα ποτέ!!! Και είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμάδες να ρωτήσω κάτι...

εσάς που δεν παίρνουνε πιπίλα, βάζουνε δάχτυλο στο στόμα για να κοιμηθούν..? γιατί εμένα μόνο έτσι κοιμάται η μπουμπού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι αννα μαρια δεν εβαλε να πιπιλησει δαχτυλο ποτε.

Βαζει το βαχτυλο στο στομα αλλα να το δαηκοσει οχι να το πιπιλησει και συνηθως βαζει τον δεικτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annamaria.b έγραψε:

μαμάδες να ρωτήσω κάτι...

εσάς που δεν παίρνουνε πιπίλα, βάζουνε δάχτυλο στο στόμα για να κοιμηθούν..? γιατί εμένα μόνο έτσι κοιμάται η μπουμπού...

Όχι εμένα μέχρι 8 μηνών είχε το στήθος μου πιπίλα για να κοιμηθεί με΄τα απλα θήλαζε και μόλις τελείωνε γυρνούσε τον ποπό και κοιμόταν. Αλλά μες τη μέρα έχει 3 δάχτυλα μαζί και τα μασάει γιατί τον πονάνε τα δόντια του. Τώρα μασουλάει παιχνίδια. Ό,τι έχει πρόχειρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι εμενα δεν εβαλε ποτε δαχτυλο στο στομα της για να κοιμηθει... Οταν την θηλαζα κοιμοταν στο στηθος μου τις περισσοτερες φορες αλλιως την κοιμιζα πανω που οπως κανω τωρα μετα το βραδυνο της φρεσκο γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

arxika na sou efxitho me to kalo to moraki sou!!!apo tin empiria mou tha sou protina na min anxonesai gia kati tetoio.ago otan genisa kai gia ena diastima pou evlepa oti i beba mou den ithele pipila katholou imoun poli efxaristimeni,otan omos anakalipse ta daxtilakia tis,itan sinexeia me to xeri sto stoma kai gemati salia!!!apo ekini ti stigmi kai meta prospathisa na tis matho tin pipila kai otan pia to katafera se ilikia 3misi minon anakalipsa oti molis tis tin edina tin ora tou ipnou, to paidi koimotan amesos, eno prin kaname xiliometra mesa sto spiti agalia na nanouristei.episis ksero oti i pipila kovetai otan theleis esy eno to daxtilo sto stoma mporei na synexistei mexri kai to paidi na paei sxoleio.filia polla!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...