Μετάβαση σε περιεχόμενο

προβλημα με το γαλα


Recommended Posts

κοριτσια θα ηθελα τη βοηθεια σας.

ο μικρουλης μου ειναι 3 μηνων.μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαμε σοβαρο προβλημα με κολικους,2 1/2 μηνες περασαμε ενα μαρτυριο εκλαιγε νυχτα μερα.η λυση ηρθε με την αλλαγη του γαλακτος,οταν αρχισαμε να του δινουμε το almiron digestive comfort.το μωρο βελτιωθηκε αμεσως.

αρχισε να κοιμαται, να ειναι καλοδιαθετο και δεν ηταν πλεον δυσκοιλιο.

το προβλημα ειναι οτι τωρα αρχισε τις αναγωγες.(δε φταιει το γαλα γιατι παντα εβγαζε λιγο αλλα τελευταια η κατασταση εγινε αναξελεγκτη)

ο γιατρος μου ειπε να αρχισουμε το αλμιρον αr γιατι τωρα εστρωσε το εντερακι του.το αρχισα μισο μισο κι αρχισαν παλι τα παλια ωσπου αναγκαστηκα και το εκοψα τελειως και του δινω παλι το παλιο,αλλα να παλι οι αναγωγες.

δεν υπαρχει μια λυση και για τα 2?το θεμα ειναι οτι περισοτερο φοβαμαι τα βραδια γιατι το πρωι τον ελεγχω.

συγνωμη αν σας κουρασα αλλα εχω απελπιστει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah είχα κ εγω το ιδιο προβλημα αλλαξα 3 γαλατα ωσπου πηρα το NAN sensitive κ ηρεμησε το στομαχι του παιδιου.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει οπωσδηποτε να πινει almiron?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah είχα κ εγω το ιδιο προβλημα αλλαξα 3 γαλατα ωσπου πηρα το NAN sensitive κ ηρεμησε το στομαχι του παιδιου.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει οπωσδηποτε να πινει almiron?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah είχα κ εγω το ιδιο προβλημα αλλαξα 3 γαλατα ωσπου πηρα το NAN sensitive κ ηρεμησε το στομαχι του παιδιου.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει οπωσδηποτε να πινει almiron?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIAH ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΑΛΑ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ.ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΩΓΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΡΩΤΟΥΣΕΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIAH ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΑΛΑ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ.ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΩΓΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΡΩΤΟΥΣΕΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIAH ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΑΛΑ ΔΙΝΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ.ΑΛΛΑ ΑΝΑΓΩΓΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

ΜΗΠΩΣ ΑΝ ΡΩΤΟΥΣΕΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Αχ!σε καταλαβαινω απολητα.......εμενα η μικρη μου τωρα κατασταλαξε σε γαλα που ειναι 5.5 μηνων.Εμεις για αντιαναγωγικο πειναμε το APTAMIL AR δεν μου εκανε καθολου γουλιες,με αυτα τα γαλατα θελουν προσοχη,καλο ανακατεμα και οχι πανο απο μιση ωρα και πολυ λεω γιατι μετα πηζουν και μετα απο πολλα γαλατα καταληξαμε στο GIGOZ που ειναι ποιο γλυκο απο τα αλλα γαλατα!!Αλλα εμεις που τρωμε και φρουτα αλεσμενα και κρεμουλα η παιδιατρος μου ειχε πει εαν δεν το πεινει παλη μπορεις να βαλεις μια κουταλια κρεμα την δοση δηλ απο το ρυζαλευρο-βανιλια και ετσι τωρα ποια σωθηκα!!Αλλα μην ανχονεσε και εμενα η μικρη τα ιδια εκανε και τωρα σιγα σιγα στρωνη,και πρωπαντον μην πιεζεις το μωρο για γαλα οσο θελει να φαει γιατι ετσι τα κανεις χειρωτερα....εμενα οταν την πιεζα μου εκανε ποιο πολλες γουλιες.Ελπιζω να βοηθησα καπου.Συζητα με την/τον παιδιατρο σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Αχ!σε καταλαβαινω απολητα.......εμενα η μικρη μου τωρα κατασταλαξε σε γαλα που ειναι 5.5 μηνων.Εμεις για αντιαναγωγικο πειναμε το APTAMIL AR δεν μου εκανε καθολου γουλιες,με αυτα τα γαλατα θελουν προσοχη,καλο ανακατεμα και οχι πανο απο μιση ωρα και πολυ λεω γιατι μετα πηζουν και μετα απο πολλα γαλατα καταληξαμε στο GIGOZ που ειναι ποιο γλυκο απο τα αλλα γαλατα!!Αλλα εμεις που τρωμε και φρουτα αλεσμενα και κρεμουλα η παιδιατρος μου ειχε πει εαν δεν το πεινει παλη μπορεις να βαλεις μια κουταλια κρεμα την δοση δηλ απο το ρυζαλευρο-βανιλια και ετσι τωρα ποια σωθηκα!!Αλλα μην ανχονεσε και εμενα η μικρη τα ιδια εκανε και τωρα σιγα σιγα στρωνη,και πρωπαντον μην πιεζεις το μωρο για γαλα οσο θελει να φαει γιατι ετσι τα κανεις χειρωτερα....εμενα οταν την πιεζα μου εκανε ποιο πολλες γουλιες.Ελπιζω να βοηθησα καπου.Συζητα με την/τον παιδιατρο σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Αχ!σε καταλαβαινω απολητα.......εμενα η μικρη μου τωρα κατασταλαξε σε γαλα που ειναι 5.5 μηνων.Εμεις για αντιαναγωγικο πειναμε το APTAMIL AR δεν μου εκανε καθολου γουλιες,με αυτα τα γαλατα θελουν προσοχη,καλο ανακατεμα και οχι πανο απο μιση ωρα και πολυ λεω γιατι μετα πηζουν και μετα απο πολλα γαλατα καταληξαμε στο GIGOZ που ειναι ποιο γλυκο απο τα αλλα γαλατα!!Αλλα εμεις που τρωμε και φρουτα αλεσμενα και κρεμουλα η παιδιατρος μου ειχε πει εαν δεν το πεινει παλη μπορεις να βαλεις μια κουταλια κρεμα την δοση δηλ απο το ρυζαλευρο-βανιλια και ετσι τωρα ποια σωθηκα!!Αλλα μην ανχονεσε και εμενα η μικρη τα ιδια εκανε και τωρα σιγα σιγα στρωνη,και πρωπαντον μην πιεζεις το μωρο για γαλα οσο θελει να φαει γιατι ετσι τα κανεις χειρωτερα....εμενα οταν την πιεζα μου εκανε ποιο πολλες γουλιες.Ελπιζω να βοηθησα καπου.Συζητα με την/τον παιδιατρο σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...