Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φυσιολογικη γεννα μετα απο καισαρικη


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια εχω γεννησει με καισαρικη στο Ελενα υπαρχει περιπτωση να γεννησω φυσιολογικα? εχουν περασει σχεδον 2,5 χρονια απο τοτε που γεννησα με καισαρικη .Γνωριζει καμια σας κανεναν γιατρο που να εχει αναλαβει παρομοιες περιπτωσεις και να εχουν ακουστει και καλα σχολια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαι μεσα στο μυλο μου!!!

Το συζητησα προσφατα με τον γιατρο μου. Μου ειπε οτι τα παντα εξαρτονται απο το ιστορικο της προηγουμενης καισαρικης, και απο την εκβαση της εγκυμοσυνης.

Αλλα ειναι γεννηκα πολυ δυσκολο να αναλαβει καποιος γιατρος στην Ελλαδα φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη

Οταν του ειπα στην Ευρωπη πως το αναλαμβανουν...μου ειπε μη φανταστεις..ειναι πανω κατω το ιδιο ποσοστο...γιατι εκει οι καισαρικες που γινονται ειναι σαφως λιγοτερες, και αφετερου σπανια μετα απο καισαρικη και εκει αναλαμβανουν φυσιλογικο τοκατο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To 1o μου παιδί το γεννησα με καισαρική.

Το 2ο στην κύπρο μετά από 5,5 χρόνια.

Εφόσον έχουν περάσει 2 χρόνια από την πρώτη γέννα, πάμε για Φ.Τ.(είχε πει ο γιατρός μου)

Ξεκινήσαμε φυσιολογικά, αλλά επειδή έχανε παλμους το μωρό, μπήκα επειγόντως για καισαρική μετά από 7 ωρες ωδινών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε μια αναζήτηση στο google με τη λέξη VBAC και θα βρεις πλήθος δημοσιέυσεων και άρθρων σχετικά.

Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν εφαρμόζεται τόσο συχνά, παρόλο που θα έπρεπε, λόγω άγνοιας και φόβου από μέρους των γιατρών.

Υπάρχουν πάντως αρκετόι γιατροί που αναλαμβάνουν τέτοιες περιπτώσεις. Σε ποιά πόλη είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...