Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρο με αλλεργια...Τι τρωει η μαμα?


Recommended Posts

μπουρεκακι εγώ απο γλυκά δεν τρώω τίποτα :( απο ότι κατάλαβα και μου είπες και εσύ τον πειράζει η γλουτένη που έχουν όλα τα αλεύρια οπότε μηλοπιτάκια και κέικ γιόκ!τώρα παράγγειλα αλεύρι χωρίς γλουτένη απο ένα μαγαζί με βιολογικά αλλά έχω ακούσει ότι γενικά συνταγές με αλεύρι χωρίς γλουτένη δεν πετυχαίνουν εύκολα δυστυχώς.Σήμερα έφτιαξα γεμιστά και έφαγα μόνο το ρύζι απο μέσα και δεν τον πείραξε καθόλου βλέννη!γιούπι!μακάρι να ήταν έτσι κάθε μέρα!έχω κλείσει ραντεβού με αλλέργιολόγο στο παίδων Πεντέλης σε απογευματινό ραντεβού 75ευρώ η επίσκεψη!αλλά θα πάω τι να κάνω δεν γίνεται αλλιώς μπας και βγάλουμε άκρη.Πάντως ο μικρός απο τότε που εντοπίσαμε το πρόβλημα τις τελευταίες 15 ημέρες δηλ έχει πάρει παραπάνω βάρος σε σχέση με άλλες φορές τους προηγούμενους μήνες που σημαίνει ότι τον μικρό τον ενοχλούσαν πολλά απο αυτά που έτρωγα και το πρόβλημα έχει τώρα λίγο μειωθεί οπότε πέρνω λίγο κουράγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 725
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπεμπινι να φτιαξεις να τρωως...μην εισαι χαζη...εξαλλου δεν περιμενεις να φουσκωσει η ζυμη για τα μηλοπιτακια...βαζεις και μαγια ;)

επισης υπαρχει ρυζι και μακαρονια χωρις γλουτενη...

εγω σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω σε ομοιοπαθητικο γιατρο για την αλλεργια...να δω τι θα μου πει!

και εμεις σημερα ειμαστε καλυτερα...δοξα το θεο...αρχιζει και ηρεμει το μαναρακι μου...

εφαγα μπροκολο σημερα....ωραιο ηταν.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑ ΣΥΝΕΠΙΝΑΣΜΕΝΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΦΑΓΑΝΕ ΠΙΤΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΨΩΜΙ ΜΕ ΜΕΛΙ.ΧΑΧΑΧΑ.ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΣΧΑ.ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΛΥΠΑΤΣΙ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΙΑ ΗΛΙΘΙΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΤΕΣ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕ ΓΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΜΕΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΗΛΙΘΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ...ΕΓΩ ΤΡΩΩ ΤΩΡΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ,ΠΑΤΑΤΑ,ΚΑΡΟΤΟ,ΡΥΖΙ,ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ,ΡΥΖΟΓΚΟΦΡΕΤΑ,ΚΟΜΠΟΣΤΑ ΑΧΛΑΔΙ,ΧΑΛΒΑ ΣΙΜΙΔΑΛΕΝΙΟ ΚΑΙ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙ.ΣΤΑ ΨΩΜΙΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΟΥΡΤΙ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΨΩΜΙΑ ΕΙΠΕ.Α ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΜΕΛΙ.Ο ΣΙΔΗΡΟΣ ΠΟΥ ΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ ΟΠΟΤΕ ΤΕΡΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟΣ.ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ.ΧΑΧΑ.ΦΘΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης τα λαχανικα πατατες κλπ μπορειτε να τα μαγειρευετε σε πουγγακια απο λαδοκολλα με λιιιγο λευκο κρασακι και αλατοπηπερο, εγω επαιρνα μικρες πατατουλες στρογυλες και τα εκανα ετσι σαν γαρνητουρα για το ψητο κοτοπουλακι αμου.

Κοριτσια δεν χρειαζετε να τρωτε νεροβραστα θελει λιγη φαντασια..να τρωμε και εμεις σαν ανθρωποι.

Επισης με το αλευρη χωρις γλουτενη να φτιαξεις στρουντελ, φηλαδη ανοιξε λεπτο φυλλο και καντο ρολο με μηλα και σταφιδες και μαυρη ζαχαρη , βαλε πανω λιγη αχνη και κανελλα και γινετε μουρλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....εμεις μετα απο μερες ειμαστε καλυτερα οσον αφορα τις καουρες ομως σημερα ειχε παλι αιμα...το πρωι...εφαγα μπροκολο χθες αλλα ρε γαμωτο εχω ξαναφαει και δεν τον ειχε πειραξει....τι να πω πια!!!

οποτε παει και το μπροκολο :( κριμα ρε γαμωτο και μου αρεσε παρα πολυ!!!και εχει και πολλες βιταμινες....

αχ!!!!!!!!δε ξερω σκεφτομαι να παω να του κανω και μια εξεταση αιματος για ν δω τον αιματοκριτη του...

αυτα τα νεα μας....φιλακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!

Δε μιλαω γτ στενοχωριεμαι...Κ αισθανομαι κ χαζη που δυσανασχετισα στην αρχη...

Εσεις γμτ δεν τρωτε τπτ.... :(

Τι να πω>>???Πως να βοηθησω???

Ιδεες για γλυκα ισως...

Σημερα εφτιαξα μεθυσμενα!(με λουκουμι)

Πολυ ευκολα!Θελετε συνταγη?

Επισης ξερω ενα ζυμαρακι για μηλοπιτακια...Η αρχικη συνταγη εχει 4κουταλιες γιαουρτι αλλα....αν το αντικαταστισουμε με λιγο μαργαρινη κ νερο...Νομιζω παλι μια χαρα θα ειναι...

Ταχινι δεν τρωει καμια σας??

Σταφιδες???

Παστα φλωρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 ποτηρι ταχινι διαλυμενο σε ενα ποτηρι ζεστο νερο,2 βανιλιες,1 πορτοκαλι πολτοποιημενο ,ξυσμα ,σταφιδες ,καρυδια προαιρετικα ,1 1/2 ποτηρι ζαχαρη ,μισο κιλο αλευρι που φουσκωνει μονο του και 2 κουταλιες της σουπας κανελα και γινεται μια σουπερ ταχινοπιτα την εκανα χτες και θα την ξανακανω αυριο ,μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πεινασμενες μανουλες και μη! :P:)

αναστασια μου μη στεναχωριεσαι βρε....να μπαινεις να μας λες συνταγες και κανα αστειο να μας φτιαχνεις το κεφι :) τη συνταγη την θελω...τωρα για το ταχινι εγω δεν τρωω τον πειραζει,σταφιδες δεν μου αρεσουν :x:x:x ...η παστα φλωρα δεν ξερω τι εχει μεσα...γραψε την συνταγη και βλεπουμε ;)

το μεσημερι λοιπον που ειχα λιγη ησυχια σκεφτομουνα γιατι ο μικρος ειχε αιμα το πρωι στα κακα του,οπως ειπα και πιο πριν το μπροκολο το εχω φαει πανω απο 3 φορες και ποτε δεν μου ειχε κανει αιμα...σκεφτηκα λοιπον οτι χθες αλλαξα μαρκα στο βιταμ μου και εφαγα 4 φεταρες ψωμι με βιταμ και μαρμελαδα :blush::blush::blush: και αναρωτιεμαι μηπως τελικα τον πειραξε αυτο...εφαγα λοιπον και σημερα για να δω αν θα εχει και αυριο αιμα...αχ!!!!!μακαρι να ηταν το βιταμ :woohoo: :blush:

αυτα απο μας....φιλακια συμπασχουσες :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑΚΙ ΜΟΥ ΧΤΕΕΣ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΑΤΡΟ.ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΕ ΑΛΛΕΡΦΙΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΟΧΙ ΒΙΤΑΜ.ΚΑΝΕΝΑ...ΟΥΤΕ ΜΠΡΟΚΟΛΑ...ΟΥΤΕ ΚΑΡΥΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΩ ΤΙΣ ΩΡΑΙΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

ΟΥΤΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΛΕΜΟΝΙ ΑΠΙΟ ΜΗΛΟ Η ΑΧΛΑΔΙ.Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΚΟΜΠΟΣΤΑ ΑΧΛΑΔΙ.ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΛΙΝΤΛ.ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΑΙΜΑ.ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕ Η ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Η ΤΟ ΚΡΕΜΜΥΔΑΚΙ ΤΟ ΦΡΕΣΚΟ.....ΚΡΙΜΑ...ΑΝΤΕ.ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΤΣΙΚΙ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ ΣΤΗ ΓΑΣΤΡΑ ΧΩΡΙΣ ΛΕΜΟΝΙ,ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΟΝΟ ΑΛΑΤΙ...ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ...Α.ΠΗΡΑ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΟ ΑΡΧΙΣΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera!!!

Λιτσα τρελενομαι για ταχινι κ θα την φτιαξω οπωσδηποτε! :)

Γιωτακι μου.παρε μεθυσμενα:

-2κσ ινδοκαρυδο,

-1φαριναπ,

-1φλ τσ ηλιελαιο ή σησαμελαιο,

-2/3φλ τσ κρασι(λευκο) ή ρετσινα.

Λουκουμια κ αχνη ζαχαρη για πασπαλισμα!

Ανακατευεις τα πρωτα,βαζεις μεσα τα λουκουμια,ψηνεις μεχρι να ροδισουν σε μετριο φουρνο.Αφηνεις να κρυωσουν 20λ κ πασπ. με αχνη!

Η παστα φλωρα:

-1φλ τσ. βιταμ

-2 αυγα

-1φλ τσ ζαχαρη

-1,5 κ.γλ μπεικιν

-2κσ κορν φλαουρ

350γρ(περιπου) αλευρι!

το βαζεις σε ταρτιερα κρατωντας λιγη ζυμη για να διακοσμησεις απο πανω.

στρωνεις πανω στο ζυμαρακι οτι μαρμελαδα θελεις κ στολιζεςι με λωριδες απο ζυμη!

μετριος φουρνος περιπου 35 λεπτα!

(προσοχη!βαλτε ταψι απο κατω μη χυθει η μαρμελαδα κ γινει ο φουρνος ..πωπος!!!)

Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μανούλες και καλή Ανάσταση να έχουμε!Αναστασία πολύ ωραίες οι συνταγ'ες σου αλλά εγώ δεν κάνει να φάω ούτε αυγά ούτε βιτάμ ούτε αλεύρι,χα,χα!tselnikas και εγώ τα ίδια κατσικάκι χωρίς λεμόνι χωρίς τίποτα σε καταλαβαίνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΛΑΙΚΗ.ΩΡΑΙΕΣ ΟΙ ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΤΙΜΗΣΩ.....ΚΛΟΥΥΥΥΥΨ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΠΗΡΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛ0ΥΣ.ΜΕΛΙΤΖΑΝΟΣΑΛΑΤΑ ΜΕ ΦΕΤΟΥΛΑ,ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ ΚΑΙ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΜΕ ΣΚΟΡΔΟ,ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ ΚΑΙ ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΑΙΝΤΑΝΟ.ΤΙ ΚΑΛΑ....ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΑΛΑΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ...ΟΥΤΕ ΑΝΗΘΟ,ΟΥΤΕ ΜΑΙΝΤΑΝΟ..ΓΡΡΡΡΡΡΡΡΡ..,ΠΕΜΠΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΓΕΙΡΙΤΣΑ ΕΜΕΙΣ ΤΙ?ΠΑΛΙ ΚΑΤΣΙΚΙ?ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.ΑΠΟ ΛΙΝΤΛ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΧΤΕΣ ΤΟΥΡΤΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΑΧΧΧΧΧΧΧΧ,ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ ΧΩΡΙΑΤΙΚΑ ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,ΧΑΜΠΟΥΡΓΚΕΡ ΚΛΠ ΚΛΠ...ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΣ ΠΡΩΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ..ΕΓΩ ΑΠΟ ΛΑΙΚΗ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ.ΘΕΛΩ ΜΕΘΥΣΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......... :P:P ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΧΟΥΜΕ,ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ.ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΟΥΜ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ.......ΧΑΧΑΧΑ....ΤΩΡΑ ΤΡΩΩ ΠΡΩΙΝΟ ΣΚΕΤΟ ΨΩΜΙ.ΜΟΥΤΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselnikas κατσικακι αυριο με πατατες στο φουρνο σκετα!εγω ουτε ψωμι,κλαψ και ειμαι και ψωμου γαμωτο!γι'αυτο οσες μπορειτε να φατε φατε τωρα που μπορειτε χα,χα,χα!φιλακια σε ολες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Πατσυ με επνιξες με το.....υπεροχο πρωινο σου!!!χαχαχαχαχαχ

ΨΩΜΙΙΙΙΙ???? :laugh: :laugh: :laugh:

Αχ κοριτσαρες μου...Τι φαση εχουμε!!!

Τρεχουν τα σαλια μας οταν βλεπουμε σοκολατες,τυρια κλπ...!!!!!

Μαρακι μου να παρεις αλευρι χωρις γλουτενη οπωσδηποτε!

Οι συνταγες που εγραψα(ειδικα τα μεθυσμενα) δεν εχουν ιδιαιτερο φουσκωμα...Θα πετυχουν μια χαρα!Κ οπου βιταμ βαζε ηλιελαιο ή λιγοτερο ελαιολαδο!Αντε γτ εγινες φτερο στον ανεμο!!!Σε λιγο θα σε παιρνει αγκαλια το νινακι σου!!! :P :laugh:

Γιωτακι μου :kiss: !!

Φιλια σε ολεεες!!!Καλο ......φαγοποτι!καλα ντε πλακιτσα!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ.ΘΑ ΤΟ ΚΑΨΟΥΜΕ ΡΕ!!!ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΜΠΕΚΡΟΥΛΙΑΣΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΗ ΜΟΥ.ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑ.ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia θα το πάρω σίγουρα το αλεύρι να φτιάξω τα μεθυσμένα μπας και φάω και κανένα γλυκό!tselnikas και εγώ πολυβιταμίνες παίρνω αλλιώς θα με πάρει ο αέρας!χα,χα,χα!και να φανταστείτε κορίτσια το σπίτι μας είναι ήδη γεμάτο απο κουλουράκια σπιτικά που μοσχοβολάνε και εγώ τα κοιτάω απο μακριά!καλή Ανάσταση κορίτσια να χαίρεστε τα μπεμπάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μανούλες συμπάσχουσες και χριστός ανέστη!Κυριακή ξημέρωμα κορίτσια έπαθα μεγάλη νήλα.Με έπιασε μια τρεμούλα μετά τον θηλασμό του μικρούλη μου στις 4 το πρωί μια ζαλάδα και με έλουσε κρύος ιδρώτας!τα χρειάστηκα τόσο πολύ!κατάλαβα ότι μάλον είναι απο την πείνα μου ε και δεν άντεξα και έφαγα κάτι φρυγανάκια!αυτό ήταν ο μικρός αίμα το πρωί,βλέννη συνέχεια και το βράδυ και κολικούς!αισθάνθηκα τέτοιες τύψεις που έκλαιγα συνέχεια για το κακό που του έκανα αλλά και εγώ κόντψα να πέσω κάτω απο την πείνα.Άντε να πάμε σε διατροφολόγο στις 14 του μήνα μπας και βγάλουμε λίγο άκρη σιγά σιγά.Εσείς τι κάνετε;tselnikas τι έφαγες τελικά Κυριακή του Πάσχα;μπουρεκάκι συνήλθατε λίγο πολύ χαίρομαι.Γειά σου βρε Αναστασία μου με τις ωραίες συνταγές φάτε μάτια ψάρια που λένε....άντε κορίτσια που χαθήκατε ελπίζω να μην σας έπεσε βαρύ το αρνί χα,χα,χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πεινασμενες μανουλες και χρονια πολλα :P :laugh: :) ...κανουμε και λιγο πλακα γιατι αλλιως παει!

αχ!!!!!!!!στο σπιτι υπαρχουν 3 τσουρεκια εκ των οποιων τα δυο ειναι με σοκολατα του τερκενλη και το ενα κανονικο,2 αυγα σοκολατενια,ατελειωτα σπιτικα κουλουρακια,ατελειωτα σοκολοτακια και απλα τα κοιταωωωωωωω :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και το χειροτερο ειχε γενεθλια χθες ο αδελφος μου και κοψανε τουρτα παγωτο...περιττο να σας πω οτι μου τρεχανε τα σαλια...τρελονομαι για καθε ειδους παγωτο....τουλαχιστον ετρωγα γρανιτα :blush:

εμεις ειμαστε σχετικα καλα...αυριο θα παρω τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου στον ομοιοπαθητικο...μπας και δουμε κανα φως στο τουνελ...

μπεμπινι μου φαε κατι γιατι δεν θα την παλεψεις και πολυ ετσι....

ελπιζω να ερθουν καλυτερες μερες!

αναστασια μου :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: σε σενα και στην τσαχπινα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!

Κορμαααρες μου!!!φτερα στον ανεμο! :laugh: :laugh: :P:P

ας μην συζηταμε τι υπηρχε στο σπιτι κ τι ΔΕΝ φαγαμε :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μαρακι τι ειχαν τα παξιμαδακια???Απο το αλευρι τους???

Εσυ θα εισαι η βασιλισσα της παρεςας κατηγοριας φτερου!!! :laugh:

Παρε αμεσα αλευρι χωρις γλουτενη!

Επισης...Μηπως δεν ειναι κολικοι??μηπως απλά εχει τα νευρακια του ή νυσταζε??Πως καταλαβες οτι ποναει?

Πατσυ ελπιζω να μην το παρακανες με την...πολυβιταμινη σου!!!

Γιωτακι μου να μας πεις λετομερειες οταν πας!!!

αληθεια,ο μεγαλος σου ο γιος πως ειναι με το μωρο?

Κοριτσια...Εχω ορεξη για αλκοολ!!!Μη φανταστειτε μπεκροκανατιασμα( :P ) αλλα...Ηπια 1 μπυρα το σαββατο κ μισο κρασακι την Κυριακη!!!

Νιωθω πως το ριχνω εξω!! :P:P

Αντε!Πειτε νεακια σας!!!Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω Αναστασια εκανες τρελα γλεντια!!!!!

Κοριτσακια μου σορυ αλλα εγω ειμαι πολυ χαρουμενη...γιατι ξεπερναμε την αλλεργια σηγα σηγα...

Εφαγα γλυκο πορτοκαλη και μονο του ροζισε τον πισινο...γιουπι...

Μετα λυπης μου θα λεω οτι πολυ συντομα θα εγκαταλειψω αυτην την ενοτητα!!!

Αχ μακαρη τον Ιουνιο που θα παμε...γιατι νε μεν χρονιζουμε 26/05 αλλα ραντερου μας εκλεισαν 22/06 να μας πουνε οτι τουλαχιστον απο τις τροφικες αλλεργιες καθαρησαμε.

Επισης ολο ξεχναω να σας πω...οταν τρωτε κατη και παντα εξαρτατα απο το προιον αυτο παραμενει στον οργανισμο σας απο 48 ωρες εως 2 ευδομαδες..οποτε μην νομιζετε οτι κατι που φαγατε σημερα η χτες πχ πειραζει τα μωρα σας...περιμενετε τουλαχιστον 48 ωρες για να δειτε αντιδρασεις, και εγω δεν το ηξερα..προσφατα το εμαθα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cesilia τώρα με μπέρδεψες έτσι δεν θα καταλάβω ποτέ τι τον πειράζει...τσπ

Αναστασία κολικοί ήταν τους έχει κάνει άπειρες φορές δυστυχώς το αλεύρι τον πείραξε :( πήρα ρυζάλευρο αλλά δυστυχώς κορίτσια ψωμί δεν γίνεται ψήθηκε απο έξω και μέσα ωμό :blink: αν ξέρει καμία συνταγή με ρυζάλευρο για αρτοπαρασκευαστή θα με σώσει γιατί κάποιες που βρήκα στο internet δεν πετυχαίνουν :blush::) Αναστασία μέθυσες πάλι ε;χα,χα :)

μπουρεκάκι τούρτα παγωτό ε;μου τρέχουν τα σάλια..πάνε τα παγωτά φέτος κλάψ! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helloooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πηρα τηλεφωνο σημερα να κλεισω για ραντεβου και θα ανοιξει απο πεμπτη :angry::( ....οποτε στην αναμονη!

αναστασια μου καλα τα πανε δεν εχω παραπονο...δεν ζηλευει...τουλαχιστον οχι ακομα...τον φιλαει,τον περνει αγκαλια,τον χαιδευει...ολα καλα προς το παρων.....

σες συνηθως μια τροφη αν το πειραξει ενα μωρο το πολυ μεχρι 3 μερες φαινεται...απλα κανει να φυγει απο τον οργανισμο του μεχρι και 4 βδομαδες...οποτε θελει προσοχη...εγω εκει εχω χασει λιγο την μπαλα μιας και ειναι πολλα αυτα που τον ενοχλουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI KANETE KOΡΙΤΣΑΡΕΣ?ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΟΛΟ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΙΛΑ.ΣΤΑΙΜΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΦΑΣ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΤΙ ΚΙΛΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ?ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ?ΛΟΙΠΟΝ.ΕΦΑΓΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΚΑΤΣΙΚΙ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ.ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ ΚΑΤΣΙΚΙ ,ΜΑΖΕΨΕ ΚΙ ΟΛΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΑΓΑ.ΜΟΥ ΦΕΡΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΦΡΟΥΙ ΓΛΑΣΕ ΑΧΛΑΔΙ.ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΧΛΑΔΙ ΣΤΟ ΣΙΡΟΠΙ.ΤΑ ΕΧΩ ΤΣΑΚΙΣΕΙ.ΑΠΟ ΠΟΤΟ,ΝΕΡΟ,ΧΥΜΟΣ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΕΣ.ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ.ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ,ΤΑ ΓΛΥΚΑ ,ΤΙΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ.ΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΦΙΛΕΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΟΥΠΑ(Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ)ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΡΥΖΙ ΚΑΙ ΚΑΡΟΤΟ.ΜΟΝΟ ΑΛΑΤΙ ΦΥΣΙΚΑ.ΕΧΩ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΨΩΜΙ.ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΙΜΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ..ΟΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΜΕΛΙ ΠΙΑ,ΟΥΤΕ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ,ΟΥΤΕ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ.ΑΧ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΕΟΚΕΙΤ.ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΥΠΟΜΟΝΗ.12 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΡΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΗ Ν; ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΑΙΜΑΡΓΗ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΛΥΓΙΖΩ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΦΑΓΑ.ΤΙΠΟΤΑ.ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΓΛΕΙΨΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΑΠΛΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΚΙ ΑΛΛΟ.ΦΙΛΑΚΙΑ...ΜΕΘΥΣΜΕΝΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ,ΜΕΛΙΤΖΝΕΣ,ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ,ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ,ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑΑ,ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ,ΓΛΥΚΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΩΩΩΩ.ΣΑΛΤΣΟΥΛΕΣ ΜΟΥ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑ.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑ.ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΜΕ....ΛΥΓΙΖΩ...Η ΚΟΙΛΙΟΔΟΥΛΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...