Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

EYAKI1234 έγραψε:

να σου ζησει, σαν τα ψηλα βουνα να ειναι γερος και δυνατος...υπομονη καρδουλα μου κανε και μην ξεχνας σε θελει δυνατη τωρα διπλα του ο μπεμπακος σου....δεν θα καταλαβεις πως θα περασει ο καιρος που χρειαζεται να ανναρρωσει γιατι ο ''κυριος'' μας ηταν βιαστικος και ηθελε να βγει να γκομενισει χαχαχαχα..για να σοβαρευτω λιγο τωρα!!! (ξερουμε οτι το παιδι μας πασχει απο συγγενη καρδιοπαθεια)τι ειναι αυτο δηλαδη κατι κληρονομικο- συγγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι ασχετη, και θελω να ειμαι ενημερη.
οχι δεν ειναι κληρονομικο , απο οσο μπορω να παω πισω ,αλλα μαλλον οχι και οι εμβρυοκαρδιολογοι μας ειπαν οταν εγινε η διαγνωση (στην 21 εβδ. κατα την αμνι/ση) οτι ειναι μαλλον τυχαιο γεγονος.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας!

Εμεις προχωραμε αργα και σταθερα μερα με τη μερα !

Εχουμε ακομη ομως δρομο μπροστα μας!

Φιλια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει το μωράκι σας!!!!!!!!! Να είναι γερό και δυνατό και η Παναγία να το προστατεύει!!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι γρήγορα να πάτε και στο σπιτι σας και να ζήσετε την ευτυχία σας!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα σου ζήσει το αγοράκι σου , είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα τον έχετε κοντά σας!!!

Κι εμένα η μαμά μου με γέννησε πρόωρα στις 32 εβδομάδες πριν από 24 χρόνια και τώρα... περιμένω το εγγονάκι της!!!

Σου εύχομαι λοιπόν κι εσύ να δεις μια μέρα το γιο σου με το γιό του αγγαλιά και όλα τα άγχη που τώρα έχεις να είναι μια μακρινή ανάμνηση!Σας στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια εγώ και το μωράκι μου και περιμένουμε νέα σας για την άφιξή σας στο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silber έγραψε:

Γεια σας !

Εχω καιρο να γραψω!

Ενω βρισκομουν στην 35 w ο γυναικ. διεγνωσε στον υπερηχο εμβρυικες ταχυπαλμιες και μμου εκανε εισαγωγη στο νοσ/μειο στις 16/01/10.

Στις 23/01/10 και ενω ημουν ακομη στο νοσ/μειο παρασκευη 21:45 σπασαν τα νερα και Σαββατο πλεον 00:05 γεννησα με καισαρικη τον γιο μου 2160 gr.

Ολα εγιναν τοσο γρηγορα που δεν προλαβα να καταλαβω σχεδον τιποτα.

Πηρα τηλ. τον συζυγο και την αδελφη μου ,μετα μου εβαλαν καρδιοτοκογραφο ξυρισμα κ.τ.λ. και με μετεφεραν στην αιθουσα τοκετων.Εκει μου εβαλαν ορους και περιμεναμε εως 11:45 ,μετα πηγαμε στο χειρουργειο με τον ειδικευομενο γιατρο την μαια και την αναισθησιολογο μου εβαλαν καθετηρα(πριν την επισκληριδιο, πονος οχι αστεια,αν τον εβαζαν μετα δεν θα καταλαβαινα τιποτα αλλα .....)και μετα εγινε η ναρκωση.

Σε λιγο αφου ειχε γινει ολη η προετοιμασια ηρθε ο γιατρος μου μαζι με τον νεογνολογο και τον παιδοκαρδιολογο (ξερουμε οτι το παιδι μας πασχει απο συγγενη καρδιοπαθεια)και ξεκινησαμε!

Λιγο μετα ακουσα ενα αχνο και παραπονεμενο κλαμα, ακομα ηχει στα αυτια μου.....δεν περιγραφεται με λογια αυτο!

Μου τον εδειξαν για ενα λεπτο και μετα πηγε στην ΜΕΝΝ για εξεταση.

Τωρα 3 εβδ. μετα ειμαστε ακομη στην ΜΕΝΝ με καποια προβληματα αλλα ελπιζω συντομα να γυρισουμε σπιτι

Να σας ζησει ο μπεμπουλης σας!!!!!

Συντομα στο σπιτακι σας ευχομαι!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι σου.και εγω περιπου σε αυτην την εβδομαδα γεννησα και ολα ηταν ενταξει.μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα.τα πρωορακια ειναι πολυ δυνατα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silber να ζου ζησει το αγγελουδι σου και να ειναι παντοτε γερο!!

να μην στεναχωριεσαι και ολα θα πανε καλα.

ηταν και ο δικος μου στην μενν ενα μηνα και ξερω πως ειναι..ολα θα αντιμετωπιστουν και θα γυρισει στο σπιτακι σας,στην αγκαλια σου.

να εχεις θαρρος και να το δινεις στο μωρακι σου.

ετσι εκανα κι εγω καθε φορα που το επισκεπτομουν αχχχ τι μου θυμησες τωρα......

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να σας πανε καλα και το μωρακι σας να βγει γρηγορα και να ειναι παντοτε καλα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΣΑΣ , ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ , ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!! ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ! ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΟΝΕΙΡΕΥΤΕΙ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει! Χαίρομαι πολύ που γυρίσατε όλοι σπίτι! Εύχομαι να είναι πάντα γερό και ευτυχισμένο το αγοράκι σου και να αντιμετωπιστεί το θέμα της καρδούλας όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και ανώδυνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...