Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας !

Εχω καιρο να γραψω!

Ενω βρισκομουν στην 35 w ο γυναικ. διεγνωσε στον υπερηχο εμβρυικες ταχυπαλμιες και μμου εκανε εισαγωγη στο νοσ/μειο στις 16/01/10.

Στις 23/01/10 και ενω ημουν ακομη στο νοσ/μειο παρασκευη 21:45 σπασαν τα νερα και Σαββατο πλεον 00:05 γεννησα με καισαρικη τον γιο μου 2160 gr.

Ολα εγιναν τοσο γρηγορα που δεν προλαβα να καταλαβω σχεδον τιποτα.

Πηρα τηλ. τον συζυγο και την αδελφη μου ,μετα μου εβαλαν καρδιοτοκογραφο ξυρισμα κ.τ.λ. και με μετεφεραν στην αιθουσα τοκετων.Εκει μου εβαλαν ορους και περιμεναμε εως 11:45 ,μετα πηγαμε στο χειρουργειο με τον ειδικευομενο γιατρο την μαια και την αναισθησιολογο μου εβαλαν καθετηρα(πριν την επισκληριδιο, πονος οχι αστεια,αν τον εβαζαν μετα δεν θα καταλαβαινα τιποτα αλλα .....)και μετα εγινε η ναρκωση.

Σε λιγο αφου ειχε γινει ολη η προετοιμασια ηρθε ο γιατρος μου μαζι με τον νεογνολογο και τον παιδοκαρδιολογο (ξερουμε οτι το παιδι μας πασχει απο συγγενη καρδιοπαθεια)και ξεκινησαμε!

Λιγο μετα ακουσα ενα αχνο και παραπονεμενο κλαμα, ακομα ηχει στα αυτια μου.....δεν περιγραφεται με λογια αυτο!

Μου τον εδειξαν για ενα λεπτο και μετα πηγε στην ΜΕΝΝ για εξεταση.

Τωρα 3 εβδ. μετα ειμαστε ακομη στην ΜΕΝΝ με καποια προβληματα αλλα ελπιζω συντομα να γυρισουμε σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νεα μανουλα,ευχομαι γρηγορα να γυρισετε και οι 3 στο σπιτακι σας!!!!!!σε περιμενουν μεγαλες χαρες αλλα και μικρα αγχοι!!!!να ειναι υγιεις και ευτυχισμενος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να το χαιρεσαι καλη αναρωση σου ευχομαι γλυκια μου και γρηγορα ολη η ταλαιπωρια του μωρου και η δικη σου να γινουν μια μακρινη αναμηνση!!!!!!!!!φιλακια στον πριγκηπακο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου να σας ζήσει το αγοράκι σας!!!!!!Εύχομαι σύντομα να γίνει καλά και να τον πάρετε στο σπιτάκι σας!!!!!

Καλή λοχεία και να μη στενοχωριέσαι!!!!!όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει ο μικρος σας...ευχομαι γρηγορα να αναρρωσει και να βρεθει και παλι στην αγκαλιτσα σου...πολλα φιλια :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει, σαν τα ψηλα βουνα να ειναι γερος και δυνατος...υπομονη καρδουλα μου κανε και μην ξεχνας σε θελει δυνατη τωρα διπλα του ο μπεμπακος σου....δεν θα καταλαβεις πως θα περασει ο καιρος που χρειαζεται να ανναρρωσει γιατι ο ''κυριος'' μας ηταν βιαστικος και ηθελε να βγει να γκομενισει χαχαχαχα..για να σοβαρευτω λιγο τωρα!!! (ξερουμε οτι το παιδι μας πασχει απο συγγενη καρδιοπαθεια)τι ειναι αυτο δηλαδη κατι κληρονομικο- συγγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι ασχετη, και θελω να ειμαι ενημερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει κοπελα μου!!!ευχομαι ολα να ξεπεραστουν κ με το καλο να πατε στο σπιτακι σας!!!!ο Θεος κ η Παναγιτσα διπλα σας..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΕΧΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ Ε???

ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ Η ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ 11 ΗΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΜΟΝΑΔΑ. ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 1950.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΕΠΗ ΤΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ψυχουλα μου να σου ζησει.σε καταλαβενω πως νιωθεις γιατι κ εγω οταν γεννησα μου τον κρατησαν στην νεογνολογικη κλινικη για 20 ημερες.με το καλο να παρεις το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει και εύχομαι να φύγει γρήγορα γρήγορα καθετί που σας ανησυχεί, να μπορέσετε να το χαρείτε όπως πρέπει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει κοπέλα μου!!!Γερός και καλότυχος να'ναι ο μικρούλης...!

Εύχομαι σύντομα να κρατήσεις αγκαλίτσα το μικρούλι σου χωρίς άλλα προβλήματα!!!

Υγεία σε όλους σας εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει!!!

Έυχομαι να περάσει τις δυσκολίες το συντομότερο και να είναι πάντα γερός!!!

Να τον καμαρώσετε όπως επιθυμεί!!!

Σε σκεφτόμουν αυτόν τον καιρό και συγκεκριμένα χθες.

Θυμόμουν την περίπτωση σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει το μωρακι σας!!! :woohoo: και μην αγχωνεσε καλη μου ολα καλα θα πανε και σε λιγες μερουλες θα εισαστε ολοι μαζι σπιτακι σας!!!! :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κουκλίτσα μου και σύντομα να έρθει στο ζεστό του σπιτάκι και στην γλυκια αγκαλίτσα σου!

Όλες οι ευχές μου μαζί σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...