Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΥΓΡΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ 39 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑ ΤΗΝ ΦΩΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ!!

ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΗ ΠΙΕΣΗ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΓΕΝΝΗΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ!!ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΕΝΟΙΩΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΦΕΥΓΕ ΑΡΚΕΤΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΥΓΡΩΝ!!ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΙΑΠΥΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΥΓΡΑΝΘΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΣΩΡΟΥΧΟ ΜΟΥ!!ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΣΩΡΟΥΧΟ 3 ΦΟΡΕΣ!!ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΣΑ ΥΓΡΑ????ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΡΟΗ ΤΟΥΣ Η ΟΧΙ??ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ Η ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ μου, εγώ γέννησα νε καισαρική κι έτσι δεν γνωρίζω, όμως γνώμη μου είναι να επικοινωνήσεις αμέσως με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ μου, εγώ γέννησα νε καισαρική κι έτσι δεν γνωρίζω, όμως γνώμη μου είναι να επικοινωνήσεις αμέσως με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ μου, εγώ γέννησα νε καισαρική κι έτσι δεν γνωρίζω, όμως γνώμη μου είναι να επικοινωνήσεις αμέσως με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, Βικάκι αν και πιστεύω ήδη θα το έχεις κάνει τόση ώρα... Δεν υπάρχει συνεχόμςνη ροή στη ρήξη υμένω όπως λέγεται, και ειδικά αν η ρωγμή του σάκου με το αμνιακό υγρό έχει γίνει ψηλά στην κοιλιά, τότε θα νιώθεις τη ροή όταν πιέζεις την κοιλιά σου ή σκύβεις... Αν το ...σκίσιμο του σάκου ήταν χαμηλά, τότε θα είχες μεγλαύτερη ροή και πιθανώς συνεχόμενη, ενώ το ...περιεχόμενό της (το αμνιακό υγρό) θα α΄δειαζε πολύ γρηγορότερα...

Να ξέρεις πάντως ότι είναι διαφανές σαν υγρό, καθόλου παχύρευστο και μυρίζει κάπως σαν... σπέρμα...

Ελπίζω να έχεις έναν ομαλό και ανώδυνο... τοκετό!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, Βικάκι αν και πιστεύω ήδη θα το έχεις κάνει τόση ώρα... Δεν υπάρχει συνεχόμςνη ροή στη ρήξη υμένω όπως λέγεται, και ειδικά αν η ρωγμή του σάκου με το αμνιακό υγρό έχει γίνει ψηλά στην κοιλιά, τότε θα νιώθεις τη ροή όταν πιέζεις την κοιλιά σου ή σκύβεις... Αν το ...σκίσιμο του σάκου ήταν χαμηλά, τότε θα είχες μεγλαύτερη ροή και πιθανώς συνεχόμενη, ενώ το ...περιεχόμενό της (το αμνιακό υγρό) θα α΄δειαζε πολύ γρηγορότερα...

Να ξέρεις πάντως ότι είναι διαφανές σαν υγρό, καθόλου παχύρευστο και μυρίζει κάπως σαν... σπέρμα...

Ελπίζω να έχεις έναν ομαλό και ανώδυνο... τοκετό!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, Βικάκι αν και πιστεύω ήδη θα το έχεις κάνει τόση ώρα... Δεν υπάρχει συνεχόμςνη ροή στη ρήξη υμένω όπως λέγεται, και ειδικά αν η ρωγμή του σάκου με το αμνιακό υγρό έχει γίνει ψηλά στην κοιλιά, τότε θα νιώθεις τη ροή όταν πιέζεις την κοιλιά σου ή σκύβεις... Αν το ...σκίσιμο του σάκου ήταν χαμηλά, τότε θα είχες μεγλαύτερη ροή και πιθανώς συνεχόμενη, ενώ το ...περιεχόμενό της (το αμνιακό υγρό) θα α΄δειαζε πολύ γρηγορότερα...

Να ξέρεις πάντως ότι είναι διαφανές σαν υγρό, καθόλου παχύρευστο και μυρίζει κάπως σαν... σπέρμα...

Ελπίζω να έχεις έναν ομαλό και ανώδυνο... τοκετό!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως σου γράφουνε και στα προηγούμενα μηνύματα, μάλλον 'σπάσανε τα νερά'.

Θυμάμαι πως η γυναικολόγος μου,είχε πεί πως ακόμη και η μικρή ποσότητα προμηνύει γέννα και να την ειδοποιήσω αμέσως.

Έυχομαι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως σου γράφουνε και στα προηγούμενα μηνύματα, μάλλον 'σπάσανε τα νερά'.

Θυμάμαι πως η γυναικολόγος μου,είχε πεί πως ακόμη και η μικρή ποσότητα προμηνύει γέννα και να την ειδοποιήσω αμέσως.

Έυχομαι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως σου γράφουνε και στα προηγούμενα μηνύματα, μάλλον 'σπάσανε τα νερά'.

Θυμάμαι πως η γυναικολόγος μου,είχε πεί πως ακόμη και η μικρή ποσότητα προμηνύει γέννα και να την ειδοποιήσω αμέσως.

Έυχομαι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΛΑΚΑ-ΠΛΑΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΒΙΚΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ....ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΟΤΕΡΑ...

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ! να μας ζήσει:lol: :woohoo: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΛΑΚΑ-ΠΛΑΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΒΙΚΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ....ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΟΤΕΡΑ...

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ! να μας ζήσει:lol: :woohoo: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΛΑΚΑ-ΠΛΑΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΒΙΚΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ....ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΟΤΕΡΑ...

ΑΝΤΕ ΒΡΕ ! να μας ζήσει:lol: :woohoo: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά αυτό έλεγα στον άντρα μου.. Γλίτωσα όλο το άγχος των πρώτων χοριακων!! Ο οποίος αφού βγήκα από τον γιατρό, καμιά ώρα μετά με κοίταξε όλο απορία και μου είπε "δηλαδή είσαι έγκυος" 😂😂😂
    • Και μένα στην 6η Ακουγόταν αχνά και μου είχε πει να πάω σε 10 μέρες για να την ακούσω δυνατά κ να την ευχαριστηθώ 😂 Σκέψου πόσο θετικό είναι που «έφαγες» ήδη τις πρώτες εβδομάδες που περνάνε βασανιστικααα αργα μέχρι τον πρώτο υπέρηχο!! Ούτε θα καταλάβεις ποτε θα πας για αυχενική 🥰 Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! 
    • Κορίτσι μου... Λοιπόν... Θα σου μιλήσω μέσα από την καρδιά μου ως άτομο με ιστορικό διατροφικής διαταραχής. Ορθορεξια, νευρικη βουλιμία και παραλίγο νευρική ανορεξία. Και μάλιστα πριν πολύ λίγα χρόνια. Ως ένα άτομο υστερικό με το γυμναστήριο και τη διατροφή (εξ ου και η διαταραχή) μετά τη βιοχημική και την παλινδρομη παράτησα τα πάντα. Φοβόμουν να γυμναστώ μην συλλάβω και κάνω κακό στο μωρό. Η εγκυμοσύνη προχωρούσε και εγώ μέσα σε όλο το άγχος που γράφω παραπάνω στην Girly, αγχωνομουν και για τα κιλά. Άκουγα διάφορα, κυρίως ότι στο τέλος βάζεις τα κιλά αέρα κλπ. Τα πολλά κιλά τα έβαλα στο δεύτερο τρίμηνο λοιπόν, και στο τέλος δεν έβαλα σχεδόν τίποτα!! Σύνολο 14 κιλά τρώγοντας ο,τι πραγματικά μου έλειψε τόσα χρόνια με αυστηρές διατροφές που έκανα. Βέβαια το άγχος άγχος!! Όταν γύρισα σπίτι από το μαιευτήριο είχα χάσει ήδη τα 7 κιλά. Μέχρι 40 ημερών χωρίς καμία προσπάθεια, μόνο από το θηλασμό είχα χάσει αλλα 4. Μου έμειναν δηλαδή 3 κιλά τα οποία τα έχασα και μαζί με αυτά και άλλα 6 ξεκινώντας ξανά λίγο γυμναστήριο και διατροφή.  Σε νιώθω όσο δεν πάει, αλήθεια!! Αλλά αν επιλέξεις να θηλάζεις θα κάνεις τόσο μεγάλη καύση θερμίδων, που με ελάχιστη προσοχή το πιθανότερο είναι να χάσεις περισσότερα από όσα πήρες!! Μην ξεχνάς, τώρα είναι και τα υγρά, εγώ είχα κάνει απίστευτη κατακράτηση, φαινόταν ακόμα και στο πρόσωπο μου. Τώρα ακόμα και ο γιατρός με ρωτούσε σήμερα πως έχασα τόσα πολλά κιλά και είμαι πιο αδύνατη από ποτέ 😂
    • Η τελευταία παράγραφος είναι του δε ποιντ! Ακριβώς αυτά τα λογια της τελευταία παραγράφου βάλε στο μυαλό σου κορίτσι μου! Ζηστοοοοοοοοο 🙏🤰
    • Γενικά και από την κόρη μου αν ήμουν πχ 34+1 εγώ όπως είχα διαβάσει και έβλεπα στις εφαρμογές έλεγα είμαι 35η εβδομάδα. Εκείνος μέχρι να τελειώσει η εβδομάδα (34+6) έλεγε 34η. Έτσι τις μετρούσε δηλαδή. Αλλά ναι, ειδικά στην αρχή θυμάμαι ότι άλλαζαν συνέχεια οι εβδομάδες. Μετά την αυχενική σταθεροποιήθηκε, μάλλον επειδή ήταν αρκετά μεγάλο το μωρό για να είναι πιο ακριβείς οι μετρήσεις. Δεν είναι άνθρωπος που θα κρυφτεί, γενικά του έχω απεριόριστη εμπιστοσύνη και γι'αυτό τον ρώτησα δεύτερη φορά αλλά μου είπε είναι φυσιολογικό τώρα στην αρχή να μην ακούγεται δυνατά.  Στην κόρη μου δεν χάρηκα ούτε μια μέρα. Ειδικά μέχρι την αυχενική πήγαινα με κλάματα κάθε εβδομάδα για υπέρηχο και ήμουν βέβαιη ότι είχα αποβάλει... Έπειτα όταν άρχισα να την νιώθω, αν κάποια μέρα ήταν πιο ήσυχη, ξανά φόβος και άγχος. Την σκουντουσα, είχα βρει τραγούδια στο YouTube που έλεγαν ότι κάνουν τα έμβρυα να κινούνται, έπινα παγωμένο νερό, έτρωγα σοκολάτα ενώ με αναγουλιαζε... Ο άντρας μου με μάλωνε, το έχεις πρήξει το μωρό μου έλεγε!! Και το αποτέλεσμα; Θυμάμαι μια εγκυμοσύνη σαν μια μαύρη περίοδο που απλά ήθελα να τελειώσει και να φτάσω στην γραμμή τερματισμού με ένα υγιές και ζωντανό μωρό. Βλέπω τώρα φωτογραφίες με φουσκωμένη κοιλιά και με πιάνει το παράπονο... Λες και αν δεν χαρώ για το θαύμα αυτό και κάτι πάει στραβά, θα πονέσω λιγότερο... Έχετε όλες δίκιο, είστε υπέροχες, δεν έχω λόγια.... Θα σκέφτομαι θετικά, αξίζει στο σπορακι να του στέλνω θετική ενέργεια!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...