Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2009!!!


Recommended Posts

Καλημερα και καλο μηνα!

Η μικρουλα μου γινεται ενος ετους την Παρασκευη και ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι το Σαββατο θα της κανω παρτυ!

Πως περναει ετσι γρηγορα ο καιρος... Ποτε ηταν στην κοιλια μου, ποτε ηταν τοσοδουλα και την μαθαινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...

ΑΠ'ΤΗΝ ΜΙΑ ΘΕΛΩ Κ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΣΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΤΗΣ....

ΑΑΑΧ,ΟΝΤΩΣ...Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα,

μπορεις να κανεις δυο παρτυ! Ενα ανημερα με συγγενεις κ ενα με φιλους!!! Ιδεες δινω...

Θα μεγαλωσουν και δεν θα το παρουμε χαμπαρι...

Ασχετο μηπως μπορεις να με καθοδηγησεις πως βαζω αυτοτο σχεδιακι απο κατω που να λεει ποσο ειναι η κορη μου? :) Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ....2 ΠΑΡΤΥ!!!!!!!!!!!!!

ΛΟΙΠΟΝ...ΓΙΑ ΤΑ ΤΙΚΕΡΑΚΙΑ...

ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ...

ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ.

ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ Κ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ.

ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ,ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ,Κ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΥΠΟΓΡΑΦΗ,ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ Κ ΘΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΕΠΙΚΟΛΛΗΣΗ.

ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Βουλα μου!

Η μικρη εχει αρχισει κ ζωηρευει, προσπαθει να περπατησει αλλα ακομα μονο αν την κρατας στο ενα χερακι της! Εχει γελιο! Τρωει κ τουμπες... Χτες μου επεσε 3 φορες... Ευττυχως που υπαρχει κ αυτη κ ξεχναω διαφορα στην δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εκανα επικολληση Βουλα αλλα διπλα εχει ενα εικονιδιο που λεει οτι ειναι απαγορευμενο να το δειχνει... Πως το αλλαζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI να σου ζησει κι εσενα η κορη!

Το ονομα της ειναι μια χαρα, μην ακους κανεναν. Κι εγω ηθελα να της δωσω ασχετο ονομα αλλα δεν τα βρισκαμε με συζυγο και καταληξαμε να της δωσουμε της πεθερας μου κ στο δευτερο να δωσω εγω οτι ονομα θελω, ασχετου φυλλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια τί κάνατε τελικά;;;

Αφροδίτη μου έστω και καθυστερημένα Χρόνια Πολλά στο αγοράκι σου!!!

Με υγεία και άπειρη τύχη στη ζωή του!!!Να τον χαίρεστε!!!

Afrodith πολλές ευχές και για το δικό σου παιδάκι!!!

Ό,τι καλύτερο!!!΄

Πείτε εντυπώσεις...

Μαράκι 1 ημέρα απόσταση...

Βούλα πλησιάζει η μέρα μας...

τί θα κάνεις;;;

Εμείς παιδότοπο τελικώς με μπουφέ και τα σχετικά, τούρτα ΜΙΝΥ και προσκλησούλες...Κυριακή θα ετοιμάσω...

Μπαλονάκια και όλα τα σχετικά για τα παιδάκια που θα είναι...όσα είναι!

Της λέω ''φου'' Αλεξάνδρα και ξεκαρδίζεται!!!

Νατάσσα πες μας και εσύ...πείτε-πείτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τί κάνατε τελικά;;;

Αφροδίτη μου έστω και καθυστερημένα Χρόνια Πολλά στο αγοράκι σου!!!

Με υγεία και άπειρη τύχη στη ζωή του!!!Να τον χαίρεστε!!!

Afrodith πολλές ευχές και για το δικό σου παιδάκι!!!

Ό,τι καλύτερο!!!΄

Πείτε εντυπώσεις...

Μαράκι 1 ημέρα απόσταση...

Βούλα πλησιάζει η μέρα μας...

τί θα κάνεις;;;

Εμείς παιδότοπο τελικώς με μπουφέ και τα σχετικά, τούρτα ΜΙΝΥ και προσκλησούλες...Κυριακή θα ετοιμάσω...

Μπαλονάκια και όλα τα σχετικά για τα παιδάκια που θα είναι...όσα είναι!

Της λέω ''φου'' Αλεξάνδρα και ξεκαρδίζεται!!!

Νατάσσα πες μας και εσύ...πείτε-πείτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

20 Φεβρουαριου και εμεις στις 15.55 στη Θεσσαλονικη!!!αδυνατουλα ,ομορφουλα (κουκουβα κουκουβα)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου κοριτσάκι έχω και την λένε Μαριλένα! :)

Ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!

Τα περάσαμε πολύ ωραία. Η μικρή μου ξεκαρδίστηκε στα γέλια με τα ξαδελφάκια της! Το μόνο που στεναχωρήθηκα είναι που δεν της είχα μάθε το φου για το κεράκι κ της το έσβησε ο ξάδελφος της ως μεγαλύτερος...

Η τούρτα είχε το Μίκυ που ξετρελαίνεται κ μόλις την είδε χαμογέλασε! Βάλαμε τα ζουζούνια και χτυπούσαμε παλαμάκια κ τα χορεύαμε. Από φαγητό είχα τυροπιτάκια, πίτσα που ετοίμασε η κουνιάδα μου, γαριδάκια, τοστ και ξηρούς καρπούς. Ελπίζω να βοήθησα όσες θέλουν να κάνουν στα δικά τους! Πάντως στο σπίτι θεωρώ ότι είναι πιο ζεστά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

20 Φεβρουαριου και εμεις στις 15.55 στη Θεσσαλονικη!!!αδυνατουλα ,ομορφουλα (κουκουβα κουκουβα)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είμαστε μεγαλύτερες 1.15΄!!! :laugh: ;)

Χρονίζουμε!!!!!!!!!!!!!!!! :cheer::cheer::cheer:

Αφροδίτη τέλεια λοιπόν!!! :)

Ε, ναι το κεράκι θα το αναλάβουν τα ξαδερφάκια!!! ;)

Είναι όντως το σπίτι πιο ζεστό αλλά και πολύς κόσμος...

Μίνυ εμείς...μέσα στην πρωτοτυπία!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις σε παιδοτοπο ,η τουρτα δια χειρος Αγαπητου σπιτακι απο ζαχαροπαστα με νεραιδες δωρο της γιαγιας Ντινας!!!!!μανουλιτσα σε λατρευω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα κορίτσια!

Εγω γένησα τον αντρα της ζωής μου στις 9 Φεβρουαρίου στις 12 το πρωι στο Μητερα.9 του 2009 και τον βάπτισα στισ 9/9/2009.Μαλλον ο αριθμόσ του είναι το 9 ε?χεχεχε

Περπατάει απο 10 μηνών και εχω κουραστεί να τον κυνηγάω σ ολο το σπιτι.Ειναι παρα πολυ ζωηρός και ισχυρογνωμον.Εχει αδυναμια στα σκουπίδια,στα συρτάρια.ντουλάπια,κινητά,φορτιστέσ και του αρέσει να τρώει καθε είδουσ χαρτί,απο κολα αναφοράς μεχρι χαρτοκιβώτιο!

Χορευει ζειμπέκικο και χουλα-χουπ.Οσο για την μουσικη του Υφαντης,εχουμε κανει ολεσ τισ πιθανεσ χορογραφιες.

Γιορτάσαμε τα γενέθλια με λιγους συγγενεις (γιατι ζουμε μακρια τους-μπαμπασ στρατιωτικος) και φτιάξαμε τουρτα σοκολατα,στολιμένη με smarties.To κερακι το φυσηξε ο ξαδελφούλης μας.Ο δικος μου πηγε να το πιασει και παραλίγο να καεί!

Λεει μονο μαμα...αρνειται να πει οτιδήποτε αλλο,τα-τα,πα-πα,και κανει με μεγαλη επιτυχια τον ινδιανο.

Αυτα για τον γιο μου!Να μας ζησουν τα μωρακια μας !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Μαριλενα μου εχει αρχισει κ μεγαλωνει... Τωρα που αποθηλασα, το συνειδητοποιησα περισσοτερο... Με πιανει νοσταλγια, ποτε ηταν μικρουλα κ τωρα πινει μονη της το γαλα, εξερευνει, μου γκρινιαζει οταν δεν της δινω σημασια... Εχει βγαλει 7 δοντακια κ προσπαθει να περπατησει αλλα ακομα δεν μπορει χωρις να κρατιεται! Πηγα να βαλω τα κλαματα χτες... :( Να μας ζησουν κ να ειναι παντα υγιεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giorgia αστέρι το αγοράκι σου!!! :cheer:

Aphroditi μεγαλώνουν...!!! :):):)

Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας μαμάδες του Φεβρουαρίου!!! :)

Χειμωνιάτικα μωράκια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια την Παρασκευη το απογευμα πηρα μια τρομαρα... Δεν κοιμηθηκα καλα δυο βραδυα... Ειχα την μικρη πανω στο πασο της κουζινας, διπλα μου, και ενω ημουν μπροστα της για να την προστατευω, γυρναω να παρω κατι ακουω ενα μπαμ, γυριζα κ την βλεπω κατω ανασκελα να κλαιει...

Ειχε πεσει απο υψος ενος μετρου περιπου... Ευτυχως ειναι καλα, αλλα επρεπε να την παρακολουθω για 48 ωρες κ δεν κοιμηθηκα καλα δυο βραδυα. Ορκιστηκα στον ευατο μου οτι δεν θα την ξαναβαλω εκει πανω. Στεναχωρηθηκα παρα πολυ, στον ανδρα μου δεν ειπα τιποτα φυσικα γιατι ειναι με αυτα αστα να πανε...

Συμβουλη: Τα παιδια σας σαν τα ματια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Είμαι πολύ χαρούμενη, η μικρή μου από την Μ. Παρασκευή περπατάει πλέον μόνη της... χωρίς να την κρατάμε! Τώρα ποιος την φτάνει!

Χαίρομαι που την βλέπω να μεγαλώνει...

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, τα μωράκια σας τα έχετε σε πρόγραμμα? Δλδ συγκεκριμένη ώρα που κοιμούνται, συγκεκριμένες ώρες που τρώνε? Ή είμαι εγώ η παράλογη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη γεια σου!Κουκλα η Μαριλένα σου,να την χαιρεστε!

Τωρα που περπατάει αρχίζουν τα δύσκολα,θέλει πολύ προσοχή.Εμεις περάσαμε το στάδιο "περπάτημα" και πηγαμε στο στάδιο "σκαρφάλωμα".Εμαθε ν ανεβαινει στους καναπεδες - κρεβατια- ντουλάπια, αλλα δεν έμαθε να κατεβαινει (τις περισσοτερες φορες που κατεβηκε ηταν με το κεφαλι).Αστα !

Εγω προσπαθω να τον εχω σε προγραμμα αλλα αυτος κανει τα δικα του.Αυτο που τηρω με ευλάβεια (αλλα σε λιγο καιρο θα το σταματησω)ειναι το πρωινο ξυπνημα-γαλα στισ 7.Μετα αναλογα τι ωρα θα ξυπνησει ξεκιναει και το "προγραμμα".Περιπου ανα 4 ωρες τρωμε και συνηθως ανα 5 κοιμομαστε.Προσπαθω να κανει 5 γευματα οπωσδηποτε!Μου κοιμαται ομως αργα (γυρω στις 11) ασχετα απο το τι ωρα θα τον βαλω να ξαπλωσει (μπορει να τον εχω κι απο τις 9:30 στο κρεβατι.Τον τελευταιο μηνα κοιμαται ολη νυχτα χωρις να ξυπναει για νερο η πιπιλα "ευτυχως".Ευχομαι να συνεχισει ετσι.

Ειναι απιστευτο το ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τελικα !Να ναι καλα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Giorgia ευχαριστώ κι εσύ να χαίρεσαι τον γιόκα σου!

Αυτό το είχα κι εγώ, με έπιανε άγχος κ την ξύπναγα στις 7.30 για να φάει ώστε να έτρωγε στις 10 μετά την φρουτόκρεμα. Δεν είναι καλό πιστεύω, πλέον δεν αγχώνομαι καθόλου. Όποτε ξυπνήσει (μέχρι τις 9 το έχει κάνει γιατί κοιμάται στις 10) μετά τις δίνω φρούτο ή αυγό ανάλογα την μέρα...

Ευτυχώς στον ύπνο την έχω μάθει να κοιμάται το πολύ στις 10. Δεν την αφήνω να κοιμάται ποτέ το απόγευμα, θέλω μέχρι τις 3 να έχει ξυπνήσει από το μεσημεριανό της ύπνο ώστε να μπορέσει το βράδυ να κοιμηθεί...

Άσε, πότε έφτασε 15 μηνών, ούτε που το κατάλαβα... Να είναι καλά όπως λες, αυτό μετράει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...