Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΟΝΟΣ...ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ?


ntina.ef.

Recommended Posts

ΛΟΙΠΟΝ..ΔΕ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ!!ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΠΑΝΤΡΕΨΕ ΔΕ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΕΕΕ..ΤΟΝ ΕΜΑΘΑ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΟΝΟ ΜΑΣ!!

ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΣΤΟ ΣΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ-

ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ,ΔΙΠΛΑ

ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ(ΑΠΟ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΤΟ ΣΟΙ)

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ..

ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

ΕΧΟΥΜΕ "ΣΙΩΠΙΛΟ"ΠΟΛΕΜΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ...ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΩΝΕΥΩ(ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ)ΔΕ ΜΕ ΧΩΝΕΥΕΙ(ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ)ΜΕ ΤΗ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΤΥΠΙΚΑ...

ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟΥΣ "ΑΚΥΡΩΣΩ" ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥΣ Κ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΕΙ Κ ΤΟΥΣ ΜΕΝ Κ ΤΟΥΣ ΔΕ.. :angry::angry:

ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΕ ΜΙΛΑΕΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ..ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ..ΠΑΡΟΛΛΟ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ Κ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ...ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟ :(:(

ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ??ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΛΕΤΕ??Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΕΤΡΑ??ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ Κ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ ΤΙ ΕΣΤΥ (ΜΕΛΛΟΝ :angry::blink: )ΝΟΝΟΣ..

ΕΓΩ,ΕΓΩ,ΕΓΩ,ΕΓΩ...

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ...

ΟΤΙ ΠΩ ΕΓΩ

ΕΙΜΑΙ ΜΑΓΚΑΣ

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ

ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΛΑ Κ ΜΟΡΦΩΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΚΟΚ................... :angry::angry::angry::angry::angry:

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΙΝΑΝ Π Α Ν Τ Α ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ!!

ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΚΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ..-ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΝΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΝΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.. :dry::blink:

ΒΡΕ ΟΥΣΤ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΙΣ "ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ"ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!

ΜΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ ΑΥΤΟΣ Κ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΟ ΓΟΝΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙΣ??!!

ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε αυτο το θεμα φυσικα και δεν θα υπολογιζα το καθε 'σοι'

η βαπτιση του παιδιου μου αφορα εμενα και τον αντρα μου και οχι ολους τους υπολοιπους!!!!

να κανω εναν νονο με τον οποιο δεν εχω και καλες σχεσεις???? ε οχι βεβαια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ;!

ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΠΑΝΤΡΕΨΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΦΤΙΣΟΥΝ ΠΑΙΔΙ! ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΝΑΡΧΑΙΟΥ ΕΘΙΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!!

ΤΩΡΑ ΕΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΣΑΣΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ-ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΜΟ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΕΝΝΟΩ-;;; ΣΑΝ ΝΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;;; Ή ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΨΙΛΟΦΛΟΥ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ;;; ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΚΦΡΑΣΩ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ!

ΑΛΛΑ ΡΕ ΓΑΜ..ΤΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΝΩ ΔΕ ΣΕ ΧΩΝΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ;;;;; Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΛΔ!!!ΚΟΥΜΠΑΡΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΦΙΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ "ΣΥΓΓΕΝΗ" ΜΑΣ! ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ! ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΕΣΕΙΣ ΔΕ ΧΩΝΕΥΕΣΤΕ EACH OTHER ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΛΑΘΟΣ"-ΤΗΣ ΗΔΗ ΚΟΥΜΠΑΡΙΑΣ ΕΝΝΟΩ-! ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ...

ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ...................

ΠΕΣ ΤΟΥ: "ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑΝ ΝΟΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΚΥΛΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ!!!" ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ... ΕΞΑΛΛΟΥ , ΠΕΣ ΤΟΥ, ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΑ ΑΥΤΟΥ, ΤΟΥ ΝΑ ΒΑΦΤΙΖΕΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΑΠ'ΤΟ ΓΑΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ;;; ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΟΥ ΜΠΟΥΡΟΥ ΜΠΟΥΡΟΥ .... ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΛ...ΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω δ ειμαι υπερ του οτι οποιος παντρευει πρεπει κ να βαφτιζει

δ το καταλαβαινω αυτο δλδ......

εγω πιστευω πως πρεπει να του μιλησεις του ανδρα σου κ να του εξηγησεις

οτι δ θες για νονο του παιδιου σου εναν μ@$#$$%α αλλα

εναν ανθρωπο που θα ξερεις οτι θα τον αγαπαει κ θα στον στηριζει

κ ας παρεξηγηθει το σοι δ καταλαβα μαζι το γεννησατε?????δικο σας

ειναι το παιδι κ σεις επιλεγετε ποιος θα γινει 2ος γονεας

για το παιδι ΣΑΣ.....

εμας θα μας παντρεψει ο κολλητος του ανδρα μου (επιλογη ΔΙΚΗ ΜΟΥ κ δικη του)τον αγαπω σαν αδερφο μου κ ξερω πως οτι κ αν γινει θα ειναι διπλα ΜΟΥ ...

ομως μου εξηγησε πως το μελλοντικο μου νινακι

δ θα μπορεσει να μου το βαφτησει γιατι

εχει 1 αυτος κ 2 η κουμπαρα μου

οποτε ειναι πολλα τα εξοδα

εγω το καταλαβαινω κ δ εχω προβλημα με αυτο κ χαιρομαι

που μπορουμε κ τα λεμε ολα...

κ ενας αλλο φιλος του ανδρα μου, μου ειπε να μου βαφτισει το παιδι

κ του ειπα μες τα μουτρα ενα ωραιοτατο ΟΟΟΟΟΟΟΧΧΧΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙ

δ γουσταρω πως θα γινειμε το ζορι???????

ειναι βεβαια γαμω τα παιδια αλλα δ τον θελω για νονο...

δ ξερω αν παρεξηγηθηκε αλλα ποσος με ενδιαφερει!!!!!!

σας ζαλισα παλι σορυ :P:D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κακά τα ψέματα φίλη μου αλλά εδώ στην Ελλάδα το τι θέλουμε με το τι μας υποχρεώνουν να κάνουμε απέχει έτη φωτός.Σε καταλαβαίνω να μην θέλεις έναν αχώνευτο για νονό του παιδιού σου αλλά και να του αρνηθείς με τα έθιμα που ακολουθούμε θα ξεσπάσει θύελλα στο σόι.Και ποιός ακούει πεθερικά κλπ...Δύσκολη η θέση σου...Κουράγιο...Ταπεινή μου άποψη να τον κάνεις νονό του παιδιού θέτοντας τους όρους σου:

Μίλα του ευθέως για την ξερολίαση του κ που θα παει θα αισθανθεί άσχημα κ θα το βουλώσει κάποια στιγμή.

Και μην δίνεις και πολύ σημασία στα γένια του που τα ευλογεί καθε λίγο μιας και αυτο υποδηλωνει μεγάαααααλη ανασφάλεια.Το τι ειμαστε το ξερουμε όλοι και οι γύρω μας κ δεν χρειάζεται να το διατυμπανίζουμε.

φιλάκιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ιδέα να το βαπτίσει κάποιος δικός σου πρωτοξάδελφος

πως σου φαίνεται? Έτσι θα πείτε ότι μοιράσατε την κουμπαριά.

σου πρότεινε η ξαδελφη να γίνει νονά, και για να μην υπαρξουν

παρεξηγήσεις, δεχτήκατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ TESH ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ! ΛΕΝΕ "Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΑΠΟΦΥΓΕ ΤΟ"-ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ! ΠΩΣ ΘΑ "ΔΩΣΕΙ" ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕ ΧΩΝΕΥΟΝΤΑΙ;;; ΘΕ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ, ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ!!! :S

ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙ! ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ;;; ΚΑΙ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ, ΜΟΥ ΛΕΣ;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρίσκεις άλλο ανάδοχο και το ανακοινώνεις.

Αν και μεταξύ μας αφού υπάρχει τέτοιο θέμα έπρεπε να το είχες ήδη κάνει.

Η ουσία είναι να μην την πληρώσει το παιδάκι σου και να έχει ένα νονό που δε θα αδιαφορει, θα είναι εντάξει στις υποχρεώσεις του και θα το αγαπάει.

Προσωπικά αν η ξαδέρφη μου που την παντρέψαμε μου έλεγε οτι δε θα της βαφτίσω το παιδί, καθόλου δε θα μου άρεσε. Δε είναι έθιμο, είναι θρησκευτική παράδοση.

Ευτυχώς εμείς δεν έχουμε τέτοιο θέμα.

Πάνω απ'όλα όμως θα σκεφτείς το παιδί και το καλό του.

Η αδερφή μου ακόμα στεναχωριέται που είχε για νονά μια γαιδούρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM έγραψε:

ΒΡΕ TESH ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΝΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ! ΛΕΝΕ "Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΑΠΟΦΥΓΕ ΤΟ"-ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ! ΠΩΣ ΘΑ "ΔΩΣΕΙ" ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕ ΧΩΝΕΥΟΝΤΑΙ;;; ΘΕ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΩΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ, ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ!!! :S

ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΕΙ! ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗ ΛΕΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ;;; ΚΑΙ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ, ΜΟΥ ΛΕΣ;;;;;;;;;;;;;;;;

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ... ;) Ο ΝΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΣΟΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.... :)

ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΦΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΝΟΝΑ ΜΟΥ" ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΧΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑΑΑΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΘΥΜΟ... :angry::angry::angry:

ΤΕΣΠΑ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!! ;):)

Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΔΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΝΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΝΟΥΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την BELL ! Προτεινε και σε αλλη νονα φιλη- ξαδερφη οτιδηποτε θελετε και ανακοινωσε το!

Αφου σε λιγα χρονια αυτος θα κανει λαμακια και στανταρ θα πλακωθειτε ΑΡΑ να μεινει και μια ΝΟΝΑ για το μωρο σου!!!! ;);)

Παντως μην μεινετε απραγοι...γιατι αργοτερα θα το μετανιωσετε που θα στεναχωριεται το παιδακι σας! Ο ΝΟΝΟΣ ειναι σημαντικη υποθεση και οχι μια παρασταση στην εκκλησια!

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sorry αλλα διαφωνω καθετα.

Δεν θα τον κανεις νονο του παιδιου σου...και ειναι απο τα ελαχιστα πραγματα στα οποια λεω απολυτα την γνωμη μου.

Πωπω ειναι πολυ μ...ας ο ανθρωπος...εγω δεν θα τον εκανα οθτε κουμπαρο στο γαμο μας.

Εμας ηταν να μας παντρεψει ενας φιλος του Οδυσσεα, αλλα η κορη του- η οποια ειναι αρρωστη σοβαρα- ηθελε να ειναι εκεινη η κουμπαρα.Παρολο που ειναι αρκετα μικρουλα 17 τωρα, το δεχτικαμε γιατι ειναι ενα συμπαθεστατο και πολυ θερικο ατομο. Οταν εμεινα εγγυος, μας ειχε ρωτησει αν θελουμε να βαφτησει αυτη το μωρακι μας, γιατι ειδικα αν ειναι αγορι θελει πολυ να το βαφτησει- δεν ειχαμε προβλημα σε αυτο παρολο που ειχαμε αλλους δυο φιλους δικους μου και του Οδυσσεα να "κονταροχτυπιουνται"

Στην θεση σου θα ημουν και εγω απολυτη. Οχι ο νονος δεν εχει στις μερες μας απολυτος κανενα δικαιωμα στο παιδι, ουτε θρησκευτικο ουτε κανενα. Ρολος του νονου ηταν και ειναι απο ανεκαθεν να ενταξει το παιδι στους κολοπους της εκκλησια, οχι να πει κανενα λογο- που δεν του πευτει κίλας.

Εγω θα το ειχα κανει θεμα και στα πεθερικα μου, να τους παρει το φιλοτιμο που θα αφισουν το εγγονι τους σε εναν τετοιον καραγκιωζη. Ακου εκει, θα πει κανενα λογο...θα του δοσω καμια ξαναστροφη που θα πειραξει εστω λεκτικα ενα παιδι.

Πραγματικα θα ειχα κανει θεμα...και θα εβαζα αλλον να βαφτησει το παιδι...και θα του ελεγα οτι σκυλομετανιωσα που τον εκανα κουμπαρο...να του πεσει λιγο η μυτη του παλιοψωναρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΛΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.εγω θα σου πω την εμπειρια μου.εκανα το λαθος να δεχτω να μου βαφτησει τον τριχρονο τωρα γιο μου ο ξαδελφος μου ο οποιος μας παντρεψε.δεν ειχα και δεν εχω σχεσεις μαζι τους.ερχοταν μεχρι περυσι δυο φορες το χρονο με αποτελεσμα το παιδι μου να τον ντρεπετε και να μην του μιλαει.το καλοκαιρι που μας περασε γεννησε η γυναικα του.εχουν να ερθουν απο περυσι το πασχα.περυσι τα γεννεθλια του τα θυμιθηκε μετα απο 3 μερες.τα περσυνα χριστουγεννα παλι δεν ηρθαν.ηρθαν στη γιορτη του στις 17 ιανουαριου.φετος δεν ηρθε ακομα.πηρε τηλεφωνο τα χριστουγεννα και ειπε οτι θα ερχοταν μεχρι τα φωτα.ε!περασαν τα φωτα ηρθε η γιορτη του πηρε τηλεφωνο και ειπε οτι απο εβδομαδα θα ερχοταν.ακομα ερχετε.να φανταστητε οτι ηρθα και σε διλλημα να τους καλλεσω και στα γεννεθλια του.αποφασισα να μην τους καλεσω ομως.δεν με νοιαζουν τα δωρα του.με ποναει ομως να τον ζηταει ο μικρος κα να μην ερχονται ενω του μικρου ερχονται.δεν ξερω αν το καταλαβενετε πως το λεω?για την παρουσια του στην ζωη του μικρου.για αυτο σου λεω.....δεν ειναι ωραιο καθε φορα να βλεπει το παιδι σου εσενσ και τον νονο του σε κοντρα.οσο ειναι μικρο δεν καταλαβενει.μεγαλωνοντας ομως......οσο για τους υπολοιπους θα παρεξιγηθουν αλλα ξυδι.συγγνωμη που σας κουρασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλα αυτά δεν τα λέω ελαφρά τη καρδία και ξέρω πόσο πολύ σημαντικό είναι ο νονός να έχει καλές σχέσεις με τους γονείς και με το παιδι τα λέω γτ είχα μια αναλογη εμπειρία με την κολλητή μου.Δεν ήθελε να βαφτίσει ο κουμπάρος το παιδί της και για να μην τα πολυλογώ έγινε μαλλιά κουβάρια με τον άντρα της,τα πεθερικά της και κατ'επέκταση με όλο το σόι. αποτέλεσμα? να μην έχουν σχέσεις,επαφές, να περνούν τα χριστούγεννα μόνοι κ ψιλομαλωμένοι,το Πάσχα μόνοι κ απομονωμένοι κ να νιώθει άσχημα για την τροπή των πραγμάτων.Πιστεύω ότι θα υπάρχουν προβλήματα με την οικογένεια αυτο είναι όλο. Απο κει και πέρα ας μην τρελαινόμαστε κιόλας,την γνώμη μας λέμε δεν χρειάζεται να τα πέρνουμε τόσο προσωπικά τα πράγματα.Αλλωστε ότι και να πούμε εμείς η απόφαση είναι της φίλης που ζεί κ έχει το πρόβλημα.Αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΞΕΡΩ...ΠΠΠΦΦΦΦ...

ΕΝΝΟΗΤΕ ΠΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ(ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ)ΑΛΛΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΔΙΠΛΔ-ΔΙΠΛΑ...ΠΕΘΕΡΙΚΑ,ΚΟΥΝΙΑΔΙΑ,ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ...(ΟΧΙ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ Κ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ :P:P )

Κ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΕΛΟ ΣΟΥΣΟΥΡΟ!!ΕΙΝΑΙ Κ ΒΛ....Σ ΑΥΤΟΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΧΕΙΡΗΣΤΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΕΙ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΛΠ ΚΛΠ...

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΝΑ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ...Ο "ΣΟΦΟΣ"ΑΔΕΡΦΟΣ ΔΕ ΔΕΧΤΗΚΕ Κ ΔΕ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!Κ ΕΓΩ??ΧΕΣΤ...Α ΑΝ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ,ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΜΕΝΗ(ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ )ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ.. :angry::angry:

ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω κατι...ευκερια να απαλλαγεις απο ολους αυτους του ανεπιθυμητους.

Οσοι δεν σας σκεφτονται και δεν σας αγαπανε να πανε να πνηγουν, δεν εχεις αναγκη πουτε αυτες τρις τυπικες σχεσεις...ξερεις ποσο αναλαφρα θα νιωσεις οταν δεν θα χρειαστει να τρως στην μαπα ολους του αντιπαθητικους. Ευκερια να κανεις ξεκαθαρησμα.

Τεση μου, να σου πω εγω ευχαριστως θα περνουσα Χριστουγγενα - Πασχα μονη μου...και τωρα δεν εχουμε τα τρελα σογια να μας επισκεπτονται.

Στις γιορτες αντι να τροω στην μαπα το σοι ειτε το δικο μου ειτε του αντρα μοπυ, προτιμω να εχω γυρω μου φιλουκαι συγγενεις που με αγαπανε οχι που ειμαι υποχρεωμενη να ανεχτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.....

ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΟΣΟ ΕΓΩΙΣΜΟ ΕΧΕΙ??!!ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΝΟΝΟ Κ ΑΥΤΟΣ ΕΚΕΙΙΙΙΙΙΙΙ.....!!!

ΝΑ ΒΑΦΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΠΟΘΥΜΕΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΘΕΛΕΙ ΣΩΝΕΙ Κ ΚΑΛΑ!!!

ΕΣΕΙΣ ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΠΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΠΙΜΕΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ,ΔΕ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΟΣΑΣΤΑΝ ΑΣΧΗΜΑ??ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΛΙΓΟ??

:angry::angry::angry:

ΑΑ...Κ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ Κ ΒΓΑΙΝΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.. ;)

ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΩ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ..ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ...ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ..ΤΟΣΟ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ..ΕΤΣΙ ΜΑΣ "ΤΙΜΑΣ"??Κ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΝΑ ΣΕ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΝΟΝΟ??

ΠΩ,ΠΩ ΤΑ ΘΥΜΗΘΙΚΑ Κ ΤΑ ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα τότε. Βρες νονο και ανακοίνωσέ το! Αν σου πουν τίποτα πες οτι επειδη δεν είχε αναφερθει το θέμα θεώρησες οτι δε θα το βαφτιζαν και απο τακτ δεν είπες τίποτα και τώρα που το έταξες αλλού δεν μπορείς να κάνεις πίσω και άλλες τέτοιες φτηνές δικαιολογίες!! :) :) Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sissio έγραψε:

Μια χαρα τότε. Βρες νονο και ανακοίνωσέ το! Αν σου πουν τίποτα πες οτι επειδη δεν είχε αναφερθει το θέμα θεώρησες οτι δε θα το βαφτιζαν και απο τακτ δεν είπες τίποτα και τώρα που το έταξες αλλού δεν μπορείς να κάνεις πίσω και άλλες τέτοιες φτηνές δικαιολογίες!! :) :) Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!!

ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΣΙΣΣΙΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..

ΔΕ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ Κ ΚΑΜΙΑ ΑΦΟΡΜΗ ΡΕ ΓΜΤ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ!

ΒΡΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΟ/Α-ΝΟΝΟ/Α ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ! ΚΑΙ ΑΟΛΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΚΛΕΙΣΑΤΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΤΕ ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΑΣΗΜΩΣΕ-ΧΡΥΣΩΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ(ΜΕ ΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ...) ΚΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΝΟΜΙΣΑΤΕ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΓΝΩΜΗ (ΜΕΤΑΝΙΩΣΕ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΣΑΤΕ.

ΚΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΗ ΛΕΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΨΟΦΙΟ ΚΟΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΝΙΖΕ ΕΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ 4,5 (!) ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΝΟΜΙΖΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω τι θα έκανα εγώ...........και τι θα κάνω στην τελική........

Θα το δώσω στην αδερφή μου να το βαφτίσει γιατί θα είναι πάντα δίπλα του.Εμένα που με βάφτισε ο κουμπάρος ερχόταν 1 φορά το χρόνο μέχρι τα 12 μου....Μετά τίποτα......Είναι και συγγενής και τον βλέπω πολύ σπάνια!

Την αδερφή μου που τη βάφτισε η αδερφή του πατέρα μου την έβλεπε κάθε μέρα και ήταν πάντα κοντά........σαν δεύτερη μάνα.

Γι'αυτό και γω δεν θα το δώσω στην κουμπάρα αν και είναι πολύ καλή μου φίλη και θα είναι κοντά στο παιδί μου πιστεύω.........προτιμώ την αδερφή μου!!!!!!!!!!

Και δε με νοιάζει αν τσακωθώ κλπ.Μιλάμε για παιδική ψυχούλα που θα στεναχωριέται που δεν έρχεται ο νονός.Το ίδιο και μια ξαδέρφη μου.Έκανε 3 παιδιά, τα 2 τα βάφτισαν αδέρφια τους και το τρίτο η κουμπάρα......Και φυσικά το θυμάται 1 φορά το χρόνο!!!!!!!!!!!!

Πιστεύω να το δώσεις σε κάποιον κατάλληλο και μην σε απασχολεί τι θα πουν..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου!

Το πρώτο βήμα κ το πιο βασικό είναι να μιλήσεις με τον αντρούλη σου!!Γιατι εγώ συμφωνώ απόλυτα με όόόόλα αυτά που λες κ εσύ κ τα κορίτσια ιδίως σε ότι αφορά το θέμα "νονός" κ πώς πρέπει να είναι κ μαζί σου είμαι κ στο μα μην υπολογίσεις το σόι αλλα το παιδί σου,αρκεί όμως να είναι μαζί σου κ ο άνθρωπός σου...Γιατι πίστεψέ με αν εναντιωθείς μόνη σου σε όλο αυτό το ζήτημα δε θα βγάλεις καμία μα καμία άκρη κ βέβαια κ θα γίνει το δικό τους αλλα κ θα βγεις η "σκύλα" της υπόθεσης!!

Ας είναι λοιπόν μια απόφαση που θα πάρετε απο κοινού!!!

Φιλάκια πολλά,εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα όπως θέλεις κ να απολαύσεις το ιερό μυστήριο της βάπτισης χωρίς νεύρα,διαφωνίες κ παράπονα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μη μασάς ο άνθρωπος, κρίνοντας από τα λεγόμενα σου, φαίνεται μεγάλος μαλαπέρδας!

Το σημαντικό είναι να μην την πληρώσει το μωράκι σου τη νύφη με ένα καραγκιόζη για νονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...