Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εεεεεμ....Για δευτερη φορα μανουλα...?


Recommended Posts

Κοριτσακια μου.......εχω 1 εβδομαδα καθηστερηση..... :blush:

Θεε μου! λετε?

Μερικες απο εσας μαλλον θα θυμουντε οτι εχω μια κορουλα ,που τωρα ειναι 7 μηνων, οτι εμεινα εγκυος οταν εκεινη ηταν 1μιση μηνων,απο θαυμα, αλλα το εχασα (γιατι το σωμα μου δεν ηταν ακομα ετοιμο για δευτερη εγκυμοσυνη) :( ..............

Τωρα ομως? Τι γινεται? :S

Θελω να κανω τεστ εγκυμοσυνης αλλα φοβαμαι οτι αν ειναι θετικο.......μπορει να συμβει το ιδιο.......... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω κοριτσακι μου ο γιατρος σου τι σου ειπε? εγω θα σου ελεγα να το κανεις για να δεις αν εισαι εγκυος κ το θελεις τι μπορεις να κανεις για να βοηθησεις τον οργανισμο σου αν κ ειμαι σιγουρη οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα τωρα. Συγνωμη κιολας που το λεω αλλα θα επρεπε να προσεχετε λιγο περισσοτερο εφοσον ησουν φρεσκια μανουλα. Απο κει κ περα σου ευχομαι ολοψυχα να σου ερθουν ολα οπως τα θελεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gt na sumbei to idio?sou eipe kapoios oti den einai etoimo to soma sou g mia defteri egkumosuni?ekanes kaisariki?sorry alla emena stis 40 merew pou eixa rotisei ti giatro mou eipe oti mporo aneta na meino egguos sto deftero,ola tha pane kala!!!!!!!efoson to theleis sou efxomai na eisai egguoula k na xariseis ena aderfaki sti zouzouna sou!ola tha pane kala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως μην σου μπαινουν ιδεες οτι κατι θα παει στραβα

καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική γι αυτο κ εσυ εφοσον το θελεις θα κοιταξεις να σκεφτεσαι θετικα κ να το απολαυτσεις μεχρι τελους. Μην σκεφτεσαι αρνητικα οτι εγινε εγινε κοιτας μπροστα κ εισαι χαλαρή. Απολαυσε το μωρακι σου κ την εκγυμοσυνη σου κ ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

gt na sumbei to idio?sou eipe kapoios oti den einai etoimo to soma sou g mia defteri egkumosuni?ekanes kaisariki?sorry alla emena stis 40 merew pou eixa rotisei ti giatro mou eipe oti mporo aneta na meino egguos sto deftero,ola tha pane kala!!!!!!!efoson to theleis sou efxomai na eisai egguoula k na xariseis ena aderfaki sti zouzouna sou!ola tha pane kala!

Κ μενα το ιδιο μου ειχε πει ο γιατρος μου τοτε.....αλλα...... Τελος παντων.......Κ ναι η αληθεια ειναι οτι το θελω πολυ κ εγω αλλα και το αντρακι μου που οταν το ακουσει θα μεινει κ θα χαρει πολυ! :silly: καπως ετσι>>>>>> :woohoo: :P Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

opote ti perimeneis?na mporeis na matheis kateutheian to fulo?xaxaxaxaxaxa vour sto farmakeio!

Χαχαχαχα οκ θα παω......αλλα οχι τωρα....τωρα ειναι εδω ο James Bond (εννοωντας τον αντρα μου) :P :laugh: .......θα παω χωρις να με δει.......εκπληξη ;)

Παντως μου φτιαξατε την διαθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Σοφούλα και συγχαρητήρια!!! :lol:

Άντε με το καλό το μωράκι, να έχεις μια εύκολη και καλή εγκυμοσύνη.

Μην συγκρίνεις την προηγούμενη φορά, ήταν ένα ατυχές γεγονός....πάμε γι άλλα τώρα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία, όσο πιο σύντομα διαπιστώσεις ότι είσαι έγκυος, τόσο πιο σύντομα θα μπορέσεις να υποστηρίξεις αυτήν τη νέα εγκυμοσύνη με την προσοχή σου, με τις οδηγίες του γιατρού σου και με συμπληρώματα κι ό,τι άλλο σου πει να πάρεις. Γι'αυτό μην φοβάσαι το τεστ... !!

Εύχομαι αν είσαι εγκυούλα να πάνε όλα καλά! Και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα γερό αδελφάκι για την κορούλα σου.

Αν όμως δεν είσαι, τότε θα σε συμβούλευα να συζητήσεις με το γιατρό σου το ενδεχόμενο μιας νέας εγκυμοσύνης από δω και πέρα, το αν είσαι έτοιμη ή όχι κλπ κλπ και τότε να ξεκινήσετε νέες προσπάθειες..

Και κάτι τελευταίο: Όπως είπαν και τα κορίτσια, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Το ότι κάτι πήγε στραβά με την προηγούμενη, δε σημαίνει ότι κάτι θα πάει στραβά και με την επόμενη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακιαααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!! :woohoo: :silly: :laugh: ηρθαααααααααααααααααααα!!!!! ;)

Πωπω τοση πολυ αγωνια εδω περα για ενα θετικο τεστ............... :P :laugh: :cheer::blush::side: :woohoo: B) !!!!!!!!!!!!!!!!

2 εκανα!!κ τα 2 εβγαλαν +!!!

δεν ξερετε ποσο χαρηκααααα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχ τελεια μπραβο μπραβο!!!!!!!!!!!Τι ωραια νεα!!!!Ξεσηκωθηκα και γω τωρα χαχαχαχαχαχα! :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη! και το οτι τα μωρακια θα ειναι κοντα ηλικιακα θα'ναι ο,τι καλυτερο! λιγακι δυσκολο θα'ναι στην αρχη μονο! αλλα θα σου'ρθουν ολα ταυτοχρονα, οποτε και καλυτερα!

αντε με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...