Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μια γραμμούλα.......χιλιάδες συναισθήματα!!!!!!!!!


cristi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και παλι σας ευχαριστω ολες!!!

Αυριο μου ειπε να κανω μια χοριακη σε αλλο μικροβιολογικο.

Πηρα λοιπον τη μικροβιολογο και μου ειπε να παω αυριο το πρωι και θα τα παρω το μεσημερι....

Ανυπομονω!!!!!

Ευτυχως μου ειπε οτι η αρνητικη χοριακη δεν παιζει κανεναν ρολο αφου εγινε οταν δεν ειχα καθυστερηση. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι και τα τρια τεστ που εκανα βγηκαν αμεσως θετικα και η γραμμη δεν ηταν αχνη. Οποτε σκεφτομαι οτι θα εχει ανεβει η ορμονη αρκετα.

Την αλλη Πεμπτη μου κλεισαν ραντεβου με τον γυναικολογο. Ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΑΝΤΕ,CRISTI,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ?? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!!!! ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΗΡΘΕΕΕΕΕ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristi μου, χάρηκα πάρα πολύ με τα υπέροχα νέα σου! :)

Πολλά πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! :woohoo:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά, να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις ένα υγιέστατο πανέμορφο μωράκι στην αγκαλιά σου! :cheer:

Τις θερμότερες ευχές μου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Πόλύ έχω συγκινηθεί, κοριτσάκι μου! Σου στέλνω τις καλύτερες ευχές μου για μιαν ομαλή και ήρεμη εγκυμοσύνη. Το θαύμα τώρα αρχίζει. Ζήσε το και απόλαυσε κάθε του στιγμή!

Υ.Γ.Κάνε και μιαν ευχούλα για μένα, αν μπορείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristi μου,πολλα συγχαρητηρια!ολα καλα θα πανε κοριτσάκι μου και συντομα θα κρατας αγκαλιτσα σου το μπεμπακι σου!

κοριτσια η περιπτωση τησ κριστι να μας γινει μαθημα!

ΠΟΤΕ ΤΕΣΤ Ή ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΙΜΑΣΤΕ ΤΣΑΜΠΑ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια μου γλυκα!!!! Φιλεναδουλες μου!!!!! Δεν σας ξεχασα...αληθεια σας λεω!!! Ηθελα να μπω να σας μιλησω αλλα ημουν ολη μερα στην πεθερα μου. Αχ ζουζουνες μου ποσο σας χρειαζομουν σημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ λοιπον τι επαθα.....

Σηκωθηκα πρωι πρωι να παω στη μικροβιολογο.

Παω λοιπον, δινω αιμα, με ρωταει τελευταια περιοδο και μεγεθος κυκλου, ποσες μερες καθυστερηση, της λεω και για τα τρια θετικα.

Παω το μεσημερι να την παρω....

Με κοιταει με ενα λυπησιαρικο υφος και μου λεει... "δεν ειναι καλη..."

Κοριτσια τι να σας πω...μου κοπηκαν τα ποδια...δεν μπορουσα να σταθω.

74,34 ηταν τελικα. Της λεω να μου πει τη γνωμη της και ολο μου σηκωνε τους ωμους και μου ελεγε καλυτερα να μη σου πω εγω. Κοντευω να βαλω τα κλαματα και την παρακαλουσα να μου δωσει να καταλαβω. Με ρωτησε αν ειναι απο εξωσωματικη γιατι αν ναι θα ηταν καλη τιμη. Της λεω οχι. Με ρωταει αν ειχα στο παρελθον αποβολη. Της λεω οχι. Κοιταω μετα το πινακακι και λεει 3η βδομαδα 5,8-71,2 και 4η βδομαδα 9,5-750 κτλ. Της λεω οτι συμφωνα με τον πινακα δεν ειναι και χαλια. Τελος παντων δεν πηρα μια σαφη απαντηση. Μου εκοψε ολη μου τη χαρα και τον ενθουσιασμο. Να κλαιω μασα στο δρομο και να μην μπορω να παρω τηλ τον γιατρο.

Αφηστε!!!!

Πηρα καποια στιγμη τον γιατρο και ημουν διαλυμενη. "Τι επαθες?" μου λεει. Του ειπα το νουμερο και μου λεει " ε και λοιπον? ειναι μικρη ακομα η εγκυμοσυνη σου. Δεν μπορουμε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα αν δεν δουμε και την δευτερη." Μα του λεω η μικροβιολογος ανησυχησε και με τρομαξε πολυ. "κακως...πολυ κακως...Αφου δεν μπορει να βγαλει συμπερασμα με ενα μοονο νουμερο."

Τελος παντων κοριτσια δεν μπορουσα να ηρεμησω. Πηρε και η κουνιαδα μου τον δικο της γυναικολογο και γελαγε ο ανθρωπος που αγχωνομαστε τσαμπα.

Τι να σας πω κοριτσια....μου πηρε ωρες να συνελθω και να συνηδειτοποιησω οτι δεν εγινε τιποτα κακο.

Ετσι μου ερχεται να παω να της χωσω μπουνια!!!!

Να σημειωσω οτι αυτη ειναι βοηθος μικροβιολογου. Η μικροβιολογος δεν παταει στο ιατρειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ λοιπον τι επαθα.....

Σηκωθηκα πρωι πρωι να παω στη μικροβιολογο.

Παω λοιπον, δινω αιμα, με ρωταει τελευταια περιοδο και μεγεθος κυκλου, ποσες μερες καθυστερηση, της λεω και για τα τρια θετικα.

Παω το μεσημερι να την παρω....

Με κοιταει με ενα λυπησιαρικο υφος και μου λεει... "δεν ειναι καλη..."

Κοριτσια τι να σας πω...μου κοπηκαν τα ποδια...δεν μπορουσα να σταθω.

74,34 ηταν τελικα. Της λεω να μου πει τη γνωμη της και ολο μου σηκωνε τους ωμους και μου ελεγε καλυτερα να μη σου πω εγω. Κοντευω να βαλω τα κλαματα και την παρακαλουσα να μου δωσει να καταλαβω. Με ρωτησε αν ειναι απο εξωσωματικη γιατι αν ναι θα ηταν καλη τιμη. Της λεω οχι. Με ρωταει αν ειχα στο παρελθον αποβολη. Της λεω οχι. Κοιταω μετα το πινακακι και λεει 3η βδομαδα 5,8-71,2 και 4η βδομαδα 9,5-750 κτλ. Της λεω οτι συμφωνα με τον πινακα δεν ειναι και χαλια. Τελος παντων δεν πηρα μια σαφη απαντηση. Μου εκοψε ολη μου τη χαρα και τον ενθουσιασμο. Να κλαιω μασα στο δρομο και να μην μπορω να παρω τηλ τον γιατρο.

Αφηστε!!!!

Πηρα καποια στιγμη τον γιατρο και ημουν διαλυμενη. "Τι επαθες?" μου λεει. Του ειπα το νουμερο και μου λεει " ε και λοιπον? ειναι μικρη ακομα η εγκυμοσυνη σου. Δεν μπορουμε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα αν δεν δουμε και την δευτερη." Μα του λεω η μικροβιολογος ανησυχησε και με τρομαξε πολυ. "κακως...πολυ κακως...Αφου δεν μπορει να βγαλει συμπερασμα με ενα μοονο νουμερο."

Τελος παντων κοριτσια δεν μπορουσα να ηρεμησω. Πηρε και η κουνιαδα μου τον δικο της γυναικολογο και γελαγε ο ανθρωπος που αγχωνομαστε τσαμπα.

Τι να σας πω κοριτσια....μου πηρε ωρες να συνελθω και να συνηδειτοποιησω οτι δεν εγινε τιποτα κακο.

Ετσι μου ερχεται να παω να της χωσω μπουνια!!!!

Να σημειωσω οτι αυτη ειναι βοηθος μικροβιολογου. Η μικροβιολογος δεν παταει στο ιατρειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ λοιπον τι επαθα.....

Σηκωθηκα πρωι πρωι να παω στη μικροβιολογο.

Παω λοιπον, δινω αιμα, με ρωταει τελευταια περιοδο και μεγεθος κυκλου, ποσες μερες καθυστερηση, της λεω και για τα τρια θετικα.

Παω το μεσημερι να την παρω....

Με κοιταει με ενα λυπησιαρικο υφος και μου λεει... "δεν ειναι καλη..."

Κοριτσια τι να σας πω...μου κοπηκαν τα ποδια...δεν μπορουσα να σταθω.

74,34 ηταν τελικα. Της λεω να μου πει τη γνωμη της και ολο μου σηκωνε τους ωμους και μου ελεγε καλυτερα να μη σου πω εγω. Κοντευω να βαλω τα κλαματα και την παρακαλουσα να μου δωσει να καταλαβω. Με ρωτησε αν ειναι απο εξωσωματικη γιατι αν ναι θα ηταν καλη τιμη. Της λεω οχι. Με ρωταει αν ειχα στο παρελθον αποβολη. Της λεω οχι. Κοιταω μετα το πινακακι και λεει 3η βδομαδα 5,8-71,2 και 4η βδομαδα 9,5-750 κτλ. Της λεω οτι συμφωνα με τον πινακα δεν ειναι και χαλια. Τελος παντων δεν πηρα μια σαφη απαντηση. Μου εκοψε ολη μου τη χαρα και τον ενθουσιασμο. Να κλαιω μασα στο δρομο και να μην μπορω να παρω τηλ τον γιατρο.

Αφηστε!!!!

Πηρα καποια στιγμη τον γιατρο και ημουν διαλυμενη. "Τι επαθες?" μου λεει. Του ειπα το νουμερο και μου λεει " ε και λοιπον? ειναι μικρη ακομα η εγκυμοσυνη σου. Δεν μπορουμε να βγαλουμε καποιο συμπερασμα αν δεν δουμε και την δευτερη." Μα του λεω η μικροβιολογος ανησυχησε και με τρομαξε πολυ. "κακως...πολυ κακως...Αφου δεν μπορει να βγαλει συμπερασμα με ενα μοονο νουμερο."

Τελος παντων κοριτσια δεν μπορουσα να ηρεμησω. Πηρε και η κουνιαδα μου τον δικο της γυναικολογο και γελαγε ο ανθρωπος που αγχωνομαστε τσαμπα.

Τι να σας πω κοριτσια....μου πηρε ωρες να συνελθω και να συνηδειτοποιησω οτι δεν εγινε τιποτα κακο.

Ετσι μου ερχεται να παω να της χωσω μπουνια!!!!

Να σημειωσω οτι αυτη ειναι βοηθος μικροβιολογου. Η μικροβιολογος δεν παταει στο ιατρειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι ηλίθιοι άνθρωποι υπάρχουν ρε παιδιά;;;;;;; :angry: :angry: :angry: :angry:

Άκου ρε την ηλίθια... μην της δίνεις σημασία ρε κορίτσι μου! Δε μπορεί να προδικάσει εκείνη την έκβαση της εγκυμοσύνης σου με μια τιμή χοριακής!! Ή μήπως ήταν εκεί όταν έγινε η σύλληψη και ξέρει;;; :angry:

Αν είναι δυνατόν!!!! :angry: :angry: :angry:

Λοιπόν, εσύ να κοιτάξεις να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις γιατί το νινάκι δε φταίει σε τίποτα να πληρώνει τις μ...ες της ηλίθιας και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει! Το γιατρό σου θ'ακούς και κανέναν άλλο!

Σου είπε να ξανακάνεις χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...