Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΧΑΣΜΕΝΗ!!!


15JUNE

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΥ 1)ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΛΑΤΡΕΥΑ ΚΑΙ 2)ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΓΑΝΤΙ!!!

ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ 1)ΜΑΡΙΖΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΙΑ-ΖΩΗ.

ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΣΑΧΠΙΝΙΚΟ!!!!

2)ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΞΕΣΚΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ 1)ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΑΦΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΗ 2)ΤΟ ΜΟΝΟ ΧΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΕΛΛΥ

3)ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΠΛΕΟΝΕΞΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ (ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΙ ΟΥΤΕ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ) ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ!!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΕΝΟΧΕΣ ΚΑΙ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο..κι εμένα δε μου αρέσει αυτή η παράδοση..βρίσκω πολύ διασκεδαστικο το να βρισκω ονοματα για τα παιδιά μου..βέβαια ο γιος μου ενώ ήταν ταμένος στην Παναγιά και θα τον έβγαζα Μάριο, οι γονείς μου ήθελαν να του δώσουμε και το Δημητρης μιας και οι δυο παππουδες λέγονται Δημητηδε..έτσι προέκυψε το Μάριος-Δημητρης..τώρα στο 2ο πριν ακομη μάθουμε ότι είναιαγορι είχαμε υποψίες για κορίτσι . Δεν ήθελα να δώσω ουτε το όνομα της μάναςμου ουτε της πεθεράς μου..ήθελα ναβρω ένα χαριτωμένο. Η μητέρα μου εκνευρίστηκε και θεωρουσε ότι τοκάνω για κοντρα και τετοια. Μια μέρα της εξηγησα πως απλως δεν ήθελα να με δώσω ένα όνομα που δεν το διάλεξα, επειδή και μονο είναι παράδση...ότι ήθελα να ειναι επιλογή ΄δική μου , χωρίς να σημαίνει ότι το όνομα δείχνει ποσο αγαπας ή όχι τους γονείς σου...τι τρόπος κι αυτός..μονο ΄σι δηλαδή μπο΄ρείς να δειξεις και να πεις ευχαριστώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι μου!εγω θα σου ελεγα παντως αν δεν εχει προβλημα η μαμα σου να το βγαλετε το μωρο μαριζα!ειναι πολυ ομορφο ονομα ειναι σαν ενα ευχαριστω προς "αυτους" που σου το χαρισαν και δεν νομιζω να ντραπει ποτε γι αυτο!εμενα με λενε καλιοπη και με φωναζουν κάλι αλλα η αληθεια ειναι πως οταν με φωναζαν καλιοπη στο σχολειο με ενοχλουσε αφανταστα!ντρεπομουν γι αυτο!τωρα εχω "ηρεμησει" λιγο αλλα και παλι δεν μπορω να πω πως ειμαι και περηφανη!οτι ονομα και να τα δωσεις παντως αυτο που μετραει ειναι:να ειναι παντα ευτυχισμενα και να εχουν υγεια!!!!!!!!!!!να τα χαιρεσαι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ θα το έβγαζα σκέτο Ζωή. Είναι το καλύτερο όνομα για μένα, ειδικά όταν έχεις αποκτήσει το κοριτσάκι σου με εξωσωματική. Εγώ έχω σκεφτεί αν κάνω κοριτσάκι να το βγάλω Ζωή γιατί θα είναι η ζωή μου και αγοράκι Ηλίας γιατί το έχουμε τάξει στον προφήτη Ηλία. Τα έχουμε σκεφτεί με τον άντρα μου από τώρα (είναι άσχετα ονόματα από παππούδες & γιαγιάδες). (κι εγώ έχω κάνει 2 εξωσωματικές και πάω για 3η).

φιλάκια ,

να κάνετε ότι θέλετε με τον άντρα σου και άσε τους άλλους να λένε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΑΡΙΖΑ ΚΛΕΙΝΩ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΗ ΦΕΡΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΟΛΟ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΤΗ ΛΕΩ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΟΙ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΩ!ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΩ Ν'ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ Ν'ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ.ΑΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΩ.ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ.ΕΔΩ ΕΚΑΝΑΝ Τ'ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ Ν'ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΗΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ?ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΤΣΙ ΠΡΟΕΚΥΨΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ.ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΠΙΟ ΤΡΕΛΛΑ ΜΟΥ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΝΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω το μαριζα μου αρεσει και εμενα ποιο πολυ ασε ππου δε =ν θα εχουν να πουν εκαι τιποτα. Αλλα εγω νομιζω οτι θα εβγαζα την μαμα μου και να σου πω το Καλλιοπη στην Κρητη υποκοριστικο βγαζουν το Κλενια και το Ποπη αλλα σκεψου το θα χαρει και η μαμα σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου είσαι πολύύύύ τυχερή που έχεις επιλογή...Εγώ με τον αντρούλη μου που έχουμε τέλεια κατα τ άλλα σχέση κοντέψαμε να χωρίσουμε γι αυτό το θέμα!Δε μπορούσα να διανοηθώ οτι θεωρούσαν όλοι δεδομένο οτι θα δώσω στην κόρη μου ένα όνομα που δε μου αρέσει μόνο κ μόνο επειδή είναι της πεθεράς μου η οποία-παρεπιπτόντως δε μου έφτιαξε ούτε ένα πιάτο φαί για να με βοηθήσει ούτε ως έγκυο ούτ ως λεχώνα!Μα..Όλγα???Δε μου έβγαινε!!!!!!!Χάθηκαν τα ονόματα???Ένα Μαρκέλλα,ένα Ραφαέλα,ένα Ναταλία..????Φυσικά κ προκειμένου να χωρίσω με τον άντρα της ζωής μου υποχώρησα κ τη βαφτίσαμε Όλγα...Αλλα τη φωνάζουμε όόόόλοι ΟΛΙΝΑ(προς μεγάλη απογοήτευση της μαμάς του).Παράπονο πάντως θα το χω όσο ζω,πραγματικά!

Γι αυτό εκτίμησε την επιλογή που σου δίνεται κ αποφάσισε να δώσεις στο μωρό που ΕΣΥ γέννησες ένα όνομα που να σου αρέσει πραγματικά,κ το Μαρίζα κ το Κέλλυ πάντως είναι εξίσου όμορφα..Γιατι μη ξεχνάς οτι θα τη συντροφεύει μια ολόκληρη ζωή!

Φιλάκια,περιμένουμε την απόφασή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω οτι οταν οι γονεις εχουν σταθει στα παιδια τους τοτε ειναι ομορφο να ακουνε τα εγγονια τους με το δικο τους ονομα...μπορει να ακουγετε εγωιστικο αλλα πιστευω πως ετσι τους τιμας...

εγω δεν εχω πεθερικα...οταν γεννησα το πρωτο μου γιο τον βγαλαμε το ονομα των γονιων μου...(γιωργος και γιωργια)....για μενα θα ηταν ανηθικο αν το εβγαζα ενα ασχετο ονομα...γιατι πολυ απλα οταν το γεννησα περαν του αντρα μου,οι γονεις ηταν διπλα μου τις στιγμες που εγω υπεφερα απο αυτο που ειχε το μωρο μου....η μανα ηταν εξω απο το χειρουργειο...ολα οι γονεις μου...πως θα μπορουσα λοιπον να μην τον ονομασω με το δικο τους ονομα;;;;

ηταν λοιπον το λιγοτερο που μπρουσα να κανω...

τωρα στο δευτερο θα το βγαλουμε ιασωνα...ειναι ενα ονομα που απλα μας αρεσει...εξαλλλου δεν μπορουμε να βγαλουμε και κατι αλλο...ο πεθερος ειναι εξαφανισμενος και η πεθερα μου εχει πεθανει...αλλα και το ονομα της ειναι καθαρα γυναικειο..

τωρα θα μου πεις γιατι τα γραφω ολα αυτα....η γνωμη μου ειναι οτι θα ειναι αδικο για τη μητερα σου....ενω θα βγαλεις το μπαμπα σου....εκεινη πουθενα...σορυ που το λεω ετσι...εγω προσωπικα η θα εβγαζα ασχετα ονοματα η των γονιων μου...

φιλικα γιωτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis ton mpempi mas den ton vaftisame akoma 8a ton vaftisoume otan gyrisoume ellada ... :)8a toy dosoume to onoma tou pe8erou mou ego epemena giati mou aresei poli prota ap'ola an den mou arese den 8a to evaza legete Daniel alla stin san or8odokso den mporoume na to vaftisoume Daniel opote prokipti to Daniil :) pou mou aresei poli episeis ...

tora otan me to kalo kanoume koritsaki den prokite na doso ta onomata ton giagiadon giati den m aresoun av8oula k anna-maria kai yparxoun poli orea onomata ....

na valeis ayto pou pragmatika aresei se esena kai ton avtra sou kai pou airiazei stin mpoumpou sas :) stin maoula sou mporeis na deikseis me xilious dyo tropous tin agapi kai tin eygomosini sou :)

ayti einai i gnomi mou !!!!

perimenoume tin apofasi sou !!! :)

iQEkm4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Εγώ για το θέμα των ονομάτων την άποψή μου την έχω χιλιοπεί σε αυτό το φορουμ σε διαφορετικά posts.

Όσο και απελευθερωμενοι και με προχωρημένες ιδέες να είμαστε και εμείς και οι γονείς μας και ναι αν δεν ονομάσουμε τα παιδιά μας με τα ονόματα των γονιών μας δεν σημαίνει ότι δεν τους αγαπαμε, αλλά η αλήθεια είναι μία και είναι γεγονός: ότι αν και εφόσον θέλουν και οιδύο γονείς να δώσουνε στο παιδί τους το όνομα από έναν παππού ή μία γιαγιά, για τον ίδιο αποτελεί ιδιαίτερη τιμή και χαρά.

Εγώ έπειτα έχω και μία άλλη φιλοσοφία, που λέει ότι δίνοντας τα ονόματα των γονιών μας στα παιδιά μας είναι ένας τρόπος να τους μνημονεύουμε συνέχεια ιδιαίτερα όταν αυτοί φύγουν από τη ζωή.

Το γιό μου που είναι πρωτότοκος θα τον πούμε Δημήτρη, το όνομα του πεθερού μου. Το δεύτερο παιδί μου εάν θα είναι αγόρι θα το πούμε Λάμπρο, όνομα το οποίο δεν μου πολυαρέσει, αλλά αφού έτσι λένε τον πολυαγαπημένο μου πατέρα και ξέρω πόση χαρά και καμάρι θα του δώσουμε, ούτε που θα το σκεφτώ να του δώσω άλλο όνομα. Τη μαμα μου τη λένε Χρυσάνθη, που θα είναι το όνομα του δεύτερου παιδιού μας αν είναι κοριτσάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη μαμα μου τη λένε Χρυσάνθη, που θα είναι το όνομα του δεύτερου παιδιού μας αν είναι κοριτσάκι.

Είσαι πολύ πολύ τυχερή κ αυτή είναι η διαφορά με τη δική μου περίπτωση κ το παράπονό μου κοριτσάκι μου..Το πρώτο μου παιδάκι πήρε το όνομα της πεθεράς μου...Το δεύτερο παιδάκι αν είναι αγοράκι κ γερό να είναι βέβαια,αλλα εννοείται οτι θα πάρει το όνομα του πεθερού μου,ο οποίος δυστυχώς δε ζει...

Εγώ που είμαι σε όλο αυτό το θέμα?????Οι δικοί μου που σκίζονται για μας???

Αχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Τη μαμα μου τη λένε Χρυσάνθη, που θα είναι το όνομα του δεύτερου παιδιού μας αν είναι κοριτσάκι.

Είσαι πολύ πολύ τυχερή κ αυτή είναι η διαφορά με τη δική μου περίπτωση κ το παράπονό μου κοριτσάκι μου..Το πρώτο μου παιδάκι πήρε το όνομα της πεθεράς μου...Το δεύτερο παιδάκι αν είναι αγοράκι κ γερό να είναι βέβαια,αλλα εννοείται οτι θα πάρει το όνομα του πεθερού μου,ο οποίος δυστυχώς δε ζει...

Εγώ που είμαι σε όλο αυτό το θέμα?????Οι δικοί μου που σκίζονται για μας???

Αχ...

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εμείς στα μέρη μου έχουμε ένα ηλίθιο έθιμο που σύμφωνα με αυτό, το πρώτο παιδί και το πρώτο αγόρι παίρνει τα ονόματα των γονιών του πατέρα. Αν δηλαδή κάνεις πρώτο κορίτσι και μετά αγόρι, θα πρέπει να κάνεις και 3ο παιδί για να βγάλεις τα ονόματα των γονιών σου. Πράγμα που το θεωρώ γελοίο.

Αλλά από την άλλη μπορείς να δείς τα πράγματα στην περίπτωσή σου πιό θετικά. Το Όλγα καταρχήν προσωπικά το βρίσκω πολύ ωραίο και πολύ θηλυκό όνομα. Όσον αφορά το δεύτερο παιδάκι αν είναι αγοράκι μπορείς ωραιότατα να κάνεις ένα συνδυασμό και να βαφτιστεί και με τα δύο ονόματα των παππούδων. Αν πάλι κάνεις κοριτσάκι, θα βγεί το όνομα της μανούλας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε καν αυτό θα δεχόταν...Εδώ είπα για τη μπουμπού μου που είναι κ κοριτσάκι να της βάλουμε κ 2ο όνομα κ ούτε να το ακούσει!!Θεωρώ οτι το κοριτσάκι δεν είναι θέμα παράδοσης-αν ήταν αγόρι ούτε καν θα το συζητούσα,κ βέβαια να μπει με το όνομα κ το επίθετο του παππού του!

Όσο για το Όλγα είναι κ υποκειμενικό-εμένα πάντα μου άρεζαν τα μεγάλα,εύηχα ονόματα για κορίτσια,αυτό τ διπλό σύμφωνο στη μέση με χαλάει πολύ..Κ μου θυμίζει κ μεγάλη γυναίκα-δεν πάει καθόλου στη μικρή μου πριγκιπισσούλα...Anyway...Γερά να είναι τα μπουμπουκάκια μας,γι αυτό υπάρχουν κ τα...χαιδευτικά!!!

Φιλιά πολλά Λιλάκι μου,ευχαριστώ για την κατανόηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΑΦΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Τ'ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΖΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ? ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΧΙ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ Σ'ΕΚΕΙΝΟΝ Ν'ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ.ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΓΩ!!!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΝ,ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΧΛΟΚΟΥΔΟΥΝΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki έγραψε:

Καλησπέρα και από εμένα.

Εγώ για το θέμα των ονομάτων την άποψή μου την έχω χιλιοπεί σε αυτό το φορουμ σε διαφορετικά posts.

Όσο και απελευθερωμενοι και με προχωρημένες ιδέες να είμαστε και εμείς και οι γονείς μας και ναι αν δεν ονομάσουμε τα παιδιά μας με τα ονόματα των γονιών μας δεν σημαίνει ότι δεν τους αγαπαμε, αλλά η αλήθεια είναι μία και είναι γεγονός: ότι αν και εφόσον θέλουν και οιδύο γονείς να δώσουνε στο παιδί τους το όνομα από έναν παππού ή μία γιαγιά, για τον ίδιο αποτελεί ιδιαίτερη τιμή και χαρά.

Εγώ έπειτα έχω και μία άλλη φιλοσοφία, που λέει ότι δίνοντας τα ονόματα των γονιών μας στα παιδιά μας είναι ένας τρόπος να τους μνημονεύουμε συνέχεια ιδιαίτερα όταν αυτοί φύγουν από τη ζωή.

Συμφωνώ απόλυτα! Με κάλυψες πλήρως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι στα αγορια πρεπει να γινεται "θεμα" με το ονομα αλλα στα κοριτσια ειναι ολοι πιο...χαλαροι?σαν να μην τους νοιαζει πως θα τα φωναζουν,ενω το αγορι ειναι το "πολυτιμο" και πρεπει να βγει το ονομα απο την πλευρα του πατερα?Και στην τελικη αφου παιρνει το επιθετο του πατερα...εμεις δεν καναμε τιποτα για να βγει αυτο το παιδι?!

εμεις δωσαμε στον γιο μου το ονομα του πεθερου μου (αφου ομως ρωτησα τον πατερα μου πρωτα χεχε),μ αρεσε το Γιαννης (λενε κ τον αδερφο μου ;) ) αλλα εγω το επελεξα,χαρηκε ο αντρας μου (ο οποιος ηθελε κατι αρχαιοελληνικα κουλα,ελεος),τωρα στην κορη θα βγει το ονομα του μπαμπα μου αν και ο ιδιος δεν θελει. Δεν μας πιεσε κανεις (εκτος απο κατι θειτσες του αντρα μου βλαμενες...) αλλα σκεφτηκα οτι θα δωσω χαρα στον αντρα μου πρωτα και μετα στον πεθερο μου που ειναι γλυκος ανθρωπος.Αλλα αυτα ειναι θεματα του ζευγαριου,οι γονεις γιατι κωλοχτυπιουνται ετσι δεν καταλαβαινω!λες και ζουμε στην Ελλαδα του '50!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω φιλεναδες μου πιστευω πως στη ζωη οτι δινεις παιρνεις κ το αντιστροφο...τι θελω να πω με αυτο;;;

Το να δωσεις το ονομα του οποιουδηποτε στο παιδι σου ειναι τεραστια τιμη.Το θεμα για εμενα ειναι να δωσω το ονομα του γονιου η των πεθερικων αλλα οχι επειδη το επιβαλλει η παραδοση,αλλα επειδη αππο αυτους τους ανθρωπους εχω παρει πραγματα(συναισθηματικα εννοω),επειδη με στηριξαν στις δυσκολες στιγμες...επειδη τελος παντων για οτι εχουν κανει για εμενα,θα ηταν ο καλυτερος τροπος να τους ευχαριστησω.

Οταν ομως δεν ισχυει τιποτα απο τα παραπανω,δεν υπαρχει κ λογος να μπαινεις στη διαδικασια αυτη.Πανω απ'ολα ειναι το τι σχεση εχει μεταξυ του το ζευγαρι κ ποσο μπορει να καταλαβει ο ενας τον αλλον.

Εγω την κορη μου την εβγαλα Ειρηνη,το ονομα της πρωην πεθερας μου(γιατι χωρισαμε),αλλα το ηθελα κ το εκανα γιατι ηταν ο μοναδικος ανθρωπος που με στηριξε κ που ποτε δεν με πικρανε,παρ'ολα τα οσα εγιναν κ παρόλο το διαζυγιο κ ολα αυτα,παντα μου εδειχνε την αγαπη της κ παντα,ακομη κ σημερα που εχουν περασει τοσα χρονια,μιλαει για εμενα με τα καλυτερα λογια κ στεναχωριεται που ο γιος της φανηκε τοσο αχρηστος,ωστε να χασε εμενα κ το παιδι του.

Οι γονεις μου ειταν παντοτε στην κοσμαρα τους κ επειδη οταν γεννηθηκε το παιδι,πηρανε μια κουνια,νομιζαν οτι κατι εκαναν.Ακομη κ σημερα που αλλαξε η ζωη μου(σε ευχαριστω Θεε μου),κ παντρευτηκα παλι τον καλυτερο ανθρωπο του κοσμου...συνεχιζουν να ζουν στην νιρβανα τους.Ποτε απο παιδακι δεν τους αισθανθηκα κοντα μου κ οτι κ αν εκαναν ηταν εντελως επιφανειακο.

Για αυτο αν το θελει ο Θεος κ μας βοηθησει κ η τυχη βεβαια κ πανε ολα καλα με την εξωσωματικη,θα βγαλω τα παιδια μου η το παιδι μου οτι ονοματα θελω εγω κ ο αντρουλης(ειναι απολυτα συμφωνως με αυτο).

Κανεις τους δεν ειναι εδω να δει τι τραβαμε,κανεις τους δεν νοιαζετε εστω ετσι συναισθηματικα,ψυχολογικα να μας στηριξουν.Η πεθερα μου δυστηχως δεν ζει κ λεω δυστηχως γιατι απ'οτι ξερω ηταν υπεροχος ανθρωπος κ βλεπω εξαλλου πως εχει μεγαλωσει το γιο της,που ειναι για μενα η μεγαλυτερη αποδειξη του τι ανθρωπος ηταν.

Ολοι οι αλλοι ομως...αφηστε....

Τελος παντων,συγνωμη για το μεγαλο post,ξεφυγα κ λιγο απο το θεμα,το γυρισα πολυ στο πρωσοπικο,αλλα βρηκα την ευκαιρια να βγαλω καποια πραγματα απο μεσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15JUNE έγραψε:

ΛΟΙΠΟΝ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΑΡΙΖΑ ΚΛΕΙΝΩ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΗ ΦΕΡΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΟΛΟ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΤΗ ΛΕΩ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΟΙ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΩ!ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΩ Ν'ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ Ν'ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ.ΑΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΑΩ ΠΑΣΟ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΩ.ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ.ΕΔΩ ΕΚΑΝΑΝ Τ'ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ Ν'ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΙΜΗΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ?ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΤΣΙ ΠΡΟΕΚΥΨΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ.ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΠΙΟ ΤΡΕΛΛΑ ΜΟΥ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΟΝΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ!!

εκαναν τα πάντα για ναποβάλλεις? :blink: τι εννοείς?σορυ κιόλας αλλά μου έκανε εντύπωση.Όσο κακότροπος και να είναι κάποιος πως μπορεί να θέλει ή και να προσπαθεί ακόμα να χαθεί το εγγονάκι του?με σόκαρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑ ΟΤΑΝ ΤΑ ΖΟΥΣΑ ΟΛ'ΑΥΤΑ!ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΧΕΣΕΙΣ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ!!ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ, ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΑΣ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΠΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠ'ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ.ΟΥΤΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΑΜΟ ΟΥΤΕ ΜΕΤΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΑΝ ΝΕΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ.ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ.ΕΔΩ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΕ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΗΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΓΙ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΤΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΥΣ. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!!ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΙΚΡΑΙΝΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΟ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΝΕ.ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ!ΚΙ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ.Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΗΚΩ ΚΑΤΣΕ, ΚΑΤΣΕ ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΕΜΕΝΑΔΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.Μ' ΑΥΤΑ ΚΑΙ Μ'ΑΥΤΑ ΚΟΨΑΜΕ.ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΙΔΑΝΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΒΛΕΠΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟ ΕΓΓΟΝΑΚΙ.ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑΡΑΧΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΑΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΤΑΝ ΜΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΟΥΣΕ!ΛΟΙΠΟΝ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΑ, ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΤΑΡΑΞΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ!ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΙ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΑΝ ΚΑΤΑΡΕΣ!!!ΑΥΤΑ!!ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ!!!ΕΥΤΗΧΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΤΕΞΑΜΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!Εμενα καιτο Μαριζα και το Ολγα και το Αννα Μαρια μου αρεσει κοριτσακια..

Λοιπον εμεις λεγαμε με τον αντρα μου πριν να παντρευτουμε πως αν κανουμε αγορι θα το ονομασουμε Γιαννη λενε και τους δυο μπαμπαδες μας..και αν κανουμε κοριτσι Φρειδερικη ειναι του πεθερου μου και θα την φωναζαμε Ερρικα...Ερρικα Νταν...καλο??

Αλλα η ζωη μας τα αλλαξε..πριν εναιση χρονο χασαμε το κουνιαδακι μου σε τροχαιο :(:(:( ενα αξιολατρευτο παιδι που πραγματικα λατρευα και ποτε δεν πιστευα οτι θα ποναγα τοσο...Ετσι ειπαμε το πρωτο μας παιδι θα το βγαλουμε το ονομα του Αλεξανδρος..

Τωρα ομως σκεφτομαι πως εγω θελω αγορακι για να του δωσω το ονομα του...

αν μας χαρισει κοριτσακι και το βγαλουμε Αλεξανδρα κα μετα αγορακι τι θα χω τον Αλεξανδρο και την Αλεξανδρα??

Και αν δεν μας χαρισει δευτερο ??Δεν θα χω βγαλει το ονομα του που το θελω τοσο πολυ...

Επειτα την Μαμα μου την λενα Μαρια και την Πεθερα μου Γιωργια (και δεν μου αρεσει καθολου για κοριτσι ουτε του αντρα μου)αλλα ξερω πως την αγαπαει πολυ και εκεινη μας εχει βοηθησει και μας βοηθαει συνεχεια στα παντα και ειναι καταπληκτικος ανθρωπος!!!Εκεινη δεν εχει κανε προβλημα με τα ονοματα ουτε οι δικοι μου αλλα ξερω πως καταβαθος θα χαρουν...πως να τα συνδυασω??

Καλα θα μου πειτε κανε πρωτα μωρο και βλεπουμε...

Αχ ελπιζω να τα καταφερω με την 2η προσπαθεια εξωσωματικης που θα κανω συντομα!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ, ΔΥΟ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ!!ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΔΑ ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ!ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΡΟΣΤΙΘΕΤΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!!ΤΟΥ ΠΑΕΙ???ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΛΕΓΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΟΥΜΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ.ΩΡΑΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!ΟΛ'ΑΥΤΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ.ΠΙΟ ΑΣΧΕΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΔΕΝ ΤΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΣΟΓΛΑΝΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥ!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΤΙΜΗΣΕΙΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!ΑΛΛΩΣΤΕ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΕΙ Σ'ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗ ΖΩΗ Ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...