Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια HELP


Recommended Posts

Ειμαι νεα στο Forum και θελω να πω οτι ειστε απαιχτες :)

Βασικα θελω τη γνωμη σας, ειμαι 19 χρονων και σπουδαζω Θεσ/νικη. Εχω 6 μερες καθυστερηση, εχω εδω και 1 χρονο σχεση και οταν το ειπα στο φιλο μου, ειχα την καλυτερη αντιμετωπιση :silly: Τι με συμβουλευετε να κανω? ειπα να περιμενω να κλεισω τις 10 μερες καθυστερηση και μετα να κανω τεστ...

Θελω τις συμβουλες σας και την υποστηριξη σας γιατι δεν ειμαι στα καλα μου, μια ειμαι χαρουμενη και μια κλαιω στα καλα καθουμενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σου και καλωσόρισες!

Κατ' αρχήν, έχεις σταθερό κύκλο; Σου έχει ξανατύχει τόσο μεγάλη καθυστέρηση;

Έπειτα, εσύ πώς νιώθεις γι' αυτό; Σε περίπτωση που είσαι έγκυος τι θα έκανες;

Χαιρετισμούς στην αγαπημένη μου Θεσσαλονίκη!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ετυχε μια φορα παλια αλλα κατα τα αλλα ειναι σταθερη, εννοειτε πως θα το κρατησουμε, δεν το επιδιωξαμε αλλα το θελουμε και οι δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΣΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ τυπος δηλ ε??? χμ :laugh:

ΕΓΩ λεω να περιμενεις...να κανεις μια χοριακη, να επιβεβαιωθει και η εγκυμοσυνη και μετα κανετε σχεδιαααααααααα ΡΟΖ ή ΜΠΛΕΕΕΕ!!!! :laugh:

Αντε με το καλο να ειναι ολα!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού το θέλετε, τότε κάντε λίγη υπομονή και θα δείξει!

Έχεις κάποιο λόγο να πιστεύεις ότι είσαι έγκυος, έγινε κάποιο "ατύχημα" ή απλά μόνο καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το λες ατυχημα.... πανω στο κεφι ξεχαστηκαμε λιγο επιτηδες :P αποκλειεται με μια φορα να πιασεις παιδι.... για αυτο ουτε που το σκεφτηκα ουτε που αγχοθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula1 καλωσηρθες.Εγω πιστευω οτι 6 μερες αν οντως οπως ειπε και η "Θέλω να γίνω μαμά! " εχεις γενικα σταθερο κυκλο, ειναι αρκετες και πιθανον να εισαι εγκυος.Προσωπικα και τις 2 φορες της εγκυμοσυνης μου το ηξερα μεσα μου κατι στα διαισθηση και δεν περιμενα καν να περασει η προθεσμια καθυστερησης.Καποιες φορες εισαι τοσο σιγουρη που δεν χρειαζεται να περιμενεις.Κανε καλου κακου το τεστ μην το καθυστερεις, ο,τι αποφαση και να παρεις αν βγει θετικο πρεπει να σε δει γυναικολογος.Μην αγχωνεσαι αδικα και πνιγεσαι με πολλες σκεψεις κανε πρωτα το τεστ να σιγουρευτεις και το ξανασυζηταμε!!!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι' αυτό το έβαλα σε εισαγωγικά το "ατύχημα"!!!

Συνήθως μια φορά χρειάζεται για να πιάσεις παιδί, δεν το πιάνεις από λίγο κάθε φορά!!! :P

Πάντως, θα συμφωνήσω με τη Ζαχαρένια, καλύτερα χοριακή παρά τεστ. Τα τεστ είναι αναξιόπιστα.

Όταν κάνεις πες μας το αποτέλεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο μενα...μικρη μικρη και εσυ ε???νομιζω πως οι 6 μερες αν εχεις σταθερο κυκλο μαλλον κρυβουν ενα μωρακι..αλλα οπως ειπαν και οι προηγουμενες κοπελες στις απαντησεις τους καλυτερα να κανεις χοριακη για να εισαι σιγουρη γαιτι τα τεστακια δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα...παντως οτι και να συμβαινει σου ευχομαι το καλυτερο..!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και από εμένα.

Μόλις σήμερα γράφτηκα στο φόρουμ και ξαφνηκά διάβασα την ιστορία της ζωής μου στο ποστ σου. Η μόνη διαφορά είναι ότι εμείς είμασταν 2 χρόνια μαζί και εγώ ήμουν 18 χρονών!

Κατά τα άλλα να σου πω ότι μια χαρά τελίωσα τις σπουδές μου, με την βοήθεια της μανούλας μου, μια χαρά μεγάλωσα το αγοράκι μου και εργαζόμουν και γενικά με τον άντρα μου όταν το συζητάμε καταλήγουμε ότι θα είχαμε χάσει τα σπουδαιότερα αν τότε είχαμε πάρει άλλη απόφαση.

Σήμερα είμαι σχεδόν 35, ο γιός μου σχεδόν 17 και με τον άντρα μου μετράμε σχεδόν 20 χρόνια αγαπημένοι και περιμένουμε το δεύτερο μωράκι μας τον Ιούνιο!

Τίποτα δεν είναι τυχαίο στη ζωή. Και όλα μπορούν να γίνουν. Ενα μωρό ποτέ δεν είναι εμπόδιο σε τίποτα. Ενα μωρό μόνο ευτυχία και ολοκλήρωση είναι. Σου εύχομαι ότι επιθυμείς και να μην αγχώνεσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας κοριτσια και το ενδιαφερον σας θα τα λαβω ολα υποψη μου και θα σας πω και την συνεχεια οταν αποφασισω να κανω το τεστ για αρχη

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις και εξεταστικη τωρα ε???εγω αρχιζω απο δευτερα θεωριες...ασε δεν μπορω να διαβασω γιατι συνεχεια ανακατευομαι...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula1 έγραψε:

δεν το λες ατυχημα.... πανω στο κεφι ξεχαστηκαμε λιγο επιτηδες :P αποκλειεται με μια φορα να πιασεις παιδι.... για αυτο ουτε που το σκεφτηκα ουτε που αγχοθηκα...

oups!!!vlakeia!!!gineteeeee gineteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

edw kai me diakekomeni sinousia ginete!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboula1 έγραψε:

δεν το λες ατυχημα.... πανω στο κεφι ξεχαστηκαμε λιγο επιτηδες :P αποκλειεται με μια φορα να πιασεις παιδι.... για αυτο ουτε που το σκεφτηκα ουτε που αγχοθηκα...

Πάνω στο κέφι έμεινα και εγώ έγκυος,στα 19 μου...Να'ναι καλά η τεκίλα! :laugh:

Και τώρα που έχω το μωράκι μου στην αγκαλιά μου λέω οτι αυτό ήταν το καλύτερο μεθύσι της ζωής μου! ;)

Κάνε μια χοριακούλα...και φυσικά με μια μία φορά μένεις έγκυος!

Για ό,τι χρειαστείς εμείς είμαστε εδώ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi έγραψε:

Εχεις και εξεταστικη τωρα ε???εγω αρχιζω απο δευτερα θεωριες...ασε δεν μπορω να διαβασω γιατι συνεχεια ανακατευομαι...!!

αν εχω λεει... 11 μαθηματα δινω, 3 εργαστηρια και 8 θεωριες μου μενουν ακομα 4 δευτερα,τριτη,τεταρτη,παρασκευη, καλη επιτυχια σου ευχομαι και με το καλο τα διδυμακια σας :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστωωωω!!!!και εσυ καλη επιτυχια να εχεις...σου ευχομαι να τα περασεις ολα..εγω εχω ακομη 8 εδωσα 2 εργαστηρια και μου μενουν οι θεωριες...και μετα αν ολα πανε καλα θα το παρω το......πτυχιο!!!!:) :)

Εσυ τελικα εμαθες αν εισαι η οχι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ακομα καθυστερηση ειναι η 8η μερα θα κανω την παρασκευη με το καλο το τεστ να τελειωσουν με το καλο οι εξετασεις γιατι αν ειναι θετικο αποκλειεται να καθομαι να διαβαζω, θα ειναι αλλου το μυαλο μου, ασε το αγχος... Αν και τα συμπτωματα αρχισαν και γινονται πιο εντονα... Ευχαριστω κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανω που θα σε ρωτουσα για τα συμπτωματα...!!!εχεις κατι διαφορετικο αυτην την φορα???θελω να πω μηπως εχεις υπνηλια η τιποτα αλλο???σε ρωταω γιατι κ εμεις αργησαμε να το καταλαβουμε...!!το αγορι σου σου λεει τιποτα???αν θες απαντας βεβαια..καταλαβαινω οτι μπορει να μν θες να πεις πολλα ακομη...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hope89 και εμεις ψιλοξεχαστηκαμε εκεινη την μερα και τελικα ξεφυτρωσαν τα μωρακια μας...ασε που δεν ειχα ωορρηξια...κανονικα θα ειχα ωορρηξια μετα πο 2 μερες..ελα μου ομως που το σπερμα ζει εως και 3 μερες???!!!!:) :)ασε που οσο μικροτερες τοσο πιο ευκολα πιανουμε νομιζω...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το αγορι μου με καθησυχαζει, μου λεει οτι με αγαπαει και οτι θα ειναι διπλα μου οτι και να γινει, ειναι πολυ γλυκος... Οσο για τα συμπτωματα... ηπια 2 ποτηρια νερο και πηγα στην τουαλετα 6 φορες ασε το βραδυ... το κακο ειναι οτι αμα ξυπνησω δεν μπορω μετα να κοιμηθω, δεν μπορω να πω οτι εχω υπνηλια αλλα σημερα δεν εκανα τιποτα ολη μερα, μονο ξαπλα και νιωθω κουρασμενη, σηκωθηκα το πρωι η ωρα 10 και εφαγα γεμιστα:P περιτον να σου πω οτι το πρωι ποτε δεν τρωω, η μεση μου μου κανει νουμερα απο χθες, οχι απλος πονος... σφακτης! οσο για το στηθος με πονουσε και με ποναει ακομα 15 μερες πριν απο την ημερομηνια που επρεπε να αδιαθετησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΣ!!!!

ΒΑΣΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΟΠΩΣΗ Ή ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΧΥΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΙΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΣΟΥ...ΕΕΕ ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ....

ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΛΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΜΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ...ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕ ΤΑΙΡΙΑΖΑΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΕΜΕΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ,ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΗΜΑΣΤΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλιστααααα...ωραιααααα..!!!!κανε καλυτερα το τεστ μετα την εξετστικη μην σου ερθουν αποτομα τα νεα...και δεν διαβαζεις μετα..οπως εγω τωρα!!!ειναι πολυ ωραιο και σωστο εκ μερους του αγοριου σου που ειναι και θα ειναι διπλα σου οτι και αν γινει..εμενα ηταν λιγο περιεργα στην αρχη γιατι σκεφτοταν το οικονομικο και οτι δεν εχουμε παντρευτει ακομη αλλα μολις τα ειδε και ακουσε τις καρουλες ξετρελαθηκε..δεν ειπαμε ποτε για εκτρωση απλα αγχωνοταν για τα οικονομικα...θα πεσουν τωρα λιγακι ολα μαζι...αλλα δεν πειραζει μωρε!!!και μενα το στηθος μου με εχει πριξει..ουτε να κοιμηθω ανετα μπορω..ασε..οι γονεις σου πως λες να το παρουν???εμενα εφριξαν λιγακι αλλα τους περασε...:) :0 :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γονεις μου θα το παρουν ηρεμα θελω να πιστευω γιατι οποτε βλεπαμε εκπομπες στην τηλεοραση με εκτρωσεις και με ανηλικες μητερες λεγανε 'τι φταιει το μωρακι μια αθωα ψυχουλα ειναι' ή θυμαμαι οταν εκανε εκτρωση παλια μια φιλη της μαμας μου γυρισε και της ειπε 'τα μωρα ειναι ευλογια Θεου οποτε και να ερθουν' θελαν παλια να υιοθετισουν αλλα ειναι μεγαλη διαδικασια και χρονοβορα οποτε μετα αλλαξαν γνωμη, οι σπουδες ειναι το προβλημα για αυτο ειναι που σκαω... και για πως θα το παρουν οι δικοι του γονεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...