Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσυνη-θαυμα


anna k

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα.ειμαι 34 χρονων κ πριν 3 μηνες εκανα τη 1η μου μικρογονιμοποιηση.δυστυχως απετυχε και στις 12 δεκεμβρη πηραμε αρνητικο αποτελεσμα.και ως εκ θαυματος χτες ανακαλυψα οτι ειμαι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!δε ξερω τι ειδους θαυμα εγινε,δε μπορω να το εξηγησω.αλλα εγινε.το θεμα ειναι αλλο.εκανα β χωριακη κ μου βγηκε 363 αλλα στο γυναικολογο που πηγα κ μου εκανε υπερηχο ειδε εν πολυ μικρο σακουλακι που μου ειπε δε μπορει να πει σιγουρα αν ειναι το μπεμπακι.βεβαια ειμαι περιπου 4,5 με 5 εβδομαδων.εχετε εμπειρια.επισης ρε κοριτσια μ εχει πιασει ενα φταρνισμα ανομολογητο.λετε να τρανταζομαι κ να συμβει κατι κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλό αννα!

όλα ειναι μια χαρά απλως η συλληψη θα εγινε πιο μετα.

με το καλο να εχεις 9 υπεροχους μηνες και ενα γερο μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα συγχαρητήρια!!!!!!!!συγκλονιστικά νέα!!!!!!!!!!!!με το καλό, να έχεις μία όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη και να προσέχεις το θαυματάκι σου!

μια χαρά είναι η χοριακή σου, τριψήφια, τέλεια!κι εγω την πρώτη φορά που πηγα στο γιατρό είδαμε μόνο κάτι που μοιάζει με σάκο, την επόμενη φορά θα δείτε περισσότερα. άσε που με την εξωσωματική μπορεί να μπερδευτηκαν λίγο οι μέρες και να είχες ωορηξία αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι απο τη καρδια μου να ειναι ενα γλυκο και γερο μπεμπακι που θα σε γεμισει χαρα και ευτυχια απο δω και πρα και για ολη σας τη ζωή.

Μη στεναχωριεσια γι ατο φταρνισμα..απλα ν απροσεχεις με τις δουλειες μονο και μονο μεχρι να σιγουρευτεις οτι ολα ειναι καλα!

καλη εγυμοσυνη κοπελα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπως ετσι ανακαλυψα κι εγω οτι ειμαι εγκυος!!!σαν θαυμα!!!η μαλλον πραγματικο θαυμα,δεν το περιμενα με τιποτα..

μην ανησυχεις,την πρωτη φορα που πηγα για υπερηχο ημουν 5 εβδομαδων και 3 ημερων και δεν ειδαμε τιποτα στον υπερηχο και εφυγα με κλαματα απο το ιατρειο,ωσπου μετα απο μια εβδομαδα,ειδαμε ενα καλοσχηματισμενο σακουλακι,ωραιοτατο!!

και φυσικα στην ογδοη εβδομαδα ακουσα και την καρδουλα και ολα ηταν υπεροχα και ετσι συνεχιζουν να ειναι!!!!!!!

ευχομαι οτι καλυτερο και οσο για το φταρνισμα μη φοβασαι,δεν παθαινει τιποτα το μωρο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!!!!!! Τέλεια νέα!!! Είναι νωρίς για να δεις κάτι. Απορώ που είδες έστω και σακκουλάκι! Λογικά μετά την 8η εβδομάδα θα δεις έμβρυο.

Με το καλοοοοοοοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια σου εύχομαι και εγω όπως και όλες να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας γιατρός δεν μπορεί να πει με σιγουριά αν κάποιος είναι έγκυος....στο λέω γιατί το έχω ξανακούσει εδω μέσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ!!ΤΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ!ΠΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.ΓΙΑ ΤΟ ΦΤΕΡΝΙΣΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΗ ΣΕ ΚΑΤΙ?ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΑΡΙΑ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ?ΜΗΠΩΣ ΑΛΛΑΞΕΣ ΑΡΩΜΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΓΑΡΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΔΟΧΕΙΣ ΣΤΗ ΜΥΤΗ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι σου αγκαλιά!!! :) :)

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι για τον υπέρηχο, από δω και πέρα θα κάνεις πολλούς!! ;) ;) Θα βλέπεις το μπεμπάκι σου στην οθόνη μέχρι να'ρθει η ώρα να το δεις και live!!! :woohoo: ;)

Πότε σου είπε να ξαναπάς; Σου είπε να κάνεις κάποιες εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα κανω β χοριακη τη δευτερα ξανα και σε 15 μερες υπερηχο.ευχαριστω βρε κοριτσια που με εμψυχωνετε.να στε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα εύχομαι όλα να πάνε καλά με το μικρό σου θαύμα!

Μην ανησυχείς για τον υπέρηχο.Είναι φυσικό να βλέπετε μόνο σάκο ακόμα.Εγώ μέχρι και την 6η+ εβδομάδα δέν είδα εμβρυακά στοιχεία.Το είδαμε πρώτη φορα στο τέλος της 7ης.

Με τον υπερηχο δεν παθαίνεις τίποτα, ουτε με το...φτάρνισμα.

Να μην αγχώνεσαι,μην στεναχωριέσαι,μην σηκώνεις βάρη και μην σκύβεις απότομα.Όλα θα πάνε καλά! :):):) Να μας κρατάς ενήμερους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια ψυχη μου...να εισαι γερη και με το καλο το μπεμπακι σου κουκλα μου.....δοξα σοι ο θεος!!!!! να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτερνίσου όσο θές μάλλον κάποιος σε θυμάται και απο εδώ και πέρα θα σε θυμάται καθημερινά!

Με το καλό το μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

με το καλό αννα!

όλα ειναι μια χαρά απλως η συλληψη θα εγινε πιο μετα.

με το καλο να εχεις 9 υπεροχους μηνες και ενα γερο μωρακι.

ΣΥΜΦΩΝΩ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εχω ηδη δωσει συγχαρητηρια στο θεματακι μας αλλα θα σου τα ξαναπω..

Κοριτσακι μου σου ευχομαι μια τελειαααααα εγκυμοσυνη ηρεμη και με ενα γερο μωρακι αγκαλιτσα σε 9 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια κοπελα μου η καθε εγκυμοσυνη οποτε και να ερθει και οπως και να ερθει ειναι θαυμα.να εχεις ενα υγιες μωρακι και με το καλο να το φερεις στον κοσμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα είναι υπέροχο!! Άκου να δεις τώρα!!!!

Μπράβο Άννα, τα θερμά μου συγχαρητήρια για την

εγκυμοσύνη σου!!

Σου εύχομαι να πέρασεις 9 καταπληκτικούς μήνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κούκλα μου, με το καλό!!!!

Για το φτέρνισμα μην ανησυχείς, εκεί που βρίσκεται είναι πολύ ασφαλές για να νοιώσει αυτό το τράνταγμα.

Ψυχραιμία και καλή συνέχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...