Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το καλύτερο Πρωτοχρονιάτικο δώρο μου!


Recommended Posts

Και ΝΑΙ λοιπόν !!!!!!!

Μετά απο δυο θετικά τεστ και μια β. χοριακή σας ανακοινώνω και εγώ την εγκυμοσύνη μου :silly: :silly: :silly: :silly:

Με τελευταία περίοδο στις 28/11 περίμενα στις 25/12 αλλά τίποτα.

Είπα να μην αγχώνομαι μέσα στις γιορτές αλλά δεν άντεξα και την Παραμονή της Πρωτοχρονιάς έκανα 2 τεστ clear blue και βγήκαν και τα δύο θετικά !!!!!!!!

Έτσι γιόρτασα την πιο όμορφη Πρωτοχρονιά της ζωής μου :blush:

Μόλις γυρίσαμε απο τις διακοπές τη Δευτέρα (4/1) έκανα β. χοριακή και έδειξε 57,5 :S Λίγο χαμηλή δεν είναι βρε παιδιά ?????

Θα ξαναπάω πάλι την Παρασκευή να κάνω δεύτερη και το Σάββατο βουρ στο γιατρό. Αυτός χάρηκε πολύ με τα νέα και δεν έδειξε ανήσυχος με τις μονάδες της χοριακής. Μάλλον περιμένει να δει και τη δεύτερη.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί κατά ένα περίεργο τρόπο ενώ είμαι ΠΑΝΤΑ πολύ αισιόδοξος άνθρωπος στην ιδέα και μόνο της εγκυμοσύνης μου, μου κόβονται τα πόδια απο αγωνία.

Μέχρι στιγμής είμαι μια χαρά χωρίς έντονα συμπτώματα. Μόνο λίγο στήθος πρησμένο, πονάκια περιόδου χαμηλά και τρομερή όρεξη για φαί και ύπνο :lol::lol::lol::lol:

ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ,ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ

ΣΟΥ!!!!ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΒΑΡΟΣ,ΟΧΙ ΑΠΟΤΟΜΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ,ΟΧΙ ΣΚΥΨΙΜΟ....

Κ ΓΩ ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 10 ΒΔΟΜΑΔΑ..ΕΧΩ Κ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 1,5 ΧΡΟΝΩΝ...

ΤΟ ΠΟΡΤΟ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotaki!!!! έγραψε:

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ,ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ

ΣΟΥ!!!!ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΒΑΡΟΣ,ΟΧΙ ΑΠΟΤΟΜΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ,ΟΧΙ ΣΚΥΨΙΜΟ....

Κ ΓΩ ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 10 ΒΔΟΜΑΔΑ..ΕΧΩ Κ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 1,5 ΧΡΟΝΩΝ...

ΤΟ ΠΟΡΤΟ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ??

Ευχαριστώ πολύ :)))))))

To Porto είναι απο το Πόρτο-Ράφτη που έμενα μέχρι πριν λίγο καιρό..

Η χοριακή πως σου φαίνεται? Δεν είναι μικρή? Με ανησύχησε πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβοοοοοοοοοοοοο........! και εγω μια απο τα ίδια.....! περίμενα 3/01 και το έμαθα στις 4/01 με τεστ στο σπίτ! Στις 5 έκανα χοριακή και μου έβγαλε 562,6 μονάδες και μου είπε ο Γιατρός ότι είναι πάρα πολύ καλή....! Και εγω έχω πονάκια περιόδου ακόμα πονάει το στήθος μου φοβερά και πολύ λίγο η μέση μου όταν κουράζομαι! Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά......!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ !!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ας ελπίσουμε η επόμενη χοριακή να είναι στα ύψη γιατί δε θα το αντέξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοριτσακι,με το καλο!!!Η χοριακουλα ειναι μικρη γιατι πιθανον εισαι εγκυος μολις λιγων εβδομαδων κ δικαιολογημενα εχει αυτη την τιμη.Ολα θα πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πείτε μου βρε έμπειρες .... :silly:

Είναι δυνατόν να είμαι 3ων εβδομάδων και να έχω χοριακή μόνο 57,5?

Εμένα κάτι με ανησυχεί πάντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην σε ανυσηχει τιποτα!Ο γιατρος μου εχει πει,χοριακη απο 5 κ πανω ειναι εγκυμοσυνη!!!Θα κανεις αλλη μια κ μολις δεις οτι εχει διπλασιαστει,θα ηρεμησεις!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

Να μην σε ανυσηχει τιποτα!Ο γιατρος μου εχει πει,χοριακη απο 5 κ πανω ειναι εγκυμοσυνη!!!Θα κανεις αλλη μια κ μολις δεις οτι εχει διπλασιαστει,θα ηρεμησεις!!! ;)

Αχ! ευχαριστώ βρε "ζούμπι" Κάτι θα ξέρει κι ο γιατρός :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!με το καλό σου εύχομαι!!!η χοριακή να μην σε ανησυχεί..και εγώ όταν ήμουν έγκυος η πρώτη μου χοριακή ήταν 34, άσχετα αν τελικά δεν προχώρησε πολύ η εγκυμοσύνη για άλλους λόγους βέβαια...όλα καλά θα πάνε, να προσέχεις και να μην κουράζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geias sas koritsia k xronia pollaaaa...eimai kainourgia edw k thela na sas kanw mia erwtisoula...xoriaki prepei na kaneis k na exeis kathusterisi i deixnei k nwritera???egw kanonika perimenw simera alla den mou irthe akomi periodos :) lete na kanw xoriaki i na perimenw gia testaki???an eimai tha eina i prwti mou egkumosuni opote sugxwreste me gia ts aporioules...euxaristw poluuuu!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΕΙΜΑΙ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 26/11/2009 ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ 6Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΑΙΚΗ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ 23/12/09 ΗΤΑΝ 60 ΑΛΛΑ ΌΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ.

ΑΝΤΕ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ 7-8 ΜΗΝΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τα νέα μάλλον δεν είναι καλά..

Σήμερα μόλις ξύπνησα και πήγα τουαλέτα είχα αίμα :(:(

Πήρα το γιατρό και ξεκίνησα utrogestan...

Απογοητεύτηκα... είμαι στο κρεβάτι και το Σάββατο θα πάω για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria έγραψε:

Nina mou min ta perneis ola arnitika k me apaisiodo3ia...Iremise k ola 8a pane mia xara aplws perioristou sto krevvataki sou...Kali 3ekourasi k 8etiki ske4i.. :kiss::kiss:

Δίκιο έχεις :blush::blush::blush::blush:

Συγνώμη αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω. Πανικοβάλλομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katekargi έγραψε:

Geias sas koritsia k xronia pollaaaa...eimai kainourgia edw k thela na sas kanw mia erwtisoula...xoriaki prepei na kaneis k na exeis kathusterisi i deixnei k nwritera???egw kanonika perimenw simera alla den mou irthe akomi periodos :) lete na kanw xoriaki i na perimenw gia testaki???an eimai tha eina i prwti mou egkumosuni opote sugxwreste me gia ts aporioules...euxaristw poluuuu!!!

Χρόνια πολλά κουκλίτσα μου, καλά κι ευλογημένα!

Η χοριακή θα δείξει ναι, λογικά η τιμή θα είναι χαμηλή, αλλά αν είσαι έγκυος θα δείξει. Εύχομαι τα αποτελέσματα να είναι θετικά αφού το θες τόσο!

nina κλείσε το pc και πήγαινε αμέσως στο κρεβάτι σου!!!!!!!!!!!!

Ξεκούραση, ξεκούραση, μην αγχώνεσαι (ξέρω.. δύσκολο) και όλα θα πάνε κατ' ευχήν!!

Φιλιά στην κοιλίτσα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινα μου μην αγχωνεσαι οτι ειναι να γινει θα γινει,εσυ σκεψου θετικα και χαλαρωσε.....η χοριακη μπορει να ειναι χαμηλη γιατι ισως εισαι λιγων ημερων η λιγων εβδομαδων εγκυος καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και οι μοναδες αντιστοιχουν απο την ημερα της συλληψης,ισως η συλληψη δεν εγινε τη μερα που νομιζες οτι εχεις ωορρηξια....μαην αγχωνεσαι και κοιτα να εισαι ξεκουραστη ξαπλα και μην κανεις τιποτα ας τα δεν παθαινουν τιποτα,ξερω αρκετες περιπτωσεις που ειχαν αιμα αλλα η εγκυμοσυνη συνεχισε κανονικοτατα.....στη δικη μου περιπτωση βεβαια δεν πηγαν καλα και απεβαλλα,δεν πειραζει ευχομαι συντομα ο καλος θεουλης να μου στειλει και εμενα μια εγκυμοσυνη και εσενα να σε προσεχει και η παναγια μαζι σου νινα μου να σου πανε ολα καλα,να μας κρατας ενημερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nina μήπως έμεινες έγκυος και απέβαλες ή κάτι πήγε στραβά; Δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό. Σίγουρα ο Γιατρός σου θα σου πει τι έγινε. Μην απελπίζεσαι σου εύχομαι όλα να πάνε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw ninaki sou euxomai ola na pane kala!!a nomizw eisai mia vdomada mprosta apo mena!!egw eixa TER 06-12-2009 kai perimena stis 02-01-2010.se duo meres mpainw sth 5h evdomada!!xtes h xoriakh mou edei3e 1480 timh!!!kai egw exw thn aporia autes oi times pws ka8orizontai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα....

Μόλις γύρισα σπίτι απο μια πολύ άσχημη ημέρα.

Εχτές αργά με ειδοποίησε ο γιατρός μου ότι η δεύτερη χοριακή που έκανα την Παρασκευή το πρωί έπεσε και άρα πρόκειται για αποβολή.

Με έβαλε σήμερα πρωί-πρωί για απόξεση και έστειλε ξέσμα για ανάλυση.

Η γνώμη του γιατρού είναι πως πρόκειται για αποβολή και όχι παλινδρόμηση όπως τις άλλες δύο φορές στο παρελθόν.

Ότι κι αν είναι ελπίζω αυτή τη φορά να βγάλουμε άκρη γιατί ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ να το ξαναπεράσω. Είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό.

Έχω φτάσει στο σημείο να λέω πως θέλω να έχω κάτι για να κάνω θεραπεία και να τελειώνω παρά να μου πουν "ήταν τυχαίο" και "είστε υγιέστατη"

Ας περιμένω να δω και τη βιοψία.. ο γιατρός επιμένει να ξαναπροσπαθήσω και μέχρι το Μάιο να είμαι πάλι έγκυος αλλά ρε κορίτσια φοβάμαι πάλι τα ίδια,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινακι κανε υπομονη,σε καταλαβαινω και εγω εχω περασει μια αποβολη με αποξυση και ξερω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο.εχει ο θεος και για μας,να εισαι αισιοδοξη και να μην το βαζεις κατω.μονο αυτο εχουμε να κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...