Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

EST KAI KATEKARGI ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 12η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ:(

Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ Ή ΚΑΝΟΝΙΚΑ???? ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2002 καλως σας βρηκα...!!!εμενα νομιζω εχει παραφουσκωσει..απο οτι φαινεται θα κανω μεγαλη κοιλιτσα...χαχαχαχα!!!ολα καλα θα πανε με την αυχενικη μην αγχωνεσαι...θα τα δεισ κ θα ηρεμησεις...!!!!πες μας τα νεα σου οταν με το καλο την κανεις ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

!!!!

Μπράβο γλυκούλα katekargi, συγχαρητήρια, τώρα είδα τα τέλεια νέα σου! Φοβερό πράγμα το ένστικτο τελικά (καλά, και η κοιλίτσα που σου το μαρτύρησε!). Καλά, πότε έκανες πρώτο υπέρηχο και δεν το έδειξε;! Νόμιζα ότι φαινόταν από την αρχή.

Κοριτσάκια με το καλό τα διδυμάκια σας. Διπλή χαρά κανονικά :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ εγω πιθανη ημερομηνια τοκετου εχω τελος Ιουλιου αλλα ο γιατρος μου μου ειπε κ εμενα πως αν φτασουμε κ ενα μηνα νωριτερα θα ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. Σημερα γεννησε μια γνωστη μου διδυμομανουλα

ενα αγορακι κ ενα κοριτσακι 2950 τελεια με προγραματισμενη καισαρική κ ολα πηγαν τελεια. Μακαρι να μας πανε κ εμας σε ολες μας ολα τελειαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα 2οο2 μου...καλη επιτυχια να εχεις..!!!

Γιαννα μου ουτε εγω ξερω πως τα διαβαζουμε αλλα νομιζω οτι φαινεται στο προφιλ σου αν εχεις πμ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες διδυμομανούλες!!!

Απο κοιλιά πάω μια χαρά! Μεγαλώνει!!!

Απο κιλά έχω πάρει 4 (τοσο ειναι περίπου και το βάρος των μωρών με πλακούντες κλπ)

Απο πόνους στη μέση φυσικά και έχω

Και πόνους στη λεκάνη.

Και βάρυνα.

Και τρελή ουλίτιδα.

Και διάφορα μικροπονάκια όταν τα μπεμπάκια "πατάνε" πάνω σε όργανα (πχ έντερο)

Γιάννα, είναι πιθανό να άρχισες να "ακούς" τα μωράκια σου. Εγώ τα άκουσα στην 18η εβδομάδα. Αλλά στην 20η έφαγα μια κλωτσιά δυνατή που πετάχτηκα στον αέρα γιατί φοβήθηκα ότι κατι έπαθα!!! Πάντως, κλωτσάνε πολύ δυνατά και όταν αλλάζουνε θέση ή κάνουν τουμπίτσες, νιώθω το βάρος τους!!

Κατα τα άλλα? Αντοχές μηδέν. Αιματοκρίτης, 34,2. Και παίρνω σίδηρο.

Χαίρομαι που ειστε όλες καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τις καινουριες μανούλες!

καλωσήρθατε κορίτσια!

2002 ευχομαι καλα αποτελεσματα!

και στις est και katekagri καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες!

κορίτσια και ο δικός μου αιματοκρίτης είναι στο 34 και την δευτέρα θα μάθω πόσο πιο χαμηλά μπορεί να έχει φτάσει...

με την ουλίτιδα τι κάνετε?

εμένα ο οδοντίατρος μου είπε ότι είναι από τις ορμόνες που αλλάζουν καθημερινά λόγω εγκυμοσύνης και να κάνω πολλές πλύσεις με διάλυμα στοματικό...

beoutsaki Μην μασάς! είσαι πολύ καπάτσα από οτι κτάλαβα για να κανεις όλα αυτά που κάνεις, τώρα με κοιλιά και μια κόρη! σκέψου τι θα κάνεις οταν θα απαλλαχτείς από την κοιλιά! μια χαρά θα τα πας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mammy να σαι καλά. Ναι το παλευω. Χαχα τι να κανουμε μπορουμε κι αλλιως?

Κοριτσακια τι θα κανετε με το θεμα του υπνου τελικά?

Να ρωτησω κατι ασχετο?

Την επομενη εβδομαδα θα παω ταξίδι να κανω εξετάσεις θυροειδή κ να κανω κ εναν απλο υπερηχο να δω τα μωρακια μου. Λετε να μπορω να δω το φύλλο? Ξερω οτι ειναι μικρουλια αλλα στην κορη μου ειχα δει στην Β επιπεδου μιας κ στην αρχη μου ελεγαν οτι ειναι αγορι αλλα τελικα εξελιχθηκε στην κορη. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να περιμενωωωωωωωωω θα δω λετε τιποτα? θα ειμαι 13 εβδομαδων κ κατι ημερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki οτι θα δεις ωραια νινακια θα δεις, αλλα για να εισαι σιγουρη 100% καλυτερα να περιμενεις για σιγουρια στο β επιπεδου παλι.

εμενα μου ειπαν το φυλλο την 19η αλλα ακομα δεν εχω κανει το β επιπεδου

και ετσι κραταω και μια πισινη που λενε...χαχα

δεν ξερεις ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας διδυμομανουλες...τι μου κανετε???

Γιαννα μου πρωτο υπερηχο εκανα οτα εμπαινα στην 8 εβδομαδα...τοτε το μαθαμε...βεβαια εγω ειχα πριστει αρκετα αλλα ελεγα οτι μπορει να φταιει το φαγητο η οτι κατι αλλο εχω(αφου ειχα κανει χοριακη τον δεκεμβριο κ ηταν ΑΡΝΗΤΙΚΗ)μεχρι κ στο κακο πηγε το μυαλο μου...αλλα τελικα κρυβοταν τα μωρα μου...αλλα επειδη ειχε αμφιβολια ο γιατρος μου αν ειναι δυο η οχι τον επρηξα τελικα κ μου ξαναεκανε υπερηχο χθες...κ τοτε φανηκαν ξεκαθαρα...ενας σακος κ δυο νινακιααααα...

Μου ειπε και οτι θα ειναι το ιδιο φυλλο σοιγουρα κ οτι θα μοιαζουν σαν δυο σταγονες νερο...:):):)

Αχ θελω τοσο πολυ να τα δωωωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΚΟΡΙΤΡΣΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΥΛΙΤΙΔΑ. ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΣΤΟΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΛΥΜΑ?ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.

ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ. ΕΚΑΝΑ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΑ....

ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΗ ΜΙΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΡΥΩΝΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 δεν ξερω για το πρωτο τριμηνο

εγω ειμαι στο δευτερο τριμηνο και ρωτησα τον γιατρο μου και μου ειπε οτι μπορω να χρησιμοποιω, αλλα ακομα καλυτερα μου ειπε να βαζω αλατονερο ή νερό με σόδα μαγειρική και να κάνω πλύσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!

απ΄ότι έχω καταλάβει οι μικροενοχλησούλες πάντα υπάρχουν στην εγκυμοσύνη αλλά κατά τα άλλα είμαστε όλες μιά χαρά!

οι εξετάσεις που έκανα έδειξαν αιματοκρίτη 30. πριν 2 μέρες άρχισα σίδηρο, ελπίζω να μην πέσει κι άλλο. επίσης έχω τρομερη δυσκοιλιότητα και αυπνίες τις τελευταίες εβδομάδες. ξυπνάω στη μέση της νύχτας και μένω ξύπνια 2-3 ώρες!μου έχουν λείψει οι υπνηλίες μου!

κατά τα άλλα η κοιλίτσα μεγαλώνει ταχύτατα και περιμένω πώς καιπώς να τα νιώσω!

katekargi συγχαρητήρια και καλωσήρθες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 15 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟΥΣ!!!ΕΛΕΟΣ!!!ΒΕΒΑΙΑ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ...ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΛΕΩ.

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ?ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ....ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ....ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ?ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ?

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΓΛΥΚΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ KLEOXX! ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??? ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΦΑΚΙΔΕΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΛΕΦΑΡΑ!!! ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???? ΟΙ ΟΡΜΟΝΟΥΛΕΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΕΡΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακιαααααα. Να ρωτήσω κατι? παιρνετε ολες συμπληρώματα?

Ο γιατρος μου δεν μου εχει δωσει τιποτα ακομα ουτε φυλλικο οξύ ουτε σίδηρο τιποτα. Ενας αλλος γιατρος που με ειχε δει πριν 3 βδομαδες μου ειπε να τα ξεκινησω κ τα δυο αλλα γιατι ο δικος μου δεν μου δινει κατι κ ιδιαιτερα με διδυμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνουν οι κοιλίτσες σας??? Τα μωράκια μεγαλώνουν???

Εγώ αύριο το απόγευμα θα πάω στο γιατρό να δω τα μικρούλια μου!!!!!!! Τι ανυπομονησία!!!!!!!! Θέλω τόσο πολύ να τα δω, να δω ότι είναι καλά!!!!! Συνέχεια αυτό σκέφτομαι!!! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!! Εγώ παίρνω από την αρχή της εξωσωματικής φυλλικό οξύ (felicine) και ο γιατρός μου είπε ότι θα το συνεχίσω μέχρι να γεννήσω!!! Ακόμα δεν παίρνω τίποτα άλλο σε συμπλήρωμα - απ' ότι κατάλαβα θα μου δώσει από τον τέταρτο μήνα (ίσως δηλαδή και αύριο). Κορίτσια, τελικά το αποφάσισα, θα την σταματήσω την δουλειά, θα δουλέψω αυτή την εβδομάδα και μετά στοπ - κουράζομαι, οι μετακινήσεις με σκοτώνουν, καθώς επίσης και το καθησιό στην καρέκλα όλη την ημέρα (αφού χθες είχαμε να πάμε σε μια γιορτή ακριβώς δίπλα από το σπίτι μας, γυρίσαμε από την δουλειά στις 7.30 και δεν άντεχα ούτε να μιλήσω, όχι να κάνω και επισκέψεις ...) - ώρες ώρςε αισθάνομαι ότι τα μωρούλια με "ρουφάνε", ότι μου παίρνουν την ενέργεια ... το νιώθει αυτό καμιά σας??? τρέμω επίσης τι θα μου πει ο γιατρός και για τα κιλά μου (4 συνολικά) ... ποιος τον ακούει ...

Πολλά φιλάκια!!!!! Μην χανόσαστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα διδυμομανούλες! :)

Το αίσθημα της κόπωσης θα το έχεις marsoupilami, και όσο περνάει ο καιρός και αυξάνεται το βάρος..... :S

Έχω κι εγώ τρελή ουλίτιδα!!! Τα πλένω με μια φυτική οδοντόκρεμα για ουλίτιδα και ξεπλένω με αντισιπτηκό. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο! Πάντως, είναι αρκετά ενοχλητικό.

Παίρνω σίδηρο, μαγνήσιο και ασβέστιο. Και τα ξεκίνησα νωρίς. Κυρίως το μαγνήσιο είναι για τις κράμπες και τις συσπάσεις της μήτρας.

φιλιά σε όλες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και από μένα διδυμομανούλες!

εγώ είμαι στη 16η εβδομάδα και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα σίδηρο αφού έκανα εξετάσεις και ο αιματοκρίτης μου ήταν 30!!μάλλον έπρεπε να μου έχει δώσει πολύ νωρίτερα γιατί όπως μου είπε η μικροβιολόγος είναι πολύ συνηθισμένο σε δίδυμες εγκυμοσύνες. επίσης παίρνω φυλλικο οξύ από την αρχή της εγκυμοσύνης. μαγνήσιο και ασβέστιο δεν έχω πάρει ακόμη αν και νομίζω ότι θα επρεπε γιατί με τα γαλακτοκομικά δεν τα πάω καθόλου καλά!

ρε κορίτσια πολύ αυπνία, δεν υπάρχει χειρότερο, προτιμώ την υπνηλία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kleoxx έγραψε:

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ!!!

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 15 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟΥΣ!!!ΕΛΕΟΣ!!!ΒΕΒΑΙΑ ΑΣ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ...ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΛΕΩ.

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ?ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ....ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ....ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ?ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ?

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΓΛΥΚΑ!!!

εγώ λέω να ξεκινήσω αγορές μετα τη β΄ επιπέδου και ανυπομονώ! προς το παρόν κοιτάζω στο ιντερνετ για κούνιες και καροτσάκια έτσι ώστε όταν πάω στα μαγαζιά να ξέρω περίπου τί θέλω. είναι όλα τέλεια, θέλω να τα πάρω όλα!!

νομίζω ότι ο υπέρυχος β επιπέδου γίνετσι στις 20-22 εβδομάδες. υπομονή kleoxx, πλησιάζουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...