Μετάβαση σε περιεχόμενο

EIMAI O KIR PELARGOOOSSS!!!TOK TOK NA PERASW???


Recommended Posts

ορολογία δεν μπορώ να πω με σιγουριά...αλλά στη δική μου περίπτωση που έκανα χοριακή ακριβώς τη μέρα που περίμενα περίοδο ήταν στα 16 μετα ανεβαινε ...διπλασιαζόταν καθε 3 μέρες περίπου...και ενώ πέρασαν 4 εβδομάδες μετα την πρώτη χοριακή ξαφνικά σταματησε να διπλασιάζεται η χοριακή .Στον υπέρηχο είδαμε ένα σάκο αλλά κανονικά θα έπρεπε να δούμε και χτύπους καρδιάς όπώς μας είπε ο γιατρος (8η εβδομάδα κύησης). Η χοριακή έμενε σχεδόν στάσιμη αλλά δεν μειώνονταν. Και σ'αυτήν την περίπτωση ήταν βιοχημική. Μετά την ένεση προκλήθηκε αποβολή και φυσικά η ροή ήταν πολύ πιο έντονη γιατι είχε δημιουργηθεί παχύ ενδομήτριο λόγω της σύλληψης κτλ...

Απ΄ ότι μας είπε ο γιατρός έιναι καλύτερα να αποβληθεί κάτι από μόνο του γιατί στη περίπτωση της απόξεσης τραυματίζονατι τα τοιχώματα της μήτρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελίνα κι γώ το ίδιο έπαθα (σου έστειλα και pm), μετά από εξωσωματική διπλασσιαζόταν κάθε εβδομάδα, έφθασε μέχρι 434 δεν είδαμε σάκο ποτέ αλλά μου έκαναν και μένα την ένεση η πρώτη δεν με έπιασε και μου έκανε και 2η ενδοφλέβια και πράγματι έπεσε...Μόνο που σε μένα επειδή δεν το είδαμε στον υπέρηχο μου έχει αφήσει ανοιχτό και το ενδεχόμενο να ταν εξωμήτριο (πράγμα το οποίο με στεναχωρεί λόγω κακής προιστορίας)...Και μένα ο γιατρός μου ήταν της ίδιας άποψης για την απόξεση...Αν θες απάντησέ μου στο pm. Σ' ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινιώ μου, αν πονάς πάρα πολύ πάρε Buscopan υπόθετα. Στείλε κάποιον να σου πάρει σε εφημερεύον φαρμακείο. Είναι πολύ αποτελεσματικά παυσίπονα. Αν δεν τα είχα τότε με την αποβολή και την παλίνδρομη, που διπλωνόμουν στα 2 από τους πόνους, δεν θα την είχα βγάλει καθαρή! :silly:

Θα περάσει.. κάνε υπομονή κοριτσάκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μαρινιώ, δεν ήταν τυχερή αυτή η φορά. Η τρίτη όμως θα είναι και η καλύτερη!!! Λίγη υπομονή ακόμα! Και πολλές αγαπούλες με τον άντρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...