Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΗΣΜΕΝΑ ΠΟΔΙΑ-SOS!!!


irini27

Recommended Posts

Συμφωνώ με τα κορίτσια (αλάτι, ψηλά τα ποδιά σου & περπάτημα)και θα δεις διάφορα..και εγώ πρήστηκα πολύ νωρίς και τα έκανα τα παραπάνω και συνήλθαν σε λίγες μέρες!!

όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς!!!αυτά έχουμε οι εγκυουλες!!!:) :)

φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τα κορίτσια (αλάτι, ψηλά τα ποδιά σου & περπάτημα)και θα δεις διάφορα..και εγώ πρήστηκα πολύ νωρίς και τα έκανα τα παραπάνω και συνήλθαν σε λίγες μέρες!!

όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς!!!αυτά έχουμε οι εγκυουλες!!!:) :)

φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια (αλάτι, ψηλά τα ποδιά σου & περπάτημα)και θα δεις διάφορα..και εγώ πρήστηκα πολύ νωρίς και τα έκανα τα παραπάνω και συνήλθαν σε λίγες μέρες!!

όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς!!!αυτά έχουμε οι εγκυουλες!!!:) :)

φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΒΡΩ ΓΙΑΤΡΕΙΑ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΗΠΩΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΒΡΩ ΓΙΑΤΡΕΙΑ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΗΠΩΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΒΡΩ ΓΙΑΤΡΕΙΑ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΗΠΩΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με όλα τα κορίτσια, προσπάθησε να αποφύγεις ότι περιέχει αλάτι, κάνει κατακράτηση υγρών κ γι'αυτό το λόγο πρήζονται τα πόδια σου. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις κ μία κρέμα ειδικά για τα πόδια. Εγώ είχα μία της Clarins που βοηθούσε μέχρι κ για κυρσούς , με έκανε ο άντρας μου κάθε βράδυ μασάζ μ'αυτή κ ένιωθα πολύ καλύτερα. Υπομονή αν θα δροσίσει λίγο ο καιρός πιστεύω να είναι καλύτερα τα πόδια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με όλα τα κορίτσια, προσπάθησε να αποφύγεις ότι περιέχει αλάτι, κάνει κατακράτηση υγρών κ γι'αυτό το λόγο πρήζονται τα πόδια σου. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις κ μία κρέμα ειδικά για τα πόδια. Εγώ είχα μία της Clarins που βοηθούσε μέχρι κ για κυρσούς , με έκανε ο άντρας μου κάθε βράδυ μασάζ μ'αυτή κ ένιωθα πολύ καλύτερα. Υπομονή αν θα δροσίσει λίγο ο καιρός πιστεύω να είναι καλύτερα τα πόδια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με όλα τα κορίτσια, προσπάθησε να αποφύγεις ότι περιέχει αλάτι, κάνει κατακράτηση υγρών κ γι'αυτό το λόγο πρήζονται τα πόδια σου. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις κ μία κρέμα ειδικά για τα πόδια. Εγώ είχα μία της Clarins που βοηθούσε μέχρι κ για κυρσούς , με έκανε ο άντρας μου κάθε βράδυ μασάζ μ'αυτή κ ένιωθα πολύ καλύτερα. Υπομονή αν θα δροσίσει λίγο ο καιρός πιστεύω να είναι καλύτερα τα πόδια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 25 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΑΛΑΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ.ΦΟΡΑΓΑ ΝΟΥΜΕΡΟ 39 ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ 42 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 25 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΑΛΑΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ.ΦΟΡΑΓΑ ΝΟΥΜΕΡΟ 39 ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ 42 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 25 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΠΕΡΠΑΤΑΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΑΛΑΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ.ΦΟΡΑΓΑ ΝΟΥΜΕΡΟ 39 ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ 42 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΟΛΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν μπορούμε να απαλλαγούμε εύκολα από το πρήξιμο στα πόδια. Ίσως και να παίζει ρόλο η κληρονομικότητα - και η μαμά μου είχε αντίστοιχο πρόβλημα...

Κι εγώ δεν έχω πλέον πόδια, αλλά λουκάνικα! Και τα δάχτυλα ακόμα έχουν μετατραπεί σε λουκανικάκια, παρόλο που έχω μήνες να φάω αλάτι, πίνω πολύ νερό και δεν έχω πάρει πολλά κιλά! Έχω αλλάξει 2 φορές νούμερο στα παπούτσια και απλώς κάνω υπομονή μέχρι τον τοκετό...

Άντε καλά μας κουράγια μέχρι το τέλος, αν και η πτώση της θερμοκρασίας έχει ήδη βοηθήσει να μειωθεί το πρόβλημα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν μπορούμε να απαλλαγούμε εύκολα από το πρήξιμο στα πόδια. Ίσως και να παίζει ρόλο η κληρονομικότητα - και η μαμά μου είχε αντίστοιχο πρόβλημα...

Κι εγώ δεν έχω πλέον πόδια, αλλά λουκάνικα! Και τα δάχτυλα ακόμα έχουν μετατραπεί σε λουκανικάκια, παρόλο που έχω μήνες να φάω αλάτι, πίνω πολύ νερό και δεν έχω πάρει πολλά κιλά! Έχω αλλάξει 2 φορές νούμερο στα παπούτσια και απλώς κάνω υπομονή μέχρι τον τοκετό...

Άντε καλά μας κουράγια μέχρι το τέλος, αν και η πτώση της θερμοκρασίας έχει ήδη βοηθήσει να μειωθεί το πρόβλημα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν μπορούμε να απαλλαγούμε εύκολα από το πρήξιμο στα πόδια. Ίσως και να παίζει ρόλο η κληρονομικότητα - και η μαμά μου είχε αντίστοιχο πρόβλημα...

Κι εγώ δεν έχω πλέον πόδια, αλλά λουκάνικα! Και τα δάχτυλα ακόμα έχουν μετατραπεί σε λουκανικάκια, παρόλο που έχω μήνες να φάω αλάτι, πίνω πολύ νερό και δεν έχω πάρει πολλά κιλά! Έχω αλλάξει 2 φορές νούμερο στα παπούτσια και απλώς κάνω υπομονή μέχρι τον τοκετό...

Άντε καλά μας κουράγια μέχρι το τέλος, αν και η πτώση της θερμοκρασίας έχει ήδη βοηθήσει να μειωθεί το πρόβλημα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα που πρηζεται μονο το ενα ποδι, κανω ποδολουτρο με χλιαρο νερο και χοντρο αλατι και μετα τα βαζω ψηλα. Μετα απο 2 μερες ξεπρηζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα που πρηζεται μονο το ενα ποδι, κανω ποδολουτρο με χλιαρο νερο και χοντρο αλατι και μετα τα βαζω ψηλα. Μετα απο 2 μερες ξεπρηζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα που πρηζεται μονο το ενα ποδι, κανω ποδολουτρο με χλιαρο νερο και χοντρο αλατι και μετα τα βαζω ψηλα. Μετα απο 2 μερες ξεπρηζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είμαι στην 20η βδομάδα και έχω το ίδιο πρόβλημα . Και τρομερους πονους το μονο που με ανακουφίζει ελάχιστα ειναι η αλόη βάζω κρέμα αλοης και κάτι γίνεται. Δοκίμασα τα πάντα. Κρύο νερό , έκοψα το αλάτι και το ξύδι για να αποφύγω την κατακράτηση, τα βάζω σε ύωος με μαξιλάρια , τιποτα κανένα γιατροσόφι . Ο γιατρός μου είπε να κοψω το περπάτημα τις ώρες που έχει πολυ ζέστη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είμαι στην 20η βδομάδα και έχω το ίδιο πρόβλημα . Και τρομερους πονους το μονο που με ανακουφίζει ελάχιστα ειναι η αλόη βάζω κρέμα αλοης και κάτι γίνεται. Δοκίμασα τα πάντα. Κρύο νερό , έκοψα το αλάτι και το ξύδι για να αποφύγω την κατακράτηση, τα βάζω σε ύωος με μαξιλάρια , τιποτα κανένα γιατροσόφι . Ο γιατρός μου είπε να κοψω το περπάτημα τις ώρες που έχει πολυ ζέστη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είμαι στην 20η βδομάδα και έχω το ίδιο πρόβλημα . Και τρομερους πονους το μονο που με ανακουφίζει ελάχιστα ειναι η αλόη βάζω κρέμα αλοης και κάτι γίνεται. Δοκίμασα τα πάντα. Κρύο νερό , έκοψα το αλάτι και το ξύδι για να αποφύγω την κατακράτηση, τα βάζω σε ύωος με μαξιλάρια , τιποτα κανένα γιατροσόφι . Ο γιατρός μου είπε να κοψω το περπάτημα τις ώρες που έχει πολυ ζέστη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπορω να φανταστω πως νοιωθετε αν και δεν το περασα, πριστικαν λιγο τα ποδια μου στον 9ο μεχρι εκει φοραγα κανονικα τις μποτες και τις κουμπωνα κανονικα μεχρι επανω χωρις κανενα προβλημα! βεβαια εχω κανει το εξης: κατω απο το στρωμα στο κατω μερος εχω βαλει δυο κουβερτες και εναι πιο ψηλα! αυτο το κανω χρονια για να ξεκουραζω τα ποδια μου μιας και η δουλεια μου παντα ειχε ορθοστασια ποτε πολυ ποτε λιγο (ειμαι νοσηλευτρια) και οπου βρεθω βαζω τα ποδια μου λιγο πιο ψηλα παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Melikara86 στην ποσοτητα και στην κινηση. Παντα θελαμε 3ο παιδακι. Η μεγαλη μ ειναι ενα πολυ ζορικο παιδακι και ιδιαιτερα μικροτερη μας ζοριζε παρα πολυ. Σε συνδυασμό με τη 2η ειναι 2 ζωηρα πολυ παιδια. Σκεψου οτι μολις περυσι το καλοκαιρι π ηταν 6 και 4 σταματήσαν να ξυπνάνε συστηματικα το βραδυ. Οποτε δ ειχαμε αμαν αντοχες για 3ο. Πέρυσι αρχες του ετους ειπαμε οτι εφοσον το θέλουμε αλλα δ ειμασταν κ σιγουροι 100% ειπαμε να το αφησουμε στην τυχη σχετικα. Καναμε συχνα επαφες οπως συνηθως απλα ελευθερα. Ηρθε στους 5 6 μηνες ελευθερων επαφων. Εγινε οτι εγινε, τα κορίτσια μεγαλωσαν, πηραμε μια ανασα, οποτε το συζητησαμε και ειπαμε φετος οτι γινει. Μετα ξεφεύγουν ηλικιακα κ τα κορίτσια. Εχουμε μια αλφα ανεση, μια σειρα. Πως να το πω, να ζησουμε λιγο σαν ανθρωποι.
    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...