Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ.ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΣΟΣ


Recommended Posts

καλημερα!!!!κελυ μου εχεις απολυτο δικαιο!!!!!απο την μια η χαρα κ απο την αλλη η λυπη!!!!γι αυτο κ γω παρα τα συμπτωματα δεν περνω ουτε τεστ αλλα ουτε χοριακη...θα δειξει στις 25 του μηνα!!!!!εχω ανχος μεχρι τοτε αλλα υπομονη!!!οσο για σενα αναστασια μου ευχομαι να γινει ΑΛΗΘΙΝΟ το ονειρο σου κ στην κοιλιτσα σου να χεις ενα τοσοοοοοοοοοοοοοοοοοοο μεγαλο σπορακι!!!!μην μας ξεχασεις θα περιμενουμε νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!!!!!!!

Εύχομαι το 2010 να σας βρει με μπεμπάκια στις κοιλίτσες σας :)

Εγώ που ρώτησα το γιατρό μου για τη χοριακή μου είπε ότι δείχνει

και μια βδομάδα μετά την ήμερα σύλληψης.

Οπότε,μην κάθεστε.Τρέξτε για χοριακούλες. ;)

Καλή επιτυχία!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αναστασία μου!!!!!!!!

Πήγες για Χοριακή τελικά??????? Ή το μετάνιωσες και θα περιμένεις?????

Ελπίζω κι εύχομαι ειλικρινά να έχεις τα νεάκια που τόσο θέλεις!!!!!!!!!!

Σε φιλώ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα που να μην πηγαινα και εφαγα ενα μεγαλο αρνητικο και νοιωθω οτι εφυγε η γη κατω απο τα ποδια μου τι γινετε????????????????????γαμωτο??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα τιλ στι γιατρο μου και μου ειπε σου ειπα να περιμενεισ την καθυστερηση γιατι κανεις βλακειες και αγχωνεσε τζαμπα.....η χωριακη δυσκολη κανει λαθος μου ειπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα στεναχωρεθηκα παρα πολυ!!!! :( το βιωσα κι εγω και κοντεψα να τρελαθω!!!υποσχεθηκα στον εαυτο μου να μην ξανακανω ποτε τεστ φαρμακειου παρα μονο χωριακη.τι γινεται τελικα με αυτα τα κωλοπραγματα;;;;;;;;;τι ανιχνευουν και βγαινουν θετικα;;;κι εμενα 3 θετικα και χωριακη 2,8 που μετα εγινε 0,1.η πληρη απογοητευση.σε νιωθω..ομως δεν το βαζουμε κατω!!!!καποια στιγμη θα ανακοινωσουν και σε μας μια θετικη χωριακουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ιδια ακριβως μου ειχε πει κι ο γιατρος μου οπως σου ειπα και χθες και μαλιστα ειχα νευριασει αλλα δυστυχως ειχε δικιο.μου εξηγησε οτι αυτο συμβαινει σε μια γυναικα πολλες φορες στη ζωη της(μιασυλληψη χωρις εμφυτευση,εν ολιγοις ψευδοκοιηση)που αν δε βιαστει να κανει τεστ πριν την καθυστερηση ουτε που το καταλαβαινει.γι αυτο στο εξης θα περιμενουμε την πολυποθητη που κι αυτη βεβαια δεν σημαινει παντα εγκυμοσυνη.εγω οταν εγινε εκεινο ειχα μετα 19 μερες καθυστερηση.απο την κακη μου ψυχολογια μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως θα το πεις;;;;αυτο θα σκεφτεσαι τωρα;;;μηπως εσυ στεναχωρεθηκες λιγοτερο απο εκεινον η φταις εσυ που δεν εισαι εγκυουλα;;;ενα ζευγαρι τα αντιμετωπιζει ολα μαζι.κι εμενα ο αντρας μου τοτε το ειχα σιγουρο κι εκανε ονειρα ομως εκεινος ηταν που μετα με στηριξε οσο κανενας και με εκανε να βαστηχθω και παλι στα ποδια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου πάντως ηρέμησε και αν είναι να έρθει θα έρθει... εμένα μου συναίβει κάτι παρόμοιο, είχα αρνητική χοριακή γιατί πήγα κατευθείαν για χοριακή την μερα που περίμενα την περίοδο....η περίοδος όμως δεν ερχόταν... μετά από 3 μέρες έκανα τεστ φαρμακείου και ήταν πολύ αχνό... πήρα το γιατρό και μου είπε και αυτός για βιοχημική, αλλά μετά από άλλες 2 μέρες η χοριακή ήταν 78, και μετά 232 και μετά 670 και μετά 1600.... οπότε απλά ηρέμησε γιατί αν είσαι αγχωμένη και στρεσαρισμένη δεν θα έρθει... μην χανεις την ελπίδα σου... σου εύχομαι ότι καλύτερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, δηλαδή, όταν βγαίνει αχνό θετικό το τεστ είναι οπωσδήποτε βιοχημική;;; Δηλαδή, ανιχνεύει το τεστ την ψευδοκύηση ενώ η χοριακή όχι;;;; Μήπως απλά τα τεστ είναι τελείως αναξιόπιστα και το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να μην τα αγοράζουμε και να αγχωνόμαστε τζάμπα;;; Γιατί είχα κι εγώ παρόμοια εμπειρία με 2 αχνά θετικά τεστ και αναλύσεις αρνητικές... Αρχικά νόμισα ότι είναι βιοχημική, τώρα όμως αμφιβάλλω. Απλά ήταν λάθος των ηλίθιων τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιο τέστ έκανες? πόσες μέρες πρίν ε'ιχατε επαφη?

Υπάρχουν τεστ που ανιχνεύουν εγκυμοσύνη μέσα σε μία εβομάδα, βέβαια δεν ξέρω αν δικαιολογείται η μηδενική χωριακή.

Αν δεν σου έρθει σε 5 μέρες , ξανακάνε.

Βέβαια, Εύχομαι να μην σου έρθει

και να αποκτήσεις αυτό που επιθυμείς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα ηθελα να του κανω ενα δωρο για τα χριστουγεννα και τωρα θα φαει και αυτος το μειον και θα στεναχωρεθει αλλα εγω παλι επιμενω πως ειμαι ετσι νοιωθωωωωωωωωωωωωωω τι να κανω δεν μπορω να το δεχτω αφου του ελεγα στο μικροβιολογικο δεν γινετε αυτο που μου λετε και σιγουρα με περασαν για τρελη τον ρωτουσα ποσο ειναι και μου λεει 00

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασία μου μην αγχώνεσαι... κάνε υπομονή 5 μέρες προσπάθησε να ηρεμήσεις και αν έχεις ακόμα καθυστέρηση ξανακάνε χοριακή... μπορεί να έγινε η σύλληψη λίγο πιο αργά από ότι υπολογίζεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφόσον σου βγήκε αχνό θετικό είναι πολύ πιθανό να είσαι, εμένα έτσι μου βγήκε το πρώτο τεστ, βέβαια ήμουν ήδη στιν 1η μέρα.

Στη θέση σου εφόσον δεν μπορείς να περιμένεις μέχρι τις 27/12 να κάνεις χοριακή (για μένα σωστά η γιατρός σου σου είπε να κάνεις τότε) θα έκανα αλλο ένα τεστ με πρώτα πρωινά ούρα στις 23/12 (όχι predictor γιατί βγάζει αρνητικά ενω είναι θετικά, παρε cluer blue-πού καλό).Δυστυχώς μέχρι τότε καλό είναι να περιμένεις.Εχω νιώσει κ εγώ την αναμονή κ ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά θα περάσουν.Εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasiaagria έγραψε:

πηρα τιλ στι γιατρο μου και μου ειπε σου ειπα να περιμενεισ την καθυστερηση γιατι κανεις βλακειες και αγχωνεσε τζαμπα.....η χωριακη δυσκολη κανει λαθος μου ειπε

δυστυχώς συμφωνώ κ εγώ. Ενα θετικό τεστ δεν κάνει ποτέ λάθος (ενα θετικό όμως όχι αχνό θετικό).Μην σε πιάνει μανύα με την χοριακή. περίμενε κ αν έχεις καθυστέρηση κάνε τεστάκι, εύχομαι να έγινε αργά η σύλληψη κ γι'αυτό να βγήκε αρνητική η χοριακή.Ωστόσο να είσαι συντηριτική ώστε να μην απογοητευτείς πολύ.Κ μην πέφτεις ψυχολογικά κ χαλιέσαι με τον αντρούλη σου, γιορτές είναι.Θα έρθει κ το θετικό.

Εύχομαι σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι αν το τεστ του φαρμακειου επιασε εστω και μια μικρη ποσοτητα χοριακης ορμονης στα ουρα σου στο αιμα θα γινεται πανικος!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το βρισκω απιθανο να μην σου βγει ανεβασμενη η χοριακη. Γιατι να περιμενεις? Κανε τωρα χοριακη.

Με το γαμο τι γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε κορίτσια, πλάκα κάνετε; Εδώ πέρα έχουμε ένα σωρό κοπέλες με θετικά τεστ που δεν ήταν έγκυες, κι εγώ είμαι μία από αυτές, με 2 θετικά. Η Κέλυ με 4 θετικά, και η Λένα με 1 ή 2 νομίζω... Και πόσες άλλες που γνωρίζω εκτός μάμμυ...

Τα τεστ φυσικά και κάνουν λάθος: μπορεί να βγουν αρνητικά και μια κοπέλα να είναι έγκυος, μπορεί, όμως, να βγουν και θετικά και να μην είναι!

Αυτό το σενάριο το έχω δει πολλές φορές να επαναλαμβάνεται στο μάμμυ: μια κοπέλα να κάνει τεστ και να βγαίνει αχνά θετικό, να κάνει χοριακή και να βγαίνει αρνητικότατη, κι όλες να της λένε ότι μάλλον είναι έγκυος!!! Κι όταν ξανακάνει χοριακή και φυσικά ξαναβγαίνει αρνητική, τρέχουμε όλες να την παρηγορήσουμε!

Θα συμφωνήσω με την Κόννα: Αναστασία μην ενθουσιάζεσαι πάρα πολύ, για να μην απογοητευτείς πάρα πολύ στο τέλος. Οι πιο πολλές έχουμε βρεθεί στη θέση σου, δυστυχώς... Άλλωστε, ακόμα δεν έχεις καθυστέρηση, και ο πόνος στη μέση είναι κάτι συνηθισμένο. Κι εμένα με πονάει όποτε περιμένω περίοδο... Τα προαισθήματά μας τις πιο πολλές φορές μας ξεγελάνε, γιατί υποσυνείδητα τα προκαλούμε (έχω την εντύπωση ότι το ίδιο έγινε και με μένα τον Ιούλιο, που ήμουν σιγουρη ότι είμαι έγκυος). Ηρέμησε, μην το σκέφτεσαι, φτιάξε μελομακάρονα, κάνε τα ψώνια σου, δες καμιά χαζοταινία να ξεφύγεις, και αν είσαι έγκυος, ε, θα το μάθεις, δεν κρύβεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη που θα στο πω αλλά είσαι λίγο σκληρή με την αναστασία. εντάξει εγώ δεν λέω να της φουσκώσουμε τα μυαλά χωρίς μα είμαστε σίγουρες αλλά τουλάχιστον να μην της κόβουμε και την ελπίδα ότι μπορεί να είναι και έγκυος. και εμένα μου έχουν τύχει στραβές με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, και τελικά το έχασα το μωράκι μου. πιστεύω ότι μας έγραψε στο φόρουμ την αγωνία της γιατί ζήταγε από εμάς να την ανεβάσουμε και να της συμπαρασταθούμε ψυχολογικά, και όχι να της πούμε ότι το πιο πιθανό είναι να μην είναι έγκυος. συγνώμη δεν θέλω να με παρεξηγήσεις με αυτά που σου λέω αλλά έτσι ένιωσα όταν διάβασα το μήνυμα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είπα να της πούμε "δεν είσαι έγκυος, τελείωσε". Άλλωστε, ούτε κι εγώ λέω αυτό το πράγμα. Απλά, το έχω δει 100 φορές στο μάμμυ αυτό το πράγμα, και με άλλες και με μένα. Όταν βγαίνει η χοριακή αρνητική και το τεστ αχνά θετικό, τι θα πιστέψεις; Το τεστ ή τη χοριακή;

Τον Ιούλιο, την πρώτη φορά που έγραψα στο μάμμυ, ήταν για ένα ολόιδιο περιστατικό. Δύο αχνά θετικά τεστ, χοριακή αρνητικότατη, κι όλες μου λέγανε "Συγχαρητήρια, είσαι έγκυος". Εκεί που είχα πέσει ψυχολογικά, αναπτερώθηκαν οι ελπίδες μου, ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι είμαι έγκυος κι ότι απλά δεν έδειξε η χοριακή, και μισή ώρα μετά μου ήρθε η περίοδος. Μπορείς να φανταστείς πώς ένιωσα τότε;

Γιατί, λοιπόν, να θέλω να το περάσει αυτό και μια άλλη κοπέλα;

Αν διάβασες το τέλος του ποστ μου, της γράφω να ηρεμήσει, να μην ενθουσιάζεται υπερβολικά, να κάνει πράγματα που την ευχαριστούν, κι αν είναι έγκυος θα το μάθει σίγουρα. Γιατί λοιπόν είμαι σκληρή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ηρεμηστε!!!!εχει δικιο η θελω να γινω μαμα.....αλλωστε για αυτο τον λογο μας λενε οι γιατροι να περιμενουμε την καθυστερηση κ μετα ολα τα αλλα....κ γω νιωθω περιεργα συμπτωματα κ πονακια αλλα δεν ξανακανω το λαθος αυτο..τεστ αχνο θετικο κ μετα α4ρνητικα χοριακη...σου πεφτει ο ουρανος στο κεφαλι τοτε κ αν δεν το χει περασει καποια κοπελα δεν το καταλαβενει.....αναστασια μου μην στεναχωριεσαι κ κανε υπομονη μεχρι την ημερομηνια που περιμενεις ειναι δυσκολο το ξερω αλλα κ γω το ιδιο κανω!!!!! κανε ψωνια βγες εξω κ ξεχασου οι μερες περνανε κ θα δεις τα αποτελεσματα σε λιγες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...