Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες που γέννησαν Απρίλιο του 2009


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Παναγιώτα να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Ζένια κοντά γεννήσαμε, καλώς μας ήρθες. Χρόνια πολλά σε όλα τα μωράκια μας που χρόνισαν. Εμείς είχαμε γενέθλια στις 27, αλλά κάναμε παρτάκι την Κυριακή στις 25. Πέντε παιδάκια είχαμε όλα κι όλα, αλλά λύσσαξαν να παίζουν. Ο δικός μας το καταχάρηκε! Τα μπαλόνια που είχαμε στολίσει το σπίτι, σήμερα τα έβγαλα! Επίσης είδαμε εκείνη την μέρα ότι άρχισε να βγάζει άλλα δύο δόντια, επιτέλους γιατί μόνο δυο έχουμε.

Ο Αντώνης μας τώρα πια τρέχει, δεν περπατάει και εγώ τρέχω πίσω του φυσικά. Από λεξούλες το μόνο καινούριο είναι νιάνια και εννοεί την γάτα μας!

Από φαγητά και εμάς ζηλεύει ότι τρώμε και με σκουντάει να του δώσω. Στο πάρτι του έφαγε και γαριδάκι, δεν τον πρόλαβα τον ζούζουνο! Ψαράκι τώρα θα του αρχίσω. Αχ κορίτσια θα πάμε για εξετάσεις αίματος και ούρων την Δευτέρα και το σκέφτομαι από τώρα τι θα τραβήξει. Εδώ κλαίει όταν του βάζω ορό…

Θα σας πω πως πήγε όταν τις κάνουμε. Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 649
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες!!!! :):)

Κωνσταντινα μου ειχα γεννησει φυσιολογικα.Ελπιζω να τα καταφερω και τώρα.

Πολλες ευχες σε όλα τα μωρακια που γιορταζαν!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα.

Η ημέρα είναι για βόλτα σήμερα :):):) Τώρα το πρωί έχουμε να πάμε σε μια βάπτιση και το απόγευμα σε έναν γάμο. Η βάπτιση είναι εκτός σε ένα εκκλησάκι οπότε θα κάνουμε και την βολτίτσα μας :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλά να περάσετε όλες οτι και αν κάνετε σήμερα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες

Σήμερα η ημέρα είχε πάααααααααααααααααααααρα πολλές δουλειές, ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ σας λέει κάτι η λέξη? Έβγαλα καλοκαιρινά, μάζεψα χειμερινά, έφτιαξα ντουλάπες, καθάρισα μπαλκόνια, μπάνιο,ξεσκόνισα, έβαλα κανα δυο πλυντήρια συν αλλά τρία το Σαββατοκύριακο οπότε όπως καταλαβαίνεται έχω για σίδερο αρκετά. Τώρα σκέφτομαι πότε να βγάλουμε τα χαλιά. Είναι νωρίς ακόμα λέτε? Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι ο Στάθης μας ακόμα μπουσουλάει οπότε λέω να τα αφήσω λίγο ακόμα.

Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου...

Τι κάνετε;;; Έχω καιρό να μπω... Το Σάββατο είχαμε το πάρτυ του μωρού!!! :laugh: :laugh: Χαμός... ;) Αρκετοί καλεσμένοι, ετοιμασίες, μόνο 2 παιδάκια που μαζί με τον δικό μου αλώνιζαν όλο το σπίτι... :woohoo: Το μωρό ήθελε φυσικά μόνο τα παιδάκια και δεν ήθελε να πάει αγκαλιά σε κανέναν που έβλεπε για πρώτη φορά ή είχε καιρό να δει... Περάσαμε όμως πολύ ωραία άσχετα την κούραση και το καθάρισμα μετά... :unsure:

Έχουμε ξεκινήσει και κάνουμε 2 βηματάκια, κρατιόμαστε άλλα 2 βήματα και πέφτουμε με τον πωπό :blush::blush: Του ξεκίνησα και φακή την οποία και τσάκισε... Κωνσταντίνα μου ευχαριστώ για τις ευχές!!! :kiss:

Εγώ να σου πω την αλήθεια σήκωσα τα χαλιά την Παρασκευή... Λόγω πάρτυ τα ήθελα μαζεμένα... Το μωρό ούτως ή άλλως μπουσουλάει είτε στο δωμάτιό του που του έχω μοκέτα, είτε στο ένα επίπεδο του σαλονιού που είναι ξύλο οπότε δεν έχω θέμα ;) Άσε που από αύριο θα ανέβει κι άλλο η θερμοκρασία...

Lazycat πήγατε για εξετάσεις; Εμείς θα πάμε την άλλη Δευτέρα :( και την Παρασκευή για εμβόλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας....Κι εγώ είχα καιρό να μπω...Κατερινάκι είδα τις φωτογραφίες από το πάρτυ στο fb. Κι εγώ δύο παιδάκια είχα μόνο, αλλά ήταν σαν να είχα ολόκληρο νηπιαγωγείο... :laugh: :laugh: :laugh:

Εμείς από Παρασκευή λείπαμε..Είχαμε πάει στο χωριό του άντρα μου...Ηρεμήσαμε και ξεκουραστήκαμε!!!!!!!

Η Ιωάννα είναι θηρίο...Συνεχίζει να περπατάει κάθε μέρα και καλύτερα, τρώμε ό,τι βρούμε...Στο χωριό της έδωσα και δοκίμασε γαρίδα και λίγο προφιτερόλ.... :dry::dry::dry::dry:

Αχ κορίτσια κι εγώ έπρεπε να της είχα κάνει εξετάσεις αίματος, αλλά με τη λοίμωξη που είχε πάθει, πήγε πίσω...Στο Ιασώ που νοσηλεύτηκε της έκαναν γενική αίματος και CRP και μας είπαν ότι ήταν καλές...Αλλά ακόμα δεν της έχουμε πάρει στα χέρια μας... :angry::angry::angry:

Μες στην εβδομάδα θα πάρω τηλ στο μικροβιολογικό κέντρο να έρθουν να της πάρουν πάλι αιματάκι και να κάνουμε και γενική ούρων...Εγώ θα της κάννω και χοληστερίνη αν και δε μου έχει πει ο γιατρός, αλλά μου είπαν δύο γνωστές ότι έκαναν στα μωράκια τους και είχαν χοληστερίνη....15 μηνών...Είναι δυνατόν ρε κορίτσια;;;Θα τρελαθούμε τελείως!!! :ohmy::ohmy: Και να σας πω φοβάμαι κιόλας γιατί ο άντρας μου έχει χοληστερίνη... :dry::dry:

Πάμε σε άλλο θέμα...Εγώ θέλω να ξεστρώσω, αλλά φοβάμαι μήπως γλιστράει η μικρή...Αν και έχουμε πλακάκι και παρκέ...Βέβαια με παπούτσια περπατάει συνήθως, αλλά το σκέφτομαι...Έλεγα τελη του μηνός να ξεστρώσω, αλλά έχει φοβερή ζέστη ρε γαμώτο... :dry:

Αυτά από εμάς!!!!Α!!!!Ξέχασα να σας πω ότι πλέον η Ιωάννα πηγαίνει πρωί-απόγευμα στο πάρκο...Ολη μέρα έξω η γυριστρούλα μου... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες

Σήμερα απεργούμε και είμαι σπίτι με τον μικρό. Μαγειρεύω και κάνω και καμιά δουλεια.

Όλη μέρα εχτές η τηλεόραση έδειχνε όσα συνέβησαν στο κέντρο και τι να πώ? Πιστεύω οτι τα πράγματα έχουν ξεφύγει τελείως απο τον έλεγχο. Δημοκρατία έχουμε κατέβα στους δρόμους να διαμαρτυρηθείς, βρίσε κανένα πρόβλημα αλλά σε καμία περίπτωση μην στρέφεσαι εναντίον συνανθρώπων σου που δεν μπορούν για τον ά β λόγο να κάνουν το ίδιο. Ο κόσμος εχει αγανακτήσει και δικαιολογημένα με όοοοοοοοοοοοοολα αυτά που ακούει και βλέπει αλλά οχι να την πληρώνουν αθώοι. Τι να πω δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μενα...Εμείς χθες είχαμε απεργία και ήμουν σπίτι με τη μικρή...Στην παιδική χαρά το πρωί και το απόγευμα... :laugh: :laugh: Μας έχει λιώσει με το περπάτημα..Πάει τρέχοντας...Περπατάει σαν κοτούλα... :laugh: :laugh:

Καλά για τα χθεσινά τι να πω...Δεν έχω λόγια!!Μόνο θλίψη νιώθω για την κατάντια μας και οργή για αυτά τα τσογλάνια που με τις ψευτοιδεολογίες τους και τις τσέπες τις γεμάτες σκορπάνε το θάνατο και χάνονται αθώες ψυχές...Όπως έχουμε το δικαίωμα της απεργίας, έχουμε και το δικαίωμα της εργασίας...Αφενός οι άνθρωποι που χάθηκαν δεν μπορούσαν να απεργήσουν υπό την απειλή της απόλυσης και αφετέρου και να μην ήθελαν να απεργήσουν είναι δικαίωμά τους...Δεν κατάλαβα δηλαδή...Ρωτάς τον άλλον αν τα βγάζει πέρα με τα χρήματα που παίρνει;;;Μπορεί ακόμα και αυτό το μεροκάματο να του είναι απαραίτητο...Γιατί με την απεργία χάνεις το μεροκάματο...

Και αφετέρου λυπάμαι πολύ και ταυτόχρονα εξοργίζομαι με το κράτος...Όλοι ξέρουν ποιοι είναι οι αναρχικοί, αυτοί που σκότωσαν τους ανθρώπους και αυτοί που κατέστρεψαν ξένη περιουσία πέρυσι το Δεκέκβριο. Πριν ένα χρόνο έκαναν το κέντρο της Αθήνας εμπόλεμη ζώνη επειδή ένας αστυνομικός αφαίρεσε τη ζωή ενός 15χρονου...Και τώρα τι κάνουν;;;;Σκοτώνουν εκείνοι!!!!!

Αν είναι δυνατόν..Να πηγαίνεις στη δουλειά σου και να μη γυρίζεις σπίτι σου....Όσο για την κοπέλα που ήταν έγκυος, το σκέφτομαι και ανατριχιάζω...Πέθανε αβοήθητη κι αυτή και το αγέννητο μωράκι της!!

Είμαστε για κλάματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πριν από λίγο γυρίσαμε από τον παιδίατρο. Είμαστε λοιπόν 10.120 από κιλά και 82,5 πόντους. Αλήθεια βρε η κορίτσια η περίμετρος του κεφαλιού των μωρών σας αλλάζει κάθε μήνα;;;;;;

Κάναμε το εμβόλιό μας και ευτυχώς ήμασταν πιο μπάσοι στα ουρλιαχτά και με λιγότερη διάρκεια :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Εμείς ακόμη δεν περπατάμε χωρίς τα χεράκια της μαμάς ή του μπαμπά ή όποιου βρούμε γι'αυτό κι εχουμε όλοι ξεμεσιαστεί!!!!! :blink::blink::blink:

Όσο για τα χθεσινά με καλύψατε πλήρως, δεν έχω πραγματικά τίποτα να πω... Απλά λυπάμαι πολύ για τον κόσμο που έχουμε φέρει τα παιδιά μας :( γιατί δυστυχώς η χώρα μας δεν θα αλλάξει ποτέ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα μπασκεμπολίστα θα τον κάνεις;;;;Πολύ ψηλός είναι καλέ.... :laugh: :laugh: Μπράβο σας!!!!!Κορμάρα ο Νικόλας!!!!Μάλλον μόνο η δικιά μου είναι κοντή και χοντρή... :(:( 10.800 ήταν τον προηγούμενο μήνα και 77 πόντους... :dry::dry: Και σκεφτείτε ρε κορίτσια ότι ούτε κρέμες της δίνω ούτε φαρίν λακτέ τίποτα...Το μόνο παχυντικό που της δίνω είναι 1 μπισκοτάκι Nutricia την ημέρα....Τί να κάνω;;;όλοι μου λένε ότι μεγαλώνοντας θα αδυνατίσει, θα τραβηχτεί το κορμάκι της όσο περπατάει και πράγματι έχω δει μωρά φιλενάδων μου που ήταν παχουλά μωρά και τώρα στα 2-2,5 χρόνια είναι αστέρια...Αλλά το φαί της το τρώει όλο...Ό,τι και να της δώσω, θα το φάει..

Σήμερα μάλιστα μια γειτόνισσα μου την είπε χοντρή... :angry::angry::angry: Έχει 2 εγγονάκια, το ένα 6 χρονών και είναι 17-18 κιλά και το άλλο 4 χρονών 14 κιλά και τα βλέπεις και είναι κοκαλιάρικα...Και γυρίζω και της λέω κι εγώ: "Κι εσείς ταίστε τα λίγο τα παιδιά...Πώς είναι έτσι;;;Πολύ αδύνατα!!!!Και μου λέει ναι, το ξέρω..Δεν τρώνε!

Άκου εκεί να πουν το κορίτσι μου χοντρό... :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά που είναι χοντρή... Απλά ο δικός μου είναι λίγο παραπάνω ψηλός... Μια χαρά είναι και στις φώτο που την βλέπω κούκλα!!! Άντε καλέ άστους να λένε... Κι εμένα το τρώει το φαί του όλο χωρίς κρέμες φαρίνα λακτέ, δεν έχει φάει ποτέ παρά μόνο κάτι βιολογικές άνοστες :blink::blink: Εμένα η περίμετρος με προβληματίζει που δεν αυξήθηκε... Εσένα αυξάνεται κάθε μήνα; Πόσο είναι τώρα;;; Εμένα 46. Ο παιδίατρος μου είπε οκ αλλά εγώ γιατί ανησυχώ;;;; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Τελικά πήγαμε σήμερα για τις εξετάσεις στο Μητέρα. Σπαραξε στο κλάμμα ο μικρούλης μου και όταν πήγα μέσα να τον ντύσω γαντζώθηκε σφιχτά, σφιχτά πάνω μου! Για αρκετή ώρα μετά αναστέναζε το μαναράκι μου. Μετά του έβαλαν ένα σακουλάκι στο πουλάκι και περιμέναμε τα τσίσα. Ευτυχώς μετά απο κανα μισάωρο έκανε και τελειώσαμε. Πόσο κόστισε; Κρατηθείτε...240 ευρώ. Σοκ πάθαμε. Α και δεν μας έφτανε το κλάμμα με το αίμα, όταν κάναμε βόλτα γύρω γύρω και περιμέναμε τα ούρα, ήρθε ένα βλαμμένο και πριν προλάβω να αντιδράσω του τράβηξε με δύναμη τα μαλλιά :angry: Του είπα, όχι αγόρι μου δεν χτυπάμε τα μωράκια, αλλά στην πραγματικότητα μου ερχόταν να το χαστουκίσω. Η γιαγιά του άλλου αγοριού (περίπου 3 χρονών ήταν) του βάρεσε το χέρι και τον μάλλωσε αλλά εγώ γέμισα τύψεις που δεν το φαντάστηκα όταν πλησίασε το μωρό μου για να τον προλάβω. Και φυσικά πάλι κλαααμμαααα ο καημενούλης μου...Τελοσπάντων. Οι απαντήσεις βγήκαν μετά απο 3 ώρες. Όλα καλά, αλλά θα πρέπει να πάρει λίγο σίδηρο γιατί είναι μέσα στα όρια μεν, αλλά σε χαμηλά επίπεδα. Επίσης οι εξετάσεις έδειξαν οτι έχει προδιάθεση για αλλεργία. :( Αυτά είναι τα νέα μας. Φιλιά σε όλες και στα ζουζούνια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Κατερινάκι τι βλακείες σκέφτεσαι τώρα...Μια χαρά είναι το κεφάλι του παιδιού...Ακού εκεί..Και της Ιωάννας μου στις 23/4 που έγινε η τελευταία μέτρηση ήταν 46,1..Κι ένα μήνα πριν την τελευταία επίσκεψη 45,8..Και 2 μήνες πριν 45,3...Πόσο να μεγαλώνει ποια το κεφαλάκι τους;;;Κολοκύθες θα γίνουν;;; :laugh: :laugh: :laugh:

LazyCat μου χαίρομαι που όλα είναι καλά...Την αλλεργία από ποια εξέταση την καταλαβες;;;Εγώ θα της κάνω σε ένα διαγνωστικό μιας φίλης μου τις εξετάσεις για να μην πληρώσω και να έρθουν σπίτι να της πάρουν αίμα, απλώς πρέπει να βάλω το σακουλάκι για τα ούρα μόνη μου... :dry::dry:Και ήθελα να της τα κάνω αυτή την εβδομάδα, αλλά τα φαρμακεία είνα κλειστά για να πάρω σακουλάκι... :angry::angry:

όσο για το παιδάκι που του τράβηκξε τα μαλλιά κι εγώ θα νευριαζα...Αλλά πρέπει να συνηθίσουμε...Γι'αυτό εγώ δε θέλω να κάνει τέτοια η κόρη μου...Θα φάει τρελές τιμωρίες αν χτυπάει και νευριάζει...

Αν και ήδη την προηγούμενη εβδομάδα έκανε την πρώτη επίθεση σε παιδάκι αλλά δεν το ήθελε..Την είχε πάει βόλτα η πεθερά μου με το καρότσι και βρήκε μια γνωστή στην αυλή του σπιτιού που είχε ένα κοριτσάκι 18 μηνών..Και πήγε αυτό να την αγκαλιάσει, η δικιά μου δεν ήθελε, την έσπρωξε με το ένα της χέρι (όχι σπρώξιμο ακριβώς, άπλωσε το χέρι της για να μην την ακουμπήσει η άλλη, σαν άμυνα) και έπεσε κάτω το μωρό το άλλο και χτύπησε το χείλος του και έτρεχε αίμα... :unsure::unsure: Όταν γύρισαν σπίτι, τα άκουσε για τα καλά και η πεθερά μου και η μικρή μαζί...Αν και δε νομίζω ότι καταλάβαινε για ποιο λόγο της έκανα παρατήρηση!!

Φιλάκια πολλά σε όλες και στα ζουζούνια σας!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!! :):):):)

τι κανουν τα μωρακια σας;;

εχει ανοιξει καινουριο ποστ με μωρακια μαρτη 2009 και γραφω εκει..αλλα δεν σας ξεχασα μπηκα να μαθω τα νεα σας :):)

ξεκινησατε για τα πρωτα αξεσουαρ του καλοκαιριου;;εμεις χτες πηραμε το πρωτο μαγιο μας!!και πεδιλακια για τη θάλασσα!!πηραμε και αντηλιακο..και περιμενουμε τωρα να καλοκαιριάσει για τα καλά :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: να παρουμε και τα υπολοιπα!!

φιλακια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια

Βλέπω οι περισσότερες κάνατε εξετάσεις στα μωράκια σας οπότε απ οτι καταλαβαίνω την επόμενη εβδομάδα που έχουμε επίσκεψη στην παιδίατρο και εμβόλιο θα μας πεί να κάνουμε και εμείς. Τι έδειξε η ζυγαριά και πόσο ύψος έχουμε θα σας τα πώ απο βδομάδα ;)

Lazycat αλήθεια για πές μας απο που καταλάβατε οτι έχει προδιάθεση για αλλεργία, ποια εξέταση?

Βρε Κατερινάκι τι άγχη είναι αυτά που έχεις καλέ!Συμφωνώ με την Μπεμπούλα μια χαρά ειναι το κεφαλάκι του παιδιού. Αν ήταν κάτι λες ο γιατρός να μην στο έλεγε ωστε να το κοιτάξετε. Σου είπε οκ τέλος μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο και σκοτίζεις το μυαλό σου.

juliana και εμείς πήραμε το πρώτο καλοκαιρινό αξεσουαρ (ας το πούμε έτσι αν και δεν είναι) :):):) όχι δεν είναι μαγιό, δεν είναι κουβαδάκι, δεν είναι γυαλιά ηλίου τι είναι! :huh::huh::huh: μια μεγάλη πισίνα :woohoo: :woohoo: :woohoo: την οποία φουσκώσαμε και προς το παρόν της έχουμε βάλει μπαλάκια χρωματιστά (ξέρετε αυτά που έχουν στους παιδότοπους)και παίζει μέσα σε αυτή ο Στάθης :):):) Το καλοκαίρι θα της βάζουμε νερό :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Δεν ξέρω απο πια εξέταση φάνηκε η προδιάθεση για αλλεργία, ο παιδίατρος μας το ειπε και μάλιστα στον άντρα μου. Όταν μάθω θα σας πω φυσικά :)

Μπεμπούλα όντως πρέπει να συνηθίσουμε τους μωροκαυγάδες, κυρίως τα αγοράκια...λυσσάνε. Μου κακοφάνηκε όμως πολύ, γιατί ήταν η πρώτη φορά που συνέβη κάτι τέτοιο και ήταν ήδη ταλαιπωρημένος απο την εξέταση. Να δώ πότε θα σταματήσω να έχω τύψεις για όλα. Αφήστε έχω πειστεί ότι για όλα φταίω εγώ, μέχρι και για την κατάσταση της χώρας :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lazycat έγραψε:

Γεια σας κορίτσια. Δεν ξέρω απο πια εξέταση φάνηκε η προδιάθεση για αλλεργία, ο παιδίατρος μας το ειπε και μάλιστα στον άντρα μου. Όταν μάθω θα σας πω φυσικά :)

Μπεμπούλα όντως πρέπει να συνηθίσουμε τους μωροκαυγάδες, κυρίως τα αγοράκια...λυσσάνε. Μου κακοφάνηκε όμως πολύ, γιατί ήταν η πρώτη φορά που συνέβη κάτι τέτοιο και ήταν ήδη ταλαιπωρημένος απο την εξέταση. Να δώ πότε θα σταματήσω να έχω τύψεις για όλα. Αφήστε έχω πειστεί ότι για όλα φταίω εγώ, μέχρι και για την κατάσταση της χώρας :P

Κάνεις πλάκα!!!όσον αφορά το τελευταίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

Αυτά που γράφετε όσον αφορά τους μωροκαυγάδες με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνη. Καμιά φορά πηγαίνω στην πεθερά μου με τον Στάθη και τυχαίνει να είναι εκεί και ο ανιψιός μας ο οποίος είναι 2μιση χρονών. Κορίτσια εχτές συγκεκριμένα εκει που καθόντουσαν μια χαρά και παίζανε του πιάνει το χερι του δικού μου και τον δαγκώνει. Τρελάθηκα να μην σας πω πως ένιωσα. Πήρα τον μικρό μου και έφυγα κατευθείαν. Φυσικά η πεθερά μου τον μάλωσε αλλά δεν καταλαβαίνει το παιδάκι. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ειναι τόσο επιθετικό. Την προηγούμενη φορά τον χτύπησε στο κεφάλι με ένα παιχνίδι πάντα κάτι θα του κάνει. Βέβαια για να λέμε την αλήθεια τις περισσότερες φορές με το που τον βλέπει αγκαλιές και φιλάκια και γεια σου νινί κάτσε να παίξουμε κτλ Απλά δεν ξέρω τι τον πιάνει ξαφνικά και θα την κάνει την σκανταλιά του. Εγώ συνεχίζω να πηγαίνω γιατί μενουμε στο ίδιο σπίτι και θελω να έχουν επαφή τα ξαδελφάκια απλά καμιά φορά τσαντίζομαι που χωρίς λόγο κλαίει το παιδάκι μου ενω παίζει μια χαρά. Μικρά είναι ακόμα και μπορεί ο ανιψιος μας να ζηλεύει και λίγο. Εμείς πάντως τους έχουμε συνηθίσει τους μωροκαυγάδες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι υπερβολική, ε;;; Απλά αχγώνομαι μωρέ με τέτοια θέματα...

Εμείς ακόμη δεν έχουμε μπλέξει σε μωροκαυγά... Με τους μεγάλους που δεν γνωρίζουμε έχουμε ένα θέμα, δεν δεχόμαστε αγκαλιές και φιλιά όπως από τους οικίους μας, είμαστε σκληρά αντράκια :laugh: :laugh: :laugh: Τους χαμογελάμε ομως και τους χαιρετάμε... Με τα μωρά τα πάμε καλά, πάμε να τα χαϊδέψουμε ξαφνικά τραβάμε και λίγο μαλλάκι χωρίς να το πάρει χαμπάρι κανείς, του εξηγώ ότι είναι κακό, χαμογελάει δείχνοντας δοντάκια και λέει κακά, κακά... :laugh: :laugh: :laugh:

Λέμε αρκετές λεξούλες εκτός από το μαμά. Με αγκαλιάζει, με φιλάει, με δείχνει όταν του λένε που είναι η μαμά σου αλλά δεν με φωνάζει... :(:(:( Έχει κόλλημα με τον μπαμπά του... Μπορεί και να το φωνάζει συνέχεια...

Lazycat γιατί έχεις τύψεις σε σχέση με το παιδί;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νινάκι στο θέμα του αντηλιακού θα σου απαντήσω σε λίγες ημέρες γιατί και εγώ θα του πάρω.

Εμένα απο λεξούλες λέει αρκετές. Πέρα απο το μπαμπά που το φωνάζει απο πολύ νωρίς είπε μαμά :woohoo: :woohoo: :woohoo: γιαγιά, παππού, όπα, παπαπα, νταντα, ατα, μαμ. Επίσης κανουμε αγκαλιά και φιλάκι και όταν του λέμε βάλε ζελέ στα μαλλιά πιανει τα μαλλάκια του και τα τραβά και γελά. Δεν περπατήσαμε ακόμα αλλά στεκόμαστε αρκετή ώρα κάνοντας κανα δυό βηματάκια. Τρελαινόμαστε για κούνια και για τσουλήθρα δεν ξεκολλάμε με τίποτα. Επίσης επειδή ακούμε πολύ μουσική και απο όλα τα είδη δεν κάνουμε διακρίσεις αυτή την βδομάδα ακούμε φανατικά Κιάμο και χορεύουμε.

Εσάς τα μωράκια σας με ποιόν τραγουδιστή τρελαίνονται?

Καληνύχτα μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες

Εχουμε απο προχτές τον Στάθη μας αρρωστούλη. Αμυγδαλίτιδα μας είπε η παιδίατρος. Είχε πυρετό και ευτυχώς σήμερα είναι πολύ καλύτερα μετά την αντιβίωση. Είχαμε πάει κούνιες και δεν φαντάζεστε τι παιχνίδι έκανε στην κούνια, την τσουλήθρα και στην τραμπάλα με άλλα παιδάκια. Το μόνο που ξέχασα πολύ κακώς είναι οτι για πρώτη φορά δεν είχα πάρει μαζί μου μαντηλάκια για να καθαρίζω τα χεράκια του και την πάτησα. Είπα θα του τα πλύνω με το που θα γυρίσουμε σπίτι πολύ καλά για να μην φυγουμε μιας και δεν είχαμε 10 λεπτα που είχαμε πάει όταν κατάλαβα οτι δεν τα είχα μαζί και με το που γυρίσαμε μετά απο 1 ώρα 38,5 πυρετό ο Στάθης. Τώρα και απο εδώ και στο εξής ενα πακέτο στην τσάντα, ένα στο αυτοκίνητο και ένα στην τσάντα του παιδιού.

Γιατί τις κούνιες δεν μπορούμε να τις κόψουμε :):):) και την παιδική χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί στην παιδική χαρά εχουμε και κατακτήσεις ;) Προχτές γνωρίσαμε την συνωνόματη κουκλίτσα Ευσταθία και με το που τον είδε καθώτι μεγαλύτερη η μικρά να σου και το φιλάκι :kiss: χαμόγελο αυτή χαμόγελο και ο δικός μας ο γόης. Τώρα όμως να του πείς μετά το φιλάκι θα έρχεται η μαμά με μαντηλάκι :) Ειμαι υπερβολική λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...