Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ με περίοδο.


Stefania1990

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Τα τεστ δε δείχνουν χαλασμένα θετικά ποτέ! Τα τεστ μπορεί να είσαι έγκυος να δείξουν πως δεν είσαι το αντίθετο ποτέ! Καλή επιτυχία περιμένουμε το νούμερο!!!! 

Τελικα αρνητική 0.8 από 0.1 που ηταν την Τριτη σε αλλο εργαστ. Με τα τεστ κατι  εγινε τωρα τι... δε μπορω να καταλαβω... Παμε για τον επομενο μηνα δυναμικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

Τελικα αρνητική 0.8 από 0.1 που ηταν την Τριτη σε αλλο εργαστ. Με τα τεστ κατι  εγινε τωρα τι... δε μπορω να καταλαβω... Παμε για τον επομενο μηνα δυναμικα!

Μήπως ήταν βιοχυμικη!?? Περίεργο πολύ!!! Δυναμικά τον επόμενο μήνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την δεύτερη χοριακη. Δεν διπλασιάστηκε αλλά ανέβηκε 15 μοναδες. Από 79,85 πήγε 95,11. Στεναχωρήθηκα λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό ήταν το αναμενόμενο. Εσείς τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μήπως ήταν βιοχυμικη!?? Περίεργο πολύ!!! Δυναμικά τον επόμενο μήνα!!! 

Τ αφηνω κ παμε μπροστα!!!  Την επομενη μονο χοριακη. Δεν ξαναπαιρνω αυτα τα τεστακια μονο αναστατωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexia85 είπε:

Τ αφηνω κ παμε μπροστα!!!  Την επομενη μονο χοριακη. Δεν ξαναπαιρνω αυτα τα τεστακια μονο αναστατωση!

Καλό είναι να ξέρεις αν πήγε κάτι να γίνει! Γιατί δεν είναι και φυσιολογικό που ανέβηκε τόσο λίγο! Έχεις καθυστέρηση θύμησες μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την δεύτερη χοριακη. Δεν διπλασιάστηκε αλλά ανέβηκε 15 μοναδες. Από 79,85 πήγε 95,11. Στεναχωρήθηκα λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό ήταν το αναμενόμενο. Εσείς τι λετε;

Κορίτσι μου μιλά καλύτερα με τον γυναικολόγο σου...εμένα ο γιατρός μου είχε πει πρέπει να διπλασιαστεί.. Αλλά η μικροβιολόγος που πήγα μου είπε ότι κ ναμνην διπλασιαστεί μπορεί να γίνει αργότερα... μακάρι το σπορακι σου να ανεβαίνει κ να ανεβαίνει συνέχεια κ να το έχεις αγκαλιά σου μετά από 9 μήνες κορίτσι μου...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την δεύτερη χοριακη. Δεν διπλασιάστηκε αλλά ανέβηκε 15 μοναδες. Από 79,85 πήγε 95,11. Στεναχωρήθηκα λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό ήταν το αναμενόμενο. Εσείς τι λετε;

κανονικα πρεπει να διπλασιαζεται καθε 48 ωρες η χοριακη. Ο γιατρος σου τι σου ειπε? Λογικα θα πρεπει να επαναλαβεις και τριτη φορα (ισως και 4η) για να δειτε την εξελιξη. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα έκανα την δεύτερη χοριακη. Δεν διπλασιάστηκε αλλά ανέβηκε 15 μοναδες. Από 79,85 πήγε 95,11. Στεναχωρήθηκα λίγο. Δεν ξέρω αν αυτό ήταν το αναμενόμενο. Εσείς τι λετε;

Στεφανια μου, η προηγουμενη σου χοριακη ηταν πριν μια βδομαδα νομιζω..  δεν ειναι καλη αυτη η αυξηση (η οποια κατα την γνωμη μου μπορει να ειναι κ μειωση, να ειχε παει δηλ απο 78, 150 μεσα στο σκ κ μετα να ξεκινησε η πτωση). 

Μιλα οπωσδηποτε με γιατρο κ ξανακανε ελεγχο.

Ψυχραιμια κοριτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alexia85 είπε:

Τελικα αρνητική 0.8 από 0.1 που ηταν την Τριτη σε αλλο εργαστ. Με τα τεστ κατι  εγινε τωρα τι... δε μπορω να καταλαβω... Παμε για τον επομενο μηνα δυναμικα!

Η χοριακη διαφερει απο εργαστηριο σε εργαστηριο!! 

Καλη τυχη τον επομενο μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι πριν 2 μέρες έκανα αυτήν που βγήκε 79 και σήμερα αυτήν που βγήκε 95. Το γνωρίζω αλλά δεν διπλασιάστηκε αλλά δεν έπεσε κιολας. Τι λετε κι εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Όχι πριν 2 μέρες έκανα αυτήν που βγήκε 79 και σήμερα αυτήν που βγήκε 95. Το γνωρίζω αλλά δεν διπλασιάστηκε αλλά δεν έπεσε κιολας. Τι λετε κι εσεις;

Συγγνωμη, νομιζα οτι την εκανες την προηγουμενη βδομαδα!!

Ευχοναι λοιπον να εκτοξευθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Συγγνωμη, νομιζα οτι την εκανες την προηγουμενη βδομαδα!!

Ευχοναι λοιπον να εκτοξευθει!!

Μπορεί δηλαδή να πάνε όλα καλα; προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Άλλες ωρες τα καταφέρνω άλλες Όχι. Απλά έτυχαν όλα μαζι σε εμένα μια δεν ξερω πόσο φυσιολογικά μπορεί να είναι όλα αυτά. Ουρολοίμωξη  αντιβίωση, περίοδος μια βδομάδα νωρίτερα από το αναμενόμενο και ένα θετικό τεστ. Μετά μια θετική χοριακη στο 79 και μετά από 2 μέρες στο 95. Προφανώς και δεν μπορώ καν να υπολογίσω ποτέ έγινε η σύλληψη για να δω αν τα νούμερα είναι καλα γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί. Εύχομαι να βάλει ο Θεός το χερι του αυριο το πρωί που θα κανω την Τρίτη χοριακη και να την έχει ανεβάσει. Ο γιατρός μου Ήταν συγκρατημένος. Και νομίζω ότι ήταν η πρώτη φορά που αγχώθηκα από την στάση του. Τον έχω 10 χρονια και ποτέ ως τώρα δεν ένιωσα κάπως έτσι. Συνεχίζω και περνώ κανονικά τα utrogestan και το φιλικό οξύ και έχω αυτά τα τραβήγματα και τα πονακια χαμηλά τα οποία μου είπε ότι είναι φυσιολογικά. Αυτά από εμένα. Εσείς τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2018 at 10:46 ΠΜ, ο/η Stefania1990 είπε:

Μπορεί δηλαδή να πάνε όλα καλα; προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Άλλες ωρες τα καταφέρνω άλλες Όχι. Απλά έτυχαν όλα μαζι σε εμένα μια δεν ξερω πόσο φυσιολογικά μπορεί να είναι όλα αυτά. Ουρολοίμωξη  αντιβίωση, περίοδος μια βδομάδα νωρίτερα από το αναμενόμενο και ένα θετικό τεστ. Μετά μια θετική χοριακη στο 79 και μετά από 2 μέρες στο 95. Προφανώς και δεν μπορώ καν να υπολογίσω ποτέ έγινε η σύλληψη για να δω αν τα νούμερα είναι καλα γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί. Εύχομαι να βάλει ο Θεός το χερι του αυριο το πρωί που θα κανω την Τρίτη χοριακη και να την έχει ανεβάσει. Ο γιατρός μου Ήταν συγκρατημένος. Και νομίζω ότι ήταν η πρώτη φορά που αγχώθηκα από την στάση του. Τον έχω 10 χρονια και ποτέ ως τώρα δεν ένιωσα κάπως έτσι. Συνεχίζω και περνώ κανονικά τα utrogestan και το φιλικό οξύ και έχω αυτά τα τραβήγματα και τα πονακια χαμηλά τα οποία μου είπε ότι είναι φυσιολογικά. Αυτά από εμένα. Εσείς τι λετε;

Λοιπόν εγώ στην πρώτη κορούλα μου  είχα αυτές ακριβώς τις τιμές και τελικά πήγαν όλα καλά.  Τώρα είναι 8 χρόνων ! Τότε η μικροβιολόγος μου έλεγε άσε μην ελπίζεις δεν πάνε καλά τα πραγματα και ο γυναικολογος με ενθαρρυνε ότι ποτέ δεν ξέρεις. Και έτσι έγινε. Ελπίζω να έχεις κι εσύ την ίδια έκβαση! Περιμένουμε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Λοιπόν εγώ στην πρώτη κορούλα μου  είχα αυτές ακριβώς τις τιμές και τελικά πήγαν όλα καλά.  Τώρα είναι 8 χρόνων ! Τότε η μικροβιολόγος μου έλεγε άσε μην ελπίζεις δεν πάνε καλά τα πραγματα και ο γυναικολογος με ενθαρρυνε ότι ποτέ δεν ξέρεις. Και έτσι έγινε. Ελπίζω να έχεις κι εσύ την ίδια έκβαση! Περιμένουμε τα νέα σου!

Η χοριακη ανέβηκε χθες στο 200. Δηλαδη μετα απο 48 ωρες πηγε πανω απο το διπλασιο. Δοξα το θεο.Σήμερα με είδε ο γιατρός μου και τα βρήκε όλα καλά. Δεν μπορεί στην συγκεκριμένη φάση να  δει και πολλα καθώς είναι πολύ αρχή. Μπυ εγραψε ενα σορρο αναλυσεις. Σιδηρο καο ασβέστιο και θα κανουμε αλλη μια χοροακη την ερχομενη Παρασκευή. Ειπε μόνο ότι το ενδομητριο το περιμενε πιο παχύ αλλά συνεχίζουμε τα utrogestan 3 από το στόμα και 1 κολπικα και αναμένουμε την όσο καλύτερη έκβαση των πραγμάτων. 

Σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη σας και θα την χρειαστώ βεβαια τώρα ακόμα περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Stefania1990 είπε:

Η χοριακη ανέβηκε χθες στο 200. Δηλαδη μετα απο 48 ωρες πηγε πανω απο το διπλασιο. Δοξα το θεο.Σήμερα με είδε ο γιατρός μου και τα βρήκε όλα καλά. Δεν μπορεί στην συγκεκριμένη φάση να  δει και πολλα καθώς είναι πολύ αρχή. Μπυ εγραψε ενα σορρο αναλυσεις. Σιδηρο καο ασβέστιο και θα κανουμε αλλη μια χοροακη την ερχομενη Παρασκευή. Ειπε μόνο ότι το ενδομητριο το περιμενε πιο παχύ αλλά συνεχίζουμε τα utrogestan 3 από το στόμα και 1 κολπικα και αναμένουμε την όσο καλύτερη έκβαση των πραγμάτων. 

Σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη σας και θα την χρειαστώ βεβαια τώρα ακόμα περισσότερο.

Με το καλο!πολλες φορες γινονται κατι περιεργα αλλα πανε ολα καλα στο τελος!

Εμεις ειμαστε εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Stefania1990 είπε:

Η χοριακη ανέβηκε χθες στο 200. Δηλαδη μετα απο 48 ωρες πηγε πανω απο το διπλασιο. Δοξα το θεο.Σήμερα με είδε ο γιατρός μου και τα βρήκε όλα καλά. Δεν μπορεί στην συγκεκριμένη φάση να  δει και πολλα καθώς είναι πολύ αρχή. Μπυ εγραψε ενα σορρο αναλυσεις. Σιδηρο καο ασβέστιο και θα κανουμε αλλη μια χοροακη την ερχομενη Παρασκευή. Ειπε μόνο ότι το ενδομητριο το περιμενε πιο παχύ αλλά συνεχίζουμε τα utrogestan 3 από το στόμα και 1 κολπικα και αναμένουμε την όσο καλύτερη έκβαση των πραγμάτων. 

Σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη σας και θα την χρειαστώ βεβαια τώρα ακόμα περισσότερο.

Μπράβο πολύ καλά τα νέα σου!!!!με ηρεμία και θα πάνε όλα καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σας ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη σας. Δεν ξέρετε πόσο κουράγιο μου δίνετε. Τελικά διαπίστωσα ότι η χοριακη είναι από τις πιο αγχωτικες αναλυσεις. Σου βγαίνει η ψυχή μέχρι να δεις το νούμερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...