Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσακιααα❤❤❤ τι κανετε??

καταλαθος εγραψα σε αλλο ποστ..χχχ

ποτε εχετε ραντεβου για τη β επιπεδου?εγω εχω 11/09.

Μου είπε ο γυναικολόγος να κλείσω την 22η βδομάδα ραντεβού  για καλύτερα? Εγώ θα έκλεινα την 20η+ Μου βγαίνει γύρω στις 22/10 . Ουφφφ πολύς καιρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσακιααα❤❤❤ τι κανετε??

καταλαθος εγραψα σε αλλο ποστ..χχχ

ποτε εχετε ραντεβου για τη β επιπεδου?εγω εχω 11/09.

εγω εχω 24 Σεπτέμβρη.  πως θα αντεξω μεχρι τοτε δεν ξερω και φυσικα εχω ηδη αρχισει να αγχωνομαι πολυ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια με τη τουαλέτα τι κανετε, πως τα πατε απο δυσκοιλιότητα? ρωταω γιατί εγω εχω στουμπωσει ????? εχει χρησιμοποιησει καμια σας ντουφαλάκ ή υποθετα γλυκερινης? ρωταω γιατι με βλεπω να πηγαινω τη δευτερα να παιρνω ενα απο τα δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια με τη τουαλέτα τι κανετε, πως τα πατε απο δυσκοιλιότητα? ρωταω γιατί εγω εχω στουμπωσει ????? εχει χρησιμοποιησει καμια σας ντουφαλάκ ή υποθετα γλυκερινης? ρωταω γιατι με βλεπω να πηγαινω τη δευτερα να παιρνω ενα απο τα δυο

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια με τη τουαλέτα τι κανετε, πως τα πατε απο δυσκοιλιότητα? ρωταω γιατί εγω εχω στουμπωσει ????? εχει χρησιμοποιησει καμια σας ντουφαλάκ ή υποθετα γλυκερινης? ρωταω γιατι με βλεπω να πηγαινω τη δευτερα να παιρνω ενα απο τα δυο

Εγώ είχα πολύ στην αρχή και νομίζω έφταιγαν λίγο τα utrogestan. Τώρα κάπως έχω συνέλθει. Μου είχε προτείνει ο γιατρός πόσιμο έλαιο Nujol 1κουτ σούπας πρωί βράδυ και να δω πως πάει. Όντως με έπιασε αμέσως αλλά δεν πίνεται με τιποτα? Είχα δίπλα χυμό και παράλληλα πριν το καταπιώ έβαζα κ χυμό στο στόμα μου με καλαμάκι. Μόνο έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 πωπω σοβαρά μιλάς; Εγώ πάω αναγκαστικά 3-4 φορές τη μέρα  και παραπάνω ενώ τρώω λιγότερο από πριν. Και στη δουλειά σιχαίνομαι να πάω και με πιάνει απελπισία. Μα τί κάνει αυτό το μικρούλι εκεί μέσα, χοροπηδάει πάνω στο έντερό μου; (επιστημονικότατη προσέγγιση ?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

@xara1 πωπω σοβαρά μιλάς; Εγώ πάω αναγκαστικά 3-4 φορές τη μέρα  και παραπάνω ενώ τρώω λιγότερο από πριν. Και στη δουλειά σιχαίνομαι να πάω και με πιάνει απελπισία. Μα τί κάνει αυτό το μικρούλι εκεί μέσα, χοροπηδάει πάνω στο έντερό μου; (επιστημονικότατη προσέγγιση ?)

αχαχαχαχαχα αχου να μπορουσα και εγω να παω τι καλα που θα ήτανε! καθομαι μισή ωρα προσπαθω ...το παλευω, παιζω παιχνιδια στο κινητό και σηκωνομαι άπραγη και στουμπωμενη ???δευτερα θα παω να παρω κατι δεν αντεχω αλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

 

Εγώ είχα πολύ στην αρχή και νομίζω έφταιγαν λίγο τα utrogestan. Τώρα κάπως έχω συνέλθει. Μου είχε προτείνει ο γιατρός πόσιμο έλαιο Nujol 1κουτ σούπας πρωί βράδυ και να δω πως πάει. Όντως με έπιασε αμέσως αλλά δεν πίνεται με τιποτα? Είχα δίπλα χυμό και παράλληλα πριν το καταπιώ έβαζα κ χυμό στο στόμα μου με καλαμάκι. Μόνο έτσι 

α τοσο αηδια ηταν? καταλαβα. μαλλον θα παρω υποθετα γλυκερινης γιατι αν ειναι και το ντουφαλακ τοσο χαλια  θα αηδιαζω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσεις οι μανουλες που εχετε αγορακι να μας πειτε βρε κοριτσια τι γινεται με το πουλι τους διοτι εχω μπερδευτει???? πως το καθαριζατε? το... "κατεβάζατε "? εχω διαβασει διφορουμενες αποψεις. μεχρι και το οτι δεν το πειραζουμε μεχρι να γίνει 3 ετων!!!μα ειναι δυνατον? και για φιμωση διαβασα και ολα αυτα τα ωραια... καλε εχω πελαγωσει με το πουλι του μπεμπη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

α τοσο αηδια ηταν? καταλαβα. μαλλον θα παρω υποθετα γλυκερινης γιατι αν ειναι και το ντουφαλακ τοσο χαλια  θα αηδιαζω ??

Ναι παρά πολύ αηδία. Είναι παραφίνη και είναι εντελώς φυσικό. Δεν περιέχει μέσα τίποτα και δεν μαθαίνει ο οργανισμός να λειτουργεί με αυτό. Κάνεις τη δουλειά σου και τελειωσε??? Πριν πάρεις ντουφαλακ η’  υπόθετο ρωτά τον γιατρό σου. Αν το κάνεις με το χυμό δεν καταλαβαίνεις την γεύση του. Εγώ το έδωσα στη μαμα μου την πρώτη φορά να το δοκιμάσει γιατί φοβόμουν ότι θα είναι αηδία ?Όλη μέρα με έβριζε ?Δοκίμασε να αλλάξεις και την διατροφή σου πρόσθεσε κανένα κολοκυθάκι βραστό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εσεις οι μανουλες που εχετε αγορακι να μας πειτε βρε κοριτσια τι γινεται με το πουλι τους διοτι εχω μπερδευτει???? πως το καθαριζατε? το... "κατεβάζατε "? εχω διαβασει διφορουμενες αποψεις. μεχρι και το οτι δεν το πειραζουμε μεχρι να γίνει 3 ετων!!!μα ειναι δυνατον? και για φιμωση διαβασα και ολα αυτα τα ωραια... καλε εχω πελαγωσει με το πουλι του μπεμπη ??

Οι απόψεις διίστανται πάνω σε αυτό το θέμα. Θα ακούσεις 40 απόψεις. Αν θυμάμαι καλά στο χρόνο πάνω λίγο λίγο το ανοίγαμε κι όπου ήταν κλειστό βάζαμε μια αλοιφουλα. Λίγο λίγο κάθε φορά ξεπροβαλε? Έχω ακούσει όμως για αμέσως από  μικρά μωρά, έχω ακούσει για 3 χρόνια. Η παιδίατρος σε κάθε εξέταση όμως το έκανε ασχετα αν εμένα δεν μου είχε πει ακόμα να το κάνω. Να εμπιστεύεσαι την/τον παιδίατρο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Ναι παρά πολύ αηδία. Είναι παραφίνη και είναι εντελώς φυσικό. Δεν περιέχει μέσα τίποτα και δεν μαθαίνει ο οργανισμός να λειτουργεί με αυτό. Κάνεις τη δουλειά σου και τελειωσε??? Πριν πάρεις ντουφαλακ η’  υπόθετο ρωτά τον γιατρό σου. Αν το κάνεις με το χυμό δεν καταλαβαίνεις την γεύση του. Εγώ το έδωσα στη μαμα μου την πρώτη φορά να το δοκιμάσει γιατί φοβόμουν ότι θα είναι αηδία ?Όλη μέρα με έβριζε ?Δοκίμασε να αλλάξεις και την διατροφή σου πρόσθεσε κανένα κολοκυθάκι βραστό 

τον γιατρο ειχα ρωτησει και μου τα πρότεινε. λες να παρω ομως αυτη την αηδια που ειναι φυσικο προιον? οταν το πινεις σου έρχεται να πας τουαλετα αμεσως ή απλα λειτουργει το εντερο κανονικα? ρωταω γιατι δεν εχω ξανα πάρει κατι παρομοιο, οχι τιποτα αλλο μη χεστω ααααχαχααχαχχαχααχααχα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

τον γιατρο ειχα ρωτησει και μου τα πρότεινε. λες να παρω ομως αυτη την αηδια που ειναι φυσικο προιον? οταν το πινεις σου έρχεται να πας τουαλετα αμεσως ή απλα λειτουργει το εντερο κανονικα? ρωταω γιατι δεν εχω ξανα πάρει κατι παρομοιο, οχι τιποτα αλλο μη χεστω ααααχαχααχαχχαχααχααχα ???

Χαχαχαχα Όταν το πίνεις όχι δεν πας αμέσως δεν λειτουργεί σαν καθαρτικό. Τώρα επειδή έχεις να πας μέρες πάρε κάποιο υπόθετο αφού είπε οκ ο γιατροσ γιατί δεν πρέπει να μένεις έτσι πολύ  ( έχω πάθει 2 φορες παρα λίγο ειλεο χωρισ να είμαι δυσκοίλια κ φοβάμαι να μείνω πάνω από 3 μέρες) και αργότερα πάρε το λαδακι για λίγες μέρες.  Στην ουσία μαλακώνει τα κόπρανα μόνο αυτό κάνει σε συνδυασμό με λίγη καλή διατροφή θα ηρεμήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Χαχαχαχα Όταν το πίνεις όχι δεν πας αμέσως δεν λειτουργεί σαν καθαρτικό. Τώρα επειδή έχεις να πας μέρες πάρε κάποιο υπόθετο αφού είπε οκ ο γιατροσ γιατί δεν πρέπει να μένεις έτσι πολύ  ( έχω πάθει 2 φορες παρα λίγο ειλεο χωρισ να είμαι δυσκοίλια κ φοβάμαι να μείνω πάνω από 3 μέρες) και αργότερα πάρε το λαδακι για λίγες μέρες.  Στην ουσία μαλακώνει τα κόπρανα μόνο αυτό κάνει σε συνδυασμό με λίγη καλή διατροφή θα ηρεμήσεις 

μαλλον θα παω να παρω αυτη την αηδιουλα το λαδακι και ο θεος βοηθος. άντε μπας και λειτουργησει το εντερο και ηρεμήσω ?? ο γυναικολογος στο ειχε προτείνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

μαλλον θα παω να παρω αυτη την αηδιουλα το λαδακι και ο θεος βοηθος. άντε μπας και λειτουργησει το εντερο και ηρεμήσω ?? ο γυναικολογος στο ειχε προτείνει?

Ναι στις αρχές αυτής της εγκυμοσύνης που έπαιρνα utrogestan  και δεν μπορούσα με τίποτα να πάω. Μόλις τα σταμάτησα κάπως συνήλθα. Τώρα το ελέγχω αν δω ότι δεν πηγαίνω αρχίζω  να προσέχω το φαγητό. Αλλά σαν συμβουλή μη μένεις πολύ χωρίς να πας πάρε το υπόθετο και μετα το λαδακι σε δεύτερο χρόνο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου εκλεισε 11/09 20η εβδομαδα.. και νομιζω ειναι αρκετα νωρις.. μηπως να τ πω να μου το αλλαξει?? κανονικα επρεπε κι εγω προς τελος του σεπτεμβρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εμενα μου εκλεισε 11/09 20η εβδομαδα.. και νομιζω ειναι αρκετα νωρις.. μηπως να τ πω να μου το αλλαξει?? κανονικα επρεπε κι εγω προς τελος του σεπτεμβρη..

Τσέκαρα τα β’ επιπέδου στα παιδιά μου τα είχα κάνει 20w5d και 21w6d. Έχω δοκιμάσει όλες τις εβδομαδες?  μην ανησυχείς μια χαρά είναι κ τότε. Τσεκάρισμενο? Απλά μου είπε ποιο είναι το ιδανικό, τι ήθελα κ ρώτησα κι εγώ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εμενα μου εκλεισε 11/09 20η εβδομαδα.. και νομιζω ειναι αρκετα νωρις.. μηπως να τ πω να μου το αλλαξει?? κανονικα επρεπε κι εγω προς τελος του σεπτεμβρη..

ναι εμεις εχουμε 4 μερουλες διαφορα. μαζι παμε στην εγκυμοσυνη μας ? για να στην εβαλε σε εκεινη την ημερομηνια μια χαρα θα ειναι αλλα αν νιωθεις ανασφαλεια και θεωρεις πως ειναι νωρις Κανόνισε το λιγες μερουλες  αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

εσεις οι μανουλες που εχετε αγορακι να μας πειτε βρε κοριτσια τι γινεται με το πουλι τους διοτι εχω μπερδευτει???? πως το καθαριζατε? το... "κατεβάζατε "? εχω διαβασει διφορουμενες αποψεις. μεχρι και το οτι δεν το πειραζουμε μεχρι να γίνει 3 ετων!!!μα ειναι δυνατον? και για φιμωση διαβασα και ολα αυτα τα ωραια... καλε εχω πελαγωσει με το πουλι του μπεμπη ??

Εγώ του μικρού μου από πάντα, ειδικά όταν ήταν πολύ μικρούλης, του το καθάριζα με βαμβάκι βουτηγμένο σε χαμομήλι. Το τραβάω λίγο προς τα κάτω και του το καθαρίζω. Και στο μπάνιο το ίδιο. Και πάντα γύρω γύρω μετά τα κακά με το πανάκι. Νομίζω σε σχέση με τα κοριτσάκια, εύκολο είναι.

Και εσύ να μη το πειράξεις, από πολύ μικρά το τραβάνε μόνα τους, λάστιχο το κάνουν και δεν παθαίνουν τίποτα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ του μικρού μου από πάντα, ειδικά όταν ήταν πολύ μικρούλης, του το καθάριζα με βαμβάκι βουτηγμένο σε χαμομήλι. Το τραβάω λίγο προς τα κάτω και του το καθαρίζω. Και στο μπάνιο το ίδιο. Και πάντα γύρω γύρω μετά τα κακά με το πανάκι. Νομίζω σε σχέση με τα κοριτσάκια, εύκολο είναι.

Και εσύ να μη το πειράξεις, από πολύ μικρά το τραβάνε μόνα τους, λάστιχο το κάνουν και δεν παθαίνουν τίποτα ? 

χαχαχαχαχα ? καλε εγω νόμιζα οτι στα κοριτσακια ειναι πανευκολο και στα αγοράκια δυσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

χαχαχαχαχα ? καλε εγω νόμιζα οτι στα κοριτσακια ειναι πανευκολο και στα αγοράκια δυσκολο!

Όχι γιατί στα κοριτσάκια τα κακάκια πάνε παντού ενώ στα αγοράκια καθαρίζονται πολύ εύκολα. Ακου που σου λέω, τυχερή είσαι! Η μαμά μου μετά από τόσα χρόνια ακόμα μου διηγείται πόσο την ταλαιπώρησα με αυτό το θέμα και τί εύκολο το βρίσκει με τον εγγονό της.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Anitta είπε:

Ευχαριστωω ?? 

Ήμουν στη κλινική με υπερεμεση... Πολύ ταλαιπωρία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ήμουν στη κλινική με υπερεμεση... Πολύ ταλαιπωρία.... 

Ωχ ε ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα. Τόσο χάλια είσαι; Καμία βελτίωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

χαχαχαχαχα ? καλε εγω νόμιζα οτι στα κοριτσακια ειναι πανευκολο και στα αγοράκια δυσκολο!

Εγώ που έχω και τα δυο συμφωνώ με την dimaki σχετικά με την καθαριότητα αλλά με ψιλοταλαιπωρησε το πιπί του μικρού μέχρι να ανοίξει εντελώς. Η αδερφή μου για παράδειγμα δεν είχε κανένα θέμα με τον ανιψιό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Ωχ ε ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα. Τόσο χάλια είσαι; Καμία βελτίωση; 

Δε μπορώ να φάω γμτ..... 

Όλα είναι μπλιαχ. Μόνο που δε κάνω εμετό. Έφαγα δηλαδή δύο φρυγανιές πριν. Ήπια και λίγο νερό. Αλλά το ενδοφλεβιο το πριμπεραν φέρνει όλα αυτά τα χάλια.. Κόπωση θαρρείς και έχεις γρίπη κ πονοκέφαλο. Ξάπλα είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...