Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εμένα στ 13w6d ηταν 98 γραμμαρια!!! Σε σχέση με όλα τα site ειναι μεγάλο αλλα δεν ειναι ακριβής οι μετρήσεις τωρα όποτε μην αγχωνεσαι...καλύτερα μεγάλο παρά να μην αναπτύσσεται σωστα!!!??

Αχ εντάξει κομπλέ τότε. Λέω είναι λίγο μεγαλουτσικο το μικρούλι μωρέ χιχιχι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Πότε έχετε υπέρηχο; Εγώ έχω να κάνω από την αυχενική στις 6/7 κι έχω μεθαύριο στις 27.. δεν αντέχω άλλο..θέλω να δω το μπεμπακι μου!!??

εγω είχα παει στις 16/7 και τωρα έχω 6/8..... δε περνανε οι μερες!!! αχαχαχαχα

αντε να μας πεις αν θα δει και φυλο! χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

εγω είχα παει στις 16/7 και τωρα έχω 6/8..... δε περνανε οι μερες!!! αχαχαχαχα

αντε να μας πεις αν θα δει και φυλο! χιχιχι

Α θα δει μου το έχει τάξει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

εγω είχα παει στις 16/7 και τωρα έχω 6/8..... δε περνανε οι μερες!!! αχαχαχαχα

αντε να μας πεις αν θα δει και φυλο! χιχιχι

και εγω θα παω σε καμια εβδομαδα και δεν περνανε οι μερες. θελω να το δω να δω οτι ειναι ολα καλα και αν ειμαστε τυχεροι μπορεί να δουμε και αν ειναι αγορακι ή κοριτσακι! αν γινοταν θα ηθελα να το βλεπω καθε μερα ?❤ εσυ @Nala_89 6/8 γιατι εκλεισες ραντεβου για να δεις το φυλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

και εγω θα παω σε καμια εβδομαδα και δεν περνανε οι μερες. θελω να το δω να δω οτι ειναι ολα καλα και αν ειμαστε τυχεροι μπορεί να δουμε και αν ειναι αγορακι ή κοριτσακι! αν γινοταν θα ηθελα να το βλεπω καθε μερα ?❤ εσυ @Nala_89 6/8 γιατι εκλεισες ραντεβου για να δεις το φυλο?

είναι το προγραμματισμένο μου ραντεβου του μήνα! απλά είναι λίγο πιο σύντομα γιατι κανονικά έπεφτε 15 αύγουστο!!!

κοιτα το φύλο μου το είπε η γιατρος που μου έκανε αυχενικη στις 4/7... είχε δει κατα 90% αγόρι.

Στις 16/7 που πήγα στον γιατρό μου μου είπε και εκέινος με σιγουρια για αγοράκι!!!! οπότε θεωρώ ότι αγοράκι έχω!! βέβαια είναι νωρις ακόμα οποτε κρατάω μια πισινή και δεν τρέχω ακόμα για τα ψώνια του!!! χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Πότε έχετε υπέρηχο; Εγώ έχω να κάνω από την αυχενική στις 6/7 κι έχω μεθαύριο στις 27.. δεν αντέχω άλλο..θέλω να δω το μπεμπακι μου!!??

Εμείς είχαμε στις 19.07 και τώρα πάλι 7 Αυγούστου για το Α test που θα ναι και 17 εβδομάδων. 2 βδομαδουλες υπομονή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

είναι το προγραμματισμένο μου ραντεβου του μήνα! απλά είναι λίγο πιο σύντομα γιατι κανονικά έπεφτε 15 αύγουστο!!!

κοιτα το φύλο μου το είπε η γιατρος που μου έκανε αυχενικη στις 4/7... είχε δει κατα 90% αγόρι.

Στις 16/7 που πήγα στον γιατρό μου μου είπε και εκέινος με σιγουρια για αγοράκι!!!! οπότε θεωρώ ότι αγοράκι έχω!! βέβαια είναι νωρις ακόμα οποτε κρατάω μια πισινή και δεν τρέχω ακόμα για τα ψώνια του!!! χαχαχαχαχαχα

αααα ναιιι τωρα το θυμηθηκα!τι ωραια! εισαι απο τις τυχερες που μαθανε νωρις το φυλο απ το μωρακι τους. ποσο ήσουν στην αυχενικη?? εγω ημουν 12w5d αν θυμαμαι καλα και ο ντοκτορ δεν μου ειπε. μου λεει ειναι νωρις ακομα.  δεν με νοιαζει τι θα ειναι αλλα ειμαι περίεργη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αααα ναιιι τωρα το θυμηθηκα!τι ωραια! εισαι απο τις τυχερες που μαθανε νωρις το φυλο απ το μωρακι τους. ποσο ήσουν στην αυχενικη?? εγω ημουν 12w5d αν θυμαμαι καλα και ο ντοκτορ δεν μου ειπε. μου λεει ειναι νωρις ακομα.  δεν με νοιαζει τι θα ειναι αλλα ειμαι περίεργη!

ήμουν 12 εβδομάδων ακριβώς! απ ότι έχω καταλάβει εξαρτάται πολύ από τη θέση του μωρού αλλα και από τον γιατρο...πολλοι είναι αυτοί που δε λένε! εμας μας το είπαν αρκετά νωρίς η αληθεια είναι και επειδή έχω ακουσει πολλες περιπτώσεις που στην πορεία τους το αλλάζουν κρατάω πισινη... έτσι κι αλλιως δε είχα θέμα με το τι θα είναι... απλά περιμένω λίγο καιρό να σιγουρευτω για να κάνω ψώνια! μη τα πάρω μπλε και χρειαστούν ροζ τελικά! κρίμα είναι! αχαχαχαχαχα αντε ελπίζω να μάθεις στο επόμενο ραντεβού,.,.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά εγώ την αληθεια μου να πω, είμαι και υπερηχογραφιστης, εμβρυολογος, γυναικολόγος εκτός από μαντάμ ζαΐρα ? και έχω ξεψαχνισει σε slow motion το βίντεο της αυχενικής και βλέπω φύλο ανάμεσα στα πόδια..απλά ο γιατρός μου δεν το λέει πριν τις 15 εβδομάδες, εγώ είμαι σίγουρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Παιδιά εγώ την αληθεια μου να πω, είμαι και υπερηχογραφιστης, εμβρυολογος, γυναικολόγος εκτός από μαντάμ ζαΐρα ? και έχω ξεψαχνισει σε slow motion το βίντεο της αυχενικής και βλέπω φύλο ανάμεσα στα πόδια..απλά ο γιατρός μου δεν το λέει πριν τις 15 εβδομάδες, εγώ είμαι σίγουρη..

πες μας γιατρε τι ειναι το μωρακι σου,τι εβγαλε το πορισμα??? εμας δεν μας εδωσαν ντιβιντι γαμωτο!!! αλλιως θα στο εστελνα να μου ελεγες κ εμενα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια... τι κανετε??

εγω εχω ραντεβου ξανα 16/8. ειμαι να σκασω..μακαρι να το εβλεπα κι εγω καθε μερα..!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχθες που με ειδε γιατι ειχα λιγα καφε παλι αλλα εντελει ειναι απο τον πλακουντα..μακαρι να ανεβει σιγα σιγα κι αυτος..!! παλι δεν εβλεπε και πολλα..και μ ειπε μαλλον και αυτος κοριτσακι θα ειναι...❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εγω εχθες που με ειδε γιατι ειχα λιγα καφε παλι αλλα εντελει ειναι απο τον πλακουντα..μακαρι να ανεβει σιγα σιγα κι αυτος..!! παλι δεν εβλεπε και πολλα..και μ ειπε μαλλον και αυτος κοριτσακι θα ειναι...❤❤

Θα ανέβει και αυτός ο άτιμος!! Άντε με το καλό η μπέμπα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

πες μας γιατρε τι ειναι το μωρακι σου,τι εβγαλε το πορισμα??? εμας δεν μας εδωσαν ντιβιντι γαμωτο!!! αλλιως θα στο εστελνα να μου ελεγες κ εμενα ?

Χαχαχαχαχα είδες τι είμαι;; Όχι, ο άντρας μου τράβαγε βίντεο.. αγόρι είναι το είδα εγώ!! Και στην κόρη μου παλι μέσα είχα πέσει!! Θα αλλάξω δουλειά κορίτσια, δε γίνεται να χαραμίζω τέτοιο ταλέντο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Θα ανέβει και αυτός ο άτιμος!! Άντε με το καλό η μπέμπα ?

σευχαριστωω γλυκια μ.. και σε σενα και σε ολες μας να ειναι ολα καλα..και να κρατησουμε τα θαυματακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μελούλα να σε ρωτησω?? οσο αφορα το κοριτσακι..οταν ησουν εγκυος στο πρωτο τι εβλεπε στον υπερηχοο?? εμενα δεν βλεπουν κατι και υποθετουν οτι θα ειναι μπεμπα..εσας δεν εβλεπε κατι γιαυτο και ειπαν οτι ηταν μπεμπα..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

@Μελούλα να σε ρωτησω?? οσο αφορα το κοριτσακι..οταν ησουν εγκυος στο πρωτο τι εβλεπε στον υπερηχοο?? εμενα δεν βλεπουν κατι και υποθετουν οτι θα ειναι μπεμπα..εσας δεν εβλεπε κατι γιαυτο και ειπαν οτι ηταν μπεμπα..??

Στην κόρη μου, στην αυχενική μας είπαν μάλλον αγόρι, γιατί έβλεπαν κάτι..ήταν όντως κατι ανάμεσα  στα ποδαράκια της, αλλά ήταν νωρίς και τα δύο φύλα έχουν κάτι ανάμεσα στα πόδια, που θα γίνει ή πέος ή κλειτορίδα. Στις 14 εβδομάδες, όμως, δεν υπήρχε τίποτα ανάμεσα στα πόδια και από εκεί κατάλαβαν ότι ήταν κοριτσάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελούλα, δεν ξέρω για τις υπόλοιπες ιδιότητές σου, αλλά ως μαντάμ Ζαΐρα, έπεσες στην περίπτωση μου μέσα!!! Από τα αποτελέσματα της NIPT έχω όντως κοριτσάκι!!! .Εύχομαι σε όλες σας γερά μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω κατι που δεν απτεται της θεματολογιας της ομαδας, αλλα της γενικοτερης καταστασης, μιας και ειναι ημερα πενθους η σημερινη..ειναι καποια κοπελα σε περιοχη εκτακτης αναγκης; ή εχει καποιον εκει; ηθελα απλως να εκφρασω τα συλλυπητηρια μου μεσα απο αυτη την ωραια την ομαδα που εχουμε φτιαξει.. ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε χτες στο γιατρό...επιτελους έδεσε η αποκόλληση.Σταδιακα θα σταματήσω και το urgestan.

Η μπέμπα ζυγιστηκε για πρώτη φορά και ειναι 174gr, με ύψος από κεφάλι έως πατούσα 17cm. Ο γιατρός είπε ότι είναι μεγαλύτερη από όσο θα έπρεπε και μας άλλαξε την ΠΗΤ από 5/1 σε 2/1. Είμαι 16+2. Έχω ήδη κοιλίτσα εμφανέστατη και περιμένουνε πως και πως να την ακούσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kikiam είπε:

Μελούλα, δεν ξέρω για τις υπόλοιπες ιδιότητές σου, αλλά ως μαντάμ Ζαΐρα, έπεσες στην περίπτωση μου μέσα!!! Από τα αποτελέσματα της NIPT έχω όντως κοριτσάκι!!! .Εύχομαι σε όλες σας γερά μωράκια!

Τέλεια!! Και ελπίζω όλα τα αποτελέσματα που έφερε αυτή η εξέταση να ήταν θετικά..με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Τέλεια!! Και ελπίζω όλα τα αποτελέσματα που έφερε αυτή η εξέταση να ήταν θετικά..με το καλό!!

Με το καλό . Ποσό ήταν η αυχενική και τ ποσοστά; Όλα καλά τώρα; Κ εγ λέω περιμένω . Κάνατε το clarigo η αυτό που και Αμερική ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kikiam είπε:

Μελούλα, δεν ξέρω για τις υπόλοιπες ιδιότητές σου, αλλά ως μαντάμ Ζαΐρα, έπεσες στην περίπτωση μου μέσα!!! Από τα αποτελέσματα της NIPT έχω όντως κοριτσάκι!!! .Εύχομαι σε όλες σας γερά μωράκια!

Πόσες μέρες έκαναν να βγουν τα αποτελέσματα της NIPT και σε ποια εταιρια την εκανες; εγώ της veracity βιοϊατρική συνεργάζεται με Κύπρο και Αγγλία και μου είπαν 7-10 εργάσιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εκανα στο science lab στην κατεχακη . Εκανα το clarigo είναι το ίδιο με τα αλλά και το εξετάζουν οι ίδιοι. Ποσό ήταν η αυχενική σας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Souko είπε:

Εγώ εκανα στο science lab στην κατεχακη . Εκανα το clarigo είναι το ίδιο με τα αλλά και το εξετάζουν οι ίδιοι. Ποσό ήταν η αυχενική σας ; 

2,80

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...