Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@sansa ουδεν κακον αμιγες καλου. Για μενα καλυτερα που θα πατε πιο σιγουρα και πιο στοχευμενα. Οταν δινεις τοσα λεφτα, κανεις τετοια προσπαθεια κλπ καλο ειναι να βελτιωνεις τις πιθανοτητες σου οσο περισσοτερο μπορεις οποτε πραγματικα ο ενας και οι δυο μηνες δεν κανουν καμια διαφορα. Το θεμα ειναι το αποτελεσμα

 

Συμφωνώ και εγώ κορίτσι.Απλά αυτή η αναμονή με τρελαίνει.Ιδίως όταν υπάρχουν αναβολές στη μέση.Ας ελπίσουμε αυτός ο μήνας να είναι καλός,γιατί αλλιώς θα τρελαθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια καλημέρα!πως είστε?να σας ρωτήσω,τις ενέσεις μόνες σας τις κάνατε??είναι εύκολο??

Δεν είναι τίποτα,εγώ που δεν τα πήγαινα καλά με αυτά τις έκανα μόνη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

εμενα ο αντρας μου μου λεει καθε φορα οτι κανω σαν κατι μαθητες που εχουν δωσει πανελληνιες και λενε οταν βγαινουν εξω εγραψα σκατα πηγα χαλια, κοπηκα, ισα και μονο για να μην καλλιεργησουν προσδοκιες. Δικιο εχει, αλλα πραγματικα νομιζω οτι οι περισσοτερες απο εμας ετσι θωρακιζουμε καλυτερα τον εααυτο μας τελικα αν και οπως λες το παρακανουμε. Εμενα ο γιατρος μου συνεχως μου τονιζει οτι πρεπει να ειμαι αισιοδοξη και να εχω θετικη σκεψη κλπ, αλλα πραγματικα καμια φορα και μεσα απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα, πιστευω πως οσο μεγαλυτερο ενθουσιασμο εχεις για κατι που περιμενεις τοσο μεγαλυτερη ειναι η απογοητευση αν δεν ερθει. Ουτε φυσικα θελω να τρελαθω και να βλεπω παντου συμπτωματα. Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο δηλαδη δεν εχω καταληξει. Αλλα μαλλον η αμυντικη σταση οπως λες μεχρι στιγμης ειναι και η δικη μου τακτικη.

Εγώ δυστυχώς λέω αποκλείεται εγώ και φοβάμαι να χαρώ και μετά να δω το αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω : Η διατροφή τελικά παίζει ρόλο ? Στην πρώτη μας αποτυχημένη προσπάθεια ο γιατρός μας είχε πει ότι δεν χρειάζεται να προσέξω κάτι... Διαβάζω όμως ότι επηρεάζεται θετικά η γονιμότητα μεσω της διατροφής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω : Η διατροφή τελικά παίζει ρόλο ? Στην πρώτη μας αποτυχημένη προσπάθεια ο γιατρός μας είχε πει ότι δεν χρειάζεται να προσέξω κάτι... Διαβάζω όμως ότι επηρεάζεται θετικά η γονιμότητα μεσω της διατροφής.

Ε κοίτα σίγουρα μία ισορροπημένη διατροφή επηρεάζει θετικά την ορμονική ισορροπία.επισης το να διατηρείται στα κατάλληλα κιλά.αμα τρως συνέχεια ανθυγιεινό κ δε λαμβανεις κ φυτικές ίνες κ βιταμίνες κτλ σίγουρα δε κάνει καλό γενικότερα στην υγεία μας,εγω προσωπικά τωω οπως κ παλιά,η γυναικολόγος πριν την εξωσωματικη μου είχε πει να τρώμε και οι δύο πολύ πράσινο δηλ.οτι λαχανικό είναι πράσινο.κ το σελήνιο επηρεάζει θετικά έναν σταθερό κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ελενη εχεις δικιο. Κατα βαθος το ξερω οτι δεν λεει κατι. Αλλα να...καπου ψαχνεις να πιαστεις ρε γμτ.

Ναι μωρε το ξέρω είναι τόσο ευαίσθητες αυτές οι μέρες ... οι ώρες δύσκολες κουράγιο φίλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα. 

Θελω τα φωτα σας!

Εκανα σημερα το πρωι ενα τεστ self clear και βγηκε θετικο. 

Εμβρυομεταφορα καναμε στις 16 του μηνα. Δηλαδη πριν 8 ημερες. Αυριο κανονικα παω για χοριακη. 

Λετε να εντοπιζει την ovitrelle που ειχα κανει πριν την ωοληψια στις 9 ιουλιου;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια καλημερα. 

Θελω τα φωτα σας!

Εκανα σημερα το πρωι ενα τεστ self clear και βγηκε θετικο. 

Εμβρυομεταφορα καναμε στις 16 του μηνα. Δηλαδη πριν 8 ημερες. Αυριο κανονικα παω για χοριακη. 

Λετε να εντοπιζει την ovitrelle που ειχα κανει πριν την ωοληψια στις 9 ιουλιου;

 

Δεν θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά αλλά νομίζω οτι εντοπίζει το/α μωράκι/α, έχουν περάσει πολλές μέρες απο την ovitrelle, η οποία μετά τις 8-10 μέρες απο όσο ξέρω δεν ανιχνεύεται πια στον οργανισμό!! Εγώ να σου πω την αμαρτία μου έκανα την 8η μέρα χοριακή, ποτέ δεν ασχολήθηκα με τεστ και βγήκε μια χαρά τριψήφια (ίσως και λόγω διδύμων)!! Σου εύχομαι τα καλύτερα γτ έχεις ταλαιπωρηθεί και εσύ πολύ, σας διαβάζω συνέχεια αλλά δεν έχει τύχει να γράψω πολλές φορές!! 

Ανυπομονω να ακούσω για την χοριακή σου!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε νομιζω γλυκουλα μου! Βλαστοκυστες δε βαλατε;; 

Μαλλον εισαι εγκυουλαααααααααααααααααα!

Ναι βλαστοκυστες.

@peacock μου και @Mariloux δεν μπορω να το πιστεψω...αφου το ειπα και στον αντρα μου αλλα τον προσγειωσα αμεσως, του πηρα τη χαρα του καημενου.

Μακαρι κοριτσια μου. Ειμαι τοσο συγκρατημενη δεν ξερω γιατι. 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Ναι βλαστοκυστες.

@peacock μου και @Mariloux δεν μπορω να το πιστεψω...αφου το ειπα και στον αντρα μου αλλα τον προσγειωσα αμεσως, του πηρα τη χαρα του καημενου.

Μακαρι κοριτσια μου. Ειμαι τοσο συγκρατημενη δεν ξερω γιατι. 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. 

Εγώ ξέρω γτ είσαι συγκρατημένη αλλά μια μερουλα έμεινε ακόμα & μετά θα χαρείς και επίσημα!!!! Θα αρχίσουν άλλα άγχη για σένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τις προηγουμενες φορες δεν εκανα τεστ. Αυτη τη φορα δεν αντεξα. Μακαρι! Αυριο θα σας ενημερωσω για την χοριακη! 

κοριτσάκι μου και εγω νομιζω οτι ειναι θετικο κανονικά και δεν εχει σχέση με το φάρμακο. Εξαλλου αυριο θα εκανες χοριακή κανονικά οπότε έχει προβλέψει ο γιατρός το οποιο διάστημα! Ευχομαι να ειναι τα νουμερα θετικοτατα και να πανε ολα καλα ως το τελος. Η αρχη ομως εγινε οπως φαινεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

κοριτσάκι μου και εγω νομιζω οτι ειναι θετικο κανονικά και δεν εχει σχέση με το φάρμακο. Εξαλλου αυριο θα εκανες χοριακή κανονικά οπότε έχει προβλέψει ο γιατρός το οποιο διάστημα! Ευχομαι να ειναι τα νουμερα θετικοτατα και να πανε ολα καλα ως το τελος. Η αρχη ομως εγινε οπως φαινεται!!!!

Ευχαριστω πολυ @Kat-Cat μου!!! Θα σας ενημερώσω αυριο για την χοριακη.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona !!!!!!! Τι χαρά έχω κάνειιιιιιιιιιιι !!!!!!! μπράβο κοριτσακι μου !!!!! Είμαι σίγουρη ότι αύριο θα πάρεις και μια θετική χοριακή !!!! :x:x:x

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona !!!!!!! Τι χαρά έχω κάνειιιιιιιιιιιι !!!!!!! μπράβο κοριτσακι μου !!!!! Είμαι σίγουρη ότι αύριο θα πάρεις και μια θετική χοριακή !!!! :x:x:x

 

Μακαρι Εμμανουηλ μου! Σε ευχαριστω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου συγχαρητήριαααααααα!!!!! Ετσι ειχα κι εγω θετικο clearblue την 8η μερα! Το ίδιο απόγευμα χοριακή 150! Εσύ κρατιέσαι μέχρι αυριο; Η  ovitrelle εχει φυγει προ πολλου! Είναι σίγουρα από το σπορακι σου (ή τα σποράκια σου!) Καλε να το γιορτασετε, μη συγκρατιεστε, είναι το πρώτο ορόσημο! Μετά θα ξανααγχωθειτε (για διπλασιασμό κλπ) και μετά θα ξαναχαρειτε και πάει λέγοντας! Βρε συγκινουμαι.... ησουν κοντα μου οταν σας ελεγα τα δικα μου και 3 μηνες μετα (ακριβώς ομως!) εισαι εσυ στη θέση μου ❤ Δεν φαντάζεσαι πόσο χάρηκα! Να προχωρήσουν όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ @Kat-Cat μου!!! Θα σας ενημερώσω αυριο για την χοριακη.!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι,σίγουρα είναι θετικό το αποτέλεσμα.Αύριο απλά θα πάρεις το νούμερο,είμαι σίγουρη πως είναι τυπική η διαδικασία.Μπράβο,άντε με το καλό να παίρνουμε και εμείς σειρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι,σίγουρα είναι θετικό το αποτέλεσμα.Αύριο απλά θα πάρεις το νούμερο,είμαι σίγουρη πως είναι τυπική η διαδικασία.Μπράβο,άντε με το καλό να παίρνουμε και εμείς σειρά.

Ευχαριστω sansa!!! Μακαρι να ειστε οι επομενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια καλημερα. 

Θελω τα φωτα σας!

Εκανα σημερα το πρωι ενα τεστ self clear και βγηκε θετικο. 

Εμβρυομεταφορα καναμε στις 16 του μηνα. Δηλαδη πριν 8 ημερες. Αυριο κανονικα παω για χοριακη. 

Λετε να εντοπιζει την ovitrelle που ειχα κανει πριν την ωοληψια στις 9 ιουλιου;

 

Ελα μωρεεεεεεε με συγκινησες!!!!!!

πιστευω πως απο το οβιτρελ και να χει μεινει ειναι τοσο λιγο ως μη ανιχνευσιμο!

 

Με το καλο!!!!! Μια θετικη χοριακη και ολα να σου πανε καλα!! ανατριχιασα μιλαμε!!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω κι εγω ευχαριστα! 

Εκανα εξετασεις και οι ορμονες μου ειναι πολυ καλες οχι αψογες αλλα καμια σχεση με πριν!!!!

και η fsh ειναι στο οριο! σοκ εγω....

ειμαι αισιοδοξη για την επομενη προσπαθεια!και η d φανταστειτε πηγε 40 και η tsh και ολες βασικα καλες....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! 

ο αντρας μου απο τη χαρα του κατεβαζε βιβλια και τα ψαχνε για τις ορμονες κτλ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Ελα μωρεεεεεεε με συγκινησες!!!!!!

πιστευω πως απο το οβιτρελ και να χει μεινει ειναι τοσο λιγο ως μη ανιχνευσιμο!

 

Με το καλο!!!!! Μια θετικη χοριακη και ολα να σου πανε καλα!! ανατριχιασα μιλαμε!!!! ❤️ 

Ευχαριστω πολυ!

Μπραβο για τα αποτελεσματα σου! Καλη αρχη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια καλημερα. 

Θελω τα φωτα σας!

Εκανα σημερα το πρωι ενα τεστ self clear και βγηκε θετικο. 

Εμβρυομεταφορα καναμε στις 16 του μηνα. Δηλαδη πριν 8 ημερες. Αυριο κανονικα παω για χοριακη. 

Λετε να εντοπιζει την ovitrelle που ειχα κανει πριν την ωοληψια στις 9 ιουλιου;

 

Οχιιιιι μπουμπού μου κι εγω νομίζω πως τα καταφέρατε!!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια εχω κι εγω ευχαριστα! 

Εκανα εξετασεις και οι ορμονες μου ειναι πολυ καλες οχι αψογες αλλα καμια σχεση με πριν!!!!

και η fsh ειναι στο οριο! σοκ εγω....

ειμαι αισιοδοξη για την επομενη προσπαθεια!και η d φανταστειτε πηγε 40 και η tsh και ολες βασικα καλες....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! 

ο αντρας μου απο τη χαρα του κατεβαζε βιβλια και τα ψαχνε για τις ορμονες κτλ :P

Μπράβο Μελισάνθη έτσι να ξεκινήσουμε με καλούς οιωνούς!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...