Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Εγω χανωαρκετο χρονο βαλτε την αναμονη για την αιματολογο βαλτε και τυχον αγωγη ουουου!!!!! Καλα παμε !!!!!! Και μπουνε στη μεση και τα ινομιωματα τοτε να δουμε ο ενας λεει να βγουνε η αλλη λεει να μω βγουνε πουφ!!!!!! Και κατι ακομα @sansa παιρνω τηλεφωνο ηια να κλεισω ραντεβου και βγαινει παντα το ηχογραφιμενο μνμ εχει καποιο αλλο τηλ για ραντεβου?

Επεξεργάστηκε από love30
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου το θέμα του χρόνου όλες μας απασχολεί.... τι να κάνουμε... θέλει υπομονή όλο αυτό....

@nikona πώς πήγε ? Σε σκεφτόμαστε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω ειναι να αδιαθετησω αυριο μεθαυριο  αλλά δεν εχω καθολου συμπτωματα περιοδου κτλ.

Εχω μια κρυφη ελπιδα μηπως ετυχε να μεινω ετσι στο ακυρο!!!

Βεβαια ειχα λιγουρα για γλυκο αλλα αυτο συμβαινει και γενικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Καταλαβαίνω κι εγω εκει είμαι... δεν θέλω ομως να χάνω κανένα κύκλο γι αυτο πριν την διεγερση κανω και φυσικους ... για να δούμε και με εσένα.. πάίρνεις καμια βιταμίνη;

Ναι κορίτσι παίρνω τις ovamax και dhea 75mg την ημέρα.Έπαιρνα και τα fertilimax αλλά τα σταμάτησα και πήρα σκέτη dhea,ήταν πολλά τα λεφτά κάθε μήνα.Αν τώρα δεν είναι καλές και οι ορμόνες κάθε μήνα,φαντάσου τί γίνεται.Τί εκνευριστικό που είναι να ακυρωνεις κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 κορίτσι μου τελικά εγώ αδιαθετησα πιο γρήγορα από εσένα είμαι τώρα δεύτερη μερα!!!Καλό αυτό γιατί θα πάω πιο γρήγορα τον Οκτώβρη!!!Μην ανησυχείς πάντως με όλες αυτές τις ορμόνες που έχουμε πάρει θα γίνεται χαμος στο σύστημα...

@nikona περιμένω με αγωνία νέα σου να πάνε όλα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 κορίτσι μου τελικά εγώ αδιαθετησα πιο γρήγορα από εσένα είμαι τώρα δεύτερη μερα!!!Καλό αυτό γιατί θα πάω πιο γρήγορα τον Οκτώβρη!!!Μην ανησυχείς πάντως με όλες αυτές τις ορμόνες που έχουμε πάρει θα γίνεται χαμος στο σύστημα...

@nikona περιμένω με αγωνία νέα σου να πάνε όλα καλα!!!

Δε ξέρω είμαι πολύ στεναχωρημενη φοβάμαι πολύ ότι δε θα ξανά έχω ποτέ περίοδο φυσιολογικά.δε μπορεί όλες οι γυναίκες αδιαθέτουν μετά τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια επιστρεψαμε. Ολα πηγαν οκ με την μεταφορα. Τελικα απο τα 3 εμβρυα τα δυο εφτασαν σε βλαστοκυστες. Το τριτο δεν προχωρησε. Οποτε τωρα η γνωστη αναμονη. 

@Bloublou85 λυπαμαι που βγηκε αρνητικο το τεστ. Μην απογοητευεσαι ομως. Δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι ετσι. Γιατι να μην εχεις φυσιολογικη περιοδο; Μια καθυστερηση μπορει να τυχει σε οοοολες τις γυναικες για διαφορους λογους. Ποσο μαλλον σε εμας που εχουμε φαει κ τοσες ορμονες. Ασε κανα διμηνο τριμηνο κ ολα θα στρωσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια επιστρεψαμε. Ολα πηγαν οκ με την μεταφορα. Τελικα απο τα 3 εμβρυα τα δυο εφτασαν σε βλαστοκυστες. Το τριτο δεν προχωρησε. Οποτε τωρα η γνωστη αναμονη. 

@Bloublou85 λυπαμαι που βγηκε αρνητικο το τεστ. Μην απογοητευεσαι ομως. Δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι ετσι. Γιατι να μην εχεις φυσιολογικη περιοδο; Μια καθυστερηση μπορει να τυχει σε οοοολες τις γυναικες για διαφορους λογους. Ποσο μαλλον σε εμας που εχουμε φαει κ τοσες ορμονες. Ασε κανα διμηνο τριμηνο κ ολα θα στρωσουν. 

Εύχομαι καλή επιτυχία,η προσπάθεια σου αυτή να είναι και η τυχερή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια επιστρεψαμε. Ολα πηγαν οκ με την μεταφορα. Τελικα απο τα 3 εμβρυα τα δυο εφτασαν σε βλαστοκυστες. Το τριτο δεν προχωρησε. Οποτε τωρα η γνωστη αναμονη. 

@Bloublou85 λυπαμαι που βγηκε αρνητικο το τεστ. Μην απογοητευεσαι ομως. Δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι ετσι. Γιατι να μην εχεις φυσιολογικη περιοδο; Μια καθυστερηση μπορει να τυχει σε οοοολες τις γυναικες για διαφορους λογους. Ποσο μαλλον σε εμας που εχουμε φαει κ τοσες ορμονες. Ασε κανα διμηνο τριμηνο κ ολα θα στρωσουν. 

Καλή επιτυχία!!!!!!!!το ξέρω ότι πρέπει να ηρεμησω αλλά δεν μπορώ να αφήσω τόσο καιρό να μην έρθει περίοδος δεν κάνει.δεν μπιρω να καταλάβω γιατί σε μένα δεν έρχεται φυσιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona εύχομαι κάθε επιτυχία!!!!!

@Bloublou85 όλα θα πάνε καλα!!!μη στεναχωριέσαι!!!οι ορμόνες είναι κορίτσι μου!!!Έχω είχα γεμίσει σπυράκια σε όλο το πρόσωπο και τώρα έχουν ξεκινήσει να φεύγουν!!σε κάθε μια βαράει διαφορετικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona καλη επιτυχια ! Τωρα σπιτακι και χαλαρωση ! 

@Bloublou85 να μιλησεις με τον γιατρο σου

@elviraice κι εγω ειχα γεμισει σπυρακια.... τι περναμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@nikona εύχομαι κάθε επιτυχία!!!!!

@Bloublou85 όλα θα πάνε καλα!!!μη στεναχωριέσαι!!!οι ορμόνες είναι κορίτσι μου!!!Έχω είχα γεμίσει σπυράκια σε όλο το πρόσωπο και τώρα έχουν ξεκινήσει να φεύγουν!!σε κάθε μια βαράει διαφορετικά!!

Εγώ ούτε σπυράκι δε βλέπω πια ούτε τιποτα,με ξεκανανε.αμα δεν έρθει μέχρι αύριο πάλι γιατρό,μα ή ρουφιανα δεν έρχεται κ θέλω να κλείσω ραντεβού με τον εξωσωματικό,πως να κλείσω άμα δε φτιαξει ο οργανισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα κ εγινε παρανοηση. Δεν σου προτεινα να μεινεις δυο τρεις μηνες χωρις περιοδο. Απλα ειπα οτι σε καποιες περιπτωσεις χρειαζεται δυο τρεις μηνες ο οργανισμος για να ηρεμησει απο τις ορμονες κ την ολη διαδικασια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλή επιτυχία!!!!!!!!το ξέρω ότι πρέπει να ηρεμησω αλλά δεν μπορώ να αφήσω τόσο καιρό να μην έρθει περίοδος δεν κάνει.δεν μπιρω να καταλάβω γιατί σε μένα δεν έρχεται φυσιολογικά.

ποση καθυστερηση εχεις? Ο γιατρος σου τι λεει? @nikona με μια θετικη χοριακη ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

ποση καθυστερηση εχεις? Ο γιατρος σου τι λεει? @nikona με μια θετικη χοριακη ευχομαι!!!

Από τη παρασκευή περιμένω αύριο θα πάρω που κλείνω 30 μέρες έχω κύκλο 25-26 ημερων.επειδη όμως κ τη προηγούμενη φορά δεν ήρθε κ πήρα ντουφαστον ανησυχω.ουτε μία φορά δε μου έρχεται φυσικά μετά απ αυτά τα φάρμακα κ μου κάνει περιέργεια γιατί τη πρώτη προσπάθεια μου ήρθε μπαμ κ μετά κανονικοτατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα κ εγινε παρανοηση. Δεν σου προτεινα να μεινεις δυο τρεις μηνες χωρις περιοδο. Απλα ειπα οτι σε καποιες περιπτωσεις χρειαζεται δυο τρεις μηνες ο οργανισμος για να ηρεμησει απο τις ορμονες κ την ολη διαδικασια. 

 

Ναι αυτό το κατανοώ αλλά πως θα ηρέμησει αν δεν έρχεται καν ή περίοδος κ τη προκαλώ με φάρμακα;πως θα προχωρησω έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Από τη παρασκευή περιμένω αύριο θα πάρω που κλείνω 30 μέρες έχω κύκλο 25-26 ημερων.επειδη όμως κ τη προηγούμενη φορά δεν ήρθε κ πήρα ντουφαστον ανησυχω.ουτε μία φορά δε μου έρχεται φυσικά μετά απ αυτά τα φάρμακα κ μου κάνει περιέργεια γιατί τη πρώτη προσπάθεια μου ήρθε μπαμ κ μετά κανονικοτατα.

κοιτα όπου υπάρχει ορμονικη διαταραχή με τον έναν ή τον αλλο τροπο (ειτε ειναι παλινδρομη κυηση είτε εξωσωματικη κοκ), είναι πολύ συνηθες να θέλει ο οργανισμός λίγο χρόνο να στρώσει. Ένας καλός τρόπος για να δεις πότε θα σου ρθει η περιοδος ειναι να ξερεις αν και ποτε ειχες ωορρηξια. Βεβαια αυτο μπορείς να το δεις είτε με τεστάκια είτε με ελεγχο προγεστερόνης. Εχεις κανει καποιο υπέρηχο μετά την προσπάθεια? Να δεις πχ μηπως δημιουργήθηκε καμια κυστουλα (προκαλειται απο υπερπαραγωγη οιστρογονων πχ) που συνηθως απορροφουνται σε κανα δυο κυκλους. Σε καταλαβαινω παντως. Ειναι πολυ ασχημη αισθηση αυτη η καθυστερηση. Αφενος σε ανησυχει και αφετερου δε σε αφηνει να προγραμματισεις τιποτα. Σου δημιουργει προβλημα απο κει που δεν υπηρχε. Τουλαχιστον ειναι κατι που σιγουρα φτιαχνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

κοιτα όπου υπάρχει ορμονικη διαταραχή με τον έναν ή τον αλλο τροπο (ειτε ειναι παλινδρομη κυηση είτε εξωσωματικη κοκ), είναι πολύ συνηθες να θέλει ο οργανισμός λίγο χρόνο να στρώσει. Ένας καλός τρόπος για να δεις πότε θα σου ρθει η περιοδος ειναι να ξερεις αν και ποτε ειχες ωορρηξια. Βεβαια αυτο μπορείς να το δεις είτε με τεστάκια είτε με ελεγχο προγεστερόνης. Εχεις κανει καποιο υπέρηχο μετά την προσπάθεια? Να δεις πχ μηπως δημιουργήθηκε καμια κυστουλα (προκαλειται απο υπερπαραγωγη οιστρογονων πχ) που συνηθως απορροφουνται σε κανα δυο κυκλους. Σε καταλαβαινω παντως. Ειναι πολυ ασχημη αισθηση αυτη η καθυστερηση. Αφενος σε ανησυχει και αφετερου δε σε αφηνει να προγραμματισεις τιποτα. Σου δημιουργει προβλημα απο κει που δεν υπηρχε. Τουλαχιστον ειναι κατι που σιγουρα φτιαχνει.

Έκανα υπέρηχο την ένατη μέρα του κύκλου κ είχα ένα ώριμο ωοθηλακιο στην αριστερή ωοθήκη μου είπε ακριβώς ότι θα έκανα ωορρηξία τη δωδέκατη μέρα γι αυτό αγχωθηκα γιατί έκανα ωορρηξία κ έπρεπε να έρθει.αυτο μου κάνει περιέργεια ότι όλα δείχνουν καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Έκανα υπέρηχο την ένατη μέρα του κύκλου κ είχα ένα ώριμο ωοθηλακιο στην αριστερή ωοθήκη μου είπε ακριβώς ότι θα έκανα ωορρηξία τη δωδέκατη μέρα γι αυτό αγχωθηκα γιατί έκανα ωορρηξία κ έπρεπε να έρθει.αυτο μου κάνει περιέργεια ότι όλα δείχνουν καλά.

Δεν θελω να σε στεναχωρεσω αλλα πώς ξερεις οτι εγινε η ωορρηξια; Το οτι εχουμε ωοθηλακιο που μεγαλωνει δεν σημαινει οτι εγινε κ ωορρηξια. Ή μπορει να εγινε κ να μην ηταν καλη. 

Εγω στη θεση σου απλα θα επαιρνα ενα τηλεφωνο τον γιατρο μου νσ ενημερωσω κ να ακουσω τι θα μου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Δεν θελω να σε στεναχωρεσω αλλα πώς ξερεις οτι εγινε η ωορρηξια; Το οτι εχουμε ωοθηλακιο που μεγαλωνει δεν σημαινει οτι εγινε κ ωορρηξια. Ή μπορει να εγινε κ να μην ηταν καλη. 

Εγω στη θεση σου απλα θα επαιρνα ενα τηλεφωνο τον γιατρο μου νσ ενημερωσω κ να ακουσω τι θα μου πει. 

Κάνω κ τα τεστακια ωορρηξιας βγαίνουν θετικα την 11η μέρα δεν ξέρω από τη στιγμή που βγαίνει θετικό δε σήμαινει ότι κάνω σίγουρα;δεν το ξέρω. περιμένω μέχρι αύριο να κλείσω 30 μέρες κ θα πάω τι να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έκανα υπέρηχο την ένατη μέρα του κύκλου κ είχα ένα ώριμο ωοθηλακιο στην αριστερή ωοθήκη μου είπε ακριβώς ότι θα έκανα ωορρηξία τη δωδέκατη μέρα γι αυτό αγχωθηκα γιατί έκανα ωορρηξία κ έπρεπε να έρθει.αυτο μου κάνει περιέργεια ότι όλα δείχνουν καλά.

η αληθεια ειναι οτι ο γιατρος μου λεει πως αν κανεις καλη και ποιοτικη ωορρηξια τοτε ή ερχεται περιοδος ή ειναι κυηση. Παρτον αυριο και θα σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...