Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Πως εισαι σημερα @Bloublou85?

Παντως κι εγω ειχα τετοια κομματια μετα τις δυο ετ. Κ μαλιστα καταλαβαινα οτι κατι βγαινει γιατι ηταν μεγαλα κ συμπαγη. 

Καλημέρα, είμαι καλύτερα όμως γενικά δεν είχα ροη μου έχει κοπεί ή ροή από τη πρώτη φορα.το κακό είναι ότι τον έχω πάρει δύο φορές τι γιατρό τη μια που δεν είχε έρθει την άλλη τώρα με αυτό κ δεν μου είπε ξέρεις τι έλα να σου κάνω έναν υπέρηχο να δούμε αν είσαι ενταξει.σε όλα λέει δεν ειναι τίποτα ή δε ξέρω.ν α σε ρωτησω αυτές οι ανοσολογικες εξετάσεις που λένε ποιες είναι εκτός από θρομβοφιλθα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα, είμαι καλύτερα όμως γενικά δεν είχα ροη μου έχει κοπεί ή ροή από τη πρώτη φορα.το κακό είναι ότι τον έχω πάρει δύο φορές τι γιατρό τη μια που δεν είχε έρθει την άλλη τώρα με αυτό κ δεν μου είπε ξέρεις τι έλα να σου κάνω έναν υπέρηχο να δούμε αν είσαι ενταξει.σε όλα λέει δεν ειναι τίποτα ή δε ξέρω.ν α σε ρωτησω αυτές οι ανοσολογικες εξετάσεις που λένε ποιες είναι εκτός από θρομβοφιλθα.

Κανονισε εσυ να κανεις εναν υπερηχο. Εμενα μου ελεγαν αφου τελειωσει η περιοδος να κανω. 

Δεν ξερω λεπτομερειες για τις ανοσολογικες εξετασεις δυστυχως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα !! Βρε  @Bloublou85 τι ταλαιπωρία με αυτή τη περίοδο πια !! Εγώ την ίδια μέρα που έκανα χοριακή είχα βάλει και την σερβιετούλα μου και κατευθείαν την ίδια μέρα το μεσημέρι μου ήρθε !! Άργησα βέβαια να καθαρίσω αλλά όλα καλά !! Πλέον είμαι έτοιμη για τα μπανάκια μου χεχε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Κανονισε εσυ να κανεις εναν υπερηχο. Εμενα μου ελεγαν αφου τελειωσει η περιοδος να κανω. 

Δεν ξερω λεπτομερειες για τις ανοσολογικες εξετασεις δυστυχως. 

Ναι αύριο θα κλείσω για τη τρίτη για να δω αν λειτουργεί κ ή ωορρηξία μου μη ξεπατωθω στις προσπάθειες.κ αυτός πάντα όταν αδιαθετουσα μου έλεγε να με δει,τωρα μόλις του είπαμε ότι θα σταματήσουμε λόγω οικονομικών άφαντος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρααααα !! Βρε  @Bloublou85 τι ταλαιπωρία με αυτή τη περίοδο πια !! Εγώ την ίδια μέρα που έκανα χοριακή είχα βάλει και την σερβιετούλα μου και κατευθείαν την ίδια μέρα το μεσημέρι μου ήρθε !! Άργησα βέβαια να καθαρίσω αλλά όλα καλά !! Πλέον είμαι έτοιμη για τα μπανάκια μου χεχε :P

Άστα ότι δεν επαθα στη διέγερση το επαθα τώρα με τα κατεψυγμένα κ μετά σου λέει είναι καλύτερα.α εγώ τα έκανα τα μπαλάκια μου κ το μαύρισμα μου τόσο καιρό καθυστέρηση που είχα τώρα ξανά από το σκ.κ εγώ την προηγούμενη φορά αμέσως την επόμενη μέρα ήρθε κ μία χαρά ροη.μα ο άνθρωπος μου έδινε 9 cyclacour τη μέρα μέχρι τη χοριακη τρία χάπια utrogestan ένεση στο πωπο πάλι προγεσυερονη,innohep κ όλα τα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άστα ότι δεν επαθα στη διέγερση το επαθα τώρα με τα κατεψυγμένα κ μετά σου λέει είναι καλύτερα.α εγώ τα έκανα τα μπαλάκια μου κ το μαύρισμα μου τόσο καιρό καθυστέρηση που είχα τώρα ξανά από το σκ.κ εγώ την προηγούμενη φορά αμέσως την επόμενη μέρα ήρθε κ μία χαρά ροη.μα ο άνθρωπος μου έδινε 9 cyclacour τη μέρα μέχρι τη χοριακη τρία χάπια utrogestan ένεση στο πωπο πάλι προγεσυερονη,innohep κ όλα τα καλά.

@Bloublou85 καταλαβαινω οτι εισαι θυμωμενη με τον γιατρο σου αλλα αυτη τη θεραπεια την κανουμε ολες οι κοπελες. Πανω κατω ολες τα ιδια παιρνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 καταλαβαινω οτι εισαι θυμωμενη με τον γιατρο σου αλλα αυτη τη θεραπεια την κανουμε ολες οι κοπελες. Πανω κατω ολες τα ιδια παιρνουμε. 

Θυμωσα γιατί με ξεκίνησε με τρία τη μέρα μετά με έξι και το ενδομήτρια μέχρι τη 14 δεν είχε παχύνει είδε ότι δεν ανταποκρίνονται με τα φάρμακα κ έλεγα να ακυρωδω το κύκλο κ μου τα αυξάνει σε εννιά κ έφτασα μέχρι 24η μέρα για να κανω εμβρυομεταφορα πιστεύω ότι το πιεσαμε πολύ ορμονικά το σώμα κ αντέδρασε γιατί δεν ανταποκρίνομαστε όλες το ίδιο.γιατι ας πούμε φυσικά εμενα το ενδομητριο μετά την ωορρηξία είναι πολύ καλό όμως με τα φάρμακα δεν ανταποκρίθηκε κ αυτό το είδε γι αυτό θυμωνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θυμωσα γιατί με ξεκίνησε με τρία τη μέρα μετά με έξι και το ενδομήτρια μέχρι τη 14 δεν είχε παχύνει είδε ότι δεν ανταποκρίνονται με τα φάρμακα κ έλεγα να ακυρωδω το κύκλο κ μου τα αυξάνει σε εννιά κ έφτασα μέχρι 24η μέρα για να κανω εμβρυομεταφορα πιστεύω ότι το πιεσαμε πολύ ορμονικά το σώμα κ αντέδρασε γιατί δεν ανταποκρίνομαστε όλες το ίδιο.γιατι ας πούμε φυσικά εμενα το ενδομητριο μετά την ωορρηξία είναι πολύ καλό όμως με τα φάρμακα δεν ανταποκρίθηκε κ αυτό το είδε γι αυτό θυμωνω.

Ειχες κανει καταστολη πριν την εμβρυονεταφορα;

Γιατι κι εγω περιπου τετοια μερα εκανα ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ειχες κανει καταστολη πριν την εμβρυονεταφορα;

Γιατι κι εγω περιπου τετοια μερα εκανα ετ.

Όχι τίποτα μόλις αδιαθετησααα ξεκίνησα cyclacur κ μου είπε ότι δεν θα έκανα ωορρηξία εκείνο το μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι τίποτα μόλις αδιαθετησααα ξεκίνησα cyclacur κ μου είπε ότι δεν θα έκανα ωορρηξία εκείνο το μήνα.

Κάτσε βρε κορίτσι πως ήξερε ότι δε θα κάνεις ωορρηξία χωρίς να σου κάνει καταστολή την 21 πρώτη μέρα του προηγούμενου κύκλου..οσες κοπέλες ξέρω με κατεψυγμένα κάνουν καταστολή πρώτα!!!Αλλιώς έχεις ωορρηξία κανονικα!!!ααα και εγω έκανα εμβρυομεταφορα την 21 μέρα του κύκλου μου και πήρα ακριβώς τα ίδια φάρμακα με εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ σε ένα κύκλο δεν πήγα καλά σταμάτησα τα φάρμακα για να πάμε στον επόμενο και μετά έβαζα αυτοκόλλητα και λιγότερα cyclacur γιατί δεν ανταποκρινόταν το ενδομήτριο... Πολλά φάρμακα αλλά τί να κάνουμε θα στρώσουν όλα τι στο καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κάτσε βρε κορίτσι πως ήξερε ότι δε θα κάνεις ωορρηξία χωρίς να σου κάνει καταστολή την 21 πρώτη μέρα του προηγούμενου κύκλου..οσες κοπέλες ξέρω με κατεψυγμένα κάνουν καταστολή πρώτα!!!Αλλιώς έχεις ωορρηξία κανονικα!!!ααα και εγω έκανα εμβρυομεταφορα την 21 μέρα του κύκλου μου και πήρα ακριβώς τα ίδια φάρμακα με εσενα

Με τα cyclacur λέει δεν κάνεις ωορρηξία επέμενε σε αυτό,εγω απ την άλλη το ένιωθα ότι κάτι πήγαινε στραβά απ την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κάτσε βρε κορίτσι πως ήξερε ότι δε θα κάνεις ωορρηξία χωρίς να σου κάνει καταστολή την 21 πρώτη μέρα του προηγούμενου κύκλου..οσες κοπέλες ξέρω με κατεψυγμένα κάνουν καταστολή πρώτα!!!Αλλιώς έχεις ωορρηξία κανονικα!!!ααα και εγω έκανα εμβρυομεταφορα την 21 μέρα του κύκλου μου και πήρα ακριβώς τα ίδια φάρμακα με εσενα

@elviraice δεν γινεται παντα καταστολη. Υπαρχουν κι αλλα πρωτοκολλα για τα κατεψυγμενα. 

Η φιλη μου που σας εχω ξαναπει που ειναι τωρα 9 εβδομαδων δεν εκανε καταστολη. Πηγαν σαν την @Bloublou85. Ξεκινησε cyclacur απο την πρωτη μερα του κυκλου, εκανε εναν υπερηχο μονο την δεκατη μερα κ την δεκατη ενατη της ειπε να παει για την ετ. Επαιρνε κ ολα τα υπολοιπα. Κορτιζονη, σαλοσπιρ,ουτροτζεσταν,ενεση προγεστερονης και ινοχέπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφόσον είδε πως δεν είναι καλό το μέγεθος τι σου είπε γιατί δεν είπε να πάτε σε άλλο κύκλο συγνώμη αν σε αγχονω και εγώ απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται παράξενο και πάλι συγνώμη που ρωτάω και σε πριζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Εφόσον είδε πως δεν είναι καλό το μέγεθος τι σου είπε γιατί δεν είπε να πάτε σε άλλο κύκλο συγνώμη αν σε αγχονω και εγώ απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται παράξενο και πάλι συγνώμη που ρωτάω και σε πριζω

Επαιρνα έξι τη μέρα κ είχε φτάσει 7 με το ζόρι κ λέμε αν δε παχύνει να ακυρωσουμε το κύκλο,κ ξαφνικά σε τρεις μέρες πάω κ μου λένε πήγε 9.μπορει να έχω κ λάθος αλλά πιστεύω ότι είχαν αυξηθεί πολύ τα οιστρογόνα στον οργανισμό μου σε σχέση με τη προγεστερονη,μετα την εμβρυομεταφορά γιατί να συνεχισω με εννιά μέχρι τη χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 και άλλες κοπέλες έχω ακούσει να περνουν τόσα και εγώ με το ζόρι φτάνω στο 7 αλλά δεν έχει πάει ποτέ παραπάνω... Τι να σου πω κοπέλα μου εύχομαι να βρεις άκρη πόσες μέρες είχες αίμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 κι εγω εχω διαβασει για 9 cyclacur απο κοπελες. 

Αυτο που λες για τα οιστρογονα κ την προγεστερονη το διαβασες καπου για εξωσωματικη ή για φυσικη συλληψη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

@Bloublou85 και άλλες κοπέλες έχω ακούσει να περνουν τόσα και εγώ με το ζόρι φτάνω στο 7 αλλά δεν έχει πάει ποτέ παραπάνω... Τι να σου πω κοπέλα μου εύχομαι να βρεις άκρη πόσες μέρες είχες αίμα?

Εγώ στο φυσικο μου κύκλο είχα κοντά δέκα πάχος τώρα με τα φάρμακα ανταποκρίθηκε αργά δε ξέρω γιατι.απλα εμενα δεν ήρθε περίοδος μετά από δέκα μέρες πήρα duphaston κ ήρθε κ χαροπαλευω τη δευτέρα αδιαθετησα αν αυτό λέγεται περιοδος.απο εκει συμπέρασμα ότι επαθα ορμονική διαταραχή.τωρα πήραμε προφερτιλ κ c να προσπαθήσουμε φυσικά το καλοκαίρι κ από σεπτεμβρη με το καλό ξανά διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 κι εγω εχω διαβασει για 9 cyclacur απο κοπελες. 

Αυτο που λες για τα οιστρογονα κ την προγεστερονη το διαβασες καπου για εξωσωματικη ή για φυσικη συλληψη; 

Δεν θυμάμαι για τι ήταν,αλλα έλεγε ότι τα οιστρογόνα με τη προγεστερόνη πρέπει να συμβαδίζουν να βρίσκονται σε μία ισορροπία στον οργανισμό αν το ένα υπερέχει του άλλου τότε προκαλείται διαταραχή αυτό έγραφε.κ αν είχε γίνει διαταραχή πως να γίνει εμφύτευση σκέφτηκα εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Θυμωσα γιατί με ξεκίνησε με τρία τη μέρα μετά με έξι και το ενδομήτρια μέχρι τη 14 δεν είχε παχύνει είδε ότι δεν ανταποκρίνονται με τα φάρμακα κ έλεγα να ακυρωδω το κύκλο κ μου τα αυξάνει σε εννιά κ έφτασα μέχρι 24η μέρα για να κανω εμβρυομεταφορα πιστεύω ότι το πιεσαμε πολύ ορμονικά το σώμα κ αντέδρασε γιατί δεν ανταποκρίνομαστε όλες το ίδιο.γιατι ας πούμε φυσικά εμενα το ενδομητριο μετά την ωορρηξία είναι πολύ καλό όμως με τα φάρμακα δεν ανταποκρίθηκε κ αυτό το είδε γι αυτό θυμωνω.

Με συγχωρείτε αλλά ακολουθεί μεγάλο κείμενο... ?

Το ίδιο έπαθα και εγώ στην 1η μου προσπάθεια με κατεψυγμένα.. Ξεκίνησα με 2 cyclacur και ανα δυο μέρες προσθέταμε 1 ή 2, δεν θυμάμαι ακριβώς!! Οταν έφτασα τα 6 και βλέπαμε οτι το ενδομητριο δεν ανταποκρινόταν όπως πρέπει μου είπε πως δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε γτ αρχίζει και αλλοιώνεται η τριπλή στοιβάδα που έχει και δεν είναι πια δεκτικό, είχαμε φτάσει 17η μέρα! Ακυρώσαμε λοιπόν αυτόν τον κύκλο και έκανα πολλές μέρες να αδιαθετησω!! 

Στην επόμενη προσπάθεια πήρα λιγότερα cyclacur αλλά προσθέσαμε αυτοκόλλητα dermestril τα οποία περνάνε απευθείας στο αίμα την ουσία, μπορεί ο οργανισμος να μην μεταβολίζει σωστά τα cyclacur & γι'αυτο να μην δίνουν το επιθυμητό αποτέλεσμα!! Τότε λοιπόν, έμεινα έγκυος & δεν είχαμε κάνει καθόλου καταστολή σε προηγούμενο κύκλο, λένε όμως οτι είναι καλύτερο να γίνεται καταστολή για να έχει ο γιατρός τον απόλυτο έλεγχο του οργανισμου!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις και εγώ δύο μέρες είχα καλά καλά τώρα θα δούμε από την άλλη εβδομάδα να δούμε αν καθάρισα

Άντε μακάρι κοπέλα μου,θα ξανακάνεις σύντομα ή θα αφήσεις κάποιο διαστημα.κ εγώ την άλλη βδομάδα να δω θα κάνω ωορρηξία μη ξεπατωθω τζάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariloux είπε:

Με συγχωρείτε αλλά ακολουθεί μεγάλο κείμενο... ?

Το ίδιο έπαθα και εγώ στην 1η μου προσπάθεια με κατεψυγμένα.. Ξεκίνησα με 2 cyclacur και ανα δυο μέρες προσθέταμε 1 ή 2, δεν θυμάμαι ακριβώς!! Οταν έφτασα τα 6 και βλέπαμε οτι το ενδομητριο δεν ανταποκρινόταν όπως πρέπει μου είπε πως δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε γτ αρχίζει και αλλοιώνεται η τριπλή στοιβάδα που έχει και δεν είναι πια δεκτικό, είχαμε φτάσει 17η μέρα! Ακυρώσαμε λοιπόν αυτόν τον κύκλο και έκανα πολλές μέρες να αδιαθετησω!! 

Στην επόμενη προσπάθεια πήρα λιγότερα cyclacur αλλά προσθέσαμε αυτοκόλλητα dermestril τα οποία περνάνε απευθείας στο αίμα την ουσία, μπορεί ο οργανισμος να μην μεταβολίζει σωστά τα cyclacur & γι'αυτο να μην δίνουν το επιθυμητό αποτέλεσμα!! Τότε λοιπόν, έμεινα έγκυος & δεν είχαμε κάνει καθόλου καταστολή σε προηγούμενο κύκλο, λένε όμως οτι είναι καλύτερο να γίνεται καταστολή για να έχει ο γιατρός τον απόλυτο έλεγχο του οργανισμου!!! 

 

Αλήθεια μου λες;μα κατάλαβα από την αρχή ότι κάτι δεν πάει καλά κ πήγαμε με τον άντρα μου κ λένε μήπως να το ακυρωσουμε όχι εκεί με το ζόρι να αυξηθεί.και που αυξηθηκε απότομα μετά τι να το κάνω αν διαταρραχθηκε όλο το περιβάλλον της μήτρας.μα είδε κ εμενα ότι μέχρι 15η δεν ανταποκρίνεται καλά ενώ στο φυσικο κύκλο είναι τουρμπο.χαχαχα οκ κ τα δικά μου κείμενα τελευταία είναι μεγάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άντε μακάρι κοπέλα μου,θα ξανακάνεις σύντομα ή θα αφήσεις κάποιο διαστημα.κ εγώ την άλλη βδομάδα να δω θα κάνω ωορρηξία μη ξεπατωθω τζάμπα.

Είχα ακυρώσει την προσπάθεια την 5η μέρα το πολύ το κατάλαβε γρήγορα... Εγώ αν κάνω το ινωμιομα πρέπει να περάσει τουλάχιστον 6 μήνες έτσι μου είπε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...