Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 θα σου στείλω εγώ μια καρτ-ποστάλ από τις Άλπεις?

@bebe2 1.5 μέρα έμεινε!!! Θα είσαι έγκυος και θα το γιορτάσουμε Σάββατο βράδυ!

Μη μου πεις! Θα μείνεις και σε ιγκλού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ααα, ναι αυτο ηταν που φανηκε περιεργο σε ολες μας με το ενδομητριο που πηγε κοντα 9 και μετα επεσε 6. Να ξερεις μπορει να ναι και η αιτια μη εμφυτευσης και η λυση σου εκει. ενα ενδομητριο γυρω στο 9 ειναι μια χαρα δεκτικο, αλλα πιο κατω παιζεις λιγο με πιθανοτητες.

Όχι πήγε κοντά 9, μετά πήγε 6,4 και μετά ξανά 7,7.λογικα από κάποια αιτία θα γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι πήγε κοντά 9, μετά πήγε 6,4 και μετά ξανά 7,7.λογικα από κάποια αιτία θα γινεται.

ναι το θυμαμαι. αν ηταν στο 9 θα ειχες καλυτερες πιθανοτητες. το 7,7 χωρις να ειναι απαγορευτικο δεν ειναι και ο,τι καλυτερο. δλδ μπορει να παιξες με τις πιθανοτητες σου εκει. Φυσικα δεν το ξερουμε. Υποθεσεις κανουμε. Θα δειξει συντομα!!! Κανε αν δε βαριεσαι και δε σε αγχωνει εναν υπερηχο μετα την ωορρηξια σου σε αυτον τον κυκλο χωρις χαπια που θα εισαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι το θυμαμαι. αν ηταν στο 9 θα ειχες καλυτερες πιθανοτητες. το 7,7 χωρις να ειναι απαγορευτικο δεν ειναι και ο,τι καλυτερο. δλδ μπορει να παιξες με τις πιθανοτητες σου εκει. Φυσικα δεν το ξερουμε. Υποθεσεις κανουμε. Θα δειξει συντομα!!! Κανε αν δε βαριεσαι και δε σε αγχωνει εναν υπερηχο μετα την ωορρηξια σου σε αυτον τον κυκλο χωρις χαπια που θα εισαι!

Μετά την ωορρηξία με έβαλε να πάρω duphaston για να αδιαθετησω νωρίτερα,αν μείνω φυσικά δεν επηρεάζει.εχω παρακολουθησει σε φυσικό κύκλο και φτάνει 10 γι αυτό είπαμε τα κατεψυγμένα θα τα βάλουμε σε φυσικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μετά την ωορρηξία με έβαλε να πάρω duphaston για να αδιαθετησω νωρίτερα,αν μείνω φυσικά δεν επηρεάζει.εχω παρακολουθησει σε φυσικό κύκλο και φτάνει 10 γι αυτό είπαμε τα κατεψυγμένα θα τα βάλουμε σε φυσικό.

ναι αυτο λεω, μηπως καμια φορα με τα χαπια ξερεις γινεται μια ανακατωσουρα ορμονικη. Γιατι το ενδομητριο ειναι καθαρα θεμα ορμονων. Επηρεαζεται ακομα και απο μια κυστη στις ωοθηκες (λογω μη κανονικης εκκρισης οιστρογονων).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι που ίσως φαίνεται λίγο κουφο; Υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να γίνει εμβρυομεταφορα σε κατεψυγμένο έμβρυο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η France είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι που ίσως φαίνεται λίγο κουφο; Υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να γίνει εμβρυομεταφορα σε κατεψυγμένο έμβρυο;

Αν οι συνθηκες του ενδομητριου και των ορμονων δεν ειναι καλες δεν αποψυχουν τα εμβρυα κ ακυρωνεται ο κυκλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 κι εγω μαζι τα εκανα. Λαπαροσκοπηση κ υστεροσκοπηση. Ειναι λενε πλεον σαν σετ οταν κανεις λαπαροσκοπηση να κανεις κ υστερο.

Μη φοβασαι για την ακτινοβολια.

Εγω οχι, δεν εκανα  αμεσως μετα εξωσωματικη. Δεν ηταν τοτε στα πλανα μας η εξωσωματικη. 

Αλλα απο τον επομενο κυκλο συνεχισαμε τις προσπαθειες φυσιολογικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι αυτο λεω, μηπως καμια φορα με τα χαπια ξερεις γινεται μια ανακατωσουρα ορμονικη. Γιατι το ενδομητριο ειναι καθαρα θεμα ορμονων. Επηρεαζεται ακομα και απο μια κυστη στις ωοθηκες (λογω μη κανονικης εκκρισης οιστρογονων).

Ναι αφού μόλις του είπα τι επαθα το καλοκαίρι με το κατεψυγμένο,μου είπε αμέσως να κάνουμε φυσικό κύκλο.δε με θέλουν μάλλον τα χάπια.

@nikona ωραία άρα θα μπορώ να τα βάλω λογικά στον επόμενο.

Πάντως κορίτσια κλείνω τη χρονιά μου ωραία,απο τον ιανουριο έχω κάνει δυο σαλπιγγογραφιες,τρεις προσπάθειες εξωσωματικής,ορμονικη διαταραχή,θεραπεια κ τώρα λαπαροσκόπηση υστεροσκοπηση.ε δεν άφησα κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

να κανεις ό,τι σε ηρεμει. Εγω κατλαβαινω και το τεστ και την αναμονη. Δεν ξερω τι θα διαλεγα απτα δυο....

Θα περιμένω ... Να γίνει όπως πρέπει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Θα περιμένω ... Να γίνει όπως πρέπει 

Με το καλο μπεμπε μου. Πολυ λιγο εμεινε. 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι αφού μόλις του είπα τι επαθα το καλοκαίρι με το κατεψυγμένο,μου είπε αμέσως να κάνουμε φυσικό κύκλο.δε με θέλουν μάλλον τα χάπια.

@nikona ωραία άρα θα μπορώ να τα βάλω λογικά στον επόμενο.

Πάντως κορίτσια κλείνω τη χρονιά μου ωραία,απο τον ιανουριο έχω κάνει δυο σαλπιγγογραφιες,τρεις προσπάθειες εξωσωματικής,ορμονικη διαταραχή,θεραπεια κ τώρα λαπαροσκόπηση υστεροσκοπηση.ε δεν άφησα κάτι.

Τι να κανουμε μπλουμπλου μου...ολα για καλο να γινονται..!! Εγω τωρα στην τελευταια προσπαθεια, δεν πηρα καθολου σικλακιουρ μετα την ωοληψια ουτε μετα την ετ. Και απο προγεστερονη μονο κολπικά μια γέλη το βραδυ και μια ενεση ανα 4 ημερες για 3 φορες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Με το καλο μπεμπε μου. Πολυ λιγο εμεινε. 

Τι να κανουμε μπλουμπλου μου...ολα για καλο να γινονται..!! Εγω τωρα στην τελευταια προσπαθεια, δεν πηρα καθολου σικλακιουρ μετα την ωοληψια ουτε μετα την ετ. Και απο προγεστερονη μονο κολπικά μια γέλη το βραδυ και μια ενεση ανα 4 ημερες για 3 φορες. 

Κι εγώ τώρα μόνο 2 μετά την μεταφορά κ μόνο κολπικα υπόθετα.ετσι είναι απλά γελαω που τα προλαβαίνω όλα πριν φύγει ο χρόνος.να σου πω το σαββατο εχετε την εξέταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ιγκλού που??? Στις Άλπεις μέχρι ξύλινο παραδοσιακό σαλέ έχει.. Δεν θα πάμε για το βόρειο σέλας φέτος! Είπαμε του χρόνου να πάμε ? Εγώ πάντως στην δεύτερη λαπαροσκόπηση ξεκίνησα μετά από 3 εβδομάδες την εξωσωματική. Τόσο μου είχαν πει χρειάζεται για ανάρρωση. Εγώ όμως είχα αρκετές τρύπες.. Εάν δουν απλά και δεν παρέμβουν θα έχεις μόνο μια τρυπουλα στον αφαλό και θα νιώσεις σύντομα καλά. Και στις δυο εγχειρήσεις δεν πήγα από την προηγούμενη μέρα. Εσύ μόνο για την ακτινογραφία θα πας νωρίτερα?

Η @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ να είναι καλά? Εξαφανίστηκε τέλειως... Και υποτίθεται ότι θα έκανε μεταφορά αυτό τον μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι αφού μόλις του είπα τι επαθα το καλοκαίρι με το κατεψυγμένο,μου είπε αμέσως να κάνουμε φυσικό κύκλο.δε με θέλουν μάλλον τα χάπια.

@nikona ωραία άρα θα μπορώ να τα βάλω λογικά στον επόμενο.

Πάντως κορίτσια κλείνω τη χρονιά μου ωραία,απο τον ιανουριο έχω κάνει δυο σαλπιγγογραφιες,τρεις προσπάθειες εξωσωματικής,ορμονικη διαταραχή,θεραπεια κ τώρα λαπαροσκόπηση υστεροσκοπηση.ε δεν άφησα κάτι.

Τι συνέβη με το καταψυγμενο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Αν οι συνθηκες του ενδομητριου και των ορμονων δεν ειναι καλες δεν αποψυχουν τα εμβρυα κ ακυρωνεται ο κυκλος. 

Ναι βέβαια αυτό απλά με το που το αποψυχουν γίνεται η ετ αμέσως; Γιατί κάτι διάβασα ότι βάζουν έμβρυα τριών ή πέντε ημερών κ αυτό είναι μόλις μίας ημέρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver τρεις τρύπες θα κάνουν μία στον αφαλο κι άλλες δύο αριστερά και δεξιά.απι τον αφαλο θα μπει ή κάμερα και από τις άλλες θα παρεμβαίνει όπου χρειαστεί.θα μπω απ το βράδυ θα κάνουμε εξετάσεις αίματος,καρδιογραφημα και ακτινογραφία.και αναλόγως τι θα γίνει θα δούμε αν θα μείνω κι εκείνη τη μέρα μέσα.

@France όταν έκανα προετοιμασία με cyclacur δεν ανταποκρινομουν και τα αυξησα σε εννιά τη μέρα,μετα δεν αδιαθετησα ποτε κ γενικότερα έκανα τρεις μήνες να δω κανονική περίοδο.τα θυμάμαι κ συγχυζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η France είπε:

Ναι βέβαια αυτό απλά με το που το αποψυχουν γίνεται η ετ αμέσως; Γιατί κάτι διάβασα ότι βάζουν έμβρυα τριών ή πέντε ημερών κ αυτό είναι μόλις μίας ημέρας.

Αν ειναι μιας ημερας τοτε ίσως το αποψυξουν λιγο νωριτερα κ το αφησουν να προχωρησει λιγο. Αυτο πρεπει να το συζητησεις με τον γιατρο σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 κάτσε.. Νομίζω το ίδιο λέμε. Εάν δεν χρειάζεται να επέμβουν (εαν δουν με την κάμερα ότι όλα είναι καλά) και είναι μόνο διαγνωστικη θα σου κάνουν μόνο μια τρύπα, αυτή στον αφαλό. Μετά εάν χρειαστεί θα κάνουν τις άλλες δύο για να βάλουν τα εργαλεία. Έτσι?

Καλημέρα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 κάτσε.. Νομίζω το ίδιο λέμε. Εάν δεν χρειάζεται να επέμβουν (εαν δουν με την κάμερα ότι όλα είναι καλά) και είναι μόνο διαγνωστικη θα σου κάνουν μόνο μια τρύπα, αυτή στον αφαλό. Μετά εάν χρειαστεί θα κάνουν τις άλλες δύο για να βάλουν τα εργαλεία. Έτσι?

Καλημέρα κορίτσια!

Καλημέρα mag! Αα αυτό δεν το ξέρω έτσι μου είπε ότι θα κάνει τρεις τρυπουλες,τωρα δεν ξέρω αν πρώτα κάνουν μία είχα την εντύπωση ότι γίνονται συγχρόνως κάμερα με εργαλεία κι όπου βλέπουν λύνουν συγχρόνως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver τρεις τρύπες θα κάνουν μία στον αφαλο κι άλλες δύο αριστερά και δεξιά.απι τον αφαλο θα μπει ή κάμερα και από τις άλλες θα παρεμβαίνει όπου χρειαστεί.θα μπω απ το βράδυ θα κάνουμε εξετάσεις αίματος,καρδιογραφημα και ακτινογραφία.και αναλόγως τι θα γίνει θα δούμε αν θα μείνω κι εκείνη τη μέρα μέσα.

@France όταν έκανα προετοιμασία με cyclacur δεν ανταποκρινομουν και τα αυξησα σε εννιά τη μέρα,μετα δεν αδιαθετησα ποτε κ γενικότερα έκανα τρεις μήνες να δω κανονική περίοδο.τα θυμάμαι κ συγχυζομαι.

Μια φορα στη ζωη μου που είχα καθυστέρηση, μου χε πει ο γυναικολογος οτι αν δε μου ρθει η περιοδος να μου δωσει cyclacour, το ειπα στην κολλητη μου της πεσανε τα μαλλια μου ειπε μην τολμησεις, και μετα απο 2 μερες μου ρθε κανονικα. Γενικα οι ενδοκρινολογοι ολα αυτα τα σκευασματα τα δινουν πολυ πιο προσεκτικα. Εχω παρατηρησει οτι πολλοι γυναικολογοι εχουν ευκολο το παρε προγεστερονη, παρε οιστρογονα, παρε σαλοσπιρ, παρε ηπαρινες. Ειναι εντελως αντιθετη με αυτα η ενδοκρινολογος μου και ο αιματολογος που επισκεφτηκα και μου ειπαν να ειμαι επιφυλακτικη γενικως. τι να πεις ρε παιδι μου. Τωρα ειδες τι γρηγορα σου ηρθε η περιοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μια φορα στη ζωη μου που είχα καθυστέρηση, μου χε πει ο γυναικολογος οτι αν δε μου ρθει η περιοδος να μου δωσει cyclacour, το ειπα στην κολλητη μου της πεσανε τα μαλλια μου ειπε μην τολμησεις, και μετα απο 2 μερες μου ρθε κανονικα. Γενικα οι ενδοκρινολογοι ολα αυτα τα σκευασματα τα δινουν πολυ πιο προσεκτικα. Εχω παρατηρησει οτι πολλοι γυναικολογοι εχουν ευκολο το παρε προγεστερονη, παρε οιστρογονα, παρε σαλοσπιρ, παρε ηπαρινες. Ειναι εντελως αντιθετη με αυτα η ενδοκρινολογος μου και ο αιματολογος που επισκεφτηκα και μου ειπαν να ειμαι επιφυλακτικη γενικως. τι να πεις ρε παιδι μου. Τωρα ειδες τι γρηγορα σου ηρθε η περιοδος.

Δυστυχώς kat cat μου όλα αυτά στην εξωσωματική δεν γίνεται να τα αποφύγει,απλα κι εγώ είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να δίνονται ανεξέλεγκτα γιατί μπορεί ναι μεν να τα δίνουν σε όλες όμως ο δικός μου οργανισμός δεν τα ανέχτηκε,παιδι μου πρωί μεσημέρι βράδυ καταπινα κ καταπινα εκείνη τη περίοδο έπαιρνα 15 χαπια απ το στόμα συν ενεσεις από το πωπο συν ενεσεις στη κοιλιά,τιποτα σου λέω είμαι τώρα πολύ ευχαριστημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δυστυχώς kat cat μου όλα αυτά στην εξωσωματική δεν γίνεται να τα αποφύγει,απλα κι εγώ είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να δίνονται ανεξέλεγκτα γιατί μπορεί ναι μεν να τα δίνουν σε όλες όμως ο δικός μου οργανισμός δεν τα ανέχτηκε,παιδι μου πρωί μεσημέρι βράδυ καταπινα κ καταπινα εκείνη τη περίοδο έπαιρνα 15 χαπια απ το στόμα συν ενεσεις από το πωπο συν ενεσεις στη κοιλιά,τιποτα σου λέω είμαι τώρα πολύ ευχαριστημένη.

Ναι το ξέρω, και βασικά δεν αναφέρομαι τόσο στην εξωσωματική (γιατί εκεί παίζουν άλλα στατιστικά και ζυγίζεις αλλιώς κόστος με όφελος) όσο γενικότερα. Δηλαδη βγάζει μια κύστη κάποια και το πρώτο πράγμα ειναι αντισυλληπτικά ενώ στις περισσότερες περιπτώσεις απορροφάται με τον επομενο και τον μεθεπόμενο κύκλο. Δίνουν πολύ ευκολα χάπια.

Αυτό που λες επίσης ισχύει, δεν ανταποκρίνονται όλοι οι οργανισμοί το ίδιο στα χάπια αναφορικά με τις εξωσωματικές. Φυσικά εκεί δεν το ξέρεις εκ των προτέρων, το βλέπεις στην πορεία και δυστυχώς κανεις και πειράματα στις αρχές να δεις την ανταπόκριση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι το ξέρω, και βασικά δεν αναφέρομαι τόσο στην εξωσωματική (γιατί εκεί παίζουν άλλα στατιστικά και ζυγίζεις αλλιώς κόστος με όφελος) όσο γενικότερα. Δηλαδη βγάζει μια κύστη κάποια και το πρώτο πράγμα ειναι αντισυλληπτικά ενώ στις περισσότερες περιπτώσεις απορροφάται με τον επομενο και τον μεθεπόμενο κύκλο. Δίνουν πολύ ευκολα χάπια.

Αυτό που λες επίσης ισχύει, δεν ανταποκρίνονται όλοι οι οργανισμοί το ίδιο στα χάπια αναφορικά με τις εξωσωματικές. Φυσικά εκεί δεν το ξέρεις εκ των προτέρων, το βλέπεις στην πορεία και δυστυχώς κανεις και πειράματα στις αρχές να δεις την ανταπόκριση.

Κι εγώ συγχύζομαι γιατί για μια μικρή κυστούλα με είχε βάλει ένας μ.....ς χειρουργείο και από εκεί μου πείραξε τις ωοθήκες...τεσπα μην τα θυμάμαι τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η satya είπε:

Κι εγώ συγχύζομαι γιατί για μια μικρή κυστούλα με είχε βάλει ένας μ.....ς χειρουργείο και από εκεί μου πείραξε τις ωοθήκες...τεσπα μην τα θυμάμαι τώρα!

ναι μην τα θυμάσαι. Ειναι μεγάλο πράγμα ο γιατρός που θα πέσεις. Μετα την παλίνδρομη ειχα βγάλει 3 λειτουργικές κύστες, ΄λόγω ορμονικής διαταραχής από την παλίνδρομη και την εγκυμοσύνη. ΟΤαν με ειδε μια γυναικολογος που πηγα με εβαλε να κανω εξετασεις ορμονικες (με τις κυστες ελεος), και με αρχισε τα θα δουμε και χμ και δεν ξερω. ΟΤαν πηγα κλαιγοντας στον δικο μου, γελαγε και μου λεει ελα σε δυο κυκλους και θα χουν φυγει. Πηγα σε 2 κυκλους και ειχαν οντως εξαφανιστει. Δλδ λεω ποσο βλαμμενη η αλλη για μια απλη λειτουργικη κυστη με νερο. Αρρηκτο ωοθυλακιο δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...