Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Να πανε ολα καλα σ ευχομαι!Θα περιμενουμε νεα σου!Οι μερες κοντο φτανουν.Λιγη υπομονη ακομα!

Ευχαριστω πολυ!!! Η αληιεια ειναι οτι χθες ημουν πολυ χαλια το μυαλο μου κολλημενο στο τι αποτελεσμα θα εχω κοντεψα να τρελλαθω. 

Σήμερα ξυπνησα λιγο καλυτερα!! Παρακαλαω την Παναγια καθε μερα να πανε ολα καλα.

Ευχομαι σε ολες μια τεραστια χοριακη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιαννακη είπε:

Ευχαριστω πολυ!!! Η αληιεια ειναι οτι χθες ημουν πολυ χαλια το μυαλο μου κολλημενο στο τι αποτελεσμα θα εχω κοντεψα να τρελλαθω. 

Σήμερα ξυπνησα λιγο καλυτερα!! Παρακαλαω την Παναγια καθε μερα να πανε ολα καλα.

Ευχομαι σε ολες μια τεραστια χοριακη!!!!!!!

Υπομονη κοπελα μου!Ολες αυτο κανουμε εδω μεσα!Να προσευχεσαι και να κρατας τον εαυτο σου οσο γινεται πιο ηρεμο!Η καλη ψυχολογια ειναι το παν!Να πανε οοοολα καλα σ ευχομαι!Ειμαστε στην ιδια ηλικια,46 αλλα εχω σταματησει προσπαθειες με εξωσωματικη ,γιατι δεν αντιδρουσα στα φαρμακα...Προσπαθουμε μονοι μας ,αλλα ειναι παρα πολυ δυσκολο..Παιρνω κουραγιο απο εσας εδω μεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Υπομονη κοπελα μου!Ολες αυτο κανουμε εδω μεσα!Να προσευχεσαι και να κρατας τον εαυτο σου οσο γινεται πιο ηρεμο!Η καλη ψυχολογια ειναι το παν!Να πανε οοοολα καλα σ ευχομαι!Ειμαστε στην ιδια ηλικια,46 αλλα εχω σταματησει προσπαθειες με εξωσωματικη ,γιατι δεν αντιδρουσα στα φαρμακα...Προσπαθουμε μονοι μας ,αλλα ειναι παρα πολυ δυσκολο..Παιρνω κουραγιο απο εσας εδω μεσα!

Σε ευχαριστω πολυ!!!!

Σου ευχομαι γρηγορα να πανε ολα καλα και να γίνει το θαύμα!!

Κι εμείς αυτό έχουμε πει πως αν αποτύχει τωρα θα προσπαθησουμε μονοι μας μετα!!!

Τι να πω ο Θεός ξέρει πως και ποτε θελει να μας ευλογησει με αυτό το θαύμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nikona είπε:

@love30 μου συγχαρητηρια!!!! Πολυ χαρηκα. Δεν ειδα κανενα μηνυμα σου τοσες μερες κ αναρωτιομουν τι εγινε.Με το καλοοοο!!!

@konstantinou&elenis συγχαρητηρια και σενα!!! Τι ομορφα νεα!!!

 

@nikona μου ειδατε χτες τη νεα γιατρο? πως σου φανηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσια!!!!!!θετική!!!!!!256,12

Την Τρίτη έχω επαναληπτικη

Ωραια κοπελα μου ολα καλα να πανε bravo ολα με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου ολα να σας πανε καλα!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

@nikona μου ειδατε χτες τη νεα γιατρο? πως σου φανηκε?

@Dim83 μου πηγαμε. Ηταν η δευτερη φορα που την συναντησαμε εχθες. Μου εγραψε τις ενεσεις για την διεγερση για να τις παρω απο το ικα.κ μαλλον τον παραλλο μηνα θα ξεκινησουμε. 

Εδωσε κ ο συζυγος σπερμα κ περιμενουμε τα αποτελεσματα. Αργουν αρκετα. Γυρω στις δεκαπεντε μερες μας ειπαν.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Dim83 μου πηγαμε. Ηταν η δευτερη φορα που την συναντησαμε εχθες. Μου εγραψε τις ενεσεις για την διεγερση για να τις παρω απο το ικα.κ μαλλον τον παραλλο μηνα θα ξεκινησουμε. 

Εδωσε κ ο συζυγος σπερμα κ περιμενουμε τα αποτελεσματα. Αργουν αρκετα. Γυρω στις δεκαπεντε μερες μας ειπαν.  

ναι το θυμαμαι οτι ηταν 2η φορα.απλα δεν θυμομουν αν μας ειχες πει αν ειχατε συζητησει το πως προχωρατε κλπ.

αντε με το καλο να ξεκινησετε.περιμενετε δλδ τα αποτελεσματα κ μετα μπαινετε σε σειρα.εσυ θα κανεις καμια αλλη εξεταση?

παντως τα ξεκινηματα ειναι ωραια.υπαρχει παντα η ανυπομονησια και η ελπιδα οτι θα παει καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 μου ειπε πως δεν χρειαζεται για μενα καποια αλλη εξεταση. Εχω κανει ηδη πολλες ειπε. Ελπιζω να εχει δικιο.

Βραχυ πρωτοκολλο με ανταγωνιστη θα κανουμε αυτη τη φορα.

Περιμενουμε τα αποτελεσματα του συζυγου κι αν ειναι ολα οκ θα ξεκινησουμε.

Εγω λογω δουλειας πιεζομαι τωρα μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες κ ειναι δυσκολο να εχω ωοληψια ή εμβρυομεταφορα μεχρι να τελειωσω τα μαθηματα. Οποτε γι αυτο ειπαμε μαλλον τον μεθεπομενο.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Dim83 μου ειπε πως δεν χρειαζεται για μενα καποια αλλη εξεταση. Εχω κανει ηδη πολλες ειπε. Ελπιζω να εχει δικιο.

Βραχυ πρωτοκολλο με ανταγωνιστη θα κανουμε αυτη τη φορα.

Περιμενουμε τα αποτελεσματα του συζυγου κι αν ειναι ολα οκ θα ξεκινησουμε.

Εγω λογω δουλειας πιεζομαι τωρα μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες κ ειναι δυσκολο να εχω ωοληψια ή εμβρυομεταφορα μεχρι να τελειωσω τα μαθηματα. Οποτε γι αυτο ειπαμε μαλλον τον μεθεπομενο.

 

 

υποθετω εισαι καθηγητρια!

αντε με το καλο να βγουν τα αποτελεσματα σας και να ξεκινησετε. αυτο το πρωτοκολλο ειχες ξανακανει? να ρωτησω κ κατι που ειμαι ασχετη. πως καταλαβαινει ο γιατρος ποιο πρωτοκολλο ταιριαζει σε καθε γυναικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 ναι είμαι.

Το πρωτοκολλο το καταλαβαινει απο τις ορμονες, την αμη, την ηλικια και το προβλημα που υπαρχει. 

Βεβαια καποιες φορες πεφτουν κ εξω γιατι ο καθε οργανισμος δεν αντιδραει το ιδιο.

Εγω ειχα κανει το μακρυ την πρπηγουμενη. Ειχα 5 ωριμα ωαρια με φουλ φαρμακα. Βεβαια η μια ωοθηκη μου ειναι με ενδομητριωση κ δεν εχει σχεδον καθολου παραγωγη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Υπομονη κοπελα μου!Ολες αυτο κανουμε εδω μεσα!Να προσευχεσαι και να κρατας τον εαυτο σου οσο γινεται πιο ηρεμο!Η καλη ψυχολογια ειναι το παν!Να πανε οοοολα καλα σ ευχομαι!Ειμαστε στην ιδια ηλικια,46 αλλα εχω σταματησει προσπαθειες με εξωσωματικη ,γιατι δεν αντιδρουσα στα φαρμακα...Προσπαθουμε μονοι μας ,αλλα ειναι παρα πολυ δυσκολο..Παιρνω κουραγιο απο εσας εδω μεσα!

Αθηνά μου Καλημέρα! Γιατί σταμάτησες αν επιτρέπετε; Ουτε με φυσικό κύκλο δεν κάνεις;

Κι εγώ η αλήθεια είναι μετά από 5 φυσικους και 1 διέγερση ολα αποτυχημένα δεν ξέρω τι να κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Dim83 ναι είμαι.

Το πρωτοκολλο το καταλαβαινει απο τις ορμονες, την αμη, την ηλικια και το προβλημα που υπαρχει. 

Βεβαια καποιες φορες πεφτουν κ εξω γιατι ο καθε οργανισμος δεν αντιδραει το ιδιο.

Εγω ειχα κανει το μακρυ την πρπηγουμενη. Ειχα 5 ωριμα ωαρια με φουλ φαρμακα. Βεβαια η μια ωοθηκη μου ειναι με ενδομητριωση κ δεν εχει σχεδον καθολου παραγωγη. 

 

καταλαβα.ειχες κανει μια διεγερση αλλα 2 εμβρυομεταφορες.κ τωρα θα αλλαξετε πρωτοκολλο.

ευχομαι να σου ταιριαξει το νεο και κυριως να σας δικαιωσει το αποτελεσμα.αν κ αν καταλαβαινω καλα το πρωτοκολλο εχει να κανει με την  παραγωγη ωαριων κ οχι με το αποτελεσμα της εμβρυομεταφορας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 ναι,μία διεγερση μεχρι στιγμης. 

Το πρωτοκολλο καμια φορα επηρεαζει κ το αποτελεσμα (απ'οτι εχω καταλαβει κι εγω) γιατι καμια φορα δεν δημιουργουνται ποιοτικα ωαρια. Δηλαδη μπορει μια κοπελα να κανει εικοσι ωοθηλακια αλλα τα μισα να ειναι ωριμα. Αλλα αυτο ειναι κ τυχη μάλλον. Τι να πω;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Dim83 ναι,μία διεγερση μεχρι στιγμης. 

Το πρωτοκολλο καμια φορα επηρεαζει κ το αποτελεσμα (απ'οτι εχω καταλαβει κι εγω) γιατι καμια φορα δεν δημιουργουνται ποιοτικα ωαρια. Δηλαδη μπορει μια κοπελα να κανει εικοσι ωοθηλακια αλλα τα μισα να ειναι ωριμα. Αλλα αυτο ειναι κ τυχη μάλλον. Τι να πω;;; 

αυτη η τυχη παντα παιζει ρολο!! οποτε κανουμε το καλυτερο δυνατο απο επιστημονικης αποψης και απο εκει κ περα ελπιζουμε κιολας! δυστυχως δεν ελεγχονται ολα. η λογικη παντως λεει οτι δεν γινεται συνεχεια καποιος να ειναι ατυχος.οποτε κ απο αυτη την αποψη....καποια στιγμη θα κατσει! αυτο που θελουμε ειναι να ειναι συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 συγχαρητηριαααααα!!! Ολες σε σκεφτομασταν αυτες τις μερες. Κοριτσια θα μπω να σας διαβασω αυριο βραδυ. Ελπιζω να ειστε καλα!! Χαρηκα πολυ.με το νεο της λοβ και ελπιζω μονο καλα νεα απο δω και περΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@love30 συγχαρητηριαααααα!!! Ολες σε σκεφτομασταν αυτες τις μερες. Κοριτσια θα μπω να σας διαβασω αυριο βραδυ. Ελπιζω να ειστε καλα!! Χαρηκα πολυ.με το νεο της λοβ και ελπιζω μονο καλα νεα απο δω και περΑ

ταξιδιωτισα περνα καλα κ τα λεμε αυριο εδω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ταξιδιωτισα περνα καλα κ τα λεμε αυριο εδω!!!!!

Αχ. Ευχαριστω. Γυρναω αυριο βραδυ μπηκα μια γρηγορη τωρα και ειδα αυτο της λοβ (μετα εμενα λες σουπια!) η οποια το ειπε τυπου σα να μη συμβαινει τιποτα. Αχαχχα. Αντε μακαρι να γυρναει ο τροχος. Ηταν απιστευτα ευχαριστη εκπληξη!!! Υγ. Ειμαι πιο πτωμα και απτο να πηγαινα δουλεια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@love30 συγχαρητηριαααααα!!! Ολες σε σκεφτομασταν αυτες τις μερες. Κοριτσια θα μπω να σας διαβασω αυριο βραδυ. Ελπιζω να ειστε καλα!! Χαρηκα πολυ.με το νεο της λοβ και ελπιζω μονο καλα νεα απο δω και περΑ

Ευχαριστω  πολυ εισαι απλα τρελοκομειο αχχαχαχα την ειπες και σουπια να σου πω την αληθεια χαρηκα και ειναι λογικο αλλα την προηγουμενη φορα εκλεγα ομως !!!αυτη τη φορα απλα φοβαμε να χαρω φοβαμε να το παρω αποφαση και να πω ε ναι λοιπον τα καταφερα ε ναι λοιπον ειμαι ............εγκυος ......δεν το εχω ξεστομησει προσπαθω και βγαζω ολες τις αρνιτικες σκεψης και φοβους που εχω απο την προηγουμενη αποτυχημενη προσπαθεια!!! Φιλια καλ να περασεις!!!!!???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ευχαριστω  πολυ εισαι απλα τρελοκομειο αχχαχαχα την ειπες και σουπια να σου πω την αληθεια χαρηκα και ειναι λογικο αλλα την προηγουμενη φορα εκλεγα ομως !!!αυτη τη φορα απλα φοβαμε να χαρω φοβαμε να το παρω αποφαση και να πω ε ναι λοιπον τα καταφερα ε ναι λοιπον ειμαι ............εγκυος ......δεν το εχω ξεστομησει προσπαθω και βγαζω ολες τις αρνιτικες σκεψης και φοβους που εχω απο την προηγουμενη αποτυχημενη προσπαθεια!!! Φιλια καλ να περασεις!!!!!???????????

Σε καταλαβαινω παρα παρα πολυ. Εδω φοβομαστε εμεις για την επομενη φορα που χουμε ατυχια απο φυσιολ. Συλληψη. Ωστοσο εγινε ενα θετικο πρωτο βημα!!! Οποτε σιγα σιγα ενα ενα τα βλεπουμε τωρα. Σε ευχαριστω πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/5/2018 at 1:34 ΜΜ, ο/η sansa είπε:

Έλα ρε κορίτσι τί κάνουν στους φυσικούς;Εναν υπέρηχο μου είπαν,αν δε βρεις ωάριο χάνεις 300€,αν βρεις και γονιμοποιηθει 300+200€ και αν δε προχωρήσει σε διαίρεση χάνεις τα 500€,είμαστε καλά;Θέλω για 3 ωοληψιες και ετ 2600€ με έκπτωση γιατί έχουμε κάνει τόσες προσπάθειες στο κέντρο.Ξέρω ότι δε το έχω δοκιμάσει αυτό,αλλά θα πάρουμε ωάρια;Απορία μεγάλη.Αν ήμουν μικρότερη δε θα είχα τόσο άγχος.

Σε ποιο είστε ; Εγώ στο embryolab και είμαι πολύ ευχαριστημένη έως τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια διάβασα το post της  @Souko Και με αφορμή αυτό θέλω να σας πω ότι κ με μένα αν όλα πάνε καλά τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας εννοείται θα τα πάρω Αφού τα δικαιούμαι και θα τα χαρίσω όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...